MOLESTOWANIE SEKSUALNE to nie tylko dotyk. Jak reagować?

"Na pewno nie można milczeć, zamieniać tego w żart"

W ostatnim numerze tygodnika "Wprost" opublikowano historię słynnej dziennikarki (jak nazywa bohaterkę autor artykułu) molestowanej seksualnie przez szefa. Kobieta nie chciała zdradzić swojego nazwiska. Jak wynika z badań, wiele kobiet boi się głośno mówić o podobnych historiach - czasem ze strachu, czasem ze wstydu.

Specjaliści uczulają, że molestowanie to nie tylko dotyk fizyczny, ale także aluzje, wiadomości z podtekstem seksualnym, zmuszanie do oglądania treści pornograficznych czy częste ocieranie się biodrami.

Jak reagować w takiej sytuacji? Na pewno nie można milczeć, zamieniać tego w żart — radzi psycholog Sylwia Bartczak. Ważne jest też zachowanie dowodów. Może być to sms lub opinia świadków. Wysyłajmy też wyraźne sygnały, że nie podoba nam się sposób, w jaki traktuje nas przełożony.

Pamiętajmy, że za molestowanie seksualne grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy? Jej wygląd przeraża. Polka w Londynie modyfikuje ciała Cała PRAWDA o kobietach! Uczestniczka WARSAW SHORE w teledysku polskiego boysbandu! Natalia ma 16 lat i wynalazła sposób na korekcję PŁASKOSTOPIA Jego twarz to efekt operacji i kilkudziesięciu zabiegów. Tak wygląda "żywy Ken" Te przekąski można podjadać bez konsekwencji. Są smaczne i niskokaloryczne Straciła OBIE NOGI. Mimo to zatańczyła na studniówce Jakie PIECZYWO jest najzdrowsze? Zobacz, jak to sprawdzić Niesamowity 3-LATEK DYSKUTUJE z mamą! W której ławce siedzi twoje dziecko? Miejsce w sali lekcyjnej ma znaczenie Są zdrowe tylko pozornie. Ilość cukru w nich zawarta wielokrotnie przekracza normę