MOLESTOWANIE SEKSUALNE to nie tylko dotyk. Jak reagować?

"Na pewno nie można milczeć, zamieniać tego w żart"

W ostatnim numerze tygodnika "Wprost" opublikowano historię słynnej dziennikarki (jak nazywa bohaterkę autor artykułu) molestowanej seksualnie przez szefa. Kobieta nie chciała zdradzić swojego nazwiska. Jak wynika z badań, wiele kobiet boi się głośno mówić o podobnych historiach - czasem ze strachu, czasem ze wstydu.

Specjaliści uczulają, że molestowanie to nie tylko dotyk fizyczny, ale także aluzje, wiadomości z podtekstem seksualnym, zmuszanie do oglądania treści pornograficznych czy częste ocieranie się biodrami.

Jak reagować w takiej sytuacji? Na pewno nie można milczeć, zamieniać tego w żart — radzi psycholog Sylwia Bartczak. Ważne jest też zachowanie dowodów. Może być to sms lub opinia świadków. Wysyłajmy też wyraźne sygnały, że nie podoba nam się sposób, w jaki traktuje nas przełożony.

Pamiętajmy, że za molestowanie seksualne grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Pogrubiający nie dla wszystkich. Jaki TUSZ DO RZĘS wybrać? Setki CIĘŻARNYCH KOBIET wspólnie ćwiczyły jogę. Tak uczciły święto Rekonstrukcja ratunkiem dla ZNISZCZONYCH WŁOSÓW. Efekt widoczny nawet 8 tygodni Jakie konsekwencje może mieć całkowite zrezygnowanie z CUKRU? Louis Hamilton zagrał w paintballa z PÓŁNAGIM KOLEGĄ! Strzelał do jego pośladków Umalował ją JEJ CHŁOPAK! Jak wyszło? Koniec ze strachem przed lataniem. Polscy studenci znaleźli sposób Ma 93 lata, przeszła operację mózgu i właśnie pobiła REKORD NA SIŁOWNI! To nie był zwykły pierwszy taniec. Panna młoda aż zdjęła buty 5-latek z Polski podbija świat mody! Marcin Gortat rzucił wyzwanie POLSKIEMU MINISTROWI Jej wygląd przeraża. Polka w Londynie modyfikuje ciała