MOLESTOWANIE SEKSUALNE to nie tylko dotyk. Jak reagować?

"Na pewno nie można milczeć, zamieniać tego w żart"

W ostatnim numerze tygodnika "Wprost" opublikowano historię słynnej dziennikarki (jak nazywa bohaterkę autor artykułu) molestowanej seksualnie przez szefa. Kobieta nie chciała zdradzić swojego nazwiska. Jak wynika z badań, wiele kobiet boi się głośno mówić o podobnych historiach - czasem ze strachu, czasem ze wstydu.

Specjaliści uczulają, że molestowanie to nie tylko dotyk fizyczny, ale także aluzje, wiadomości z podtekstem seksualnym, zmuszanie do oglądania treści pornograficznych czy częste ocieranie się biodrami.

Jak reagować w takiej sytuacji? Na pewno nie można milczeć, zamieniać tego w żart — radzi psycholog Sylwia Bartczak. Ważne jest też zachowanie dowodów. Może być to sms lub opinia świadków. Wysyłajmy też wyraźne sygnały, że nie podoba nam się sposób, w jaki traktuje nas przełożony.

Pamiętajmy, że za molestowanie seksualne grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Fakty o jedzeniu, które TRZEBA znać! EDYTA GÓRNIAK płacze. "Nie wiem jak, ale muszę nagrać płytę" Żywiołowy taniec CHŁOPCA do piosenki Lady Gagi! Jakie OWOCE jeść latem? Poznaj właściwości owoców sezonowych To one będą królowały w tym sezonie. Wraca moda sprzed lat Najgorsze pozycje dla KRĘGOSŁUPA. Pozostajemy w nich przez większość doby To nie są zdjęcia! REALISTYCZNE OBRAZY zostały wykonane długopisem Polka została mistrzynią świata w FITNESSIE! Rozmiar ma znaczenie? Ten mężczyzna od lat boryka się ze swoją przypadłością Tak tańczą ROSYJSKIE MISTRZYNIE pole dance Cała PRAWDA o kobietach! Artysta fotografuje dziewczyny tańczące na rurze… POD WODĄ!