Co zdradza twój charakter pisma?
ANNA GAWRYLUK • dawno temuNa podstawie charakteru pisma można określić osobowość człowieka, płeć, wiek, wykształcenie, zdolności i upodobania, stan zdrowia, wady, zalety, skłonności, a nawet zawód - przekonuje J.P.Zajączkowski w swojej książce pt. Grafologia.
Na podstawie charakteru pisma można określić osobowość człowieka, płeć, wiek, wykształcenie, zdolności i upodobania, stan zdrowia, wady, zalety, skłonności, a nawet zawód - przekonuje J.P.Zajączkowski w swojej książce pt. Grafologia.
Prędkość pisania a charakter
Powoli piszą ludzie gruboskórni, którzy nie dają się ponieść emocjom, a także nadmiernie podejrzliwi, niepewni siebie i swoich racji, wolno myślący i ociężali psychicznie. Szybkie pisanie natomiast to domena osób spontanicznych, inteligentnych, ale jednocześnie nieodpowiedzialnych i niepoważnych.
Pismo pochylone
Lewostronne pochylenie liter może świadczyć o introwertyzmie. Tak piszą osoby, które nie lubią towarzystwa, nie kierują się emocjami, a wszystko co robią, jest dokładnie przemyślane i uporządkowane. Pismo pochylone w prawo zazwyczaj należy do ekstrawertyka, który jest towarzyski, przyjacielski i otwarty, kocha ryzyko, nie znosi samotności, jest wiecznym optymistą.
Trzymaj linię!
Napisz długie zdanie na nieliniowanym papierze i przyjrzyj się, co z tego wyszło. Jeśli napisana linia jest w miarę równa, oznacza to, że jesteś człowiekiem jasnej myśli i umysłu. Jeśli twoje pismo zbliża się raz do jednej, raz do drugiej linijki, jesteś człowiekiem o chaotycznym charakterze, brak ci systematyczności i poczucia obowiązku. Falujący tekst oznacza brak kontroli nad tekstem pisanym, podobnie jak nad własnym życiem, grafolodzy określiliby takiego człowieka jako chorego psychicznie.
Pismo a płeć
Na koniec kilka cech pisma kobiecego i męskiego. Kobiety robią małe odstępy między wierszami, lewoskrętnie zakańczają literę „a”, prawostronnie odchylają margines prawy i piszą tak, aby lewy margines był wklęsły. Mężczyźni zaś: robią równe, standardowe odstępy między wierszami, literę „l” i „j” piszą w postaci laski, prawoskrętnie zakańczają literę „a”.
Źródło: J.P. Zajączkowski „Grafologia. Charakter pisma mówi wszystko o człowieku”. Wyd. Rój, 1990 rok
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze