Pierwsza wizyta w przychodni
URSZULA ROGALSKA • dawno temuPrzychodzi dzień umówionej wizyty w przychodni. Od rana biegasz, by ze wszystkim zdążyć i niczego nie zapomnieć. Maluszek już nakarmiony, wystrojony w najpiękniejsze ciuszki, ty w biegu przekąsiłaś śniadanie i przygotowałaś się do wyjścia. Po drodze myślisz czy wszystko wzięłaś? Na miejscu okazuje się, że dziecko zaczyna ci płakać, bo ma mokrą pieluszkę, kolejka do lekarza jest jak zwykle za długa, a ty już spocona najchętniej wróciłabyś już do domu. Czy faktycznie tak musi wyglądać pierwsza wizyta u lekarza? Poniżej kilka praktycznych porad, by uniknąć niemiłych niespodzianek.Po pierwsze dobre przygotowanie
Na kilka dni przed wizytą w przychodni przemyśl, o co chciałabyś zapytać swojego lekarza. Dla pewności zapisz sobie te pytania, bo przy dużym zamieszaniu możesz połowy zapomnieć.
Konkretny termin
W przychodni to ty decydujesz na którą godzinę najwygodniej jest ci przyjść z dzieckiem do lekarza. Nie musisz się godzić, by było to bardzo wcześnie rano. Sama już zaobserwowałaś tryb dnia swojego maluszka. Dobierz dogodną dla was godzinę.
Nie musisz być sama
Często mamy najchętniej zrobiłyby wszystko same, a później przypłacają to swoim niewyspaniem i zmęczeniem psychicznym. Bywa i tak, że są mniej odporne na płacz swojego dziecka, dlatego też w sytuacji, gdy twoje dziecko ma być zaszczepione, warto wziąć ze sobą kogoś życzliwego. Łatwiej przenieść kilka obowiązków na nią, aniżeli o wszystkim myśleć i wszystkim się zajmować.
Pięknie ubrane ale przede wszystkim wygodnie
Nie staraj się za wszelką cenę ubierać dziecka w ciuszki, które są niewygodne do zdejmowania i ubierania. Warto takie ciuszki pozostawić na sytuację, gdzie stres tak łatwo ciebie nie zdominuje i nie będziesz czuła presji czasu.
Wcześniejsze pakowanie
Dzień przed wizytą spakuj dokładnie torbę, w której nie zapomnisz pieluch na przebranie, chusteczek nawilżających, kremu do pielęgnacji pupy. Koniecznie dla pewności weź dodatkowe ciuszki, cieplejszą bluzę. Nie zapomnij o dokumentach – książeczka zdrowia dziecka, swoją legitymację ubezpieczeniową i jeżeli w twoim mieście to konieczne wasze karty chipowe.
Rozmowa z lekarzem
Im więcej informacji mu przekażesz, tym więcej otrzymasz odpowiedzi na tematy ciebie nurtujące. Nie myśl, że lekarz będzie ciebie oceniał, czy potępiał. Przekaże ci wiedzę, co warto robić lepiej, lub czego unikać.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze