MOLESTOWANIE SEKSUALNE to nie tylko dotyk. Jak reagować?

"Na pewno nie można milczeć, zamieniać tego w żart"

W ostatnim numerze tygodnika "Wprost" opublikowano historię słynnej dziennikarki (jak nazywa bohaterkę autor artykułu) molestowanej seksualnie przez szefa. Kobieta nie chciała zdradzić swojego nazwiska. Jak wynika z badań, wiele kobiet boi się głośno mówić o podobnych historiach - czasem ze strachu, czasem ze wstydu.

Specjaliści uczulają, że molestowanie to nie tylko dotyk fizyczny, ale także aluzje, wiadomości z podtekstem seksualnym, zmuszanie do oglądania treści pornograficznych czy częste ocieranie się biodrami.

Jak reagować w takiej sytuacji? Na pewno nie można milczeć, zamieniać tego w żart — radzi psycholog Sylwia Bartczak. Ważne jest też zachowanie dowodów. Może być to sms lub opinia świadków. Wysyłajmy też wyraźne sygnały, że nie podoba nam się sposób, w jaki traktuje nas przełożony.

Pamiętajmy, że za molestowanie seksualne grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Niezwykłe włosy mieszkanki Indii Parówki to czubek góry lodowej. Na czym jeszcze oszukują producenci? Czy IDEALNY chłopak istnieje? Tak, ale... Ulubiony napój na zimowe wieczory. Poprawi humor i rozgrzeje 2 mln Polaków cierpi na przewlekłą chorobę płuc. Połowa o tym nie wie TVP rusza z nowym REALITY SHOW "Rolnik szuka żony" Troskliwy labrador pomaga... w kąpieli niemowlaka Mocne argumenty dziecka. "Nie posprzątam, bo NIE MAM SIŁY" Ciężka praca za małe pieniądze. Tak wygląda służba u królowej Elżbiety II Ulga podatkowa to tylko jeden z przywilejów. Na co mogą liczyć DAWCY KRWI? Uczestniczka WARSAW SHORE w teledysku polskiego boysbandu! BEZSTRESOWE WYCHOWANIE dzieci to błąd? Większość nie wie, jak powinno wyglądać