Pozbądź się TOKSYN. Proste i tanie sposoby dostępne w każdej kuchni

Wystarczy 10 dni, by oczyścić organizm.

Błonnik i przeciwutleniacze - to podstawowe składniki skutecznego oczyszczania organizmu. Najważniejsze jest to, że można je pozyskać nie wychodząc z kuchni.

Jeśli chodzi o warzywa, które pomagają nam się oczyścić, to przede wszystkim buraki. - Wystarczy szklanka dziennie soku z buraków. Zawierają one bardzo dużo przeciwutleniaczy, potasu i błonnika — mówi Anna Jelonek, dietetyk. Następnym takim warzywem jest marchewka. Ona z kolei zawiera cenny beta-karoten. Warzywa nie mogą być gotowane, bo pozbędziemy się w ten sposób wartościowych składników.

Wśród owoców, w procesie oczyszczania, przydatny jest granat ze względu na dużą zawartość witaminy C.

Cytryna, która sama w sobie nie ma wcale najwięcej witaminy C, też może być przydatna w oczyszczaniu organizmu. - Picie na czczo wody z np. dwiema łyżkami soku z cytryny, też pobudza metabolizm - mówi dietetyk. Dużo witaminy C ma kapusta kiszona. A dodatkowo jest niskokaloryczna.

Wśród produktów zawierających błonnik, dietetyk wymienia komosę ryżową, kaszę gryczaną i jaglaną.

Warto też pić od 1,5 do 2 litrów wody. Trzeba to jednak robić z głową. - Najlepiej pić szklankę wody co ok. 40 minut. Inaczej picie wody może przynieść odwrotny skutek - zastrzega Jelonek.

Źródło zdjęcia: Shutterstock
 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Oto, co dzieje się w płucach palacza! Eksperyment fizyka i... Marcina Prokopa Siostra Beyonce POBIŁA JAY-Z! Nieoceniona broń w walce z wieloma chorobami. Każda matka powinna o tym wiedzieć Teraz zwrot zakupionego towaru jest łatwiejszy. Wystarczy znać przepisy Anna Grodzka o relacjach z Jarosławem Kaczyńskim. „Ciekawe, czy pocałowałby mnie w rękę” Polki nie potrafią się odchudzać? Dlaczego diety nie działają? Zdradzają Twój prawdziwy wiek. U młodych osób to oznaka zmęczenia Najlepszy SEKS PO KŁÓTNI. Dlaczego godzimy się w łóżku? Osobne łóżka świadczą o kryzysie w związku? "To może być odświeżające" Te nasiona leczą imponującą liczbę różnorodnych dolegliwości. Wystarczy zalać je wodą lub uprażyć MOLESTOWANIE SEKSUALNE to nie tylko dotyk. Jak reagować? Abstrachuje szczerze o FACEBOOKU i INSTAGRAMIE!