Pozbądź się TOKSYN. Proste i tanie sposoby dostępne w każdej kuchni

Wystarczy 10 dni, by oczyścić organizm.

Błonnik i przeciwutleniacze - to podstawowe składniki skutecznego oczyszczania organizmu. Najważniejsze jest to, że można je pozyskać nie wychodząc z kuchni.

Jeśli chodzi o warzywa, które pomagają nam się oczyścić, to przede wszystkim buraki. - Wystarczy szklanka dziennie soku z buraków. Zawierają one bardzo dużo przeciwutleniaczy, potasu i błonnika — mówi Anna Jelonek, dietetyk. Następnym takim warzywem jest marchewka. Ona z kolei zawiera cenny beta-karoten. Warzywa nie mogą być gotowane, bo pozbędziemy się w ten sposób wartościowych składników.

Wśród owoców, w procesie oczyszczania, przydatny jest granat ze względu na dużą zawartość witaminy C.

Cytryna, która sama w sobie nie ma wcale najwięcej witaminy C, też może być przydatna w oczyszczaniu organizmu. - Picie na czczo wody z np. dwiema łyżkami soku z cytryny, też pobudza metabolizm - mówi dietetyk. Dużo witaminy C ma kapusta kiszona. A dodatkowo jest niskokaloryczna.

Wśród produktów zawierających błonnik, dietetyk wymienia komosę ryżową, kaszę gryczaną i jaglaną.

Warto też pić od 1,5 do 2 litrów wody. Trzeba to jednak robić z głową. - Najlepiej pić szklankę wody co ok. 40 minut. Inaczej picie wody może przynieść odwrotny skutek - zastrzega Jelonek.

Źródło zdjęcia: Shutterstock
 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Chcą, żeby dzieci bawiły się niepełnosprawnymi lalkami. Polska zabawka odniesie sukces? Obawiasz się ZDRADY? Zgłoś się do TESTERA WIERNOŚCI Była solistka Polskiego Baletu Narodowego TAŃCZY NA RURZE! Prosta czynność zwiększy skuteczność ćwiczeń. Wystarczy 5 minut dziennie Tatuował ją BYŁY chłopak. Tego nie przewidziała... Bezsenność przyczyną otyłości? Badania to potwierdzają Niskokaloryczne, detoksykujące i bogate w substancje odżywcze. Wszystko o popularnych sałatach Brutalne OKALECZANIE DZIEWCZYNEK wciąż praktykowane! Prawnie jest zabronione Marcin Gortat rzucił wyzwanie POLSKIEMU MINISTROWI Wiktor urodził się jako kobieta. Opowiedział o swojej metamorfozie Nietypowy toast weselny w wykonaniu RAPUJĄCEJ ŚWIADKOWEJ Naukowy sposób na prawidłowe KROJENIE TORTU