Wykup reklamę w Kafeterii Więcej »

Magazyn dla kobiet Kafeteria jest częścią Portalu o2.pl Więcej »

Zdrowie i uroda

08.12.2006 | Poradnia ginekologiczna

Zapalenie przydatków

Mianem przydatków macicy określa się jajniki i jajowody wraz z tkankami je otaczającymi. Stany zapalne tych narządów to bardzo częste schorzenia, ale na pewno nie wolno ich bagatelizować. Współczesne metody lecznicze ograniczyły co prawda liczbę ostrych i ogólnoustrojowych powikłań, jednak wiele przypadków, szczególnie o przewlekłym i niecharakterystycznym przebiegu, niesie ze sobą poważne konsekwencje dla zdrowia i płodności kobiety. Choroba ta występuje głównie u kobiet w okresie rozrodczym, a przypadki poza nim są dużo rzadsze i często przebiegają nietypowo.

Zależnie od nasilenia i czasu trwania objawów proces zapalny może przebiegać ostro, przewlekle oraz w sposób pośredni - podostro. Ostremu zapaleniu przydatków towarzyszą burzliwe objawy – ból w podbrzuszu, wysoka gorączka, wzmożone napięcie mięśni dolnej partii brzucha, czasami też zaparcie, biegunka lub zaburzenia w oddawaniu moczu. Często pierwszym lekarzem zajmującym się chorą jest wtedy chirurg, gdyż obraz choroby może bardzo przypominać zapalenie wyrostka robaczkowego. W stanie podostrym, mogącym trwać tygodniami, objawy są mniej nasilone, temperatura niższa, nie występują towarzyszące dolegliwości z narządów sąsiednich.

Najwięcej problemów, zarówno dla kobiety, jak i dla lekarza sprawia natomiast przewlekłe zapalenie przydatków. Może być ono pozostałością po nie do końca wyleczonych stanach poprzednio opisanych lub rozwijać się powoli jako proces samodzielny. Choroba przebiega zwykle bezgorączkowo, z uczuciem ciężkości i pobolewaniami w podbrzuszu. Innymi objawami mogą być dolegliwości bólowe podczas współżycia, plamienia, upławy oraz bolesne miesiączkowanie. Okresowo, zwykle po miesiączce, stresie, wysiłku fizycznym czy przeziębieniu może wystąpić zwyżka temperatury i nasilenie dolegliwości.

Drobnoustroje odpowiedzialne za zapalenie przydatków mogą przedostawać się przez drogi rodne, jak również drogą krwi z innych ognisk w organizmie. Droga krwionośna zakażenia to w praktyce drobnoustroje pochodzące z niszczonych przez próchnicę zębów. Szczególnie często ten typ występuje u nastolatek, również przed rozpoczęciem współżycia, a nawet u młodszych dziewcząt. Oprócz właściwej higieny jamy ustnej należy zadbać o wizytę lekarską w przypadku zgłaszania przez dziecko bólów w dole brzucha.

Do poważnych konsekwencji w życiu dorosłym może prowadzić owsica u dziewczynek w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. U dzieci, ze względu na sąsiedztwo anatomiczne i praktyczny brak mechanizmów ochronnych, jakie występują u kobiety dojrzałej, pasożyty te mogą przedostawać się do dróg rodnych i wywoływać reakcję zapalną owocującą bardzo często zrostami w jajowodach i jamie macicy. Często są one jedynym śladem po przebytej w dzieciństwie nietypowej inwazji, gdyż przebieg choroby jest zwykle bezobjawowy. Dlatego owsica u dziewczynki nie może zostać zbagatelizowana przez rodziców, a w szczególności, co niestety w społeczeństwie jeszcze pokutuje, leczona domowymi sposobami.

Główną przyczyną zapaleń przydatków u kobiet w okresie rozrodczym są drobnoustroje atakujące przez drogi rodne. Zakażenia te mogą być powikłaniem typowych chorób przenoszonych drogą płciową lub też być związane ze stosunkami płciowymi, higienicznymi zaniedbaniami bądź też z nieprawidłowościami naturalnych barier ochronnych pochwy i macicy. Z zakażeń przenoszonych drogą płciową dla zapalenia przydatków znaczenie mają rzeżączka i infekcje chlamydiowe. Zaniedbane zakażenia rzeżączkowe mogą przebiegać z ciężkimi objawami ogólnymi, na szczęście jednak w naszym kraju takie przypadki są stosunkowo rzadkie i dosyć dobrze odpowiadają na leczenie. Infekcji chlamydiami jest natomiast dużo więcej. Ze względu na skąpe objawy mogą one być przebyte niezauważalnie i ujawnić się dopiero powikłaniami lub powodować niewielkie dolegliwości całymi latami, ba, partnerzy mogą się wielokrotnie wzajemnie nadkażać (dlatego po wykryciu infekcji chlamydiami należy leczyć oboje partnerów).

Pozostałe możliwości zakażeń wynikają głównie z mechanicznego przeniesienia, czyli w praktyce współżycia płciowego, bądź z umożliwienia infekcji drobnoustrojom w naturalnych warunkach występującym na skórze czy w przewodzie pokarmowym. Natura stworzyła jednak mikroskopijnego sojusznika – pałeczkę kwasu mlekowego. Dzięki niej w pochwie występuje kwaśne środowisko uniemożliwiające kolonizację dróg rodnych innym drobnoustrojom. Jeśli ta bariera zawiedzie, pozostaje jeszcze tzw. czop śluzowy szyjki macicy oraz błona śluzowa macicy i wytwarzane przez nią substancje. Wszelkie załamanie tych barier umożliwia infekcję dalszych części narządów płciowych. Fizjologicznym stanem takiego załamania jest miesiączka. Oprócz tego używanie zasadowych środków do higieny osobistej (zwykłe mydło), środków drażniących błonę śluzową pochwy (w tym także uczulenie na lateks) oraz infekcje pochwy, np. drożdżyca, także zaburzają tę delikatną równowagę.

W kwestii mechanicznego przeniesienia – nie chodzi tu o powstrzymywanie się od seksu, ale o zachowanie pewnych podstawowych zasad higieny także w tej sferze, i sądzę, że ponieważ żyjemy w cywilizowanym kraju, na tym temat higieny zakończymy. Powstrzymać się czasowo od stosunków należy natomiast przy jakimkolwiek problemie z wyżej opisanymi barierami naturalnymi. Pomijając fakt, że istnieją niestety pary traktujące współżycie podczas miesiączki jako metodę antykoncepcji (sic!), najczęstsze zaburzenie flory pochwy występuje przy stosowaniu antybiotyków. Dobrym rozwiązaniem wydają się w tym przypadku globulki zawierające pałeczki kwasu mlekowego (preparat lactovaginal), które mogą zapobiec tego typu problemom, natomiast jeśli już one wystąpią, rozsądnie jest zachować przez kilka dni wstrzemięźliwość. Zauważyć należy, że naturalna flora pochwy dojrzewa z wiekiem, a stan jak u kobiety dorosłej w większości przypadków osiąga około 16. roku życia. Dlatego wczesne rozpoczęcie współżycia jest jednym z czynników ryzyka wystąpienia chorób zapalnych przydatków.

Co zrobić, gdy zapalenie przydatków już się przydarzy? Najważniejsza jest jak najszybsza wizyta u ginekologa, gdyż właśnie szybkość rozpoznania i rozpoczęcia leczenia w ogromnym stopniu decyduje o jego skuteczności w przypadku tego schorzenia. Ostre zapalenie przydatków wymaga bezwzględnie leczenia szpitalnego, aby zapobiec groźnym ogólnoustrojowym powikłaniom. Bezwzględne leżenie, leki przeciwzapalne i silna antybiotykoterapia najczęściej pozwalają opanować rozszerzający się proces chorobowy, jednak w przypadku wystąpienia ropni w jajowodach i jajnikach konieczne bywa leczenie operacyjne.

W stanach podostrych i przewlekłych głównym celem jest zapobieganie powikłaniom wpływającym na płodność chorej (niedrożność jajowodów, ciąże pozamaciczne, znaczne utrwalone tyłozgięcie macicy). Oprócz antybiotyków i leków przeciwzapalnych ważny jest wypoczynek i rozgrzewanie. Wyższa temperatura w okolicy miednicy ma na celu wywołanie przekrwienia jej narządów i w efekcie rozpuszczenie materiału zapalnego i wygojenie zmian, co zapobiega wytworzeniu trwałych zrostów w obrębie przydatków.

Zapobieganie przejściu zapalenia przydatków w chorobę nawracającą wymaga także troski i zaangażowania pacjentki, dlatego kolejny raz ogromna prośba: Miłe Panie, nie zaniedbujcie żadnego niepokojącego Was objawu. Zapalenie przydatków jest kolejnym dowodem na to, że choroby kobiece nie muszą przebiegać bardzo burzliwie, żeby powodować poważne konsekwencje. Nie ma lepszego sposobu na Wasze zdrowie niż znajomość fizjologii własnego ciała w połączeniu z regularnymi wizytami u ginekologa.
Michał Chojnacki
Wersja do druku

Wasze komentarze

Autor: malwaaaa  09.12.2006 zgłoś

artykuł napisany przystępnie, w sposób zrozumiały dla kazdej kobiety

Autor: memphis  10.12.2006 zgłoś

Aczkolwiek mnie zastanowiło zdanie, ze zarażenie pasożytami nie moze być leczone domowymi sposobami i że jest to "pokutujące" (czyli zacofane i głupie) przekonanie. A przecież w przypadku wspomnienej owsicy podręczniki medyczne zalecają lecznie dzieci świeżymi jagodami, a np. ciężarne zarażone tasiemcem leczy się pestkami z dyni. Oczywiscie, nie zwalnia to od kontroli u lekarza, ale "domowe sposoby" mogą być jednocześnie tymi uznanymi przez medycynę. To tak tytułem uzupełnienia.

Autor: ratio et empire  10.12.2006 zgłoś

owszem zalecają, ale podręczyczniki medyczne sprzed 20-tu lat.

Autor: memphis  11.12.2006 zgłoś

Nie, kochanie, podręczniki wydane w ostatnich latach.

Autor: ratio et empire  11.12.2006 zgłoś

podaj tytuł i autora bo jakoś nie są chyba w spisie obowiązkowych lektur.

Autor: memphis  12.12.2006 zgłoś

"Parazytologia kliniczna w ujęciu wielodyscyplinarnym" Z. Pawłowski, J. Stefaniak, PZWL 2004. Ponadto podręczniki dotyczące medycyny naturalnej- tu już tytułu nie podam, bo miałam coś z biblioteki, a opierałam sie głównie na wykładach- możesz jednak sama zapytać specjalistów w tej dziedzinie. Pozdrawiam.

Autor: ttrrggg  13.02.2007 zgłoś

a ja chyba miałam podostre zapalenie bolały mnie jajniki oba. nie miałam gorączki. Byłam chyba kilka razy u ginekologów i mnie spławiali twierdząć że skoro nie mam gorączki to nie mam zapalenia. i dotąd bolą mnie od czasu do czasu jajniki jaksie zmęcze lub jest zimno. Czy to zrosty? robiłam usg nie było torbieli. Robiłam ob i morfologie ob 12 morfologia ok. Wyłudziłam kilka miesiecy temu antybiotyki ale pomogły nie dokońca.

Autor: Biała  01.03.2007 zgłoś

Witam ! czy moze mi ktos powiedziec ,jaka jest przyczyna bolesci w lewej pachwinie i wzgrubienie jej ,promieniujacy do prawej czesci pachwiny oraz dolna czesc brzucha ? chodze od chirurga do chirurga -kazdy z nich nie wie co jest i rozkladaja rece .

Autor: fjhhg  01.03.2007 zgłoś

witam, dziś zostałam wypisana ze szpitala po trzydniowej kuracji leczenia przydatków. dziewczyny jeżeli w dni płodne ból sie nasila, bądź podczas miesiączki występują skrzepy- nie bagatelizujcie sprawy- biegiem do lekarza!!!

Autor: Aniuszka  13.03.2007 zgłoś

Napiszcie co oznaczają skrzepy podczas miesiączki?to może być jakaś poważna choroba?poradzcie

Autor: lucyna  29.03.2007 zgłoś

ja dzis byłam u dwuch lekarzy i wyszłam jeszcze bardziej zakręcona zanim poszłam. okazało sie ,że tak jeden jak i drugi postawił mi inną diagnozeu jednego wszysko ok a u drugiego mogę mieć zapalenie przydatków

Autor: karola  05.04.2007 zgłoś

Niedawno leczyłam sie na zapalenie przydatków i wszystko juz bylo ok ale znow po 4 miesiacach zaczął mnie bolec jajnik poszlam do lekarza a on stwierdził że: "mnie boli bo musi" pani doktor powiedziała ze nic mi nie jest po czym zapisała drogi antybiotyk na zapalenie przydatków Hmm juz kompletni nic nie rozumiem?! wiem jedno wezme zażyje ten lek a jak nie pomoże to pójdę do lekarza prywatnego bo prywatnie lekarz przyjmie mnie z godnością a nie z łaską:/

Autor: kasia  13.07.2007 zgłoś

ale czy bolą piersi czasami jeśli się ma zapalenia przydatkow

Autor: misia  16.07.2007 zgłoś

wiatam! \ Tak sobie czytam co piszecie i nie wierzę.Naszej służbie zdrowia należą się pożądne baty. Właśnie biorę 2 antybiotyk na to pierdzielone zapalenie i nic mi nie pomaga.Za tydzień wybieram się do kolejnego lekarza.Może teraz ktoś,coś pomoże.

Autor: Ewa  19.07.2007 zgłoś

Na początku roku leczyłam sie na zapalenie przydatków. Niby było wyleczone ale ciągle dolegliwości powtarzały się. Byłam u kilku ginekologów ale dopiero polecona przez znajomą pani dr.Agnieszka Hoffman Wyleczyła mnie i zadziwiła swoja osoba. Mimo pozytywnej opini długo sie zbierałam bo gabinet ma daleko ul. Kuropatwy 7 przy Puławskiej , przy wyjeżdzie z Warszawy. Ale jak wreszcie dotarłam byłam pod wrażeniem. Miła, kulturalna, delikatna, każda wizyta trwa prawie godzinę. Bardzo dokładnie tłumaczy i odpowida na pytania. Na miejscu badanie USG ,cytologia. Daje telefon do siebie i zawsze pomaga jak sie ma wątpliwości. ( 602 783986) Znajomej prowadziła ciąże i była nią zachwycona. Podobno przyjmuje też w Warszawie na ul. Kasprzaka 11 w ramach NFZ ale dostać się tam jest bardzo ciężko bo chętnych jest dużo. Polecam, polecam

Autor: AMAZONKA  03.08.2007 zgłoś

WITAM!!! Zapalenie przydatków mialam już 2 razy... W styczniu i w ubiegłym roku. Za każdym razem było to ostre zapalenie i leżałam tydzień w szpitalu. Niestety jajnik bolą mnie do dziś i lekarze mówią że tak juz bedzie po tym co one "przeżyły". Nie dokońca sie z tym zgadzam ale co człowiek może poradzić? Rada dla Pań-Nie lekceważcie bólu brzucha bo to mogą być przydatki...A nieleczone zapalenie może powodować problemy z płodnością. Ps. POZDRAWIAM!

Autor: nika  06.08.2007 zgłoś

mam pytanie ogólne, czy jest możliwe że po leczeniu szpitalnym na zapalenie przydatków przesunie mi sie miesiączka? dwa tygodnie temu wyszłam ze szpitala i tego dnia co wychodziłam powinnam mieć okres, czy to normalna reakcja organizmu?prosze o odpowiedz jeżeli tylko ktoś się orientuje

Autor: yen  08.08.2007 zgłoś

od lat cierpie na zapalenie przydatków, które pojawia sie w moim przypadku przy zapaleniu migdalów. lekarze twierdza, ze skoro nigdy nie wspólzylam, ta choroba nie jest mozliwa u mnie. mowia, ze musialabym przejsc sepse zeby na to zachorowac. tylko, ze jak sie pojawia ból w lewym boku i pozniej przechodzi na cale podbrzusze to wiem, ze bede miec kilka tygodni wyjetych z zycia. bol jest tak dotkliwy, ze czesto wymiotuje. nasila sie to wszystko przy wysilku fizycznym i zmaianach temperatury. ostatnio wybralam 2 antybiotyki przepisane mi wspanialomyslnie i pomogly na krotko. to jest chyba nie wyleczone, boli mnie jak zmarzne, probowalam rozgrzewac poduszka elektryczna, ale bylo jeszcze gorzej. Jestem zalamana, mam dosc chodzenia do lekarzy...

Autor: anita  18.08.2007 zgłoś

Drogie Panie! Mam 21 lat, nigdy nie współżyłam i też dostałam zapalenie przydatków. Ból podobny do wyrostka, trudny do stłumienia przez 'zwykłe' tabletki przeciwbólowe. Po wizycie u ginekologa i zażyciu antybiotyków ból zrobił się mniejszy. Jeszcze do dziś czasami go czuję - zwłaszcza gdy zmarznę. A tak w ogóle to od tego czasu bardzo często jest mi zimno - nawet kiedy było gorąco i wszyscy się pocili ja ubierałam bluzę. Wiem że powinnam w najbliższym czasie odwiedzić ginekologa. Jeśli znacie jakiegoś dobrego ginekologa w Poznaniu - dajcie proszę znać (najlepiej jakiś prywatny gfabinet). Z góry dziękuję:)

Autor: Małga111  22.08.2007 zgłoś

Ja teź cierpię na zapalenie przydatków i to od dawna. Nabiegałam się po lekarzach, a nadal te bóle powracają. Leki które mi zapisują sa mało skuteczne. Jeden lekarz taki mi lek zapisał że mało nie przekopyrtnełam się na tamten świat. Nazywał się FLUMYKON i został mi przepisany bez żadnych wcześniejszych badań. Oddychac nie moglam, drętwiałam, serce mnie bolało i waliło jak oszalałe a póżniej czułam się jakby ktoś nalał mi kwasu do żołądka. Wybiorę sie wkrótce do prywaciarza, bo może za pieniadze to ktos w końcu się zainteresuje moim problemem jak należy.

Autor: mariusz-4 lipiec1968  28.08.2007 zgłoś

Nie wierzcie lekarzom ,oni tylko czychają na pieniądze ,a przy przewlekłym zapaleniu są bezsilni.Moja żona choruje na przydatki już 16 lat ,zarażona zresztą przez lekarza.Antybiotyki już nie pomagają.Będzie brała autoszczepionkę.Lekarze to bezduszni ludzie. chociaż ludzie to za dużo dla nich. Dużo zdrowia.

Autor: arionit  30.08.2007 zgłoś

Witam! Od kilku miesięcy leczę coś o czym nie wiedziałam, że mam. Zapalenie przydatków. Ciągle się przeziębiałam, miałam dolegliwości. po wizycie u ginekologa wszystko się zmieniło. Zapalenie przydatków to poważna sprawa!!!! Nie przejdzie po jednej serii antybiotyków. Nie ma się co łudzić. Cierpliwości i wytrwałości!!!

Autor: Ewe  31.08.2007 zgłoś

Od 3 tygodni mam bóle w okolicach jajników poszłam do ginekologa okazało się Zapalenie jajników!!!! antybiotyk i silny lek przeciwbólowy po kurachji antybiotykowej okazało się ze ból jest jeszcze większy jestem bezsilna ???????????? nie mam pojecia co to może być......

Autor: olimpia  04.09.2007 zgłoś

witam niedawno dowiedzialam sie na wizycie u lekarza ze mam zapalenie przewlekle przydatkow zapisal mi antybiotyk i czpki do odbytu po 4 dniach leczenia z prawej strony wyrusl mi guz wielkosci sliwki wyglada jak wrzod czy tak moze byc niech ktos cos wiecej napisze na ten temat i poradzi cos

Autor: Asia  06.09.2007 zgłoś

Ja myślę, że część z nas wcale nie miała zapalenia przydatków tylko nadwrażliwe jelita a objawy są identyczne - ostry ból w podbrzuszu, gorączka czasami zaparcia i biegunki na zmianę, mogą być wymioty.Lekarz ginekolog czasami pochopnie zapisuje antybiotyk, który osłabia jeszcze te nasze jelitka no i kolejne ataki niebawem następują! poza tym część ginekologów twierdzi, że poprzez badanie palpacyjne są w stanie określić czy to jest zapalenie jajników czy nie ale to jest niemożliwe, gdyż jajniki często sa powiększone z innego powodu np. PCO a nie jest to stan zapalny.Z kolei inni ginekolodzy muszą zrobić USG aby stwierdzić zapalenie, ale to też nie jest możliwe aby je zobaczyli, bo kiedy moja koleżanka zapytała się przy okazji czy widać jeszcze zapalenie to pani doktor się obruszyła,że przecież tego nigdy nie widać na USG.Węc sama nie wiem kto ma rację... Ps. zespół nadwrażliwego jelita jest spowodowany głównie stresem i dotyka bardzo często młode i ambitne osoby

Autor: zuza  02.10.2007 zgłoś

do Asia jeżeli wiesz cos na temat tej choroby jelit to moze bys mi pomogła, bo ja tez mam takie objawy jak dziewczyny opisywały,bardzo możliwe że odpowiedzialne za to są jelita, goraczkuje już drugi dzien i bardzo boli mnie dolna czesc brzucha i do tego jeszcze powiekszył mi sie brzuch to wyglada jak by 3 miesiac ciaży,ale wiem że nie jestem,tak jak by to była opuchlizna,a najgorsze jest to że co jakiś czas odczuwam tak jak by silną kolke albo skurcze, nie wiem do jakiego lekarza pierwsze sie udać

Autor: Agusia;)))  17.10.2007 zgłoś

Witam!!!Czytam wasze komentarze i mam pytanie moze jest ktos w stanie mi na nie odpowiedziec PROSZE!!!Od tygodnia mam silne bole jajnikow nie mam goraczki ale wieczorami strasznie mnie boli!!!Okres mi sie opoznia nie wiem co sie dzieje czy przy ciazy wystepuje takie bole???Nie mam zielonego pojecia na ten temat!!!Przebywam za granica wizyta u lekarz jest troche utrudniona za tydzin jade do Polski wiec skosultuje sie w tedy z lekarzem!!Ale ta nie pewnosc mnie wykonczy!!Prosze pomozcie:(((

Autor: AMAZONKA  18.10.2007 zgłoś

DO AGUSI IDZ SKARBIE DO GINEKOLOGA!!! ja mam za soba juz 3 zapalenia... to jest bardzo powazna sprawa jesli chcesz miec dzidziusia to nie zwlekaj !!!

Autor: ada  18.10.2007 zgłoś

Ja z tym problemem rozprawiłam się skutecznie domowymi sposobami. Moja siostra już je wcześniej stosowała i również poskutkowały. Ja miałam tylko zapalenie a ona torbiele, zrosty i chyba wszystko co najgorsze. Te domowe sposoby to: okłady na podbrzusze z rozgniecionych liści kapusty-na całą noc, nasiadówki na parą-3l wody + 5 łyżek vagosanu + 2 łyżki mięty zagotować , dodatkowo akupresura stóp (punkty nerek, przewodu moczowego,pęcherza, jajników, macicy oraz punkty limfatyczne), picie pokrzywy, skrzypu i wyciągu z nagietka.

Autor: Agusia  18.10.2007 zgłoś

Czesc Amazonka!!Dzieki za odpowiedz, myslisz ze to zapalenie??Nadal nie mam okresu moze to ciąza?? nie wiem co myslec!!!Czy w zwiazku z przebytym zapaleniem jajnikow moze opoznic sie okres??Doswiadczyl ktos tego??Pozdrawiam

Autor: ania  24.10.2007 zgłoś

Do Ady Zastosowałam się do tych metod domowych które wymieniłaś i jak narazie całkiem nieźle pomogły. Jajniki przestały mnie boleć i torbiel na jajniku się zmniejszyła. Dzięki bardzo za te rady. Będę je nadal stosować bo są naprawdę skuteczne.

Autor: aldona  12.11.2007 zgłoś

Przeczytałam wcześniejsze komentarze i mam pytanie bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam, czy jeśli jeszcze nie współżyłam to nie mogę mieć zapalenia przydatków. poprawcie mnie jeśli źle zrozumiałam.Dzięki

Autor: gosciu  19.11.2007 zgłoś

bylem chory na to i mi jajniki wycieli

Autor: AGI  20.11.2007 zgłoś

DO ADY czy chodzi o picie naparow z ziol i czy mozna je razem mieszac i w jakich proporcjach? bardzo dziekuje za odpowiedz. acha czy akupresure mozna robic samemu i gdzie znajduja sie wymienione punkty? jeszcze raz dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam .

Autor: Ada  23.11.2007 zgłoś

Tak chodzi o picie naparów. Ja pije pokrzywę ze skrzypem razem, a wyciąg z nagietka kupiłam w aptece i piję go oddzielnie. Akupresurę robie sama już od wielu lat. Zawsze mi pomagała w bólach menstruacyjnych i nie musiałam brać tabletek. Jak wpiszesz to hasło w wyszukiwarkę to znajdziesz wiele stron z opisem poszczególnych punktów. To naprawdę działa. No i oczywiście liście kapusty kładzione na całą noc na podbrzusze wspaniale pomagają. O wszystkie tych metodach które opisywałam możesz poczytać w książce Zofii Górnickiej - Apteka Natury, Poradnik Zdrowia

Autor: AGI  25.11.2007 zgłoś

Do Ady bardzo dziekuje za pomoc jak wyprobuje to dam znac. Pozdrawiam wszystkie panie i zycze dozo zdrowka.

Autor: majka  06.12.2007 zgłoś

dziewczyny mozecie mi powiedziec jak stosowac tą kapuste gotowac te liscie? czy kłaśc je poprostu surowe? dol brzucha mnie bardzo boli juz 3 miesiace i nie pomagaja na to zadne antybiotyki moze by cos takiego przyniosło jakas ulge

Autor: besteto  10.12.2007 zgłoś

Na poczatku chcialabym zaznaczyc ze jestem osoba ktora unika wszystkich wizyt lekarskich. Jakies 3 lub 4 lata temu przez 2 - 3 miesiace mialam tak silne bole ze az lzy mi wyciskaly. Nie moglam dotknac sie do podbrzusza nie wpominajac juz o wspolzyciu. Ktoregos dnia bole nasilily sie do tego stopnia ze wzielam taksowke i pojechalam do przychodni (jest prywatna ale to moj pracodawca wykupil dla wszystkich pracownikow abonament) gdzie wiedzialam ze zostane przyjeta bez wczesniejszego zapisania sie. Trafilam na lekarza staruszka ktory wtedy moglby byc moim dziadkiem. I to bylo najlepsze co mnie spotkalo :). Zbadal, ostukal opukal a potem postawil diagnoze, a brzmialo to mniej wiecej tak `dobrze, ze dziecko trafilas do mnie a nie do jakiegos szczawika ktory co dopiero dyplom dostal. Bo widzisz oni od razu karmili by cie antybiotykami, wysylali z badania na badanie z podejrzeniem zapalenia przydatkow a ty skarbie jestes jak niemowle... Pij duzo rumianku, tymianku ... to kolki jelitowe... Musze przyznac, ze diagnoza ta doprowaszila mnie do furii. Ja, kolki ? czy on oszalal niegdy nie mialam problemow z wyproznianiem! Ale poniewaz nie lubie chodzic do lekarzy wiec wracajac do domu kupilam te herbatki dla niemowlat i... jeszcze tago samego dnia wieczorem bol nie byl tak `oglupiajacy` a rana wstalam jak nowonarodzona. Od tamtej pory jak tylko pojawiaja sie bole w podbrzuszu zamiast lampki wina strzelam sobie szklaneczke rumianku i juz po klopocie. Zdaje sobie sprawe, ze to co pomoglo mnie nie kazdej z was pomoze ale moze warto sprobowac

Autor: ADA  13.12.2007 zgłoś

Do Majki Kapustę najlepiej kłaść na całą noc na podbrzusze trzy warstwy rozwałkowane wałkiem do ciasta lub butelką, tak żeby sok pojawił się na liściu. Ja kupiłam sobie w aptece majtki poporodowe takie elastyczne wielorazowe i zakładam je na noc (pod nie kapustę). Możesz użyć również franele lub jakiś materiał bawełniany. Działa super pod warunkiem że używa się ją codziennie przez dłuższy czas. Dodatkowo ziółka, nasiadówki i masaż stóp. Pozdrawiam

Autor: ADA  13.12.2007 zgłoś

Do Majki Kapusta surowa i umyta.

Autor: desperatka  15.12.2007 zgłoś

hej.Wczoraj byłam u ginekologa i dostałam mnóstwo leków i skierowania na serię badań. Diagnoza- Mam przesuniętą macicę w prawą stronę a w dodatku przewlekłe zapalenie przydatków. Najgorsze jest to że od dawna pobolewała mnie prawa strona podbrzusza a ja bagatelizowałam to. teraz nie mogę sobie tego darować. Od 8miesięcy staramy się o dziecko i nic. Czy to możliwe że nie będę miała dziecka? jestem załamana. POMOCY!

Autor: ola  18.12.2007 zgłoś

czemu niektore dziewczyny sa zatrzymywane w szpitalu? co jest podstawa? ja mialam silne bole i w niedziele wieczorem wyladowalam w szpitalu, po 6 godzinach mnie puscili, zapalenie lewego jajnika. Dostalam antybiotyk i ketonal i w zasadzie zadnych rad, bo wypisywal mnie chirurg po konsultacji ginekologicznej. Mialam CRP bardzo wysokie, wyniki krwi ogolnie kiepskie. Teraz po 2 dniach brzuch mniej boli, wczoraj mnie mulilo caly dzien, leze i sie grzeje, ale nie wiem ile czasu itd.. mam zapisaną konsultacje gin. na 24.12, a leki biore do piatku. nie wiem czy nie za wczesnie na wyjscie z domu no i gdzie ja w ogole pojde jak to wigilia i swieta juz .. jestem z okolic Warszawy, mozecie polecic kogos?

Autor: WANDI  20.12.2007 zgłoś

Kochane panie mówia że na zapalenie przydadków choruja tylko osoby mlode.nie jest to regula .Ja mam 52 lata i juz 3 miesiące zmagam sie z tą chorobą.Dopiero co bylam w szpitalu,dostalam dozylnie dwa mocne antybiotyki .Po tygodniu ordynator wypisał mnie i mam leczyc się dalej w domu.Bralam więc dalej antybiotyk doustny i niewiele mi to pomogło.Jestem zalamana.W pracy mają mnie dość bo co chwile jestem na L- 4.Przewlekłe zapalenie przydatków może wpedzić w depresię bo ciągle coś boli nie można normalnie funkcionowac,a ginekolog twierdzi że tak ma być bo to są zrosty bo to też jelita osłabione itp.A w pracy nie ma taryfy ulgowej,że coś boli.Dlatego sprubuję zastosowac kochana AGUSIU Twój domowy sposób zwiazany z kapustą i ziołami.Jeśli to pomoże to wielkie ukłony AGUSIU w Twoją stronę.UWAGA!!!-zapalenie przydatków tylko zaleczonych a nie wyleczonych szybko wróci i potem "tortury" przez wiele miesięcy a w koncu jakies nowotwory,torbiele i zostaje tylko operacja.Dobry ginekolog to skarb przy tej chorobie.

Autor: WANDI  20.12.2007 zgłoś

Kochane panie mówia że na zapalenie przydadków choruja tylko osoby mlode.nie jest to regula .Ja mam 52 lata i juz 3 miesiące zmagam sie z tą chorobą.Dopiero co bylam w szpitalu,dostalam dozylnie dwa mocne antybiotyki .Po tygodniu ordynator wypisał mnie i mam leczyc się dalej w domu.Bralam więc dalej antybiotyk doustny i niewiele mi to pomogło.Jestem zalamana.W pracy mają mnie dość bo co chwile jestem na L- 4.Przewlekłe zapalenie przydatków może wpedzić w depresię bo ciągle coś boli nie można normalnie funkcionowac,a ginekolog twierdzi że tak ma być bo to są zrosty bo to też jelita osłabione itp.A w pracy nie ma taryfy ulgowej,że coś boli.Dlatego sprubuję zastosowac kochana ADO Twój domowy sposób zwiazany z kapustą i ziołami.Jeśli to pomoże to wielkie ukłony ADO w Twoją stronę.UWAGA!!!-zapalenie przydatków tylko zaleczonych a nie wyleczonych szybko wróci i potem "tortury" przez wiele miesięcy a w koncu jakies nowotwory,torbiele i zostaje tylko operacja.Dobry ginekolog to skarb przy tej chorobie.

Autor: ADA  04.01.2008 zgłoś

Hej Naprawdę bardzo polecam te domowe sposoby. Trzeba je jednak stosować przez długi czas. Ja przez cztery miesiące je stosowałam. Moja siostra od której się o nich dowiedziałam przez siedem miesięcy, ale miała dodatkowo endometriozę dwa duże guzy w podbrzuszu.

Autor: ADA  04.01.2008 zgłoś

Do Wandi Polecam ci nie tylko okłady z kapusty i picie ziół ale także nasiadówki nad parą . Zagotować trzy litry wody dodać do tego cztery łyżki vegosanu i dwie łyżki mięty gotować na wolnym ogniu 5 minut. Poczekać 10 minut wstawić do sedesu i otulić się ręcznikiem. Posiedzieć tak nad tą parą 20 minut, potem okład z rozmaglowanej kapusty na podbrzusze tak z trzy warstwy owinąć jakimś cienkim ręcznikiem i do łóżka. Wcześniej jeszcze wypić napar z pokrzywy i skrzypu. Ja do tego dodawałam jeszcze łyżeczkę wyciągu z nagietka. Poprawia pracę jajników. Nasiadówki stosowałam tak co dwa, trzy dni kapustę codziennie a zioła dwa razy dziennie. Poza tym jadłam mleczko pszczele i miód propolisowy dla wzmocnienia organizmu. Pozdrawiam i zdrówka życzę

Autor: ania  06.01.2008 zgłoś

do ady proszę powiedz, jak szybko mogę spodziewać się pierwszych efektów? mam zapalenie, stosuję wszystko, o czym pisałas od tygodnia, ale ciągle mnie boli. To znaczy zaraz po masażu stóp przestaje na chwilę, ale potem i tak boli. Wcześniej brałam antybiotyki, które nie pomogły, a do tego fatalnie sie po nich czułam. Dlatego zdecydowałam się na Twoje metody. Ale powoli zaczynam panikować. I myślę o pójściu do innego gina po kolejne antybiotyki. Boje się ze jak jeszcze poczekam, to może sie to skonczyć jeszcze gorzej. Pozdrawiam

Autor: J.S. 25  11.01.2008 zgłoś

HEJ, JA, ODKAD PAMIETAM, MIALAM KLOPOTY Z PODBRZUSZEM, MOZE Z 8 LAT, POBOLEWALO MNIE CO JAKIS CZAS, NO I OSTATNIO TO SIE POGORSZYLO, Z TYMZE WIEKSZOSC BOLU SIE PRZENIOSLA SIE NA LEWA STRONE, PRZY TYM MAM PASKUDNE ZOLTAWE UPLAWY, BYLAM U 2 LEKARZY, ZBADALI MNIE I POWIEDZIELI ZE TO NIC POWAZNEGO, DOSTALAM ANTYBIOTYK, TYLKO SIE POGORSZYLO-WZDECIA, BIEGUNKI . TERAZ MUSZE CZEKAC Z 4 TYGODNIE NA WEZWANIE NA DOKLADNIEJSZE BADANIA, POZNIEJ NASTEPNE 3 TYGODNIE NA WYNIKI, TO STRASZNIE DULGO, JESTEM OBECNIE ZA GRANICA, NIE MOGE WROCIC DO POLSKI, BO CZEKAM NA PASZPORT - TO MI ZAJMIE ZE 3 MIESIACE, PRYWATNI LEKARZE TU KOSZTUJA FORTUNE, NAWET NIE MAM PO CO DO NICH ISC, BO NIE STAC MNIE, MOJ BOZE, CO JA BYM ZROBILA, ZEBY COFNAC CZAS.....TERAZ SIE PEWNIE COS POWAZNIEJSZEGO ZROBILO...PIJE NAPARY Z DZIURAWCA, RUMIANKU, MIETY, NO I OSTATNIO DOWIEDZIALAM SIE O OKLADACH Z KAPUSTY, SPROBUJE I TEGO. MAM NADZIEJE, ZE MI POMOZE, NO I ZE TO NIC POWAZNEGO. NARAZIE

Autor: aniak  12.01.2008 zgłoś

Dziewczyny, ja zmagam się z tym problemem od kilku lat!! To co mi za każdym razem pomaga to lek homeopatyczny APIS MELLIFICA 30 CH. Polecił mi go dr Andrzej Janus (możecie poczytać ma soją stronkę). Kupcie sobie to, bez recepty, kosztuje jakieś 7-8 zł. Ja mam go cały czas w torebce, bo to cudo zawsze mi pomaga. Stosować należy od 4 do nawet 10 razy dziennie (np. co godzinę jak bardzo boli). Lek ten to takie białe kuleczki, bierze się ich 5szt pod język i czekamy aż się rozpuszczą. Kuleczek nie wolno dotykać i po ich przyjęciu nie wolno jeść 20 min i przed i przyjęciem też 20 min nie jemy. Nie wolno też pić, ani popijać kulek. Po 2-3 dniach w moim przypadku stan zapalny znika!!! Co potwierdza badanie usg, gdyż stan zapalny jest widoczny na usg przezpochwowym w postaci rozszerzonego jajowodu do np. 8 mm. W tym rozszerzonym miejscu zbiera się płyn. Moje obajwy to, kujące bóle w okolicy jajnika, wzęty i twardy brzuch poniżej pępka, ogólne rozdrażnienie, czasami gorączka lecz nie koniecznie. Gdyby nie ten lek homeopatyczny byłabym na antybiotykach 4-5 razy w roku!! Moje nawroty związane są z anginami i zapaleniem gardła. Z mojego doświadczenia wynika że ginekolodzy nie znają tej choroby i nie chcą jej leczyć twierdząc że nic nie ma itd.. Kupcie ten lek a już nigdy się z nim nie rozstaniecie - jak ja! Pozdrawiam Was i życzę zdrowia:)

Autor: aniak  12.01.2008 zgłoś

jeszcze trochę rad. Jak stany zapalne wracają, pamiętajcie o ciepłej bieliźnie. Nie jakieś stringi zimą tylko najlepiej szorty ciepłe i ciepłe skarpety na nogi. Jak zmarzną Wam stopy od razu rozgrzewać w gorącej wodzie. Jak przemarzniecie zalejcie 2 łyżeczki sproszkowanego imbiru wrzatkiem i wypijcie gorący i do łóżka - działa bardzo rozgrzewająco. Spróbujcie poprawić odporność poprzez picie "mikstury oczyszczającej" Pana Słoneckiego - poczytajcie w internecie - mi bardzo pomogła nie choruję teraz wogóle!! Moja rodzina też to stosuje. I nie bierzcie antybiotyków bo każdy kolejny antybiotyk powoduje to że jesteście słabsze i narażone na przeziębienia itp. Ratujcie się homeopatią i ziołami. Wierzcie mi wydałam masę pieniądzy na ginekologów i innych lekarzy aż trafiłam na odpowiedniego dr Janusa który otworzył mi oczy i dzięki niemu teraz jestem zdrowa! aniak

Autor: uliczka77  20.01.2008 zgłoś

Chorowalam na zapalenie jajnikow trzy razy, jak mialam 17, 18 i 19 lat, za kazdym razam lezalam w szpitalu, po ostatniej wizycie po kilko miesiacach inny lekarz stwierdzil ze znowu mam powiekszony prawy jajnik i przepisal mi antypiotyk, potem czulam sie dobrze i do tej pory zaden lekarz nie potwierdzil nawrotu choroby a staram sie odwiedzac ginekologa w miare systematycznie, czy moge miec zrosty, jelsi tak to czy sa jakies objawy, miesiaczki mam w miare regularne.pozdrawiam

Autor: malutka123  24.01.2008 zgłoś

czy ktos moze mi piowziecczy potrzebne sa padania dopochwowe???

Autor: ilona  27.01.2008 zgłoś

Choruję na zapalenie przydatków już od trzech lat. Ciągłe wizyty u lekarza, wiele leków, w tym antybiotyki na nic się zdają. Szukałam pomocy w wielu miejscach. Poza lekami, leczyłam się również ziołami,które jeszcze najwięcej z tego wszystkiego pomagają. Może jest gdzies osoba, która mogłaby mi pomóc,jak sie tego schorzenia pomóc,bo sa dni kiedy staję się całkiem bezradna. Pozdrawiam wszystkie kobiety cierpiące z powodu tej okropnej choroby.

Autor: ilona  27.01.2008 zgłoś

Po raz pierwszy zachorowałam na zapalenie przydatków 3 lata temu, gdy się bardzo przeziebiłam. Od tamtej pory nękają mnie powroty tej okropnej choroby. Lekarz chce mi pomóc, ale na nic się to wszystkiozdaje. Leki różnego rodzaju niezbyt mi pomagają,a mnie jest coraz ciężej pokonywac objawy choroby. Zastanawiam się ciągle, czy przy tak wysoko postawionej medycynie nie ma na to skutecznego leku. Picie ziół też na wiele się nie zdaje. Trudno jest z tym żyć.

Autor: uliczkaa77  27.01.2008 zgłoś

Mnie tez na poczatku nic nie pomagalo w koncu znalazlam sie w szpitalu i zrobili mi posiew pochwy tja sprawdzili ktry antybiotyk dziala na mnie a na ktrory jestesm odporna i okazala sie, ze ten ktorym mnie leczyli jest mi obojetny wiec zaraz zmianili i bylo dobrze ale mimo wszystko lezalam trzy razy na to w szpitalu, teraz jest dobrze ale mama caly czas jakies problemun typu grzybicapochwy ale wole juz to niz tamto.Nie bierzcie antybiotykow w ciemno, szkoda organizmu

Autor: Aldona  10.02.2008 zgłoś

Aniak - czy mogybysmy porozmawiac na gg? Ja lecze sie bezskutecznie od 2,5 lat i juz straciłam nadzieje... W ciagu roku biore srednio 15 róznych antybiotyków - doustnie lub dozylnie. Zapalenie zas ciagle wraca i wraca, wystarczy ze tylko zmarzna mi nogi i znowu boli. Czytałam ze udało Ci sie wyleczyc i własnie o to chciałam spytac. Moj nr gg to 8506922

Autor: ewka25  13.02.2008 zgłoś

Sluchajcie, na jakiej podstawie wasi ginekolodzy stwierdzaja zapalenie jajnikow. Przeciez samo badanie ginekologiczne nie wystarcza. Trzeba poprac wymaz i zbadac czy nie ma infekcji spowodowanej chlamydia itp. Np u mnie, przechodze katusze bolowe, nie spie juz 4 noc, ledwo tu siedze i pisze. Lekarz podejrzewal zapalenie jajnikow, pierwsze co zrobil to badanie na te bakterie i oczywiscie nic nie wyszlo. Nic, nawet zapalenia nie mam, wiec mi zadnych antybiotykow nie przepisal. Mialam nawet (2 lata temu) wykonywana laparskopie i wykryto emdometrioze. Usunieto, ale bol byl jeszcze wiekszy, wiec operacje powtorzyli i nic nie znalezli, nawet endometriozy. A ja ciagle botykam sie z tym bolem, raz jajnikow, raz macicy. A teraz to apogeum przechodze. Jestem na wakacjach w Kanadzie, wiec za wszystko place. USG nic nie wykrylo i lekarz powiedzial ze nie jest w sanie wykryc zapalenia, ale tylko cos tam podejrzewac. Konieczna jest laparoskopia, ale juz mi jej nie chca zrobic 3 raz. A wogole taka operacja nie nie jakies tam byle co wiec jestem zdesperowana. Ale prosze mi powiedziec czy jak stwierdzono zapalenie jaknikow to podstawa byl wynik z posiewu pochwy, tzn. czy postawa bya bakteria, jak chlamydia, rzezaczka..................bo nikt o tym nie pisze.

Autor: ewka25  15.02.2008 zgłoś

hey, czy nikt nie odpowie na moje pytanie, to bardzo wazne, przeciez same wiecie, dzieki

Autor: Aldona  15.02.2008 zgłoś

U mnie nikt mi nie robił wymazów, lekarz mnie zbadał i stwierdził bolesny i powiekszony jajnik, na usg wyszło ze jajnik jest powiekszony i to wszystko. Po wizycie w gabinecie od razu poszłam do apteki i kupiłam antybiotyki

Autor:  18.02.2008 zgłoś

No tak z lekarzami to roznie bywa, jak ja pierwszy raz zachorowalam to mialam 17 lat, lekarz ktory mnie badal wmawial mi ze jestem w ciazy(ale ja lekarzom zawsze mowie prawde bo wiem ze klamiac tylko sobie robie krzywde), w ciazy na pewno nie bylam na szczescie mialam dziadka lekarza ktory zawiozl mnie do swojego znajomego ginekologa, tamten nawet usg mi nie robil tylko zbadal i odrazu do szpitala polozyl, leczenie nie bylo latwe bo nie mogli wcelowac z antybiotykami ale zrobili posiew i pszeszlo, niestety chroba wrocila jeszcze dwa razy z nastepne zimy ale juz od dawna mam spokoj, mam tylko nadzieje ze nie mam zrostow na jajnik\ch bo staram sie o dziecko.Proponuje odwiedzic nawet kilku lekarzy i zrobic wczesniej antybiogram zeby nie brac lekow w ciemno i trzymac sie cieplo.pozdawiam

Autor: J.S. 25  24.02.2008 zgłoś

HEJ, JAK WCZESNIEJ JUZ PISALAM, MIALAM TE PASKUDNE BOLE W LEWEJ STRONIE PODBRZUSZA, NO WIEC POSZLAM JESZCXE RAZ DO LEKARZA, DOWIEDZIALAM SIE , ZE TE ZOLTAWE UPLAWY SA WYNIKIEM INFEKCJI DROZDZAKAMI CANDIDA, DAL MI TABLETKI ZWALCZAJACE TE SWINSTWO. ALE NADAL NIE WIEM CO POWODUJE TE BOLE..... STOSUJE TE DOMOWE SPOSOBY Z KAPUSTA, PAROWKAMI I ZIOLAMI JUZ Z POLTORA MIESIACA , NO I JAKBY TROCHE MI TO POMOGLO - MOGE BIEGAC, SKAKAC ITP. CIAGLE JEDNAK TEN TEPY BOL POJAWIA SIE, NA BARDZO KROTKO JEDNAKZE POJAWIA SIE, WIEC PROBLEM CIAGLE JEST. WYBIERAM SIE NIEDLUGO DO POLSKI, WIEC POJDE DO MOJEJ LEKARKI - MAM NADZIEJE ZE TO NIC POWAZNEGO!!! NA RAZIE

Autor: aniak  25.02.2008 zgłoś

Witam ponownie:) zapalenie przydatków jest tak jak zapalenie zatok - wraca:( i nie ma na to innego lekarstwa niż podniesienie odporności. Bardzo dużo o tym czytałam i znalazłam forum bioslone i książkę Józefa Słoneckiego o podnoszeniu odporności poprzez picie tzw. mikstury oczyszczającej. Poczytajcie o tym, ja piję miksturę 2 m-ce i liczę na to że odporność się poprawi. Każde użycie antybiotyku powoduje spadek odporności i dlatego objawy cały czas wracają + grzybice. Dlatego należy w przypadku zapalenia przydatków, kupić sobie apis mellifica 30ch i brać po 5 granulek pod język 5 razy dziennie. Bardzo ważne aby brać je -15-20 min po jedzeniu lub przed. Leczenie tym Apisem u mnie trwa 3-5 dni i ból całkowicie zanika bez stosowania antybiotyku!! Jeśli ktoś chce wiedzieć więcej, proszę o maila na xylorin@poczta.onet.pl

Autor: natalka  26.02.2008 zgłoś

Witajcie, ja również miałam silny ból podbrzusza, spodziewałam się miesiączki, niepojawiła się, miałam mdłości i wciąż ten okropny ból.Byłam akurat na feriach, gdy wróciłam zrobiłam test który wykazał ciąże. Bóle ustały i to mnie zmyliło, nie poszłam do gin, a po 3 tyg. dostałam krwawienie które oznaczało poronienie.Teraz zażywam antybiotyk na zapalenie przydatków, które mogło spowodować poronienie i zastanawiam się dlaczego to zaniedbałam! Niewiedziałam, że to może być takie niebezpieczne. :-(

Autor: buska  03.03.2008 zgłoś

co to jest chronica jajowodow jak ja leczyc

Autor: JS 25  16.03.2008 zgłoś

HEJ, JESTEM JUZ PO WIZYCIE U MIJEJ PANI DOKTOR, ZROBILA MI WYMAZ I USG - MIALAM TYLKO NIEWIELKA NIEGROZNA INFEKCJE, I PRZEJSCIOWE ZABURZENIA HORMONALNE, DOSTALAM TROCHE TABLETEK - NO I WSZYSTKO JEST JUZ W PORZADECZKU !!!! :-) POZDRO

Autor: malenkaaa  18.03.2008 zgłoś

zapalenie przymacicz, czy temu towarzszy bol plecow, podbrzusza i mdlosci?

Autor:  25.03.2008 zgłoś

hej mam problem jestem po zabiegu łyzeczkowaniu krwawiła od lutego do dziś tez mam zapalenie przydatków mam antybiotyki czopki i nie prestaję krwawić co dalej robic napiście

Autor: uu  25.03.2008 zgłoś

hej mam problem jestem po zabiegu łyzeczkowaniu krwawiła od lutego do dziś tez mam zapalenie przydatków mam antybiotyki czopki i nie prestaję krwawić co dalej robic napiście

Autor: monider73  26.03.2008 zgłoś

hej dziewczyny,przeczytalam o waszych problemach i jestem w szoku ze tak wiele z was ma te same dolegliwosci co ja.Szpital,seria lekow...itd to wszystko przeszlam bez rezultatow.Ja mam jeszcze jedna dolegliwosc zwiazana z zapaleniem przydatkow-przedluzajaca sie miesiaczka do 14dni i nie gojaca sie nadzerka!-wszystkie metody jej leczenia na mnie wyprobowali!!!

Autor: monider73  26.03.2008 zgłoś

Co o tym myslicie,ma ktos taki problem?Jesli ktoras z was ma lekkie dolegliwosci to polecam plastry borowinowe-dostepne w aptece.Kroilam je na mniejsze kawalki,rozgrzewalam w poduszce elektrycznej i przykladalam na przydatki.Oczywiscie te wszystkie naturalne kuracje stosuje sie dosc dlugo ale naprawde warto!Pozdrawiam.Piszcie!!!

Autor: załamana  09.04.2008 zgłoś

Ja leczę się na przydatki od 4 miesięcy. Początkowo było to leczenie w "ślepo". Kiedy nie przynosiło rezultatów zrobiono mi posiew i oczywiście kolejne antybiotyki.... Dziś odebrałam wynik posiewu kontrolnego. Leczenie wiele nie pomogło. Bakterie jak były tak są. Teraz czeka mnie szpital. Jestem już wykończona tą sytuacja:( Ciągły stan podgorączkowy, osłabienie ogranizmu i ze dwa razy w miesiącu dopada mnie przeziębienie. Tak nie da się normalnie żyć!!!

Autor: mia  15.04.2008 zgłoś

a słyszałyście o autoszczepionce? Może komuś pomogła? Ja cierpię na zapalenie przydatków bardzo długo, wywołuje je bakteria e. coli. Nie wiem jak można się jej pozbyć. Jestem u skraju wyczerpania. pozdrawiam wszystkie cierpiące

Autor: Aldona  18.04.2008 zgłoś

Słyszałam o niej. W Łodzi kosztuje ok 180zł (robia to w "Mikrob" na Franciszkanskiej i chyba tez gdzies na Piotrkowskiej).Robia Ci wymaz, nastepnie posiew z tych bakterii a na koncu je zabijaja. Potem wstrzykuja je Tobie domiesniowo lub podskórnie. Twój organizm walczac z zabitymi bakteriami wytworzn sobie przeciwciała, które nastepnie wykorzysta do walki z bakteriami siedzacymi w jajnikach. Tyle teorii, mnie natomiast zastanawia to czy po stosowaniu róznych glubulek bakterie w pochwie moga byc inne od tych w jajnikach, do których leki nie miały dostepu.

Autor: załamana  18.04.2008 zgłoś

Już wróciłam ze szpitala. Przez 5 dni szprycowali mnie ampicyliną. Po kontrolnym badaniu CRP, które tym razem wyszło ujemne (przed antybiotykiem 12) wypisali mnie do domu. Ale szczerze mówiąc jest jeszcze gorzej. Może tak ma być... Za dwa tygodnie posiew kontrolny, zobaczymy czy to coś dało.

Autor: NIELEKARZ  22.04.2008 zgłoś

Mialam tez te dolegliwosc ale...... to juz przeszlosc. Od ponad 5 lat biore tylko prysznic(najpierw puszczam goraca wode niech troche przeplynie) i korek wyciagam z wanny, poniewaz kiedys wycztalam, ze bardzo zjadliwe bakterie znajduja sie w sluchawkach od prysznica. Stosowalam tez rownolegle galki dopochwowe z propolisu - mozna kupic bez recepty w aptekach. Tak dokladnie nie wiem co pomoglo ....ale zapomnilam co to zapalenie jajnikow.

Autor: Aldona  27.04.2008 zgłoś

Do załamanej - nadal Cie boli?

Autor: Załamana  27.04.2008 zgłoś

Do Aldony: no niestety boli... W środę idę do lekarza i będę z nim rozmawiała o tej autoszczepince. Może to jest wyjście dla mnie.

Autor: Aldona  27.04.2008 zgłoś

Do Załamana - i puscili Cie ze szpitala chociaz nadal boli? Lekarze sa beznadziejni... Mnie jak wypisywali to powiedzieli ze jajnik moze mnie jeszcze długo bolec bo tam jest przewlekły stan zapalny :(

Autor: Załamana  28.04.2008 zgłoś

Do Aldony: Tak puścili mnie, spojrzeli tylko na wynik CRP. Długo Cię jeszcze bolało? No i czy w ogóle pozbyłaś się tej dolegliwości? Pozdrawim!

Autor: Aldona  28.04.2008 zgłoś

Do Załamanej - niestety od 3 lat nie moge sie tego pozbyc. Czasami jest lepiej i np. nie boli mnie ze 3 tyg, innym razem boli mnie codziennie. Po wyjsciu ze szpitala bolało mnie jeszcze z miesiac, potem miałam spokój na miesiac i tak w kółko :( Przy wypisie powiedzieli ze po tylu dniach na antybiotykach to juz jestem wyleczona, a ze boli - to bedzie bolało bo to przewlekły stan zapalny. Przy wypisie ze szpitala dali mi skierowanie do sanatorium - z NFZ przyszedł list, ze owczem przyzmaja mi miejsce, ale za...18 miesiecy, rece mi opadły. PS masz gg?

Autor: Załamana  28.04.2008 zgłoś

Do Aldony: mój nr gg: 3679415

Autor:  29.04.2008 zgłoś

Witam, dziś byłam u lekarza na badaniu USG w celu wykluczeniu cysty i położeniu macicy... Okazało się że lekarz nie mógł zobaczyć lewego jajnika bo moja macica jest przesunięta w lewo... Nie mam bladego pojęcia o co chodzi czy to źle, czy trzeba to jakoś leczyć, może wy coś wiecie????? Wiem że może być kłopot z rodzeniem dzieci ale nie wiem czy ta macica sama jakoś ma wrócić na swoje miejsce czy jak???? Lekarz mi powiedział że to może być wywołane stanem zapalnym lub echem jakiegoś stanu zapalnego który nie dawno miałam ( a rzeczywiście miałam ) Bardzo bym prosiła was o pomoc, mam 17 lat i strasznie się martwię....

Autor: zdruzgotana  30.04.2008 zgłoś

Witam bardzo serdecznie! Bardzo proszę o pomoc! Otóż od ponad roku boli mnie w podbrzuszu, ten ból się nasila. Za każdym razem gdy szłam do ginekologa zostałam spławiana, że wszystko jest w porządku. Gdyby było w porządku nie bolałoby mnie to tak cały czas. Dwa tygodnie temu bóle nie dawały mi spokoju i udałam się do lekarza i okazało się, że mam zapalenie dróg rodnych. Od wczoraj mam silne bóle w podbrzuszu(myślę, że są to przydatki)oraz silne bardzo bóle dolnej części kręgosłupa. Od wczoraj nie mogę wstać z łóżka tak mnie boli, ból ten tak się nasila, że przechodzi mi na nogi, a potem wraca jeszcze z bardziej silniejszym nerwobólem na kręgosłup:( Błagam pomóżcie mi, czy to od tego zapalenia dróg rodnych, czy może o innego! Nie wiem co robic, bo tak strasznie boli!!!!:((

Autor: załamana  01.05.2008 zgłoś

zdruzgotana! Proponuję ci jak najszybciej wybrać się na pogotowie. Tam dziś napewno Cię przyjmą. Ja podczas zapaplenia przydatków mam podobne objawy, do tych które opisujesz. Tam zapewne dadzą Ci antybiotyk, który powinien przynieść ulgę. No chyba, że to nie są sprawy ginekologiczne...

Autor: nika  04.05.2008 zgłoś

cze ja chyba mam ten sam problem co wy!!!tylko mnie boli w srodku pochwy.bylam u ginekologa i powiedzial ze mam powiekszony jajnik.juz 3 tyg mnie tak boli.lekarz dal mi jakies kremy dopochwowe na 7 dni i wtedy nie bolalo tak bardzo.kiedy skonczylam zazywac znowu sie bol nasilil.skierowal mnie na specjalistyczne badanie krwi .ide do lekarza w srode z tymi wynikami.mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.czy ktos ma takie dolegliwosci jak ja.podrawiam

Autor: aniak  05.05.2008 zgłoś

witam Was, pisałam już tu o homeopatii spróbujcie tego, mi zawsze pomaga i nie osłabia organizmu. Po antybiotykach będziecie miały taką grzybicę że kilka m-cy lub nawet lat potrzeba aby się jej pozbyć! Niestety moim zdaniem ktoś Was wprowadza w błąd - PRZY ZAPALENIU PRZYDATKÓW NIE POBIERZE SIĘ POSIEWU!! przydatki to jajniki i jajowody. Moja ginekolog mnie uświadomiła że przecież nie pobiorą mi posiewu bo nie ma jak!! Polecam Wam ten lek homeopatyczny kosztuje kilka złotych(bez recepty) i nie obciąża organizmu!! a częste problemy z przydatkami to osłabiona odporność po antybiotykach, dlatego to jest błędne koło. Trzeba to zrozumieć!!

Autor: Załamana  05.05.2008 zgłoś

Ja od dziś zaczęłam stosować appis. Zobaczymy czy coś pomoże:) Dam znać.

Autor: teerraa  07.05.2008 zgłoś

witam.dzisrano obudziłam sie z bólem podbrzusza,to był taki ból jakbym miała igly w srodku i strasznie ciagło.nie mam pojecia co to ale juz kilka razy sie zdarzł.Tylko dzis wyczułam tak guza ok2cm .jestem w szoku .oczywiscie myslami byłam juz na cmentarzu.jade do ginekologa dzisiaj. powiedzcie czy Wy tez miałyscie jakies guzki czy tylko bóle?dzieki z góry.

Autor: mia  07.05.2008 zgłoś

Można zrobić posiew z szyjki macicy. Ja miałam zrobiony po dziesięciu zadawanych mi antybiotykach w ciemno. Około roku już cierpię. A lekarze kończą medycynę chyba na tajnych kompletach. Przynajmniej tacy są w moim mieście. Dodam, że chodziłam na prywatne wizyty i żaden nie zasugerował jakichkolwiek badań. Ginekolodzy bagatelizowali długo sprawę, gdyż nie współżyłam i mówili, że nie mogę mieć stanów zapalnych. Dopiero jak trafiłam do szpitala zrobiono wymaz z szyjki macicy, cytologię i biocenozę pochwy. Wynik wymazu był jednoznaczny: bakteria e. coli wzrost bardzo obfity. Dopiero antybiogram pokazał, jakie antybiotyki powinni mi serwować. Ta bakteria odpowiadała za stany zapalne. Wtedy już miałam zmiany na jajniku i cytologię II. Oczywiście ta bakteria po złym leczeniu uodporniła się znacznie i cały czas mam dolegliwości, np. po m-ce. DZIEWCZYNY NIE DAJCIE SIĘ LECZYĆ W CIEMNO. RZĄDAJCIE ZROBIENIA POSIEWU, PRZY STANACH ZAPALNYCH PRZYDATKÓW NAJWAŻNIEJSZY JEST TEN Z GŁĘBI CZYLI Z SZYJKI MACICY!!! NIE BAGATELIZUJCIE TEGO! Gdybym wiedziała to na samym początku choroby, może nie doszłoby do takiego stanu. I ważne jest też przyjmowanie pałeczek kwasu mlekowego, gdyż przy braniu antybiotyków niszczone są również te dobre bakterie. O tym też mi nikt z lekarzy nie powiedział. Zrobiło się błędne koło...

Autor:  07.05.2008 zgłoś

ALDONA dzięki za informacje na temat autoszczepionki. Wydajemi mi się, że dobrze dobrany antybiotyk na podstawie antybiogramu zniszczy, albo przynajmniej zmniejszy bakterie w przydatkach. Ale globulki też są bardzo ważne. Ja stosuje Lactovaginal, który posiada pałeczki kwasu mlekowego i odbudowuje mi zachwianą przez antybiotyki dobrą florę bakteryjną. Łykam też Lcibios feminę, bardzo dobry probiotyk dla kobiet. I nic słodkiego, bakterie nie lubią kwaśnego środowiska. Dlatego na okrągło wit c, żurawina, kefiry, jogurty naturalne. O tym wszystkim dowiedziałam się od dziewczyn z innego forum. Polecam, ale żeby rozgonić silny stan zapalny musi być najpierw dobrze dobrany antybiotyk. pozdrawiam

Autor: aldona  15.05.2008 zgłoś

Dostalam w koncu skierowanie do sanatorium na które czekałam rok i .... w pracy nie chca mi dac urlopu... :( Jestem załamana.

Autor: Załamana  15.05.2008 zgłoś

aldona, a nie dasz rady coś z chorobowym pokombinować? Szkoda żeby taka okazja przepadła...

Autor: aldona  15.05.2008 zgłoś

Dali mi jasno do zrozumienia ze nie mam na co liczyc :( Chciałabym aby musieli tak chorowac jak my, wtedy na pewno zmienili by zdanie.

Autor: iwka  20.05.2008 zgłoś

ja jak poszłam do lekarza i powiedziałam że na zapalenie jajników dostałam antybiotyk to mnie lekarz wyśmiał - na zapalenie jajników bierze się leki przeciwzapalne a nie antybiotyki!

Autor: Aldona  20.05.2008 zgłoś

Iwka - zapalenie przydatków powoduja bakterie, wiec leczy sie je (zapalenie) antybiotykami. Leki p. zapalne zmniejszaja stan zapalny lecz nie lecza jego przyczyny. Ja bym zmieniła lekarza na Twoim miejscu.

Autor: ania  20.05.2008 zgłoś

cześć! widze że nie tylko ja mam taki problem. od tygodnia boli mnie lewa strona podbrzusza. byłam u gin i powiedział że to grzybica. ból sie jednak nasila i przechodzi na prawą stronę. mam dzisiaj jednak stan podgorączkowy. nie wiem teraz czy to jelita czy zapalenie przydatków. pomóżcie co robić

Autor: Aldona  21.05.2008 zgłoś

Jak masz stan podgoraczkowy to to raczej przydatki. Idz do lekarza, do tego samego lub lepiej do innego.

Autor: Krakuska  21.05.2008 zgłoś

Hej dziewczny, ja zapalenie przydatkow przechodze po raz 3 i to od 3 miesiecy nie moge sie tego pozbyc. Obecnie jestem na amocilawie 3 razy dziennie do tego Monural raz wzialm i po 7 dniach drugi raz. Do tego dopochwowo clotrimazol i do odbytniczo Distreptaza ( z wymazu i z posiewu oczu wyszly ze mam bakterie Enterococcus faecalis oraz Escheriachia coli ponoc najllepiej dziala amoksycykia na te 2 szepy). Wczesniej bralam Streptin (nasz biseptol) Cataflan, Butopirazol i Dalacin. Mam jednak do Was pytanie poniewaz biore antybiotyk juz 4 dzien (mam braz 7) nadal czuje ciagnecie w prawym jajniku a dzis do tego jakby stan podgoroczkowy i mialam rano mdlosci :( czy tak mzoe byc podczas brania antybiotykow. Czy to swiadczy o tym ze antybiotyki walcza ?

Autor: Aldona  23.05.2008 zgłoś

jesli jest gorzej a nie lepiej to pewnie antybiotyk nie zadziałał

Autor: Krakuska  24.05.2008 zgłoś

Aldona - no moze faktycznie ja juz sie zalamuje :( Nie bede pisac o innych paskudztwach ktore mam. Mam tylko jedo pytanie do dziewczyn, ktore sotosowaly Distrepzaze - wyczytalam gdzies na forum od dziewczyn ze po jej stosowaniu maja wieksze bole jajnikow - czy tez tak macie - bo mzoe te moje bole to po tym leku. (lub od mojego pisaeczku ktory mam w nerkach) Wczesniej czulam po okresie bol jak na okres i ciagniecie jajnika (a z posiewu wyszly bakterie i podczas badania ginekologicznego bol).

Autor: Aldona  24.05.2008 zgłoś

Distreptazy nie powinno sie brac podczas ostrego zapalenia bo moze jeszcze je rozognic, bierze sie ja w fazie przewlekłej. Tyle teorii, bo mi lekarz raz zapisuje tak, raz tak i przynajmniej u mnie nie widze róznicy. Tylko czasami (bez wzgledu czy jest to ostre czy przewlekłe zapalenie) po niej boli mnie bardziej. Czy ten piasek to schodzi Ci z nerek, bo to moze byc bolesne i moze przynajmniej czesc bólu jest od tego. Jak jeden antybiotyk nie pomógł to pewnie dostaniesz nastepny - ja tak ciagle mam.

Autor: dorota  24.05.2008 zgłoś

witam dziewczyny, nie bede oryginalna i powiem ze mam podobny problem, otoz 7 maja bylam u ginaekologa, mialam wykona usg dopochwowe ktore i ogolne badanie, moja pani doktor zdiagnozowala u mnie przeziebienie jajnikow, doistalam antybiotyk dalacin c, i jakies tabletki przeciwbolow, po paru dniach brania lekow bol ustapil jednak w srode to jest 21 maja, powrocil;/;/ mozliwe jest ze choroba mi sie nawrocila, dodam ze we wtorek troszke przemarzlam i jeszcze okres spoznia mi sie juz 10 dzien, w ciazy raczej nie jestem bo ginekolog nic nie wspomnial na ten temat, pozdrawiam goraco

Autor: Aldona  24.05.2008 zgłoś

Przemarzniecie moze byc powodem nawrotu Twojej choroby. Idz z nowu do lekarza.

Autor:  24.05.2008 zgłoś

dziękuje za odpowiedź, w poniedziałek się wybieram, martwi mnie też okres:( dodam, że mam 21 lat i miesiączkowałam w miarę regularnie

Autor: dorota  24.05.2008 zgłoś

dziękuje za odpowiedź, w poniedziałek się wybieram, martwi mnie też okres:( dodam, że mam 21 lat i miesiączkowałam w miarę regularnie

Autor: ania  25.05.2008 zgłoś

czy zapalenia przydatkow i zazywane antybioteki maja wplyw na opoznienie miesiaczki?? prosze o odpowiedz:(

Autor: Aldona  25.05.2008 zgłoś

Zapalenie raczej tak, antybiotyki - nie wiem, ale chyba nie. Jak jest w Twoim przypadku niestety nie wiem.

Autor: ania  25.05.2008 zgłoś

czeka mnie kolejna wizyta u gina, w sumie to narazie tylko 9 dni, ale nigdy nic nie wiadomo, i zycze Wszystkim szybkiego powrotu o zdrowia

Autor: Kasia  30.05.2008 zgłoś

Wczoraj wyszlam ze szpitala miałam ostre zapalenie przydatków i wcale sie nie zgadzam z tym ze to przez to ze sie sypia z kilkoma partnerami bo w moim przypdku to jest nie mozliwe mialam tylko jednego partnera i to raz jakis rok temu wiec lekarze chyba sami nie iwedza co [pisza

Autor: Aldona  30.05.2008 zgłoś

Kasia - zgadzam sie z Toba. Zapalenie jest z bakterii, a moga one dostac sie do jajników nawet z migdałków podniebiennych. Nie wiedza jak skutecznie z tego wyleczyc, wiec pisza takie bzdury.

Autor: Sabina  12.06.2008 zgłoś

Rok temu poszłam do lekarza który przyjmował w osrodku zdrowia w moim miejscu zamieszkania,pani doktor po badaniu stwierdziła że tam cos jest i skierowała mnie na U.S.G. Lekarz który je robił w momencie gdy bardzo mnie bolało ponieważ akurat miałam miesiączkę,a wtedy własnie okrponie mnie boli,powiedział że tam nic nie ma.Na tej podstawie moja pani doktor powiedziała że nie ma czego leczyc i żebym poszła do ogólnego ,bo to mogą byc jelita.Lekarz rodzinny po przeprowadzeniu wywiadu stwierdziła że to grzybica jelit i przepisała leki ,które nie pomogły,a przy następnej wizycie powiedziała że do bólu siętrzeba przyzwyczaić!!Miesiąc temu trafiłam do jeszcze innej pani ginekolog,a ta przpisała mi leki na grzybice,bo z nią tez od dluższego czasu walczę,ale nic innego nie stwierdziła.Wczoraj jż nie mogłam wytrzymać z bólu,jakos uprosiłam pielęgnairke,bo wiadomo jak to teraz jest ,tylko na zapisy i dostałam się do lekarza do osrodka zdrowia gdyż na prywatne wizyty mnie nie stać,do takiego który nie cieszy się najlepszą opinia ze względu na jakis bląd w przeszłosci.Po bardzo bolesnym badaniu stwierdził że tam jest ostre zapalenie przydatków i nadaje się do leczenia szpitalnego i zdziwiłsię że nikt wczesniej tego nie wykrył,bo slepy by to zauważył.Zobowiązał się mnie wyleczyć.Na razie biorę silny antybiotyk przez pięć dni,a potem zobaczymy.Ja już straciłam nadzieję że którys z naszych lekarzy jest mi w stanie pomóc!To w większosci,są konowały ,a nie lekarze.

Autor: ala  12.06.2008 zgłoś

cześć dziewczyny!od duższego czasu cierpie na bóle w obu pachwinach jednak bagatelizowałam to ale dziś ból tak mnie przycisnął poszłam do gina i po padaniu bez dyskusyjnie stwierdził że to przydatki.dostałam antybiotyk ,czopki i globulki...czy to mi pomoże zażyłam właśnie wieczorną dawkę ale mnie boliiii

Autor: Aldona  13.06.2008 zgłoś

Ala - daj lekom czas na zadziąłanie, po 1 dniu mozesz jeszcze nie czuc róznicy, ale jak nie bedzie poprawy po 5 dniach to niestety antybiotyk byl zle dobrany i trzeba wziasc inny.

Autor: Aldona  13.06.2008 zgłoś

Sabina - jesli boli Cie tylko w trakcie miesiaczki lub kilka dni przed lub po to to moze takze byc endometrioza. Spytaj o to tego mądrzejszego lekarza.

Autor: Krakuska  15.06.2008 zgłoś

Wtam ponownie, bylam ostatnio u ginekologa i w dalszym ciagu mam zalaenie przydatkow trwajace od marca tego roku. Bol znowu pojawil sie w 5dc byl dosc mocny czulam sie jak przed miesiaczka i nadal ak sie czuje. Mialam robiony wymaz, ktory nic nie wykazal ale bol nadal jest. Mialam takze USG ktore nic nie wykazalo dopiero badanie ginekologincze potwierdzilo bol doklanie bol szyjki :( Znowu dostalam antybiotyk, oby tym razem cos ruszylo.

Autor: magdzia  16.06.2008 zgłoś

ja mam zapalenie w okolicy przydatkow, mam juz drugi antybiotyk i zwolnienie z pracy bo musze lezec, piszecie ze to trzeba wygrzac a mi lekarka kazala przykladac zimne oklady na brzuch

Autor: Aldona  16.06.2008 zgłoś

mnie po rozgrzewaniu zawsze bolało jeszcze bardziej

Autor: Krakuska  16.06.2008 zgłoś

Wiecie co zastanawia mnie co ostatnio powedzial mi ginekolog ze w sumie to powinam sie juz starac o dzieciatko ( bardzo chcialabym, ale ze wzgledu na przydatki odkladamy) a on mi z takim tekstem no przeciez wie ze w dalszym ciagu cos jest nie tak. Czy zajscie w ciaze podczas zapalenia przydatkow moglo by miec jakies zle konsekwencjie na ciaze. A i jeszcze jedno ze jak nie dziecko to tabletki anty zeby powstrzymac stany zapalne. Spotkalyscie sie z takim podejsciem ??

Autor: magdzia  17.06.2008 zgłoś

ja poprzedno mialam taki lek ktory dziala antykoncepcyjnie ale teraz mam mocne antybiotyki. podczas zapalenia nie mozna wspolrzyc to chyba nie ma mozliwosci zajscie w ciaze. slyszalam gdzies ze zajscie w ciaze podczas zapalenia przydatkow jest niebezpieczne bo to bardziej grozi ciaza pozamaciczna. czy ktos sie spodkal z zimnymi okladami na brzych podczas zapalenia przydatkow? mi wogole nie mozna wygrzewac brzucha

Autor: Sabina  17.06.2008 zgłoś

Aldona-masz racje poszłam do prywatnego gabinetu i lekarza,który cieszy się chyba najlepszą opinią,a on zbadał mnie tak dokładnie,że od tego badania to jeszcze bardziej mnie bolało przez kilka dni.Wykonał badanie nawet przez odbyt i nie stwierdził nic niepokojącego,ale kiedy zrobił U.S.G stwierdził endometrioze.Póki co przepisał leki antykoncepcyjne,po dwóch miesiącach mam przyjsc powiedziec czy cos się zmieniło,a jesli to nie pomoże to można zatrzymać miesiączke na 6-9 miesięcy,ale z góry zaznaczył,że kobiety to zle znosza,a w najgorszym wypadku trzeba będzie to usunąć laparoskopowo.Kamień spadł mi z serca,bo już myslałam,że mam dni policzone.Powiedział jeszcze ,że przy zapaleniu przydatków nie pozwoliłabym podczas badania nawet dotknąc.Zastanawiam się tylko,czy ci inni lekarze kończyli jakies inne szkoły?Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia.

Autor: Aldona  17.06.2008 zgłoś

Szkoły konczyli te same, ale pewnie nie postarali sie o wszystkie kserówki ;)

Autor:  17.06.2008 zgłoś

Sabina, piszesz ze lekarz powedzial ze przy zapaleniu przydatkow ze jest taki bol ze nie dalo by sie dotknac / zbadac w takim razie co mi jest janiki przy badaniu nie bolaly tylko szyjka ?? A bol podbrzusza po miesiaczce nadal wystepuje. Mnie tez gin powiedzial ze jak nie przejdzie to tabletki albo ciaza ... hmm a jesli to zapalenie przydatkow nie chce ryzykowac i zachodizc w ciaze.

Autor: aniak  18.06.2008 zgłoś

Witam po raz kolejny. Już pisałam kiedyś że leczę się homeopatią. Dziewczyny, pierwszy raz zachorowałam na zapalenie przydaków z przeziębienia- siedziałam na zimnym i się dorobiłam! Miałam wtedy naście lat (teraz mam 27) poszłam do takiej starej Pani Gin która powiedziała "dziecko przeziębiłaś przydatki i trudno będzie to wyleczyć". Miała rację- dostałam antybiotyki które brałam przez 14 dni + globulki i czopki. Pomogło. Pani doktor powiedziała żeby po leczeniu zrobić badanie krwi czy stan zapalny minął. Zrobiłam - wszystko ok. Tak więc pomimo wyleczenia stanu zapalnego - pierwszego - można nadal chorować i nie wiąże się to z częstym współżyciem (bo byłam dziewicą jak pierwszy raz chorowałam!!!). Ważne, że jak boli Was poniżej pępka po prawej lub lewej stronie to można zrobić dwie rzeczy iść na USG transwaginalne i gdy jest zapalenie wychodzi powiększenie jajowodu i zebranie płynu (mój jajowód rozszerza się do 8 mm w czasie zapalenia!!) oraz wykonać badanie krwi CRP które wskazuje stan zapalny. Jeśli zrobicie te dwie rzeczy i nie będzie złego wyniku CRP oraz rozszerzonego jajowodu to nie macie zapalenia przydatków i nie ma co zawracać sobie głowy ginekologami - bo ja przez te lata choroby przerobiłam już to wszystko o czym pisałyście wyżej. To co może jeszcze być to endometrioza - niestety jest nieuleczalna i może prowadzić do nowotworu. Objaw najistotniejszy to silne bóle podczas miesiączki. Moja koleżanka to ma i wiem że ginekolodzy też wciskali jej kity że wszystko jest ok. Mogę podać info do lekarza który wreszcie zdiagnozował endometriozę mojej koleżanki (Warszawa). Nieleczonego zapalenia przydatków ja nigdy nie mogłam "rozchodzić". Sprawa jest poważna bo boli jak diabli, codziennie bardziej i dochodzi gorączka do tego i wymioty czasami. Jeśli chodzi o tab. antyk. pomagają na przewlekłe zapalenia przydatków w ten sposób że choruje się rzadziej- nie wiem dlaczego ale to działa. Nie oznacza to że się nie choruje, poprostu jest to raz w roku w tedy a nie 5razy!! Jeśli chodzi o ciążę - przejście kilku zapaleń przydatków może spowodować zrosty w jajowodach tzn. problemy z zajściem w ciążę, bo jajowód jest niedrożny. Ale zazwyczaj choruje jedna strona (u mnie zawsze lewa), dlatego prawy jajowud jest zdrowy i w ciążę można zajść bo jajeczko w czasie owulacji "wyrazsta" raz jest z jednego jajnika raz z drugiego więc nie ma się co martwić tak strasznie:) Najgorsze w leczeniu przydatków (a raczej nawrotów choroby) jest obniżanie się odporności na skutek przyjmowania antybiotyków. To jest jak spirala która się nakręca. Dlatego ja stosuję TYLKO HOMEOPATIĘ i ZIOŁA. Na szczęście pomagają. Podaję adres mail gdybym mogła coś Wam jeszcze podpowiedzieć xylorin@poczta.onet.pl Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia!

Autor: Katarzyna  18.06.2008 zgłoś

Dziewczyny nie wierzcie w to, ze choroba nastepuje tylko w wyniku wspolzycia z wieloma partnerami. Jakkolwiek moze sie tak zdarzyc, to np. w moim przypadku nawrot choroby nastepuje niemal ZAWSZE w wypadku przeziebienia, przewiania lub ZWLASZCZA dzwigania ciezkich rzeczy. Moja lekarka wyjasnila mi, ze ognisko chorobowe bedzie juz w janiku zawsze, moze tylko po porodzie cos sie zmieni. Najslabiej dzialaja na nie antybiotyki doustne, troszke silniej domiesniowe, a najlepiej aplikowane dozylnie. Ja osobiscie po pobycie w szpitalu i antybiotykach dozylnych mialam okolo 2 miesiecy spokoju, ale za to wprost makabryczna grzybice sluzowki jamy ustnej - cos za cos. :( Generalnie najwazniejsze jest chyba uwazanie na zimno no i oczywiscie wyleczenie ostrego stanu zapalnego antybiotykami i lekami przeciwzapalnymi typu Diclac a takze uzywanie Distreptazy. Wspominalyscie o Distreptazie - bol prawdopodobnie pojawia dlatego ze czopek powoduje gromadzenie sie gazow w jelicie ktore uciskaja na chory narzad . Distreptaza wazna jest jednak dlatego , iz rozpuszcza ewentualne zrosty , ktore nie tylko blokuja droznosc jajowodow ale i oslabiaja dzialanie antybiotykow, dlatego ja zawsze zaciskam zeby i robie co lekarz kaze. Najwazniejsze to pamietac ze akurat to zapalenie ma BARDZO wielka moc nawracania i trzeba po prostu dostosowac tryb zycia do choroby - mozecie pozegnac sie z siadaniem na zimnych lawkach czy bieganiem w mokrym kostiumie kapielowym po wietrznej plazy.

Autor: Sabina  20.06.2008 zgłoś

Tak stwierdził lekarz,który wykrył u mnie endometrioze.Mnie kiedys też podczas badania bolała szyjka i wtedy miałam zapalenie macicy.Prawde mówiąc gdybym miała pewnoscć że ciąża pomoże i choroba nie wróci to sama zdecydowałabym się na jeszcze jedno dziecko mimo że mam już troje.W sumie i tak chciałam jeszcze jedno miec wiec czy teraz czy za parę lat to bez róznicy,ale nie sądzę żeby to pomogło na stałe ja myslę że po czasie i tak choroba wróci.Albo?Muszę zapytac przy następnej wizycie.

Autor: iwa  29.06.2008 zgłoś

Może mi ktoś pomoze co to znaczy Tumor ovarii dex.Susp.Tbc adnexorum

Autor: iwa  30.06.2008 zgłoś

mialam tak napisane na karcie jako rozpoznanie choroby

Autor: Aldona  08.07.2008 zgłoś

Tumor ovarii dex.Susp.Tbc adnexorum - Guz jajnika prawego , podejrzenie (nie wiem co TBC oznacza, adnexorum - cos od przydatków) - pewnie konkretna nazwa jakiegos guza.

Autor: Myszka  09.07.2008 zgłoś

CZEść DZIEWCZYNY. DWA DNI TEMU WRóCIłAM ZE SZPITALA. OKAZAłO SIę, żE MAM OSTRE ZAPALENIE PRZYDATKóW (ROPIEń JAJOWODU). ZANIM TRAFIłAM DO SZPITALA BóL ZBAGATELIZOWłAM, PONIEWAż MIAłAM WłAśNIE MIESIąCZKę (W TRAKCIE I, GóRA II DNIA MIESIąCZKI ZAWSZE MIAłAM MOCNE BóLE W PODBRZUSZU). TRZECIEGO DNIA MIESIąCZKI BóL NIE USTąPIł, ALE STWIERDZIłAM, żE TO PRZEZ WZDęCIA (MIAłAM STRASZNIE WZDęTY BRZUCH). DOPIERO W CZWARTYM DNIU MIESIąCZKI W NOCY( O 3 NAD RANEM) BóL BYł STRASZNY. RAZEM Z MężEM STWIERDZILIśMY, żE JEDZIEMY DO LEKARZA DYżURNEGO. LEKARZ DYżURNY DOKłADNIE NIE WIEDZIAł OD CZEGO TO JEST DAł MI ZASTRZYK PRZECIWBóLOWY (KETONAL I NOSPę) I SKIEROWANIE DO SZPITALA (CHIRURGIA I GINEKOLOGIA). W SZPITALU CHIRURG WYKLUCZYł WYROSTEK ROBACZKOWY I SKIEROWALI MNIE NA GINEKOLOGIę. TAM ZROBILI MI: -BADANIE -USG DOPOCHWOWE -BADANIE KRWI CRP (OK. 97) I OB (10)- NORMA CRP TO OD 5 DO 10, NATOMIAST OB SłYSZAłAM, żE U KOBIET POWINNO BYć JEDNOCYFROWE - POSIEW Z POCHWY (WYNIK UJEMNY, CZYLI żADNYCH BAKTERII NA SZCZęśCIE) ZOSTAWILI MNIE NA 7 DNI W SZPITALU I PODAWALI ANTYBIOTYKI: -AUGUMENTIN DOżYLNIE 2xDZIENNE -METRONIDAZOL (CZOPKI) PO 7 DNIACH ZROBILI PONOWNE BADANIE, USG, I BADANIE KRWI. NIE MIAłAM JUż BóLI PRZY BADANIU I USG. CPR ZMNIEJSZYłO SIę DO 5,10, A OB NA 6. ANTYBIOTYKI POMOGłY. TERAZ SIEDZE W DOMU NA 2 TYGODNIOWYM ZWOLNIENIU BIORę ANTYBIOTYKI AMOKSIKLAV 3x DZIENNIE ( MIAłAM PRZEPISANE AUGUMENTIN, ALE W APTECE NIE BYłO I DAłA MI AMOKSIKLAV TEN SAM SKLAD TYLKO INNA NAZWA) I CLOTRIMAZOLUM DOPOCHWOWE NA NOC 1. OD CZASU DO CZASU CZUJę NIEWIELKI BóL, ALE PODOBNO DELIKATNY BóL MOżNA JESZCZE CZUć NAWET PRZE Pół ROKU (KOLEżANKA TAK MIAłA). ZA 2 TYGODNIE MAM Iść NA KONTROLę. DAM ZNAć . NADMIENIE, żE MIAłAM PIERWSZYY RAZ ZAPALENIE PRZYDATKóW. DO USłYSZENIA POZDRAWIAM WSZYSTKICH. MAM NADZIEJę, żE WSZYSTKO BEDZIE DOBRZE.

Autor: myszka  10.07.2008 zgłoś

ja po raz pierwszy zachorowałam na zapalenie przydatków w ubiegłym roku.(mam założoną spiralę antykoncepcyjną).Wybrałam się do lekarza.Przepisał leki przeciw bólowe,przeciwzapalne i antybiotyki.Po paru wizytach i oczywiście zmianach leków,bo oczywiście nie wszystkie się "nadawały" przeszło mi ,ALE PO NASTĘPNEJ MIIESIĄCZCE WSZYSTKO WRÓCIŁO !!!!I znów wizyta prywatna,i znów tona leków ...i........... niestety tak już zostoło co miesiąc ból dopada mnie... CO Z TYM ROBIC??? pozdrawiam

Autor: Aldona  10.07.2008 zgłoś

Jesli boli tylko podczas miesiaczki to moze jest to endometrioza?

Autor: myszka  10.07.2008 zgłoś

a co to jest endometrioza??? tylko prosze nie strasz>mam juz dosc tych chorob,co miesiac ten sam bol.

Autor: myszka  10.07.2008 zgłoś

WLASNIE PODCZAS MIESIACZKI MIJA WSZYSTKO !!! A PO OKOLO TYGODNIU WRACA.CZASEM PLAMIE MIEDZY MIESIACZKAMI.BRONIE SIE PRZED USUNIECIEM SPIRALI JAK TYLKO MOGE ALE CHYBA MNIE TO NIE MINIE.DZIEKUJE ZE ODPISALAS-ALE CO TO JEST ENDOMETRIOZA?

Autor: mia  10.07.2008 zgłoś

Zastanów się nad zrezygnowaniem ze spirali, ponoć w wielu przypadkach, u kobiet, które ją mają powoduje zapalenie przydatków. Nie jest to napewno regułą, ale rozważ. Ja nie miałam jej i też cierpię na to od ponad roku i nie mogę wyjść. Już jestem u kresu. Ból zaczyna się przed m-czką i trwa do siedmiu dni po niej. Moje najmniejsze ob wynosi 17, a te konowały mówią, że zapalenia już nie ma. Wybrałam kupę antybiotyków i nic. Spokój tylko w trakcie ich brania. Proszę pomóżcie, może są jakieś sposoby, może znacie lekarza, który coś takiego wyleczył?

Autor: Sabina  11.07.2008 zgłoś

mia-poszukaj w internecie tam dowiesz sie więcej na temt endometriozy.Ja własnie rozpoczęłam jej leczene i uwaga!!!!!własnie jestem po pierwszej miesiączce bez bólu.Jednak jej leczenie może być długie i nie zawsze skuteczne do końca.Dziękuję Bogu,że znalazłam nareszcie lekarza,który potrafił mi pomóc,bo na samą mysl o miesiączce i o tym okropnym bólu miałam już wszystkiego dosyć.

Autor: Sabina  11.07.2008 zgłoś

To było skierowane do MYSZKI!!!!!

Autor: Myszka1  11.07.2008 zgłoś

do Ady. Kupiłam w aptece zioła w saszetce Nagietek Fix. pisałaś, żeby go pić natomiast na opakowaniu jest napisane, żeby stosować do płukania gardła lub jamy ustnej oraz do okładów, przymoczek i obmywań niewielkich uszkodzeń skóry. Na pewno można to pić? Może kupiłam nie to co trzeba. Pozdrawiam. Jak możesz to podaj mi swój nr gg

Autor: Aldona  11.07.2008 zgłoś

Do Myszka1 - ja pije nagietek od grudnia. Dobrze kupiłas, jest tylko jeden nagietek. Na opakowaniu jest napisane o sposobie uzycia zewnetrznym bo to dla firmy wygodniej - mniejsze koszty i mniejsze ryzyko. Pije tez jasnote. Na opakowaniu z firmy Herbapol pisze ze mozna ja pic, a na opakowaniu z firmy Kawon pisze tylko o przyrzadzaniu sobie z niej kapieli. A przeciez w srodku opakowan z obu firm jest dokładnie to samo.

Autor: Myszka1  11.07.2008 zgłoś

Dziękuję więc zacznę pić. piję też rumianek. Gdzieś wyczytałam, że też pomaga. Pozdrawiam i życzę zdrówka

Autor: Myszka1  11.07.2008 zgłoś

Do Załamanej. Czy robili Ci posiew z pochwy, czy z szyjki macicy? Mi robili z pochwy i wynik wyszedł ujemny, ale kto wie, czy wynik z szyjki macicy nie wyszedłby dodatni. Bo wreszcie od czego miałam zapalenia jajników?

Autor: załamana  11.07.2008 zgłoś

Do Myszka1: Posiew miałam pobierany z szyjki macicy. Czytając Twój post, tak właśnie się zastanawiałam skąd u Ciebie zapalenie przydatków, skoro nie ma bakterii.

Autor: myszka  11.07.2008 zgłoś

dziewczyny,kazda znas probuje jakos sobie radzic z ta choroba,ale od dluzszego czasu zastanwiam sie czy to nie jest wina naszych partnerow.bron Boze nie posadzam mojego meza o zdrade,bo ufam mu,ale moze on powinien tez zrobic badania,moze ma jakas chorobke,ktora poczyna u nas ta paskudna chorobe.sama juz nie wiem co o tym myslec!!! sprobowalam teraz leku APIS MELLIFICA 30CH i zeby nie przechwalic na razie jakby mi przeszlo.przynajmniej brzuch mi troche"zmalal i zmiekl".zobacze przez weekend,jesli mi nie przejdzia do konca te objawy poloze sie w szpitalu.moze hospitalizacja cos pomoze.poki co pozdrawiam i dziekuje za rady i podpowiedzi.TO FORUM JEST SUPER-PRZYDATNE!!!!

Autor: Myszka1  12.07.2008 zgłoś

Dziewczyny wiecie może jaka jest różnica między posiewem z pochwy a z szyjki macicy? Czy jeżeli posiew z pochwy był ujemny tzn., że posiew z szyjki macicy też wyszedłby ujemny. Kiedy się robi posiew z pochwy, a kiedy z szyjki macicy. Do lekarza idę dopiero za półtora tygodnia, a to pytanie nie daje mi spokoju. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Autor: iskierka  12.07.2008 zgłoś

cześć jestem po raz pierwszy na ty forum.mam podobny problem do waszego. od kilku miesięcy pobolewal mnie lewy jajnik, robiłam czesto siku. Ginegolog powiedział ze pechesz przeziębiłam. w ostatni wtorek byłam u innego ginekologa okazało sie silne zapalenie jajników z przesunieciem macicy.Dostałam Augmentin czułam sie fatalnie lekarz kazał przerwać. We wtorek jade na jakiś zastrzyk. Co mam robić panicznie sie boje tym bardziej że moja mama zmarła na guza narzadów rodnych.mam zarezerwowane wczasy pewnie już na nie nie pojadą napiszcie coś pozdrawiam

Autor: iskierka  12.07.2008 zgłoś

do KRAKUSKA. Ja biorę proszki antykoncepcyjne i też mam zapalenie jajników nawet z przesunięciem macicy

Autor: Krakuska  12.07.2008 zgłoś

Witam, ja zrobilam kolejne badania i wyszlo mi ze mam grzyby drozdzopodobne wzrost pojedyncze (wymaz z pochwy). Zrobilam takze CRP wynik 1,50 norma od 0,00 do 5,00 wiec to OK, OB mam podwyzszone 24 a norma od 2-15 oraz zrobilam sobie CA 125 i okazalo sie ze mam podwyzszone 33,20 norma od 0-21. Nadal mam bole podbrzusza jak przed zblizajaca sie @ a mam 10dc procz tego pobolwa mnie prawy jajnik i czasami mam bole miednicy, hmmm juz nie wiem co robic, w tym tyg przejde sie do innego gina. PS przy badaniu USG dopochwowoym przez 2 lekarzy wszystko w normie nie stwierdzili endometriozy. Chce to cholersto wreszcie zaleczyc i chce moc starac sie o dziecko. Do ISKIERKA - hmm to ja juz nie wiem jak jest z tymi tabletkami anty :(

Autor: agap  19.07.2008 zgłoś

Witam Was wszystkie! Ja też jestem w tej samej sytuacji co Wy :( Leczę sie już na to od 3 miesiecy...Najpierw ginekolog zbadał mnie i przepisał Unidox i gynalgin. Po kuracji przeszło..ale nie na długo. Dostałam okres i znowu zaczęły się te bóle lewego jajnika . Nawet wraz z drętwieniem nogi !!! Znowu poszłam do gina a ten się zdziwł że znowu mnie boli. Przpisał kolejny antybiotyk i kolejne czopki..Miałam spokój do kolejnego okresu.. po nim znowu wszystko wróciło. Nie wytrzymałam i poszłam do innego lekarza. Ten powiedział ze on tu zapalenia nie widzi. Ze to raczej takie "zachowanie" tego jajnika po zapaleniu. Kazał mi jeśc nospę na te bóle, żeby mnie niepotrzebie antybiotykami nie faszerowac. Powiedział też żebym na wszelki wypadek zrobiła wymaz z pochwy i badanie krwi ( OB i CRP ). A wiec CPR mi wyszło ujemne czyli ok , ale OB mam podwyższone: 14 ( a norma jest do 12). Wyniki z wymazu bede miała dopiero w środę wiec zobaczę... Dziwne jest to, że teraz już mnie w sumie przesłał bolec ten lewy jajnik, ale ja generalnie czuję się chora. Tak jakbym miała grype!!! Na szczęście temperatury nie mam ale czuje sie jakaś osłabiona i bola mnie mięśnie. Nie wiem co mi sie dzieje.. Może rzeczywiście spróbuje tych leków homeopatycznych bo już nie mam pomysłu na leczenie .. :( Chciałabym sie juz zacząc starac o dziecko, ale boję się, ze jak nie wyleczę tego jajnika do końca, to potem zapalenie wróci... Mam tylko nadzieję ze przez te 3 miesiące nie porobiły mi sie cholerne zrosty na jajnikach...PORAZKA !!!!

Autor: Krakuska  20.07.2008 zgłoś

do agap - ja tez walczylam z zapaleniemprzydatkowale zrobilam wymaz i badania jak wyzej napisalm. Poszlam do ginekolog i jest podejzenie o endometrioze,teraz ide jeszcze do innego gina. Zobaczymy co on mi powie. Wiem ze po @ mam zrobic kolejne USG a pozniej zobaczymy. Tez chce starac sie o dzieciatko, niestety moje pierwsze ukochane malenstwo pochowalam w zeszlym roku, a teraz jeszcze te problemy, strasznie mnie to dobija :(

Autor: agap  21.07.2008 zgłoś

do krakuski - jest podejrzenie o endomertioze? przecież 2 ginekologów mówiło Ci że wszystko ok, że nie ma endometriozy...co lekarz to inna diagnoza!! Czemu jednak się teraz tego doszukują? ja dalej czekam na wynik wymazu.. i juz mnie nudzi ta bezczynnośc.. Przykro mi bardzo z powodu Twojego małego aniołka. Moge tylko podejrzewac jaki to ból.. Moja szwagierka urodziła martwe dziecko, a tydzień wcześniej była u lekarza i wszystko było ok..Ale teraz już się doczekała ślicznej córeczki. Więc zobaczysz, wszystko bedzie dobrze !!!! :) Tylko sie nie poddawaj, proszę ... Pozdrawiam i życze powrotu do zdrowia :)))))

Autor:  22.07.2008 zgłoś

w ksiazce "Sztuka kochania" Wislockiej podane sa przyczyny zapalenia przydatkow!!!! Pani doktor twierdzi, ze zadne przeziebienia, siedzenia na zimnym nie moga spowodowac zapalenia przydatkow. Wymienia poronienia, usuniecie ciazy, rzezaczke, itd ale stanowczo odrzuca teorie? przeziebien. Kurcze wiec jak to jest, ze tyle dziewczyn-kobiet, nawet dziewic ma takie problemy???? Ja tez mialam ostatnio okropne bole w dole brzucha. Myslalam , ze to jajniki mnie bola, ale wiem, ze zadna torbiel sie nie zrobila, bo mialam moniotorowany cykl, endometriozy tez nie mam. U mnie to moje drazliwe-wrazliwe jelita daja mi w kosc. Bol jest okropny, ciagnie, kluje, az krzyz boli. Dziewczyny brac magnez, pic pokrzywe, skrzyp polny, nagietek. Okladac sie kapusta. Te antybiotyki to nas wykoncza. My czesto zapominamy o witaminach i mineralach a nam tego bardzo brakuje.

Autor: sylwia  22.07.2008 zgłoś

Przeczytałam dziś wszystko co Tu napisałyście drogie kobietki :) Ja mam 30 lat...zapalenie przydatków 23 razy(wraz z leczeniem szpitalnym)nie liczę tych wyleczonych w domu. Kilkanaście torbieli różnych wielkości, 1 operacja pękniętego jajnika przez Torbiel krwotoczną z wylewem wewnętrznym.W chwili obecnej mam kolejną Torbiel na przydatku...uwierzcie mi mam dośc bólu związanego z tym wszystkim....(tym bardziej ,że jestem obecnie w UK a tu lekarze...hmmm bez komentarza) Przeczytałam tysiące książek, publikacji ,wywiadów...itp itd Wiem już chyba wszystko w temacie przewlekłego zapalenia jajników( przydatków) i torbieli. Doświadczenie przede wszystkim... Jesli mogę komus pomóc podpowiedzieć...służę pomocą.....Pozdrawiam Sylwia.

Autor: Aldona  22.07.2008 zgłoś

Sylwia - ja własnie mam przewlekłe zapalemnie :( Jesli wiesz jak moge sie wyleczyc to prosze napisz. Pomoze to mi i z pewnoscia innym czytajacym to forum.

Autor: sylwia  23.07.2008 zgłoś

Cześć Aldona :) Przykro mi to pisać ale gdy zapalenie przydatków przerodzi" się w przewlekłe, można już je tylko zaleczać...nie da się całkiem wyleczyc. Od tej chwili musisz bardzo o siebie dbac i marsz do łózka !!!!Twoim przydatkom potrzebne jest teraz ciepło i silny antybiotyk przeciwzapalny (nie będę tu pisała nazwy aby nie robić kryptoreklamy) Powiem Tak---dbaj o siebie proszę a zapalenie będzie pojawiać się rzadko. Furtki powrotnej niestety nie ma :(. Pozdrawiam serdecznie . Sylwia

Autor: Aldona  23.07.2008 zgłoś

Do Sylwi - niestety nie pocieszyłas mnie, ale chorowac raz na rok a z 8-10 razy w roku to jest róznica. 1.Bierzesz cos na wzmocnienie odpornosci? 2. Uzywasz jakis ziół? 3. A moze jakies inne leki wspomagajace lub czynnosci (np. okłady borowinowe, lampa Sollux)? 4. Byłas w sanatorium? 5. Co Tobie najbardziej pomaga? 6. Uzywałas Distreptazy? Sorry za ilosc pytan, ale bardzo mnie to interesuje.

Autor: sylwia  23.07.2008 zgłoś

Aldonka nie wymieniam Tych wszytskich rzeczy ponieważ u mnie nie odnosiły żadnych rezultatów, zawsze możesz próbować, 2 lata temu w ciągu jednego roku byłam 2 razy w sanatorium...okłady zabiegi wszelkiego rodzaju...Po 4 miesiącach od wyjścia zachorowałam ponownie...latem :( Ostre zapalenie przydatków wraz z hospitalizacją mam średnio 2 razy do roku, choć był czas gdy lezałam cztery razy. Sollux...w łęczyckim szpitalu naświetlano mnie przez 3 tyg ,po 2 miesiącach kolejne 3 tyg zrezygnowałam gdy podczas ostatnich naświetleń dostałam zapalenia. teraz wiem że najważniejsze dla mnie jest się nie przeziębiać, gołe plecyki odeszły w zapomnienie!!! Unikać zapoceń i nawet lekkiego wietrzyku, nawet najmniejszy katarek może przerodzić się...każde przeziębienie może zejść na dół""" Aldona będzie dobrze..ziólka z apteki hmmmmmmmmmm chyba trzeba w nie wierzyć...Mnie nie pomagały...Próbuj Aldona, każdy organizm jest inny i każdy znosi wszystko inaczej...a nóż Tobie się uda. Trzymam kciuki. Powodzenia Sylwia

Autor: mia  23.07.2008 zgłoś

do Sylwii i Aldony. A jak jest teraz, odczuwacie cały czas bolesność jajników? Ja też mam przewlekłe zapalenie z którym walczę nieustannie ponad rok. Byłam w tym czasie trzy razy w szpitalu i cały czas powtórka. Najgorzej zaczyna się po m-ce . Wybrałam kupę antybiotyków, pije nagietek, melisę, stosuje nawet okłady z kapusty i borowiny, bez rezultatu. Zastanawiam się nad autoszczepionką. Distreptaza pomagała kilka lat temu, kiedy przechodziłam początki zapaleń.Wtedy bolał mnie jeden jajnik i po lekach było w porządku. Później przy infekcjach gardła wszystko wracało, tyle, że ze zdwojoną siłą. Obecnie bolą mnie już oba jajniki, a distreptaza przy ostrych bólach nie pomagała, mam wrażenie, że boli nawet gorzej. A ból jest taki, że nawet wrogowi bym nie życzyła: podbrzusze, krzyż, pachwiny, promieniuje do nóg. Często wymioty... Katorga. I co tu robić kobitki? pozdrawiam wszystkie na forum

Autor: sylwia  24.07.2008 zgłoś

Mia...z zapaleniem walczę 13 lat i szczerze Ci powiem że w tej chwili działąja już na mnie tylko końskie " dawki antybiotyków w zastrzykach ...W styczniu dostawałam 2 antybiotyki naraz plus przeciwzapalna nystatynę na przemian z metronizadolem. Ból taki ,że chodzić nie mogłam ...wiem jak to promieniuje...człowiek w którymś momencie traci orientacje i już sam nie wie co go Boli...wszystko od podbrzusza w dół łącznie z plecami, gdy do tego dochadzą torbiele jak w moim przypadku nie idzie się wogóle ruszyć. Powiem szczerze że mój Ginekolog (który jest lekarzem z powołania) i uratował mi życie(pęknięty jajnik-kwotok wewnętrznty) Wpadł na inny pomyśł ale nad tym trzeba się mocno zastanowić. Mianowicie...przepisał mi antykoncepcję Yasmin ale nie dla ochrony przed ciążą, wg niego yasmin działa ochronnie na jajniki. Gdy go biorę rzeczywiście jest lepiej, ostatnio leki nie zdązyły dotrzeć do mnie z domu i musiałam przerwać branie ...cóż jest torbiel. Tak więc jak tylko sie go pozbędę wracam do Yasminu. Tak jak piszę , tzreba się nad tym zastanowić, wiadomo jest to jednak dawka hormonów i nie na wszystkich działa tak samo. Pozdrawiam powodzenia S

Autor: dota  24.07.2008 zgłoś

hej dziewczyny,mam podobny problem boli mnie dol brzucha konkretnie lewa strona ok miesiac.pracuje fizycznie wiec jezeli bylam w domu to bol byl slabszy.poszlam do lekarza ktory orzekl ze jest to zapalenie przydatkow ,wypisal leki i kazal lezec bez ruchu10dni!do tego stosowac ZIMNE OKLADY24 godz na dobe!!!!!!!!przez te10 dni!!!!dla mnie to bylo jakies dziwne ale z tej racji ze nigdy wczesniej czegos takiego nie mialam postanowilam skonsultowac sie z drugim lekarzem!ten z kolei powiedzial ze tam nic nie ma i wszystko jest w porzadku!ale mnie ciagle boli co mam myslec poradzcie!!!!

Autor: Aldona  24.07.2008 zgłoś

Do Mia - mnie niestety boli prawie codzienni tzn. nie boli tylko kilka dni w miesiacu lub nie boli tylko pół dnia - ale to i tak jest dobrze (mnie takze ciagnie w pachwinie i do nogi, powiedziałam kiedys o tym lekarce a ona mi na to "pierwsze słysze"). Ciagle biore leki p.zapalne i p.bólowe. Ostatnio na zapalenie brałam równoczesnie 2 antybiotyki, a potem była jeszcze poprawka trzecim. Ja takze biore hormony i rzeczywiscie jest po nich lepiej - jesli chodzi o ostre zapalenie, bo na przewlekłe wydaje mi sie ze nie maja wpływu. Kiedys zastosowałam kuracje plastrami borowinowymi i po szóstym plastrze dostałam ostrego zapalenia. Do Dota - moze idz jeszcze do innego lekarza i skonsultuj to.

Autor: Aldona  24.07.2008 zgłoś

Do Sylwia - dzieki za odpowiedz, ale niestety nie napawa mnie ona optymizmem.

Autor: dota  24.07.2008 zgłoś

wlasnie dzis odwiedzilam kolejnego ginekologa-trzeciego,ktory rowniez orzekl ze zapalenia przydatkow to ja na pewno nie mam!co za lekarka,juz wiecej do niej nie pojde!co ciekawsze wczesniej wykryla u mnie zespol policystycznych jajnikow ktory rowniez okazal sie wierutna bzdura!!!dziewczyny konsultujcie diagnozy z innymi lekarzami bo mozna ostro sie przejechac!!!!!!

Autor: sylwia  25.07.2008 zgłoś

do Aldona - nie ma za co ..przykro mi :( do Dota---> Nie rozumiem ów lekarzy... jeśli wykonali Ci ultasonografie dopochwową i nie wykryto żadnych torbieli, a jajniki są bolesne przy dotyku, sprawa jest jasna --->zapalenie innej przyczyny nie widzę. No chyba ,że nie wykonali takowych badań a ich diagnoza była "chybił trafił" bo i tacy się zdarzają !!!! poproś o wnikliwe badanie a napewno sprawa się wyjaśni. Pozdrawiam ! S

Autor: zagadka09700  25.07.2008 zgłoś

sama nie wiem co o tym wszystkim sądzić,boli mnie brzuch i mam zapalenie przydatków a także nadżerke byłam u lekarza i leżałam tydzień w szpitalu ale nie pomogło (to było rok temu) teraz boli to boli nie zwracam uwagi nie mam czasu (tyle pieniędzy)żeby dbać o zdrowie.chciał bym się z tego wyleczyć,gdyż kocham sex a chroba sprawia że nie mam z niego pełnej przyjemności. mam jeszcze pytanie skoro choruje juz prawie 2 lata i nie lecze się czy może oznaczać że jestem bezpłodna , gdy kochałam się z chłopakiem podczas wytrusku miałam jego jeszcze w środku .co mam zrobić ? pomocy!

Autor: sylwia  25.07.2008 zgłoś

Zagadka... Mogę tylko skomentować w jeden sposób....co to za szpital iż nie wyleczył 2 podstawowych chorób kobiecych ???? Czyżbyś była w Anglii???? Bo tutaj akurat wszystko możliwe:( Proponuje jak najszybciej do dobrego ginekologa się zgłosić !!!! A na nadżerkę polecam zamrażanie trwa 3 minuty i nie czuje się takiego bólu jak przy wypalaniu. Jesli jesteś z ŁÓdzkiego polecę Ci najlepszego lekarza pod słońcem! Pozdrawiam.

Autor: Aldona  26.07.2008 zgłoś

Ja jestem z łódzkiego i chetnie poznam najlepszego lekarza pod słoncem :) A dobry on jest w leczeniu zapalen przewlekłych?

Autor: sylwia  26.07.2008 zgłoś

Aldona___---> Artur Bobef przyjmuje prywatnie w Zgierzu na Dąbrowskiego. pracuje też w szpitalu na ul.przyrodniczej w Łodzi. Powiem tak w chwili gdy wszyscy załamują ręce i nie wiedzą co robić...on zawsze znajduje jakieś rozwiązanie...i to dobre!!! Nie jednej Kobiecie ,której powiedziano że już nie będzie miała dzieci pomógł...mnie jak pisałam wcześniej uratował życie (przeprowadził sam 4 godzinną operacje w niedziele o 7 rano, wiedział że nie ma czasu czekać gdyż krew była blisko otrzewnej) Człowiek "serce" i Lekarz przez wielkie L.. Zycze powodzenia i pozdrówka S P.S. na wizytę trzeba się umówic ok 3 -2 tyg wczesniej gdyż kobiety przyjeżdzają do niego z całej Polski. Jeśli będziesz chciała numer tel prześle Ci Aldonka ale na @@@@ bo nie chcę abyś ktoś nieodpowiedni mu przeszkadzał. :)

Autor: Aldona  27.07.2008 zgłoś

Dzieki Sylwia, jak byłam w szpitalu w Zgierzu to on własnie tam był. Mówia ze to swietny specjalista od USG, jednak był troche małomówny i nic mi z tego USG nie chciał wytłumaczyc - ale moze dlatego ze to panstwowo. Mój mail to Aldonagoil@wp.pl - jesli mozesz to prosze przeslij mi ten numer i dokładny adres . Czy na wizycie od razu robi USG i ile bierze za wizyte?

Autor: sylwia  27.07.2008 zgłoś

Aldona---> wiadomość z niezbędnymi info została wysłana na @@@ :) Pozdrawiam S

Autor: Aldona  27.07.2008 zgłoś

Sylwia - wielkie DZIEKI :)

Autor: Myszka1  30.07.2008 zgłoś

Do Sylwi- też miałam zapalenie jajników. Piszesz, że bardzo długo na to chorujesz. Staramy się z mężem o dzieciątko więc moje pytanie brzmi, czy masz dziecko? Jeżeli tak, to czy dzieciątko miałaś przed chorobą, czy w trakcie choroby? Przepraszam za to pytanie, ale boję się, że to zapalenie może spowodować problem z zajściem w ciąże. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Autor:  30.07.2008 zgłoś

Cześć Myszko :) Dzieci nie mam ale nie jest to skutkiem przewlekłego zapalenia przdatków, jest to skutek HIPERPROLAKTYNEMI(jedna z przyczyn bezpłodności u kobiet na świecie). Chorowałam na nią 11 lat wraz z przewlekłym zapaleniem i PCO. U mnie nawarstwiło się wszystko razem :( Ale powiem Ci , że mój lekarz i tak cały czas daje mi nadieje...pomimo mojego wieku i chorób... Jak wróce do Polski napewno będziemy starać się o dzieciaczka ...jeśli się nie uda...cóż jest tyle dzieci nie kochanych..i nie chcianych...(przyzwyczaiłam sie do myśli o adopcji). Myślę że masz duże szanse, tylko wybierz dobrego lekarza. Pozdrawiam S

Autor:  31.07.2008 zgłoś

Sylwia i Aldona dzięki za odpowiedz. Ja od stycznia nie biorę antybiotyków, w ciągu 7 miesięcy wybrałam około 10, a najlepsze jest to, że dawali nie robiąc żadnego antybiogramu. Też boli mnie cały czas z wyjątkiem kilku dni w m-cu. Brałam tabletki, tylko, że nie Yasmin, muszę jeszcze to zasugerować. Ale jest tak ciężko z tymi konowałami, są tak nie douczeni, mam wrażenie, że nie znają tej choroby. Mnie też baba powiedziała, że zapalenie tak nie boli, że to nie są takie objawy. Wyciągają tylko horendalną kase, jeszcze żeby były jakieś efekty. Kurczę ja nie jestem z łódzkiego, też chętnie udałabym się do tego lekarza.

Autor: mia  02.08.2008 zgłoś

napisałam wcześniej nieumyślnie jako anonim :) pozdrawiam

Autor: MARTA  04.08.2008 zgłoś

Kurcze tak to wszystko czytam i jestes zaskoczona -oczywiście nie miło....;-( właśnie dzisiaj skończyłam pierwszą serie antybiotyków ( wylądowałam w szpitalu 6 dni temu ) miałam CRP 189!! No i okazuje się że jeszcze daleka droga do końca tego wszystkiego-jeśli wogóle będzie koniec.

Autor: Ewelina M(Z)  04.08.2008 zgłoś

jeśli chcesz się naprawde wyleczyć idź na wizytę prywatną fakt zapłacisz ale się wyleczysz naprawdę sama się przekonałam, też miałam zapalenie przydatków w tej chwili kończe leczenie, ważne jest przyjąć wszystkie przepisane leki nawet jeśli dolegliwości wcześniej miną, potem jeszcze lekarz musi przepisać lek na rozpuszczenie zrostów które powstają pdczas stanu zapalnego poniewarz powodują niedrożność jajowodów( niepłodność,nawroty choroby)

Autor: Myszka1  05.08.2008 zgłoś

Do Sylwii -dziękuję ;)

Autor: siwa  13.08.2008 zgłoś

zawsze starałam się chodzić regularnie na wizyty do ginekologa, jak stwierdził u mnie zapalenie przydatków, dał antybiotyk i naprawde szybko przeszło, ale od tamtego czasu mam bolesne miesiączki(nigdy nie wiedziałam co to ból podczas okresu)i czasami czuję sie tak jakby ktoś mi przyczepił odważnik 100kg w środku-masakrycznie boli.lekarz twierdzi, że wszystko ok.nie mogłam zajść w ciążę przez prawie 2 lata(7lat brałam tabletki), teraz niestety jestem poza polską, a po powrocie znów mam zamiar się starać o dziecko. może któraś z was mi doradzi jak dalej to wszystko pociągnąć? jakie badania i wogóle...z góry dziękuję

Autor: malenkaaa  01.09.2008 zgłoś

czy zapalenie przymacicz to to samo co zapalenie przydatkow????? ja bralam doxycylinum ale nie pomoglo:(((( biore jeszcze czopki,i az boje sie czekac na kolejna wizyte co powie ginekolog:(

Autor:  09.09.2008 zgłoś

ja mam przewlekle zapalenie przydatkow i mam pytanie czy w przyszlosci nawet bliskiej bede miala problem z zajsciem w ciaze chcialabym nadmienic ze mam macice dwurożna i mam jedno dziecko juz i czy moj partner tez sie zarazi?

Autor: alo.  16.09.2008 zgłoś

Cześć! od czeterech dni mam mdlości i bole brzucha, nie mogę spać i w ogóle czuje się fatalnie, miewam stany podgorączkowe, ale nie jestem pewna czy to zapalenie jajników. czy któraś z was miała podobne objawy, oprócz tego nie mogę jeść, co bym nie zjadła zaraz jest mi niedobrze, czasem boje sie zjeść juz po godzinie 16 bo wiem, że bedzie mnie bolał brzuch:( oprócz tego jestem apatyczna i nie mogę spać, proszę o poradę!!

Autor: graminis  18.09.2008 zgłoś

Witam. U mnie ginekolog stwierdził cystę na lewym jajniku, dostałam dawkę doxycyliny i distreptazę + butapirazol w czopkach, niestety w ciągu 2 tygodni cysta się powiększyła. Teraz jestem na etapie przyjmowania drugiej dawki. I do miesiąca mam mieć cystę usuwaną operacyjnie... Czy to konieczne? Boję się, że będę miała problemy z zajściem w ciążę. Pomóżcie...

Autor: Aldona  18.09.2008 zgłoś

do Graminis - a czy dostajesz hormony? Jesli to torbiel (cysta) jest hormonozalezna to własnie hormony powinny pomóc.

Autor: graminis  18.09.2008 zgłoś

nie dostaję hormonów... wszystko co przyjmuję opisałam... jest to więc kuracja antybiotykowa, nie hormonalna. może dlatego, że planujemy dziecko... myślałam, że nam się udało bo spóźniała mi się sporo miesiączka i podczas pierwszego USG dopochwowego lekarz stwierdził, że istnieją 2 możliwości,jest to niezagnieżdżone jajeczko albo cysta, ale później było krwawienie, właściwie podwójne (krwawienie, plamienie, krwawienie) i następne USG wykazało, że cysta się powiększa. Od tego momentu przyjmuję antybiotyki.

Autor: Matra  19.09.2008 zgłoś

hmmm mnie bolą dwa jajniki od wczoraj, gorączki nie mam, samopoczucie też ok. Myślicie, że to zapalenia jajników?

Autor:  19.09.2008 zgłoś

u mnie też nie było właściwie żadnych objawów oprócz lekkiego kłucia no a w późniejszym etapie zachwiania cyklu a co za tym idzie spóźniającej się miesiączki... jeżeli mogę coś doradzić to wizytę u ginekologa... pozdrawiam i życzę, żeby był to fałszywy alarm :-)

Autor: ula  21.09.2008 zgłoś

hmmm... mam ten sam problem... Ciagle jest to samo. A na dodatek jestem w Anglii gdzie lekarze chyba nic nie wiedza!!Katastrofa!! Dopiero jak bylam w Polsce to dostalam antybiotyki. Bylo dobrze przez jakies dwa tygodnie po kuracji i znow wrocilo. mam tylko pytanie bo moja ginekolog powiedziala mi ze mam klasc zimna butelke z woda na dol brzucha zeby zaprzestac infekcji. Wiec co jest prawda?? Zimna czy goraca?? Prosze odpowiedzcie. pozdrawiam :)

Autor: Aga  23.09.2008 zgłoś

Witam! Od kilku dni boli mnie brzuch. Dostałam okres, ale ból występuje bardziej z lewej strony niż na środku. Nasila się, gdy podnoszę prawą nogę do góry (a z lewą wszystko ok). Tak bolało, że pojechałam do szpitala. Tam, stojąc długo w kolejce wreszcie mnie przyjęli. Dali mi zastrzyk przeciw bólowy (a wcześniej zjadłam dwie nospy i ketonal). Ból nie ustał. Zostawili mnie na obserwacji. Miałam badania krwi, moczu i ginekologiczne. Nie wykryto nic. Nie boli, gdy naciska się w brzuch. (wyrostek miałam już wycinany dawno temu) Codziennie dawali mi nospę, ale nie pomagało. Jedynie ból ustawał na chwilę, potem zmniejszył się. Wypisali mnie do domu. Teraz nadal boli, a z godziny na godzinę ból dalej się nasila. Czy to może być zapalenie jajników? Czy lekarze mogli to przeoczyć? Nie miałam USG, lekarze uznali, że to nie jest potrzebne.

Autor: Aldona  23.09.2008 zgłoś

Do Agi - Usg jest jak najbardziej potrzebne, swoja droga zeby nie chciało im sie zrobic badania jak sprzet maja na miejscu. Mozesz próbowac w przychodni (jesli nie czeka sie np. 2 miesiace na badanie) lub tez jesli masz kase to prywatnie, albo znowu isc na izbe przyjejc - moze trafisz na jakiegos madrzejszego lekarza.

Autor: mia  24.09.2008 zgłoś

Hej dziewczyny. Probowałyście pić mieszankę nr 1 Ojca Klimuszko? Działa ona na zrosty i wpływa stymulującą na pracę jajników. Ja piję już kolejną serię i powiem, że jest poprawa. Boli mnie tylko przed i w czasie @. Męczarnie po 1,5 roku ustąpiły więc może warto?

Autor: Załamana  26.09.2008 zgłoś

Do mia: Czy mogłabyś coś wiecej napisać o tej mieszance? Np. gdzie ją kupić, ile kosztuje i jak się ją stosuje. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Autor: Mic  30.09.2008 zgłoś

Przechodzilam jedno zapalenie 8 lat temu i pamietam ze byl to koszmar ktory trwal okolo rok. Teraz znowu cos sie zaczelo i powiem szczerze jestem sparalizowana strachem! Na dodatek jestem w USA i nawet nie za bardzo mam dostep do sluzby zdrowia w naszym polskim znaczeniu. Chcialabym zaczac stosowac medycyne naturalna, ale nawet do tego mam tu ograniczony dostep... Czy ktoras z was miala tak na marginesie problemy po zazyciu metronidazolu?? Ja czuje sie okropnie, fizycznie i psychicznie... Zastanawiam sie czy bede w stanie ukonczyc kuracje... Bede probowala znalezc ten srodek homeopatyczny ktory wspominacie albo moze cos podobnego. Czy moze mi ktoras z osob go stosujacych podac sklad?? Pzdr... i zycze zdrowia.

Autor: GRAMINIS  30.09.2008 zgłoś

Mieszanka nr 1 -Ojca Klimuszki ( z książki: "Powróćmy do ziół leczniczych"), antyzrostowa, likwidacja stanów zapalnych w jajowodach i jajnikach, pobudzenie pracy jajników, stabilizacja układu rozrodczego Wszystko po 50 gr.: Szyszka chmielu ziele przywrotnika ziele krwawnika liść ruty ziele nostrzyka żółtego kwiat lawendy kłącze tataraku kwiat nagietka owoc róży Na każde jednorazowe użycie należy brać kopiastą łyżkę stołową, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na trzy godziny. Następnie przecedzić, lekko podgrzać i pić trzy razy dziennie po szklance przed posiłkem. Po I porcji- przerwa 7 dni, po II- 12 dni, III porcja profilaktycznie

Autor: Załamana  30.09.2008 zgłoś

Do Graminis: Dziękuję! A jak tam cysta? Już sie jej pozbyłaś? Zdrówka życzę!

Autor: graminis  30.09.2008 zgłoś

załamana... cysta się wchłonęła :-) cuda się zdarzają!!! nie można tracić nadziei! trzeba wierzyć dziwczyny!!! ja uniknęłam resekcji jajnika!!!

Autor: iskierka  02.10.2008 zgłoś

a ja jestem zalamana.Leczę od 4msc zapalenie jajnikow, wybrałam mase antybiotyków, czopków, okładow z borowiny i jest bez zmian.Moja doktor powiedziała ze zrobił się zrost choć brałam distreptazę.Podpowiedzcie co mam robić.Czy znacie dobrego ginekologa w Płocku albo w warszawie?niechce mi sie juz żyć:-(

Autor: GRAMINIS  02.10.2008 zgłoś

DROGA ISKIERKO. PO PIERWSZE NIE ZALAMUJ SIE! NAJWAZNIEJSZE W LWCZENIU JEST NASTAWIENIE. WIEM, ZE PO TAKIM CZASIE BEZ EFEKTOW TRUDNO MOWIC O POZYTYWACH ALE TRZEBA MIEC TAKIE ZALOZENIE. MOZE POMYSL O MEDYCYNIE NIEKONWENCJONALNEJ??? JA TEZ BRALAM ANTYBIOTYKI W KONSKICH DAWKACH I NIE WIDZIALAM POPRAWY ALE POMOGLA MI WIZYTA U BIOENERGO. SPROBUJ, NAWET JESLI NIE DO KONCA W TO WIERZYSZ. JA WIERZE, ZE KTOS NAD NAMI CZUWA!!! :-) ZYCZE ZDROWKA!!!

Autor: iskierka  03.10.2008 zgłoś

Do GRAMINIS: dziekuje za słowa pocieszenia. W tym mój kolejny problem ze ja nie wierze ze bioenergo mi pomoże. Moja mam leczyła sie u niejednego i odeszła:-(

Autor: Mic  06.10.2008 zgłoś

Witam! GRAMINIS - dzieki za sklad ziol! Udalo mi sie dostac wiekszosc i zrobilam sobie sama mieszanke... Konsultowalam sie tez z homeopatka miejscowa i zalecila mi SEPIA 30C. Biore ten lek, pije ziola i chyba widze niewielka poprawe. Przynajmniej nie czuje sie tak fatalnie jak po Metronidazolu. Oby.. Pzdr!

Autor: GRAMINIS  08.10.2008 zgłoś

MIC, cieszę się, że mogłam pomóc... wpadam tu co kilka dni bo ze swojego doświadczenia wiem, że taka wymiana opini bardzo pomaga :-) życzę powodzenia! ISKIERKO więc spróbuj homeopatii... czegoś co może pomóc a jednocześnie nie zaszkodzi tak jak antybiotyk czy hormon... trzymam mocno kciuki!!!

Autor: iskierka  09.10.2008 zgłoś

Do Graminis: na ostatniej wizycie moja doktor powiedziała ze zadne antybiotyki mi nie pomoga juz bo zrobił się zrost:-(czyli jeszcze zapewne dojda problemy z ciążą. GRAMINIS mam pytanie o co chodzi z ta homeopatią?co byś mi polecała?

Autor: GRAMINIS  09.10.2008 zgłoś

Droga ISKIERKO! Dużo dziewczyn pisze o ziołach o. Klimuszko :-) podobno pomagają. a na pewno nie zaszkodzą. może warto spróbować? kilka postów wcześniej jest skład ziółek :-) wierzę, że będzie dobrze. może spróbuj zapytać też innego ginekologa? być może konsultacja się przyda? trzymam :-)

Autor: rafaello  13.10.2008 zgłoś

witam mam kłopot mianowicie mam 18 lat okres mam srednio do tej pory co kilka miesiecy a teraz bola mnie jajniki;/nie wiem co robic.Ginekolog?no jasne ale troche sie boje nawet wiecej niz troche..Z mama nie rozmawiam na ten temat:chiałabym normalnie miesiaczkowac;/poradzcie cos;/

Autor: mia  14.10.2008 zgłoś

Dawno tu nie zaglądałam, skład dokładnie taki jak podała GRAMINIS, ja stosuję już drugą serię i widzę poprawę. Ważne, że żeby wymieszać zioła w równych proporcjach po 50 g. ISKIERKA i ZAŁAMANA nie załamujcie się, głowa do góry i spróbujcie mieszanki. Ja walczyłam z bólem 1,5 roku i jest duża poprawa. POLECAM

Autor:  14.10.2008 zgłoś

Do MIC - zapomniałam dodać, że musisz mieć wszystkie zioła, nie większość. Nawet brak jednego powoduje, że mieszanka jest niepełna. Ponoć o. Klimuszko układał mieszanki wg nieparzystej liczby ziół, jest w tym jakaś metafizyka. Ja kupuję pojedynczo w sklepie zielarskim i potem mieszam.

Autor: magdzia  16.10.2008 zgłoś

hej. ja mialam zapalenie przydatkow w czerwc, dzis ide znow na wizyte do lewy jajnik mi pobolewa. jesli to znow zapalenie przydarkow to ja nie wiem, tak bardzo staralam sie uwazc na siebie i znowu:(

Autor: wiki  16.10.2008 zgłoś

czy mając zapalenie przydatków ma sie wysokie OB?

Autor: Aldona  16.10.2008 zgłoś

Mia - czy poprawa jest znaczna, bo zastanawiam sie nad ta mieszanka. Wiki - podwyzszone OB oznacza stan zapalny, przy zapaleniu ma sie podwyzszone OB, ale jesli bierzesz leki p.zapalne to obnizaja one OB poprzez redukcje zapalenia

Autor: mia  17.10.2008 zgłoś

Aldona poprawa była znaczna, przez 2 miesiące czułam sporadyczne pobolewania. Chyba za bardzo się jednak ucieszyłam bo od wczoraj czuje nieuzasadnione znajome bóle :(. Mimo to namawiam

Autor: magdzia  17.10.2008 zgłoś

ja mam znow zapalenie przdatkow. lekarka wypisala mi lek DUOMOX dziwny on jest. i kaala decydowac sie na leki antykoncepcyje ze ponoc to zachamuje te zapalenia tyle ze ja nie chce ich brac. czy ktos tak mial, prosze piszcie:(

Autor: Aldona  18.10.2008 zgłoś

Magdzia - dlaczego dziwny?

Autor: magdzia  20.10.2008 zgłoś

bo to jest lek jak wyczytalam od zakazen np. gornych drog oddechowych, tkanek miekkich lub np zerzaczki to nie ma nic wspolnego ze stanem zapalnym i moga go brac nawet kobiety w ciazy czyli nie jest mocnym antybiotykiem. biore go juz 4 dzien i zadnej porawy. pozatym jak mozna stwierdzic zapalenie przydatkow czytalam ze poprzez badanie krwi czy wymaz lub usg dopochwowe ja mialam tylko zwylke badanie i po nim to jeszcze bardziej ten jajnik mi boli. w dodatku moja lekarka nawrzeszczala na mnie ze napinam brzuch i nie moze mnie zbadac, tyle zze nawet jak zaczela badac to juz bolalo i ten brzuch samoistnie sie napinal. czy tak to wszystko powinno wygladac? jeszcze mi oznajmila lekarka ze musze sie zdecydowac na tabletki antykoncepcyjne wtedy stany zapalne ustana. prosze o jakas rade. zapalenie przydatkow mam juz drugi raz. zapierwszym razem jak chorowalam najpierw lekarka przypisala mi czopki i biseptol i moglan normalnie chodzic do pracy (a mam prace fizyczna) to nie pomoglo i dopiero pozniej kazala mi isc na zwolnienie przypisala mocniejszy antybiotyk i znow czopki i mialam lezec z zimnymi okladami na brzuchu. i to pomoglo. ale teraz nie czuje zadnej ulgi i az mam ciarki jak pomysle ze musze znow do niej isc:(

Autor: anka  20.10.2008 zgłoś

ja jestem w takiej samej sytuacji jak ty magdzia, napięty brzuch, biegunka, okropne bóle , dostałam taki lek macmiror- tabletki i czopki, pomógł odrazu wszystkie objawy ustąpiły, a jeszcze mi się miesiączka spoźniała i teraz wszysko jest ok, tylko jest to lek na recepte i drogi, też dostałam wskazanie tabletek antykoncepcyjnych, nie wiem dlaczego się ich boisz?

Autor: anka  20.10.2008 zgłoś

nawet nie zdawałam sobie sprawy ile dziewczyn cierpi na podobne schorzenia...

Autor: magdzia  20.10.2008 zgłoś

to jest tak ze ja nie chce ich brac mam pare znajmych i wiem ze po takich tabletksch jest problem by zajsc w ciaze. a ja marze odzieciach. poatym to co biore w tej chwili wogole nie pomaga:(

Autor: magdzia  22.10.2008 zgłoś

wiecie co jestem w szoku. poszlam dzis do dobrwego lekrza chrob kobiech i on stwierdzil ze nie ma zadnego zapalenia przydatkow u mnie. wogole jest w szoku bo nawet usg nic nie wykazalo a jajnik boli. wypisal mi doxycilinum az na 20 dni czopki butapirazol na noc a na dzien distreptaza potem mam zastrzyki podskorne raz na 3 dznilachesis comp. najlepsze jast to ze kazal mojemu chlopakowi bbrac przez 10 dni doxycilinum bo on moze byc teraz nosicielem. probuje mnie leczyc jakbym miala zapalenie przydatkow a jak nie pomoze to nir wiem co bedzie. powiedzial tez ze branie lekow antykoncepcyjnych nie rozwiaze sprawy zapalen i ze zapalenie trzeba leczyc mocnymi lekami by nie powstawaly zrosty. to jest dobry profesor z bialegostoku i musze przyznac ze pomimo ze mezczyzna czulam sie lepiej jak u kobiety ginekolog byl bardzo delikatny przeprowadzi ze mna rozmowe polecam. Przyjmuje on w bialymskoku i augustowie.

Autor: anka  23.10.2008 zgłoś

no to ja nie rozumiem, jak nie masz zapalenia przydatków to czemu Cię na nie leczy?? chociaż lekarką nie jestem to wydaje mi się to dziwne, że nie zrobili ci posiewu, zeby wreszcie wykryc bakterię

Autor: magdzia  23.10.2008 zgłoś

mialam usg i badanie krwi i nic nie wskazuje na to ze mam zapalenie przydatkow jedynie swiadczy o tym bol lewego jajnika. na razie probuje leczyc tym co mi pomoglo w czerwcu gdy mialam zapalenie przydatkow a co z tego bedzie to ja nie mam pojecia.

Autor: graminis  24.10.2008 zgłoś

magdziu ja taki zestaw dostałam w momencie wykrycia cysty... 2 serie, mnóstwo wiary i cysty niet :-) ale ogólnie wszystkie te leki mają działanie przeciwzapalne :-) życzę zdrówka !!!

Autor: magdzia  25.10.2008 zgłoś

ale usg nic nie wykazalo mozliwe ze to cysta?

Autor: Aldona  25.10.2008 zgłoś

cysta wyszłaby ma USG

Autor: graminis  26.10.2008 zgłoś

a jakie miałaś usg? ja miałam usg miednicy małej (przez powłoki brzuszne) i nic nie wyszło... dopiero na transwaginalnym okazało się, że mam cystę... ale to nic pewnego... dał Ci leki przeciwzapalne... może to po prostu niegroźne zapalenie. trzymam kciuki

Autor: eklerka  26.10.2008 zgłoś

witajcie kochane! widzę, ze nie jestem odosobnionym przypadkiem, niedawno ginekolog wykrył u mnie zapalenie przydatków na podstawie badania - przy nacikaniu bardzo boląly mnie jajniki, zrobil mi cytologie - powiedział, że cos mam podwyższone, ale ogolny wynik jest ok, prosiłam o posiew - ale nie ma u niego takiej mozliwosci, poza tym powiedział, ze posiew duzo nie wyjasni przy zapaleniu jajników. Najpierw zapisal mi antybiotyk cos w stylu sumamed - nazwy nie moge sie doczytac(nie bylo go w aptece i pani dala mi jaki podobny - mowila ze jest indetyko, 3 tabletki kosztowały 36 złotych) + gynalgin + biore jeszcze Prowere bo mam nieregularny okres. Była niewielka poprawa Póżniej zapisał mi Keflex - nic nie pomogło Teraz biorę Doxycyclinum, przeplukuje sobie pochwę tantum rosą, pozniej mam brac dpochwowo polseptol, a po tym leku również dpochwowo metronidazol... Generalnie od jakiegos czasu nie boli mnie brzuch jak przed wizytą u gina, nie mam juz az tak częstych upławów, czasem lekko pobolewają mnie jajniki i męczy mnie pieczenie pochwy.... Mój partner równiez musiał zażyć dwie tabletki tego antybiotyku sumamed (jakoś tak) Pisze to wszystko po to bo być może bardziej zorientowana osoba wykryje jakies nieprawidłowosci w metodzie leczenia mojego lekarza... Bardzo mnie martwi moja dolegliwość, ponieważ planuje w przyszłości dzieciaczki - a słyszałam ze moje problemy mogą doprowadzić do bezpłodności... :( Zastanawiam sie nad konsultacja z innym lekarzem, badaniu usg, moze badaniu krwii... (dodam jeszcze ze te biale upławy + pieczenie pochwy mam juz od kilku lat ok 4, ale zawsze tłumaczyłam to siebie przeziębieniem pęcherza, brałam furagin i mi przechodzilo, po kilku dniach/miesicach to powracalo - znowu bralam furagin, az do momentu kiedy brzuch mnie rozbolał nie na żarty - wtedy poszlam do gina) Jeszcze takie intymne pytanko, jak wyglądaja sprawy sexu podaczas zapalenia przydatków? Lekarz powiedzial, ze ewentualnie mozna z prezerwatywą , ale generalnie poleca zaprzestac na jakis czas... ale na jaki czas skoro ktos ma przewlekłe zapalenie? Dziękuje za ewentulane odpowiedzi, trzymjacie sie cieplutko :*

Autor: Agnieszka  26.10.2008 zgłoś

Witajcie ! Właśnie jestem po lekturze całego forum. Nie spodziewałam się, że problem zapalenia przydatków jest tak powazny i rozpowszechniony. Wczoraj wieczorem trafiłam na ostry dyżur do szpitala. Silny ból brzucha, jednoczesne kłucie i skurcze, trudno mi było osądzić czy to jakieś sprawy żołądkowe czy ginekologiczne bo ból rozlał się po całym brzuchu. Nie chciałam jechać od razu do szpitala bo podejrzewałam, że ból może być związany ze zjedzeniem czegoś niewłaściwego a ze względu na moje stany zapalne żołądka i dwunastnicy - było to całkiem prawdopodobne. Gdy ciężko juz było wytrzymać - szpital. Najpierw konsultacja z chirurgiem i wykluczony wyrostek. Zastrzyk z nospy i ketonalu. Zrobione badania: krew, mocz, crp. Wszystko w normie poza nieznaczną nadwyżką białych krwinek. Potem ponowne badanie brzucha ponieważ ból nie ustępował. Podwójna dawka zastrzyku przeciwbólowego domięśniowo. Zlecono konsultację ginekologiczną. Pan doktor oświadczył, że przeziębiłam przydatki i nie określił tego jako zapalenie, ale jużs sam wynik krwi chyba na to wskazuje. Powiedział też, że taki stan może występować u osób szczupłych i dzieci (oczywiście nie zapalenie przydatków, a silne bóle podbrzusza), jako następstwo anginy i chorób górnych dróg oddechowych. Dodał, że często diagnoza jest trudna do jednoznacznej oceny ze względu na podobny obraz objawowy do zapalenia wyrostka i otrzewnej, a także powiększone węzły chłonne. Przepisano mi doxycyclinę na 10 dni, clotrimazol dopochwowo oraz ketonal razem z antybiotykiem. Po części piszę to dla waszej informacji jakie objawy mogą być powiązane z zapaleniem przydatków, a po drugie by zapytać o skuteczność doxycycliny. Jakie macie doświadczenia? A czy ktoraś z was przyjmowała ketonal chorując jednocześnie na chorobe wrzodową żołądka i dwunastnicy - szczerze mówiąc trochę się obawiam, że na jedno sobie pomogę a na drugie zaszkodzę i na wlasne zyczenie odeślę się do innego specjalisty.. A poza tym, wszystkim Wam życzę zdrowia, siły i determinacji do walki z naszymi chorobami! I dziękuję, że piszecie - otworzyło mi to oczy jak poważne mogą być skutki niefrasobliwości.. Pozdrawiam serdecznie! Agnieszka

Autor: magdzia  27.10.2008 zgłoś

ja mialam usg dopochwowe i nic nie wykazalo

Autor: eklerka  28.10.2008 zgłoś

własnie stosuje doxycyline - dokładne efekty będe znała za tydzień, jak sie wybiore do gina. Mogę jedynie powiedzieć, ze jajniki mnie nie bolą - ale za to szczypie mnie dość wyraźnie pochwa i moze część szyjki :( czy to mozliwe ze np z powodu tylu leków, które musze zażywać?

Autor: Agnieszka  28.10.2008 zgłoś

do eklerka: byc może to z powodu leków, ale ja nie mam takich objawow. Dostalam od lekarza clotrimazol, ktory ma działac przeciwgrzybiczo i moze dzieku temu jest ok. Narazie doxycylina i u mnie sie sprawdza. No i na szczescie ketonal narazie bez efektow ubocznych w postaci bolu brzucha. Oby tak dalej..

Autor: eklerka  29.10.2008 zgłoś

tez używam clotrimazolu, ale mimo wszystko mnie strasznie piecze (moze to przez miesiączke jednak)

Autor: magdzia  30.10.2008 zgłoś

eklerka: przeczytalam twoja wczesniejsza wypowiedz i wydaje mi sie ze gynalgin to jest od stanu zpalnego w pochwie ja mialam to wypisane mialam przydatki i na to dostalam inne leki i na stan zapalny w pochwie dostalam wlasnie ginalgin. moze pojdz do innego lekarza i zobaczysz co on na to powie. ja zmienilam lekarza mialam juz drugi raz zapalenie przydatkow dpstalam doxycyline na 20 dni moj chlopaka na 10 do tego dwa rodzaje czopkow na noc mocny przeciwbolowy na dzien od zrostow na jajnikach. moj lekarz powiedzial ze przydatki trze ba leczyc silnie bo slabe leczenie nic nie da.

Autor: eklerka  31.10.2008 zgłoś

magdzia dzięki za odpowiedz :-) za tydzień pojde jeszcze do tego samego na kontrole - zobaczymy czy sa jakies efekty. U mnie ginekolog nie stwierdził zrostów - tzn nic mi na ten temat nie mówił, ale zapytam sie o to jak i równiez o cysty i torbiele - i tu właśnie pojawia się pytanie, czy na USG da się wykryć cysty i torbiele? Dziewczyny we wcześniejszych postach wspominaly również o dobrym wpływie ziól na zapalenie przydatków - pije pokrzywe, nagietek i kupilam sobie jeszcze taki wyciąg ze skrzypu i pokrzywy w tabletkach. Zastosuje dzisiaj tez te liscie z kapusty, zagłębiłam sie w tajniki akupresury, a co do tego naparu - to nie moge dostać vagosanu :( - chyba bede musiala sie przejść do sklepu zielarskiego. Trzymam za Nas wszystkie kciuki :-)

Autor:  01.11.2008 zgłoś

do eklerka tak cysty i tobiele mozna wykryc na usg

Autor: zuuuuuuuuuziaaa  07.11.2008 zgłoś

jakie sposoby stosuja kobiety w ciazy gdy trafi im sie zapalenie przydatkow????????????? pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Autor: Aldona  07.11.2008 zgłoś

Do zuuuuzia - jak masz zapalenie i do tego jestes w ciazy to idz to lekarza!

Autor: Agnieszka  11.11.2008 zgłoś

Drogie Panie, Jakis czas temu ktoras z Was pisała o dr Agnieszce Hoffman, bardzo ja polecajac. Czy macie do niej jakies namiary: telefon, adres, gdzie przyjmuje i kiedy.. Próbowalam ja odszukac na Kasprzaka, owszem przyjmuje, ale dostac sie na wizyte z NFZ prawie graniczy z cudem. Bede wdzieczna za pomoc! Aga

Autor: kroolik  16.11.2008 zgłoś

Hej!! Czy ktos z Was miał dolegliwosci bolowe kazdego dnia przez wiele dluuugich m-cy?? kazdego dnia bez przerwy??

Autor: malenkaaa  16.11.2008 zgłoś

czy na stany przewlekle noospa, witamina C i ibuprom moga byc??? czy tylko ucisza zapalenie??? kupie sobie jeszcze ten lek homeopatyczny co juz kiedys pisalyscie o tym

Autor: mallenka  17.11.2008 zgłoś

dziewczyno ty idz z tym do lkekarza nie mozesz leczyc sie sama

Autor: Róża  22.11.2008 zgłoś

Witam mam pytanie tydzień po zakończeniu okresu pojawiła mi się wydzielina o czarnej barwie i nie wiem co to jest .Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi bo bardzo się boje.

Autor: kociamberek  26.11.2008 zgłoś

ANIAK a ja mam pytanie co do APIS MELLIFICA 30CH--> czy mozna ten lek przyjmowac w czasie leczenia antybiotykiem??

Autor: Aldona  28.11.2008 zgłoś

mozna to brac razem z antybiotykiem

Autor: Kociamberek  29.11.2008 zgłoś

dziekuje.Mam nadzieje ze pozbede sie tego.

Autor: atena  01.12.2008 zgłoś

hello dziewczyny, ja chorowlam na to przez pol roku, ginekolog przepisal antybiotyk. ktory nic nie pomagal a bol byl okropny, do lekarza docieralam na kleczkach, wiec postanowilam sama poszukac czegosc ziolowego, tabletki ziolowe z apteki nic nie pomagaly, przypadkowo doczytalam sie ze borowka brusznica oczyszcza nerki pecherz, jest moczopedny. nie uwierzycie po jednej szklance od razu bylo lepiej po paru dniach mi przeszlo a ja cierpialam pol roku.przez jakis czas byly nawoty wtedy od razu ziolka i po klopocie, pomoglam tak moim kolezankom, byly zaskoczone efektami. na zapalenie pecherza tez pomaga. jesli na jajnikach sa torbiele to nie pomoze, jesli ktos jest zainteresowany jak przygotowac ziolka to napisze. pozdrowionka

Autor: Aldoan  01.12.2008 zgłoś

Ja jestem zainteresowana, napisz prosze. Teraz (pierwszy dzien) pije ziółka Ojca Klimuszki - najgorsza jest lawenda w tym składzie, okropnie to sie pije, ale skoro ma to pomóc to sie przemecze i bede pic "na wdechu" i szybciutko.

Autor: atena  02.12.2008 zgłoś

hello dziewczyny, to jest lisc borowki brusznicy, konfitury z owocow tez sa moczopedne ale nie tak skuteczne, mozna kupic w sklepie zielarskim, w aptece nie wiem, teraz sama chodze do lasu po borowke, zbiera sie ja od pazdzienika, nie na wiosne, ale jak ktos sie nie zna na roslinach to nie polecam. borowke gotuje sie 5 min, uwazac bo kipi, do pollitrowego garnuszka wsypac 1/4 ziela. po zagotowaniu czekasz pol godz i przez siteczko przelewasz do szklanki, napoj ma byc koloru pitej herbaty jak bedzie za mocny, dolac wody, pic 4 razy dziennie, bez cukru, dopoki nie przejdzie infekcja, ziolo ma te zalete ze mozna go dluzej pic niz leki z apteki, ktore zazywa sie nie dluzej niz 12 dni. pozniej profilaktycznie pic raz w miesiacu, lub gdy zaczyna bolec to leczyc sie jek najpredzej, nie rozwinie sie choroba.jak przejdzie nie pic caly czas bo organizm sie przyzwyczai i ziola nie beda dzialac. mam nadzieje ze pomoze ci aldono, powodzenia, chce dodac ze te porade wyczytalam w starej ksiazce zielarskiej jakiegos mnicha.

Autor: Aldona  02.12.2008 zgłoś

Do Ateny - Wielkie dzieki :)

Autor: Atena  02.12.2008 zgłoś

chcialabym dopisac jeszcze pare szczegolow, warto wygrzewac jajniki termoforem, przyspiesza leczenie, kto raz mial te przypadlosc musi zapomniec o siadaniu na zimnych lawkach, chodzeniu boso po podlodze, kurtki zimowe musza byc conajmniej do polowy uda, i buty zimowe na dosc grubej podeszwie, od zimnych nog mozna dostac zapalenia, chcialam dodac aby nie pomylic borowki brusznicy z jej kuzynka borowka czernica, ma ona te same dzialanie ale nie jest tak skuteczna, prosilabym cie aldono napisz jak sie czujesz, po tej kuracji czy faktycznie pomaga, maz mojej kolezanki narzekal na bol przy oddawaniu moczu, po zazyciu tych ziolek mowil ze sikal piaskiem, wiec z tego wynika, ze potrafi rozbic male kamienie.

Autor: GosiaSz  03.12.2008 zgłoś

Hej, Ojjj te przydatki :( Moje leczenie trwa juz 4 tydzien, najpierw brałam Amoxilav 3 razy dziennie, pozniej Doxycyline, nie pomogło, teraz zastrzyki domiesniowo Klimicin-nie pomaga :( nic a nic nie pomaga. Dodam ze na poczatku leczylam sie w Anglii, ale ze to nie przyniosło skutku zwolniłam sie z pracy i przyjechalam do Polski. Lecze sie prywatnie, badanie morfologia i OB super wyszły, czekam na wynik CRP, ale pielegniarka ktora robi zastrzki powiedziala ze skoro to jest zapalenie to musiało cos wyjsc w OB a tu nic a nic, az za dobre te wyniki, wiec czemu boli i to coraz bardziej, moze to nie sa przydatki??? Jesli nie to to co ???

Autor: GosiaSz  03.12.2008 zgłoś

do ATENY : a co to za ziółka, gzdie je kupic, jak przygotować i jak przyjmowac?? Help...

Autor: atena  03.12.2008 zgłoś

hello GosiaSZ. pisalam wczesniej tylko pseudonim mam z malej litery, to lisc borowki brusznicy, zobacz wyzej napisalam gdzie kupic i jak zazywac, moze teraz opisze moj bol, czy Ty czujesz to samo, bolal mnie prawy i lewy jajnik ale ten bol byl jakis dziwny, jakby mdlilo, nie moglam chodzic w wyprostowanej pozycji, chodzac trzymalam sie za brzuch, lezac zwinieta bylam w klebek, nie moglam sie smiac, kaszlec bo wtedy bolalo bardziej, Gosiu Ty masz szczescie bo ja to mialam 10 lat temu i teraz tez jak np usiade na czyms zimnym, ale moja pani ginekolog nawet mnie nie wyslala na zadne badania, prosilam prosze mi pomoc ja nie moglam dojsc do przychodni a ona ze to pewnie od nerek a skad wiedziala jak nie mialam robionych zadnych badan, teraz mam internet i wiem ze tak samo boli jak masz torbiele, przy tym ziolka by nie pomogly wiec to bylo zapalenie, kup ziolka w sklepie zielarskim jak najszybciej i lecz sie, u ciebie to juz przewlekle wiec moze zaraz nie bedziesz zdrowa ale wirz mi poczujesz ulge po pierwszej szklance i moze bedziesz musiala je pic nawet miesiac, ale mysle ze nie, jak przerwiesz a tu znow cie zaboli za tydzien nie przejmuj sie zaczynaj pic ziolka i znow sie lecz, sama widzisz ze antybiotyki nie pomagaja ja tez tak mialam, zajrzyj wyzej jak przygotowac ziolka, dokladnie opisalam, napisz czy ziolka pomogly czy nie, wiem jak sie czujesz wiec zalezy mi aby Ci przeszlo, zycze powodzenia

Autor: Aldona  03.12.2008 zgłoś

Do Ateny - teraz pije mieszanke Ojca Klimuszko, borówka musi wiec troszke poczekac :) P.S. Jak ja rozgrzewam jajniki to bola mnie jeszcze bardziej :(

Autor: atena  03.12.2008 zgłoś

hello GosiaSZ. pisalam wczesniej tylko pseudonim mam z malej litery, to lisc borowki brusznicy, zobacz wyzej napisalam gdzie kupic i jak zazywac, moze teraz opisze moj bol, czy Ty czujesz to samo, bolal mnie prawy i lewy jajnik ale ten bol byl jakis dziwny, jakby mdlilo, nie moglam chodzic w wyprostowanej pozycji, chodzac trzymalam sie za brzuch, lezac zwinieta bylam w klebek, nie moglam sie smiac, kaszlec bo wtedy bolalo bardziej, Gosiu Ty masz szczescie bo ja to mialam 10 lat temu( i teraz tez jak np usiade na czyms zimnym), ale moja pani ginekolog nawet mnie nie wyslala na zadne badania, prosilam prosze mi pomoc ja nie moglam dojsc do przychodni a ona ze to pewnie od nerek a skad wiedziala jak nie mialam robionych zadnych badan, teraz mam internet i wiem ze tak samo boli jak masz torbiele, przy tym ziolka by nie pomogly wiec to bylo zapalenie, kup ziolka w sklepie zielarskim jak najszybciej i lecz sie, u ciebie to juz przewlekle wiec moze zaraz nie bedziesz zdrowa ale wierz mi poczujesz ulge po pierwszej szklance i moze bedziesz musiala je pic nawet miesiac, ale mysle ze nie, jak przerwiesz a tu znow cie zaboli za tydzien, nie przejmuj sie zaczynaj pic ziolka i znow sie lecz, sama widzisz ze antybiotyki nie pomagaja ja tez tak mialam, zobacz wyzej jak przygotowac ziolka, dokladnie opisalam, napisz czy ziolka pomogly czy nie, wiem jak sie czujesz wiec zalezy mi aby Ci przeszlo, zycze powodzenia

Autor: atena  03.12.2008 zgłoś

do Aldony, dziwi mnie ze rozgrzewanie jajnikow powoduje u ciebie bol, wiec nie rob tego, daj znac jak ziola Ojca Klimuszki Ci pomoga, ile dni juz pijesz?

Autor:  04.12.2008 zgłoś

do Ateny: Powiem Ci ze moj bol nie jest przeszywajacy, moge w sumie nawet wykonywac wszystkie czynnosci ale wole nie ryzykowac wiec od 2 tygodni raczej staram sie lezec w łóżku. Wytrzymuje bez tabletek przeciwbólowych,bo chyba przyzwyczaiłam sie ze ten ból jest i jest i narazie nie chce ustapic.Dzisiaj bede miała wyniki CRP,wiec zobacze i napisze jak wyszły. Jutro ide do lekarza, wiec pewnie bedzie chcial mi zrobic usg dopochwowo,niech robi tylko zeby widzial co jest przyczyna tych boli. Umowiłam sie rowniez na USG jamy brzusznej, bo gdzies wyczytałam ze takie bóle to moze tez byc zwiazane z jelitami czy czyms tam. Wole wydac kolejce 100zł i wiedziec na czym stoje niz miec wiecznie czarne mysli. Z tymi zastrzykami ( Kilimicin) które dzisiaj skonczyłam brałam jednoczesnie czopki Metronidazol oraz Nystacyne, maja niszczyc chyba tez jakies bakterie i zapobiegac pojawieniu sie grzybka muchomorka :) Co torbieli i zrostów to narazie nie mam, bo lekarz powiedział ze wszystko ładnie wyglada i nic tam poki co nie ma,jedynie to jak mnie badał ginekologicznie i uciskał na przydatki to bolało. Jutro kupie te ziola bo dopiero dzisiaj przeczytałam Twoja wypowiedz ). Mam tylko nadzieje ze jakos sie z tego wylecze, bo nie chce miec problemow z ciaza, czego sie potwornie potwornie boje bo dzidzie chce miec, chcemy miec z męzem :) ))

Autor: GosiaSz  04.12.2008 zgłoś

Wczesniejsza wypowiedz zapomniałam podpisac :))

Autor: atena  04.12.2008 zgłoś

hello gosiaSz, ciesz sie ze nie masz torbieli i zrostow, torbiele, zalezy tez ktore, wiem ze jest kilka odmian, ale niektore trzeba leczyc operacyjnie a zawsze odrastaja, mam dwie kolezanki co maja z tym problem, po operacji czuja sie fatalnie, a za pol roku znow maja to paskustwo.dziewczyny wczesniej pisaly o homeopatii i autoszczepionce, mysle, ze to lepsze niz antybiotyki, wiec jak borowka nie pomoze to sproboj tego. ja mialam robiona autoszczepionke na gronkowca w gardle i pomaga, choc niektorzy mowia, ze na gronkowca nie ma lekarstwa. przez to miala 3lata goraczke 39stop i objawy grypowe. poniewaz nie masz takich boli jak ja to mysle, ze wszystko bedzie dobrze, Pozdrowionka i zdrowiej.papatki

Autor: GosiaSz  04.12.2008 zgłoś

Hej Atenko :) Troche pochwalilam sie z tym ze bol jest do zniesienia... od paru godzin mam dosyc silne ataki, mam nadzieje ze do rana wytrzymam bo o 9.20 mam wizyte u lekarza, zobacze co madrego mi znow powie. Nie sprzeciwialabym sie leczeniu szpitalnemu, byleby tylko pomoglo, bo to juz za dlugo trwa. Problem ktory mnie martwi to to ze nie mma ubezpieczenia w Polsce, bo do tej pory pracowalam w Anglii, tam placilam skladki NIN, itd, mam EHIC czyli europejska karte zdrowia, ale nie wiem jak to wyglada w przypadku leczenia szpitalnego. W razie czego pojde zarejestrowac sie jako bezrobotna. Bo pracodawcy powiedzialam ze jak narazie do pracy nie wracam, zdrowie wazniejsze - NAJWAZNIEJSZE , bo bez zdrowia ani rusz:) Napisze jak sie sprawa przedstawia po powrocie od lekarza . :)

Autor: Atena  05.12.2008 zgłoś

HELLO GosiaSZ, sama jestem ciekawa co powie lekarz< na tym forum duzo sie dowiedzialam i mysle, ze taka wymiana zdan jest nam bardzo potrzebna

Autor: GosiaSz  05.12.2008 zgłoś

Byłam u lekarza i zgadnij co sie dowoedzialam... to nie jest zadne zapalenie przydatków. badanie ginekologiczne potwierdziło ze wszystko zdrowe jest i na swoim miejsu, USG rowniez ok, jajniki maja sie dobrze i nic im nie jest:) Lekarz zaczal mi robic wywiad co i jak,bo powiedzialam ze boli mnie caly brzuch gdzie sie nie dotkne to boli.Tak wiec po wywiadzie powiedzial ze On podejrzewa ... zespoł jelita wrazliwego czy cos tam.Ale on nie jest specjalista a tylko specjalista moze to potwierdzic, przestrzegł mnie zebym nie chodziła od lekarza do lekarza bo tylko wydam kupe pieniedzy.Powiedzial ze powinnam zrobic USG brzucha, jutro mam o 9.40.A pozniej jeszcze jakies specjalne badanie ale to juz ten lekarz ktory bedzie mi robił USG mi powie czy to jest to.Zespol jelita jak mi ginekolog powiedzial moze objawiac sie bolami przydatków,brzucha ,pleców bo to wszystko promieniuje. Powiedzial ze jesli chodzi o kobiece sprawy wszystko jest wporzadku i nie bedzie mnie truł kolejnymi lekarstwami, i przestrzegł zebym tez nie trula sie sama niepotrzebnie az do czasu ostatecznej diagnozy. Tak wiec az do jutra bede czekac co mi powie kolejny lekarz :) I dam znac co i jak. BYlam w Aptece po ziolka, ale Pani powiedziala ze skoro mam miec jutro badanie przeprowadzane to lepiej zebym nic nie piła ziolowego bo wyniki moga byc troszke zmylone. Czekam do jutra i dam znac :-))

Autor: GosiaSz  05.12.2008 zgłoś

MIało byc Zespoł jelita drażliwego a nie wrażliwego :)pokickało mi sie :)

Autor: Atena  05.12.2008 zgłoś

hello Gosia, tego bym sie nie spodziewala, bo np. mnie przy zespole j.d mecza biegunki przed wyjazdami, ale jesli masz ziolka to po badaniach wypij, przekonamy sie czy lekarz ma racje, one nie lecza tej choroby, Gosiu, mam takie powiedzenie, ze z lekarzami to tylko zaczac, moja kolezanka nigdy nie choruje, ale postanowila porobic wyniki, krwi i moczu itd, zeby sie sprawdzic i wyszlo jej ze ma za duzo zelaza w organizmie, to jest rakotworcze, powtorzyla badania i znowu za duze, tak sie przejela ze jak ja zobaczylam to wystraszylam sie, wiesz, powiedzialam, ze jedziemy zbadac to zelazo w innym laboratorim, i co zelazo w normie, szok, popadlaby w depresje. zespol j.d to na tle nerwowym, jestes znerwicowana? moze nie bylas szczesliwa tam w Anglii, moja kolezanka, tam mieszka, wyszla za hindusa, mowi, ze ludzie w Anglii sa tacy malo wrazliwi, nie podoba jej sie tam, a co jej maz bedzie robil w Polsce., fajnie sie czyta twoje odpowiedzi, czekam na nowe wiadomosci od ciebie, Papatki

Autor:  05.12.2008 zgłoś

Hej Atena :) Wiesz jak byłam mała czesto bolał mnie brzuszek, czesto lezałam w szpitalu,robiono mi gastrskopie, sonde i inne rozne dziwne badania i wszyło ze mam za malo kwasu,ale lekarze stwiedzili ze tak juz mi pewnie zostanie i zebym uwazala na diete : jesc duzo kwiasnego ( ogoreczki,kapusta kwaszona) a unikac słodyczy,no a jak to ja,slodycze jadłam chetnie i nawet sporo,ale kwasnych rzeczy rowniez. Te klopoty z boalmi brzucha zaczely mi sie od pewniej sytuacji,bardzo stresowej, i tak juz mi sie czasami dzieje ze mnie brzuszek boli.Anglia na pewno temu pomogła, poniewaz czesto musze szukac pracy, to nawet nie jest spowodowane tym ze mnie zwalniaja, tylko zawsze jakas sytuacja losowa wyjdzie (smierc w rodzninie i takie tam),stresuje mnie na pewno to ze musze czegos szukac,czekac na jakas odpowiedz, a pozniej znow aklimatyzacja w nowej pracy,czy dam rade itd. Mile to na pewno nie jest i niesie ze sobą sporo stresu. No ale pewnie to wszystko , caly ten ( jeszcze nie potwierdzony ) zespol jelita wrazliwego spowodowany jest na pewno stresem,ale po dzisiejszej rozmowie z tata On mi powiedzial ze tez to juz ma od 20 lat,i ze z tym da sie zyc,wiadomo przyjemne to raczej nie jest,ale na to sie nie umiera. W sumie czesto przygotowuje sobie jakies ziółka, siemie lniane i inne specjały,i mowił nam juz dawano dawno ze tak go w brzuszku boli ale dopiero dzisiaj powiedział ze ma ten zespoł j.d . Chcialabym sie nie stresowac, ale czasami sie nie da, studia,praca, życie.. to wszystko sie na to nakłada. A teraz mysl ze po powrocie do męża do Anglii znow czegos bede musiala szukac..o zgrozo :)) hehe:) ale nie to sie przechodziło , tylko ze zawsze sie stresuje tym ze moze to mąż bedzie miał za złe ze nie znadje od razu pracy ;/ chociaz nigdy mi tak nie mowil, czasami wolal jak siedziałm sobie w domku :) ale ja zle sie czuje będac na jego utrzymaniu, wiec suma sumarum takie błedne koło :)) No ale poczekam do jutra i zobaczymy :)

Autor: atena  06.12.2008 zgłoś

hello Gosia, wiesz ze to forum jest aby napisac komentarz na ten artykol na poczatku, autor bardzo fachowo i wrecz zrozumiale napisal wszystko o zapaleniu jajnikow, musze powiedziec, ze bardzo mi sie podoba i objawy sa opiasne dokladnie, a my zrobilysmy tu sobie pogaduszki he he. Musze sie przyznac, ze z kompem to nie jestem na bakier a tu nie trzeba bylo sie logowac.Po tym co napisalas prawdopodobnie ze stresu ten bol brzucha. Kolezanka dala mi przeczytac list od kolezanki, ktora mieszka w Sydney, opisywala zycie tam, np ze ma 4 pokoje w tym jeden dla sluzacej, bo kazdy ma tam kogos do pomocy i pracuja ciezko od switu do nocy za grosze, przewaznie sa to filipini, tak mi sie zal zrobilo, ze jakis biedny narod jest wykorzystywany przez innych i pomyslalam o Polakach w Anglii, ze nasi rodacy tez tam sa zle traktowani i wykorzystywani. zeby tylko tu praca byla, za jakies przyzwoite pieniadze nie musialabys wyjezdzac. a jak Twoj angielski, jesli nie umiesz dobrze jezyka to praca bardzo stresuje, spojrz na to z innej strony narazie nie macie dziecka to potraktoj to jak przygode, nie musisz sie martwic, ze malenstwu jest zle, ze rzuca Cie po swiecie, kiedy skonczylam szkole nie mialam takiej mozliwosci, zeby wyjechac, zobaczyc kawalek swiata a teraz mnie na to nie stac. Dobrze, ze nie uzalezniasz sie od meza, zawsze lepiej miec swoj grosz. Wiec zdobywaj doswiadczenia i lap zycie pelna piersia bo pozniej nie bedziesz miala na to czsau. jestes teraz bogatsza o nowe wrazenia niewazne czy zle czy dobre, wiesz juz jak zachowac sie na lotnisku dojechac do miasta a pamietasz jak to bylo pierwszy raz? Czekam co powie Tobie lekarz, pewnie masz dosc tych badan.See you

Autor: Aldona  06.12.2008 zgłoś

Prosze tu nie spamowac, tylko dobre rady dla chorych dziewczyn pisac :)

Autor: GosiaSzc  06.12.2008 zgłoś

Hejhej I powtwierdzilo sie przypuszczenie ...ZESPOł JELITA DRAZLIWEGO. Juz nie bede spamować, ale napisze tylko ze ten ból przydatków moze czasmi być bardzo mylący. Przy mojej chorobie czyli Zespół j.d tak to sie objawia ze ból promieniuje na rozne narządy ciała, tak wiec i na przydatki, chociaz nie zawsze. Ból w okolicach przydatków moze być również spowodowany problemami kregoslupa, poniewaz nerwy uciskaja na kolejne i kolejne, tak wiec jesli nie jestescie dziewczyny przekonane ze jest to zapalenie przydatków, musicie brac pod uwage rozne mozliwosci. Moim zdaniem zeby zdjagnozowac zapalenie przydatków najwazniejsze to : Badanie ginekologiczne, USG dopoczwowo ( wykaze czy są jakies zmiany w przydatkach ) oraz badanie krwi i dodatkowo CRP ( wykaza czy jest stan zapalny w organizmie ). Jesli morfologia i OB wyjda prawidłowo, i nie bedzie stanu zapalnego to prawdopodobnie nie moga byc to zapalenia przydatków. Lekarzem nie jestem, ale wasz DOBRY GINEKOLOG musi Wam powiedziec ze stwierdza zapalenie przydatków opierając sie na konkretnych objawach i wynikach , a nie ze wy mu powiecie ze chyba macie zapalenie przydatków. Przestrzegam Was przed tym, bo bedziecie szpikowane kolejnymi seriami antybiotyków które i tak nic nie pomogą , Tutaj potrzeba konkretnej diagnozy. :) a jesli macie wydac pieniazki na prywatne badania, wydajcie je, zeby pozniej nie brac niepotrzebnie tony antybiotyków i innych cudów. :)Ja dzisiaj zaczynam kuracje na moją dolegliwośc, ciesze sie ze lekarz wykluczył przydatki, bo przynajmniej jeden kamien spadł mi z serca.:)))) Pozdrawiam Was:) Do Ateny : moze wymienimy sie mejlikami????

Autor: Aldona  06.12.2008 zgłoś

Do Gosia Sz - mam pytanko: czy ból brzucha nasilał sie gdy zmarzłas? A teraz drugie pytanko: czym sie leczy zespół jelita drazliwego?

Autor: Atena  07.12.2008 zgłoś

hello GosiaSz, masz szczescie przynajmniej nie groza Ci zrosty i bezplodnosc. Wstyd powiedzic ale nie mam adresu e-mail, podaj mi swoj, a ja sproboje zalozyc swoj, moze mi si e uda.Do Aldony widze,ze ziolka Ci nie pomogly, moje ziola sa na wage zlota, tylko je docenic. Gosia ma racje z antybiotykami trujemy sie niepotrzebnie. Mam nadzieje ze ktos kto ma naprawde zapalenie jajnikow sproboje mojej rady i wyzdrowieje.papatki

Autor: Aldona  07.12.2008 zgłoś

Pije je dopiero tydzien, wiec to pewnie jeszcze za wczesnie. Pytałam o zmarzniecie bo mnie to zainteresowało :) Załóz sobie maila, to nie jest trudne a bardzo ułatwia zycie. Ja mam w domu mącznice - odkaza podobnie jak borówka drogi moczowe i działa diuretycznie, sa wiec podobne, ale czy to podobienastwo wystarczy zeby uzywac jednago zamiast drugiego niestety nie wiem.

Autor: mia  07.12.2008 zgłoś

Aldona ja mam tak, że jak zmarznę to czuję od razu ból przydatków. To samo jest dokładnie jak je przegrzeję. Dawno temu próbowałam podgrzać się poduszką, ból był taki, że myślałam, że zejdę. Później lekarz powiedział, że nie można rozgrzewać w czasie zapalenia, bo to jeszcze zaostrza ten stan. Niedawno byłam u pani ginekolog i stwierdziła, że po takich ostrych zapaleniach, jakie miałam te pobolewania mogą już pozostać na wieki. Ważne, żeby nie doprowadzić do nawrotu. Mnie zioła Klimuszki pomagają, może nie na dłuższą metę bo wszystko wraca przed i po m-ce. Nie mam jednak bóli ciągłych przez cały czas, jak to dawniej bywało. pozdrowionka

Autor: Aldona  07.12.2008 zgłoś

Do Mia - dzieki za info, napawa mnie ono optynizmem :)

Autor: gosiaaaaCzek  07.12.2008 zgłoś

ja mam takie przewlekle zapalenie:(znow mnie boli w podbrzuszu pewnie od zimna:( mam tez dziwny zolty sluz, czy to swiadczy o bakteriach?????????mam isc do gina szybko? przed swietami?

Autor: Aldona  07.12.2008 zgłoś

lepiej idz szybko bo moze sie nawet skonczyc Swietami w szpitalu - a tego NA PEWNO nie chcesz

Autor: gosiaaaaCzek  08.12.2008 zgłoś

aldona ale nie mam zadnych innych objawow zeby truc sie znow antybiotykami, kupilam dzis apis mellifica co polecalyscie tylko ze pani w aptece dala mi nr CH9 anie 30:( to jest to samo???

Autor: gosiaaaaCzek  10.12.2008 zgłoś

mozecie mi powiedziec czym sie rozni apis mellifica CH9 od CH30???? u was tez trudno dostac???? to na prawde pomaga?????

Autor: Atena  11.12.2008 zgłoś

te oznaczenia CH9 czy CH30 znacz ze 9 jest slabsza w dzialaniu niz 30, a Ciebie pomogl slabszy wiec po co mocniejszy. Napisz co pisze o tym leku na ulotce, tak ogolnie o dzialanie mi chodzi.

Autor: gosiaaaaCzek  12.12.2008 zgłoś

no wlasnie nie ma ulotki do tego:(nawet skladu nie ma:(chyba ze dostalam jakis wybrakowany bez opakowania :(

Autor: Atena  12.12.2008 zgłoś

szukalam na necie i tego leku nie ma w zadnej aptece. Dziwne ze nie ma ulotki.

Autor: gold_butterfly  16.12.2008 zgłoś

Witajcie dziewczyny! Mam 20lat. Na zapalenie przydatków leczę się już 5 tygodni. Przez cały ten czas leżę w domu (zostałam zwolniona z zajęć - a uczę się w szkole medycznej). Trochę więc pomagają mi nauczycielki - wykwalifikowane lekarki ale i serdeczne kobiety. Niestety nic nie pomaga. Nie wiem,czy któraś z Was ma też ten problem:otóż przy tej chorobie powiększyły mi się jajniki i uciskają na pęcherz. Jednym słowem:wciąż latam do łazienki i odczuwam okropny ból przy oddawaniu moczu. Za radą stosowałam nasiadówki z kory dębu,ale nie pomagają. Oczywiście na bieżąco odwiedzam ginekologa,który załamuje ręce. Ostatnio zauważył jaką poprawę,jednaj ja mam ochotę wydłubać mu oczy. Jestem przemęczona, rozdrażniona, wątroba boli nie od nadmiaru lekarstw. Podawajcie jakieś domowe sposoby leczenia. Z pewnością też postaram się zastosować APIS MELLIFICA 30 CH ,tak jak polecałyście. Może jednak znacie jakiś domowy sposób na zmniejszenie obrzęku jajników,bo ten ból najbardziej mnie przytłacza...

Autor: Atena  19.12.2008 zgłoś

Mnie tez bolały jajniki przy oddawaniu moczu, sproboj borowki brusznicy, przeczytaj moje wczesniejsze posty jak przygotowac ziola...

Autor: Aldona  08.01.2009 zgłoś

jest tu kto?

Autor: kasiula  09.01.2009 zgłoś

Hej, jak większość z was mam zapalenie przydatków tylko ze1 raz. cały rok chodziłam do lekarza bo mam drożdżycę ale tak sie składało że jak mojej pani doktor nie było to 2 lekarz miał moje objawy gdzieś i jak juz było wszystko czysto to się odnawiało. jeśli wyleczycie sobie przydatki a będziecie miały drożżycę ale to zlekceważycie to będzie nawracało bo zapalenie idzie do góry i może tez przejść na układ moczowy i przydatki jak u mnie. jest taka choroba kandydoza -mowiac inaczej to drożdżyca, choć ma wiele objawów czasem rzadko wszystkie występują mi towarzyszy niesamowity ból głowy. jesli raz sie zarazicie w jakikolwiek sposob moze przejsc nawet do krwi i bez zmiany diety w tym najwazniejsze nie jesc w tym okresie cukru to bedzie gorzej:(atakuje głównie grupę krwi 0(sama nie wierzylam w to na poczatku ale mam wiekszosc objawow) - tylko ze jak powiedzialam o tym lekarce stwierdziła ze w moczu grzybow nie ma byc prawa... ale to nie prawda. dostałam leki bez badania aczkolwiek wierzę ze pomogą a potem pojde do lekarki ktora semnsownie sie mna zajmie:)

Autor:  09.01.2009 zgłoś

aha zapomniałam napisać kandydoza jest chorobą autoimmunologiczną- może być w przewodzie pokarmowym, ukł.moczowym itd. ja też dostałam wskazanie na antykoncepcje choc nigdy nie chiałam brać tabletek ale zagęszczaja śluz i rzadziej wtedy dochodzi do zapaleń... moja młodsza siostra 2 lata temu miała zapalenie przydtków i całkowicie za 1 razem lekarka jej wyleczyła tylko ze ja jestem przypadkiem beznadziejnym:P

Autor: sylwia ajaj  10.01.2009 zgłoś

naczytałam się , dowiedziałam się DUŻO! N a święta spodziewałam się miesiączki. nic po świętach przyszła choroba gorączka ,ból gardła potworny . miałam w zanadrzu antybiotyk Duomox po którym trochę przeszło na sylwestra poczułam się lepiej ale te ole brzucha i brak miesiączki mnie martwiły. po sylwestrze znowu bolało mnie gardło no to znowu antybiotyk tylko jednorazowo większą dawkę. przez cały czas bolał mnie brzuch a gardło puchło wraz z migdałkami. przeżywałam koszmar bo mam już dwójkę dzieci i więcej nie planuje dla mnie nie jest to najlepszy moment na dziecko.ale objawy mego ciała na mój rozum wskazywały na ciąże. Zaczęłam więc szukać w internie szczegółowych informacji o obawach . natknęłam się na to że może to być zap. przyd. albo mięśniaki . najpierw zlustrowałam mięśniaki bo wykryto mi pod czas usg małego. Nie było to to. Myśli o ciąży prowokowały mnie aby szukać innego wytłumaczenia objawów dodam że w w moich ciążach nie doznawałam tak silnych bólow po obu stronach podbrzusza a strach przed diagnozą paraliżował decyzję o pójściu do gina. Znalazłam informacje o piciu zapomnianego rumianku , a wczoraj dotarłam na tę stronę . Otworzyłam oczy uspokoiłam się trochę a zarazem przestraszyłam wiadomościami o zapaleniu przyd. Moje obawy mieszały się między tym a tym. DZisiaj mąż nawet kupił test ciążowy , a ja od wczoraj maniakalnie piłam herbatkę , robię akupresurę, zrobiłam gorącą kąpiel wg waszych propozycji [ dających wiarę] w zdrowie . Właściwie skupiłam się na chorobie. Mąż zamówił mi w aptece ten homeopatyczny. W godzinę po zakupie testu wczoraj wieczorem dostałam okres. Bóle brzucha i złe samopoczucie trochę zmalały.Wiara czyni cuda , bo jak ktoś nie wierzy w ziła to ich działanie trochę słabnie. Myślę ,że u mnie coś z tysh działań pomogło , nie wiem co. Nie mówię , że jest wszystko ok. bo i tak czeka mnie konfrontacja z lekarzem ,ale wierze że będzie dobrze choć trudno.

Autor: julka  22.01.2009 zgłoś

Juz jakos czwarty tydzien boli mnie brzuch na samym dole, do tego mialam podwyzszona temperature- niby lekko bo 37,2 ale mi sie to nigdy prawie nie zdarzalo wczesniej,(bardzo rzadko), zawroty glowy, ogolne oslabienie i zle samopoczucie, brak apetytu, czasem bierze na wymioty prawie. Myslalaam ze jestem w ciazy, ale zrobilam test i nie... a okresu dalej dostac nie moge. dzis 37dzien. Brzuch czasem tak mocno boli ze sie zwijam z bolu a do ginek jestem zapisana dopiero na za 2tyg, strasznie sie boje co to moze byc..... Jak ktoras z was miala cos podobnego, pomozcie...

Autor: Atena  25.01.2009 zgłoś

Hello, jesli cię boli na środku brzucha to podejrzewam zapalenie pęcherza moczowego, jajniki bolą po bokach, może to być też od nerek, kup sobie w aptece Borówkę brusznice, wcześniej pisałam jak parzyć. Mnie też tak boli.

Autor: Aldona  26.01.2009 zgłoś

Do Atena - napisz prosze po ilu dniach to Ci pomaga?

Autor: Atena  29.01.2009 zgłoś

Mnie pomaga już po wypiciu pierwszej szklanki, ale jeśli ciebie boli już pół roku to po 2 dniach powinno pomóc, ja wiem kiedy zaczynaja mnie boleć jajniki i zaraz stosuje, dlatego choroba sie nie rozwija, chociaż nie miałam żadnych badań to uważam, że jakby to były torbiele lub coś innego to ziółka by nie pomogły.

Autor:  29.01.2009 zgłoś

Dzieki Atena za radę, kupie sobie tą borówkę. Mam nadzieję, że pomoże ;)

Autor: Atena  29.01.2009 zgłoś

na pewno pomoże, zobaczysz, jak wypijesz tylko jedną szklanke sama się zdziwisz,że taka borówka potrafi zwalczyć chorobę w jeden dzień. Napisz jak się czujesz po leczeniu tym ziółkiem.

Autor: natka  06.02.2009 zgłoś

do Julka: Może troszkę za późno piszę...:)ale ja miałam takie same objawy. Ból brzucha, zawroty i bóle głowy, osłabienie, wymioty, ogólnie czułam się źle i przy tym maiłam jeszcze wodniste upławy. Okres spóźniał mi się prawie 3 tyg!(Ciążę wykluczyłam)Poszłam do gina i stwierdził stan zapalny,przepisał leki, ale teraz to się powtarza niestety co jakiś czas, kiedy przemarznę....:(chyba tak już będzie zawsze:( Pozdrawiam

Autor: chora  19.02.2009 zgłoś

ja mam już 4 raz i nie mam pojecia czemu? najlepsze lecznie to w szpitalu, przynajmniej ból ustaje. tylko wystarczy ze sie zmarznie i juz gotowe. nawet jak sie bardzo uwaza na zdrowie to (tak jak ja to robilam) to i tak moze powrócic.

Autor: sonia  03.03.2009 zgłoś

ja dzis właśnie wróciłam ze szpitala,. miałam tam kroplówki przez 8 dni co 8 dni, boli mnie jeszcze lewa sttrona ale podejrzewam, że to może byc także cos z jelitami. popękały minaczynka na całym ciele i dostałam żylaków

Autor: bebe  05.03.2009 zgłoś

byłam w szpitalu 2 dni. Wtłaczali mi metronidazol i cefazolin przez wenflon, do tego czopki-distrepthaza i butapirazol. BArdzo źle znosiłam wlewy, ciągle mi było niedobrze, więc poprosiłam o zmianę leczenia. Niechętnie, ale lekarz mi wypisał augumentin doustnie plus metronidazol w czopkach. Leżę w domku i sie wygrzewam. Na pewno spróbuje metod domowych (nasiadówki nad parą, przykładanie kapusty, picie ziół) bo nie przekonują mnie antybiotyki, które mogą powodować drożdżycę :/ takie końskie dawki na pewno wyjałowią mi organizm, więc trzeba potem zadbać o dobrą florę bakteryjną. Ważne żeby pozbyć się zrostów i żeby jajowody były jak najbardziej drożne. Chyba nie jest ze mną tak do końca źle, bo za każdym usg lekarz widzi, że była owulacja, czy widzi ciałko żółte. Dziewczyny, trzeba samemu o siebie zadbać, bo lekarzy ginekologów jest na pęczki a każdy ma inne zdanie na temat zapalenia przydatków. najważniejsze to pozbyć sie zrostów i grzybów -te najczęściej są odporne na leki, trzeba radyklanie stosowaćd ietę i oczyszczać organizm

Autor: Mama  19.03.2009 zgłoś

Jestem mamą trzynastolatki,właściwie to jeszcze dziecko.Właśnie ponad tydzień temu stwierdzono u niej zapalenie jajników.Dostała Augmentin,nospe i naproxen.Przy stosowaniu leków było wszystko dobrze,lecz po zakończeniu leczenia,które trwało 7 dni,po 2 dniach ból wrócił.Jedziemy dzisiaj do pani ginekolog,jestem pełna obaw i załamana.Mam pytanie czy Apis mellifica 30CH może stosować takie dziecko i czy napar z tej borówki brusznicy może pić tak jak dorośli czy w mniejszych dawkach.Ona jest bardzo szczupła i drobna.Nigdy mie miałam z takim problemem do czynienia ani nikt u mnie w rodzinie.Po przeczytaniu tej strony jestem przerażona tymi nawrotami ,zrostami i bezpłodnością.Ona dopiero zaczyna życie,szkołe a tu już takie kłopoty.Czy ktoś zaczął na to chorować w tak młodym wieku?Co robić?

Autor: Mama  19.03.2009 zgłoś

Przeczytałam na co ta borówka pomaga ale tam nic nie pisze o jajnikach.Czy na stany zapalne jajników też działa,bo tak zrozumiałam?Jeżeli chodzi o ten lek Apis melifica 30CH to lekaż musiałby chyba ustalić dawkę indywidualnie a ja nie mam takiego lekarza.Wspomnę jeszcze bo wcześniej czytałam że ktoś ma problemy z jelitem drażliwym.To już mówię że na to schorzenie pomoże tylko psychiatra.Ktoś chce wiedzieć coś więcej to niech da znać.

Autor: duck  28.03.2009 zgłoś

Ja choruję na przewlwkłe zapalenie przydatków 2,5 roku. Zaczęło się niewinnie. Przyszłam do ginekologa z powodu bólu w podbrzuszu podczas stosunku. Pani ginekolog odesłała mnie z kwitkiem twierdząc, że mam zmienić pozycje. Niedługo potem trafiła do lekarza ponownie z bólem. Moja ginekolog dwa razy zdiagnozowała ciążę, której nigdy nie było. Dwa razy trafiłam do szpitala na krótkie podleczenie, po którym czuję się jeszcze gorzej. Towarzyszą mi bóle macicy i obustronne bóle jajników. Badanie ginekologiczne to dla mnie koszmar. Jajniki mnie na przemian rwą i klują. Okres w jednym miesiącu mam a na drugi już nie. Czasem bywa, że okres trwa jeden dzień i się kończy a za kilka dni pojawia się znowu. Cały czas mam złe samopoczucie ( zaparcia, biegunka,mdłości) i zawroty głowy, podczas których występują krwawienia albo plamienia. Mam huśtawki nastrojów i przytyłam też z 5 kilogramów i wyglądam jakbym była w ciąży. Nie wiem już co mam robić i gdzie się udać. W połowie marca wyszłam ponownie ze szpitala. Dwa tygodnie później dostałam skierowanie do sanatorium. Mam sceptyczne podejście do tego, ale nie mam wyjścia. Może ktoś zna naprawdę godnego polecenia lekarza w Bydgoszczy? Będę wdzięczna za każdą pomoc.

Autor: Aldona  30.03.2009 zgłoś

Idz koniecznie do jakiegos mądrzejeszego lekarza niz ta pani co o niej piszesz. Czasami wczesne rozpoznanie choroby lub prawidłowe leczenie zalezy od tego do kogo trafisz. Ja leczylam sie w sumie u 4 i mam juz jakies porównanie komu lepiej zawierzyc swoje zdrowie, a do kogo to z kotem bym nie poszła ;) Mozesz chodzic do 2 na raz - ale nie mów im tego, tylko porównaj sobie co mówia.

Autor: :)  05.04.2009 zgłoś

up

Autor: :)  09.04.2009 zgłoś

up up

Autor: aneta  10.04.2009 zgłoś

od około tygodnia mam kłójący ból z prawej strony podbrzusza. Pierwszy raz taki ból poczułam w lutym po grypie jelitowej myslałam wtedy że jest to z nia związane ale teraz od tygodnia boli mnie najgorzej rano czy to moze być zapalenie jajników

Autor: Aldona  10.04.2009 zgłoś

Niestety przez internet nie uda sie zdiagnozowac. To moga byc jajniki albo jelita. Lekarz musi Cie zbadac.

Autor: Sylwia  10.04.2009 zgłoś

ja choruje na przydatki już od niepamiętnych czasów mam 26 lat i mam jedno dziecko. Jakiś czas temu pomyśleliśmy o drugim dziecku i się zaczęło od nowa, po ciąży maiłam spokój rok z tym że ból cały czas mi dokuczał ale człowiek sam nie wie ile może znieść bólu.Te wszystkie metody domowe przyznam szczerze nie próbowałam(jestem nastawiona sceptycznie), ale jak mi dokuczy teraz to kto wie.Jutro właśnie idę na odział i jak długo będzie dobrze to nie wiem zobaczymy!

Autor: aneta  13.04.2009 zgłoś

wybieram sie pojutrze do gin mam nadzieje ze nie bedzie tak źle

Autor: nji  14.04.2009 zgłoś

Od 3 dni mam nawrot choroby. Sama zaczelam zazywac antybiotyk- unidox, choc to slabo pomaga. Jednak dzisiaj ide do ginekologa. Zastanawia mnie jeszcze, co z tymi jelitami, poniewaz przed bolem brzucha pojawilo sie wrazenie, ze w brzuchu mam jakiegos zwierzaka- jak polozylam na nim reke, to normalnie czulam, jakby sie tam cos przemieszczalo . Wtedy tez bolalo. Teraz boli za bardzo, żebym mogła odczuwać cos takiego...

Autor: Aldona  14.04.2009 zgłoś

Do nji - i co powiedział Ci lekarz?

Autor: kataarzyna  15.04.2009 zgłoś

Hejka wszystkim którzy cierpią na zapalenie jajników;) U mnie zaczeło sie to jakos z półtora roku temu,tylko teraz to sie czasami zastanawiam czy nie miałam tego wcześniej,ale moze leczona na co innego kuracją antybiotykową pomagało a nie miałąm pojecia ze mam zapalenie tez jajników.Stwierdzone zapalenie jajników miałam z półtora roku temu kiedy zmieniałam lekrza,i przy okazji wykrył mi torbielka.Torbiel znikneła po 3 misiacach stosowania antykoncepcji a na zaplenia jajników brałam Dalcin C,tylko dlatego zr mi przepisała dzien wcześniej stomatolog bo mi sie zrobił ropien.ginekolog stwierdził ze tez moge byc tym leczona.A pewnie zapalenie jajników dostałam właśnie przez ten ropien;/potem na chwile przeszło i potem znowu i znowu.Przy tym robienie czystoścvi pochwy-wyszło ze mam drożdzyce.Nio i ja to zawsze juz od niepamietnych czasów to po kuracji antybiotykowej to grzybica..takie kurcze błędne koło...dostalam jakies leki dopochwowoe na ta drożdzyce ale to szybko wracało i przy tym okropnie cuchnace upławy.Ginekolog twerdził ze on tam nic nie widzi,nio ale ja ten zapach czułam...zrobił mi wymaz z szyjki macicy i wyszło ze mam bakterie e-coli,razem z antybiogramem.Wziełam pierszy anrtybiotyk i mi przeszło ale potem wróciło wziełam nastepny i po jakims czasie wróciło i teraz leze dostalam antybiotyk którymi mi nie pomógł i teraz biore nastepny konska dawke i chwile jakby mi przeszło ale to tylko złudzenie było znowu boli,na niczmy sie skupic nie mozna....juz nie wiem co mam ze soba zrobic...ciagle mysle ze nie bede mogła miec przez to dzieci..wspomne przy tym ze cytologia wyszła mi ok;)dziewczyny pomózcie co ja mam juz zrobic,zeby było lepiej????;(

Autor: aneta  16.04.2009 zgłoś

Byłam wczoraj u lekarza nie jest to zapalenie jajników niestety odnowiła mi sie torbiel po 12 latach wterdy miałam operację teraz przepisał mi DANAZOL jeśli nie zmiejszy się po 2 miesiacach to czeka mnie nastepna. No cóż pożyjemy zobaczymy.

Autor:  16.04.2009 zgłoś

Bądź dobrej myśli;)To jest też ważne w czasie choroby i nie tylko.Zobaczysz zniknie;)

Autor: nji  27.04.2009 zgłoś

Lekarz stwierdził po badaniu usg dopochwowym zapalenie przydatkow. Dostalam klindamycyne . Zapobiegawczo biore Trilac, poniewaz po ostatniej kuracji klindamycyna mialam cos powaznego z jelitami (nawet krwawilam), ale przeszlo. I teraz tfu tfu nic sie nie dzialo. Oprocz tego zaczelam sie okladac ta kapusta- i chyba dziala! Popijam tez rumianek i miete. Dziewczyny, naprawde jestescie zlote- bo kapusta i ziola dzialaja lepiej niz te antybiotyki. Teraz juz tylko kluje mnie czasami, choc dzisiaj powinnam dostac okres- zobaczymy, jak to bedzie ;)

Autor: Azja  29.04.2009 zgłoś

Cieszę się, że trafiłam na to forum. Przeczytałam od deski do deski, cieszą mnie zwłaszcza pozytywne opinie na temat tego, że można mieć dzieci nawet po dość długotrwałych przejściach z przydatkami. U mnie ten problem pojawił się po raz pierwszy dopiero w zeszłym tygodniu. To mój 7 dzień kuracji, (z 10): Doxycyklina, Ketonal, Olfen- czopki. Wcześniej pierwszy raz kandydoza - basen;/ rok temu nieustannie problemy z kandydozą - rozpoczęcie współżycia ->Lactovaginal i Lacibios -profilaktycznie non stop-> Brak kandydozy :) Brałam wcześniej tabletki antykoncepcyjne Yasmin i Yasminelle- odstawiłam je 2 miesiące temu bo miałam problemy różnorakie: - bóle kręgosłupa, leczenie zapalenia pęcherza-ciągle powracające- Furagin Teraz przydatki... A przynajmniej tak zadecydowała pierwsza lekarka(tutaj dementuję- to czy lekarz jest kompetentny nie zależy od tego czy to lekarz prywatny czy nie, miałam już wiele przypadków z ginekologami w swoim życiu- kilka razy poważnie spóźniał mi się okres dlatego często ich odwiedzałam: Jeden stwierdził np. Ma Pani tutaj torbiel....(ja już umieram ze strachu...)a nie to pęcherz moczowy-śmiech-lekarz prywatny ). We wtorek mam wizytę kontrolną u innego lekarza- mojego, nieprywatnego, którego w zeszłym tygodniu niestety nie mogłam złapać- jedynego lekarza, który zrobił mi posiew!!! Wcześniej nikt o tym nie pomyślał! Przydatki(jeśli to one): Bolą coraz bardziej- pomimo leków.-pewnie nieodpowiednie-dzięki za info o antybiogramie:)- na pewno o to zapytam od 5 dni prawie się nie ruszam z mieszkania i z łóżka - dziś wyszłam po raz pierwszy, wróciłam ze strasznym bólem. Czy u was też się pojawia straszny stopniowo narastający ból przy chodzeniu? A właściwie po? Kiedy leżę jest ok.- w miarę. Cały czas się rozgrzewam i wtedy rzeczywiście boli jeszcze bardziej, ale chłodzenie też nie wydaje mi się dobre w takim przypadku.- Nie wiem co z tym zrobić. Czy wy funkcjonujecie normalnie ? - tzn możecie chodzić na zajęcia lub do pracy? Bo ja mam jutro zaliczenie i chcę się na nie wybrać - do wczoraj jedna tabletka ketonalu 100mg pozwala mi przetrwać dzień - jak to jest z wami? wczoraj wzięłam ketonal trochę zbyt późno i dopiero poczułam co to znaczy prawdziwy ból-Koszmar. U mnie chorobę wywołało przemarznięcie prawdopodobnie. Najgorsze jest to, że planuję wakacyjny wyjazd do Azji, terminy są dość napięte i musiałabym się jakoś określić, bo muszę też przyjąć szczepionki, żeby tam wyjechać. Nie bardzo wiem teraz co robić. Jakbyście miały jakiekolwiek informacje, będę wdzięczna, dużo odwagi i wytrwałości wszystkim. I dużo dzieciaczków w przyszłości:)

Autor: sylwia ajaj  07.05.2009 zgłoś

Droga Azjo ,obawiam się ,że to to ,na pewno jak o siebie zadbasz to przejdzie,:):):) Ja jaestem po dwójce dzieci ,ostatnio byłam 2 razy u lekarza dośc starszy facet słabo widzi i słabo słyszy tylko wcześniej tego nie zauważyłam , za każdym razem mówi mi że ból brzócha spowodowany jest tremą przed ciąża , teraz byłam 3 tyg. temu powiedział to samo mimo że opowiedziałam mu że miałam okropne bóle brzócha gorączkę opóżnienie mieś. ciągle uznawał ,że to z nerwów,zrobił cytologie ,wczoraj byłam z wynikami i tak nadrzerę miałam już po pierwszym dziecku,a on mi teraz mówi że mam czyściutko ,bo w papierach nic nie ma napisane zbadał mnie jeszcze raz ,po za tym że wynik był taki sobie to znaczy jakieś stany zapalne wyszły , no i zbadał mnie i mówi że trochę niewyrażna ta szyjka i tylko tyle ,za chwilę przyszła położna i mówi Pani Sylwio Pani mósiii leczyć nadrzerkę no i w tonie usłyszałam zgrozę ,teraz się zastanawiam nad zmiana lekarza tylko problem w tym ,że na prywate nie mam,a u mnie w przychodni drugi gin. jeszcze starszy:):):) nie ma wyboru,dlatego będe na własną reke dbac o siebie zacznę chyba od tej borówki brzusznicy ,czy to można w aptece kupić? A boli mnie ciągle znowu po jakiś 3 mieś jakby się ten ból nawrócił i szczerze mówiąc nadal nie wiem co to może być ,bo lekarze za bardzo sie nie znaja ,jedno wiem ,że coś jest nie tak .

Autor: Aldona  07.05.2009 zgłoś

Moze ten starszy bedzie jednak lepszy? Nie zaszkodzi spróbowac.

Autor:  08.05.2009 zgłoś

Czy ktoś może mi napisać co to jest obszar normoechogenny (chodzi o jajnik) i kieszonka płynowa za macicą. Tosia

Autor: agat  20.05.2009 zgłoś

Dziewczyny! strasznie bolał mnie lewy jajnik,do tego dochodził żołądek,biegunka,migneny,poszłam do lekarza,który oznajmił,ze napewno nie jest to zapalenie jajników,bo z medycznego punktu widzenia nie zdarza się ono u kobiet stosujących tabletki antykoncepcyjne.kiedy miałam te same objawy 2 miesiące temu nic u mnie nie stwierdzono.Aktualnie jestem w trakcie stosowania Profenidu-zbytnio nie działa. Dodatkowo spoźnia mi się okres,wiec do zapalenia dochodzi jeszcze stres...

Autor: xxx  02.06.2009 zgłoś

to co tu sie dzieje to jest masakra! ja mialam zapalenie przydatkow w zeszlym roku w maju. lezalam tydzien w szpitalu, po pol roku bylam na badaniach i niby bylo wszystko ok. ja jednak nie jestem do konca o tym przekonana. bole sie isc znowu do gin. mam czeste bole jajnikow m.in. caty tydzien przed miesiaczka do samej miesiaczki i jeszcze po. bol promieniuje w kierunku kolan, dretwieja mi nogi i co miesiac spoznia mi sie okras a ja nie wiem co sie dzieje... powrot choroby?? pomozcie...

Autor: Aldona  02.06.2009 zgłoś

a moze to endometrioza?

Autor: xxx  03.06.2009 zgłoś

a co to jest??

Autor: xxx  03.06.2009 zgłoś

wlasnie przeczytalam... i mowiac szczerze to jestem wystraszona! jeszcze pominelam jeden maly szczegol bo rosnie mi cos jakby guzek czy cos takiego na zlaczeniu podbrzusza z noga. wczesniej z lewej str i niby zeszlo ale mam tak jakby blizne potym i teraz mam z drugiej str na tej samej wysokosci. konieczna wizyta u ginekologa??

Autor: tasta...  13.06.2009 zgłoś

Hej...przeczytałam wszystkie wasze opinie i u mnie można zauważyć podobne objawy...bardzo silny ból z lewej strony brzucha,wyczuwalne zgrubienie...poza tym od dłuższego czasu czuje się okropnie podwyższona temperatura,mdłości, wymioty, biegunka lub zaparcia na przemian, brzuch spuchnięty...bardzo często drętwieją mi nogi i jestem bardzo osłabiona...Od wielu miesięcy mam problemy z cyklem, w jednym miesiącu miałam okres 3 razy a w następnym wcale...ostatnio miałam normalnie..początkowo myślałam,że jestem w ciąży-ale zrobiłam test 2krotnie i okazało się,że nie...jestem bezradna...robiłam gastroskopię, usg już 3 razy i nic nie wykazało...Czy ktoś ma jeszcze takie same objawy???? Zastanawiam się czy to może być zapalenie przydatków???? Jakie badania trzeba zrobić????

Autor: Aldona  14.06.2009 zgłoś

moze to byc jeszcze zespół jelita drazliwego - tylko ta goraczka nie pasuje

Autor: duck  15.06.2009 zgłoś

Witajcie dziewczyny! Tydzień temu wróciłam ze szpitala uzdrowiskowego w Krynicy-Zdrój. Wszystkim cierpiącym na zapalenie przydatków polecam tam spędzenie lata. Zabiegi tamtejsze poprawiły mi znacznie samopoczucie a dieta pozwoliła zrzucić tu i tam. Polecam każdej z Was zabiegi borowinowe i aerozol ginekologiczny. Dla relaksu kąpiel mineralną albo perełkową. Jak tylko możecie proście swojego lekarza o skierowanie przez NFZ. Wróciłam do szarej rzeczywistości. Dziś odwiedziłam jednego z najlepszych ginekologów w mieście. Od razu zrobił mi cytologię i usg. Za kilka dni będzie mnie badał pod kątem płonności. Jedną mądrą rzecz kazał mi zrobić. ODSTAWIĆ TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE! Mam do Was pytanie. Już trzeci lub czwarty ginekolog mi mówi, że najlepszym lekarstwem na PID (zespół bólowy miednicy mniejszej) jest zajście w ciążę. Czy któraś z Was też się spotkała z taką diagnozą??

Autor: tasta...  19.06.2009 zgłoś

Hej po raz kolejny jestem właśnie po badaniach, wykryto u mnie 2 torbiele na jajniku...jeden 8 cm, drugi 4,5 cm...chyba niezbedna będzie operacja...pozdrawiam

Autor: KatePa  04.07.2009 zgłoś

Drogie koleżanki:-) jestem jak najbardziej w temacie. Dwa tygodnie temu wyszłam ze szpitala po 10 dniowej wizycie. Moja sugestia jest następująca: nie nalezy lekceważyć, żadnych symptomów związanych z bólem w podbrzuszu. Sama przesiadywałąm na necie i próbowałam sie diagnozować.Przeczekałam dwa miesiące. Skończyło sie wizyta w szpitalu. Żeby zdjagnozować zapalenie przydaktów, nalezy zrobić USG i wiele innych badań. Mi robiono również OB i CRP. To są badania, które wskażą na poziom zapalenia, które nieodłącznie występuje przy zapaleniu. Nie leczcie się same, nie czekajcie. Ja przezyłam katusze w szpitalu, i ciągle jeszcze mam jeden ropień przy jajniku, który powoduje dyskompfort i ciągle sie obawiam, że jak nie będę o siebie teraz dbałą to jeszcze wyląduję pod nożem, a mało bakowało:-( Pozdrawiam Was serdecznie. Jak macie wątpliwoście, to jak najszybciej do lekarza. Kasia:-)

Autor: anonim  19.07.2009 zgłoś

podnosze

Autor: anonim  28.07.2009 zgłoś

up up

Autor: katarina  01.08.2009 zgłoś

a czy ktos zna ginekolog leczacego homeopatia w Warszawie? Mnie kiedys na trawajace wiele miesiece przewlekle zapalenie przydatkow pomogl homeopatyczny lek Gynacoheel. Bralam go przez 2 miesiace i mialam spokoj na nastepne 10 lat! Teraz mam zcowu, juz 2 miesiace , 3 serie antybiotykow i nadal cos jest. Gynacoheel nie pomogl tym razem. Biore obecnie zastrzyki homeopatyczne. jestem w polowie; zobaczymy. Ale po tym co przeczytalam wiem, ze nie chce juz wracac do antybiotykowbo niewiele pomagaja a oslabiaja organizm. Bardzo chcialabym znalezc ginekologa leczacego homeopatia, bo pomogla mi nie raz.

Autor: nji  02.08.2009 zgłoś

dziewczyny, moze troche pomoge. po kazdym okresie zapadalam na zapalenia, co miesiac jadlam antybiotyki i wsuwalam leki dopochwowe. od 4 m-cy nie choruje. nie wiem, na ile to zasluga lux vitale- to suplement, ktory zazywam, ale trzeba przyznac, ze mam pierwszy raz taka przerwe. polykam 2 kapsulki dziennie- jedna rano na czczo, druga na noc. generalnie, bardzo mi sie poprawila odpornosc. wiem, ze to drogi suplement i nie na kazdego tak musi zadzialac, ale chce zebyscie wiedzialy, ze mnie pomogl. zdrowia zycze.

Autor: Aldona  02.08.2009 zgłoś

a jaki ma skład ten suplement?

Autor: Mia  05.08.2009 zgłoś

a po jakim czasie od poczatku brania zauwazylas poprawe?

Autor: obolała  16.09.2009 zgłoś

Dziewczyny, rok temu mialam zapalenie przydatkow - potworna sprawa - tak mnie bolalo ze ledwo mogla chodzic a raczej mialam ten bol gdy kladlam jedna z nog na ziemie. Pierwsza Pani ginekolog nie zrobila zadnych badan i stwierdzila ze to przydatki chociaz objawy byly podobne do ciazy pozamacicznej. Zadnego ob zadnego usg! Dostalam dwa rodzaje antybiotyku w dawce jak dla konia - jeden przyjmowalam 15 dni a drugi 20. Jednoczesnie chodzilam do pracy - to byla maniana!!! Pomoglo - na tydzien. Po tygodniu to samo!! Bol byl nie do wytrzymania. Zmianilam lekarke nowa zrobila usg - dostalam kolejny antybiotyk i ten na szczescie pomogl. Myslama ze to juz za mna a teraz znow zaczyna mnie bolec tak jak wtedy i to na dodatek w momencie kiedy zaczelismy sie starac z mezem o dziecko :( za tydzien zrobie test i dam znak czy to przypadkiem nie ciaza - ale szczerze watpie :( pozdrowienia i cierpliwosci w powrocie do zdrowia

Autor: rozwścieczona  17.09.2009 zgłoś

Witam was wszystkie moje towarzyszki cierpień! W zimie nabawiłam się okropnego bólu jajników, do jakiegoś czasu lekceważyłam chorobę mając nadzieję, że "samo przejdzie". W momencie, gdy bóle paraliżowały moje ruchy (przystawałam i łamałam się wpół) udałam się do ginekologa. Diagnoza:zapalenie przydatków. Przepisała czopki i antykoncepcję. Pobolewało mnie od tamtego czasu jednak ból był łagodny i nic z tym nie robiłam. Jakoś niedawno silny ból znów powrócił i udałam się ponownie do ginekologa. Przepisała antybiotyk Tinidazolum oraz profenid i czopki distreptaza. No i znienawidzoną antykoncepcję po której tyję i jestem cała opuchnięta. Kuracja zakończyła się wczoraj a dziś znajomy ból znów powrócił. To wszystko jest bez sensu. Ciągle przywdziewam swetry kiedy jest +20, chodzę zestresowana, że zaraz wiatr zawieje i koniec beztroski. Tak nie można funkcjonowac :(((((((((((((((( jestem załamana tym choróbskiem. Po przeczytaniu tego forum postanowiłam że spróbuję homeopatii. Mam nadzięję, że konsekwentne picie ziół pomoże poczu się bezpieczniej i zwiększy komfort życia choc w najmniejszym stopniu.

Autor: domi91  21.09.2009 zgłoś

witam dzisiaj wyszlam ze szpitala leżalam tam caly tydzien.Zaczelo sie od bólu w prawym boku zaraz po wf myslalam ze to przez zakwasy, minał jeden dzien pozniej drugi, w koncu wieczorem w czwartym i piatym dniu ból wieczorem byl nie do zniesienia.Postanowiłam isc do lekarza, myslalam ze to wyrostek ale nie mialam goraczki,lekarz dal mi skierowanie do szpitala bo tez myslal ze to wyrostek. W szpitalu mialam usg lekarz powiedział ze to zapalenie przydatkow, ob bylo 5 ale leukocyty miała wysokie. w szpitalu dostawalam antybiotyki i leki przeciwbolowe. po paru dniach bylo duzo lepiej ale brzuch nadal bolał, na razie bol zniknal ale boje sie ze bol wroci i znowu zawale szkole:( mam prosbe do ROZWSCIECZONEJ I DO INNYCH DZIEWCZYN NA FORUM ze jesli znajdziecie jakies ziola albo cos innego na ta dolegliwosc napiszcie. POZDRAWIAM

Autor: rozwścieczona  22.09.2009 zgłoś

Witam, ja od kilku dni ruszyłam z ziołami, mam prośbę do ANIAKA, jeśli jeszcze tu zagląda. Ile razy dziennie należy pic zioła? Ja mam skrzyp, pokrzywę i nagietek. Czy apis mellifica w moim przypadku zadziała? Moje objawy to ból prawego jajnika , rzadziej lewego promieniujący do uda z tyłu nogi i tylnej części brzucha. Najbardziej skupia się w prawej pachwinie. Ból to może zbyt mocno powiedziane, to jest jakby takie kłucie ale nie do końca. Czasem zaboli ale rzadko. Wtedy mam wrażenie jakby jajnik był tak powiększony że uciska inne narządy. Jeśli któraś przechodzi przez coś podobnego dajcie znac! P.S. nigdy nie miałam jakos specjalnie wzdętego brzucha czy twardego. Jedynie ten ból. Może czasem chęc na wymioty przy silnym stresie.

Autor: krokusOna  23.09.2009 zgłoś

Witam!! czytam te wszystkie wypowiedzi na temat tej wstrętnej choroby jaką jest ,,zapalenie przydatków,,i tak myślę czy ci lekarze naprawdę się nie znają,czy ta choroba jest tak trudna do zdiagnozowania.Ja na tę chorobę choruję już bardzo długo,teraz już przeszła w stan przewlekły.Byłam kilka razy hospitalizowana ,nigdy nie zrobiono mi antybiogramu,zawsze leczono mnie antybiotykami w ,, ślepo,,tak wiec już prawie żaden na mnie nie działa.Kiedy miałam ostry stan zapalny wtedy jajniki były powiększone i było to widoczne w usg i było pewne ,ze to zapalenie.od kiedy mam przewlekły stan zapalny i jakiś większy zmian nie widać,jest jedynie ciągły ból w podbrzuszu po lewej stronie.Taki piekąco-kujący ,od ciepłego boli bardziej ale jak się przeziębię to też .Kiedyś pewien lekarz zapisał mi szczepionkę o nazwie Solco Trichovach i na jakiś czas mi pomogła,ale teraz nigdzie nie ma w żadnej aptece.Jest to jak same wiecie bardzo okropna choroba i szukam tez jakiegoś źródła informacji w jaki sposób leczyć to schorzenie oprócz antybiotyków.Ostatni przeczytałam,ze na stany zapalne i bakterie zwłaszcza gronkowca złocistego -skuteczny jest Paraprotex,ale jest dość drogi i nie wiem czy naprawdę skutkuje (chociaż pisze o nim tyle dobrego) jeżeli ktoś stosował może coś się wypowie na ten temat,czy komuś pomógł.Ja zamierzam własnie zastosować i jeżeli biedą efekty to Wam napisze .Pozdrawiam wszystkie cierpiące.

Autor: ingrid  05.10.2009 zgłoś

cholera, mnie też boli... żyć się odechciewa...pokrótce opiszę jak było ze mną. ból z lewej strony podbrzusza, ginekolog, skierowanie do szpitala, tam pięć dni na antybiotyku i katonalu. w dniu wypisu było dużo lepiej. dostałam antybiotyk do domku, po kilku dniach kompletna ulga. i już byłam w ogródku już witałam się z gąską.... no i posprzątałam dom w sobotę - tak gruntownie. i się zaczeło, chyba od nadmiaru ruchu... dziś znowu byłam u dżnki, nowe antybiotyki, boli coraz bardziej. nałykałabym się ketonalu najchętniej ale jeszcze muszę troche pożyć, mam sporo niespełnionych marzeń. tak się zastanawiam....a jeżeli będzie zawsze boleć gdy będę się ruszać? jeżeli znajdę jakąś metodę na pozbycie się tego bolu to na 100% się z wami podzielę, na razie szczerze współczuję kobietom które czują się tak jak ja. pozdrawiam serdecznie

Autor: karolina  12.10.2009 zgłoś

mam pytanie..... jeżeli na usg jajowód nie jest powiekszony a crp jest w normie (6,60) to czy to możliwe że mam zapalenie przydatków???? coś mi się nie zgadza......

Autor: VaNiLiA  22.10.2009 zgłoś

Witajcie.Z zapaleniem przydatkow zmagam sie od przeszlo 8 lat,przynajmniej 2 razy w roku bylam w szpitalu,niestety pare dni poszpitalu bol wracal.od 8 lat mialam podwyzszone OB na poczatku to bylo 25-38 a teraz mam 67,58,54 takie wachania,ale zawsze jest wysokie.Probowalam juz roznych leczen,zmienialam lekarzy ale to nic nie pomagalo.W tamtym roku lekarze stwierdzili ze to wyrostek wiec go wycieli ale niestety z wyrostkim bylo wszystko w porzadku, 4 mc po wycieciu wyrostku mialam laparoskopie- okazalo sie ze mam zrosty ktore uwolnili,a sile bole podbrzusza nadal sa,czesto mam mdlosci,a nawet wymioty,czasami tez temperature.Wczoraj bylam u lekarza i zalamalam sie ,bo lekarz stwierdzila ze jedynym wyjsciem jest operacja-usuniecie jajowodow.Podobno na nich jest jakas bakteria ktora pod wplywem prawidlowej pracy ciagle sie uaktywnia a poniewaz te zapalenie jest przewlekle to te bakterie uodpornily sie na antybiotyki i zaden nie dziala.Jestem zalamana nie wiem co mam zrobic boje sie tej operacji.

Autor: JoanneEl  27.10.2009 zgłoś

Cześc wszystkim, Wczoraj stwierdzono u mnie zapalenie przydatków. Moja gin nie robila mi usg, tylko zwykłe badanie ginekologiczne. Dostałam Ceclor MR na 5 dni pozniej Unidox, Dodatkowo czopki Voltaren i globulki Gynofemidazol. Jajniki bolą mnie oba, do tego jeszcze mam nudności i ból w krzyzu. Czy bez badania usg można stwierdzić zapaleni przydatków? Dostalam skierowanie na Usg i nie wiem kiedy mam na nie isc w trakcie zapalenia czy po? Martwi mnie ze nei dostalam zadnego leku przeciw tym zrostom. Mam 23 lata i za klika lat chcialabym miec dzidziusia. Zastanawia mnie tez dlaczego nnie zostalam skierowana do szpitala i czy wszystkie przypadki tego zapalaenia musza byc tak leczone... Boli, mam wrazenie ze bardziej niz przedtem, to moje pierwsze zachorowanie...LEże wygrzewam sie, pije rumianek... boli mnei prawa strona brzucha do tego, ah co to sie porobilo. Będe wdzieczna za odpowiedz. pozdrawiam

Autor: Vanilia  29.10.2009 zgłoś

do JoanneEl czesc chcialam Ci tylko powiedziec ze na usg idz jak najszybciej,zapalenie przydatkow to powazna sprawa i pomoze tylko antybiotyk chodz nie zawsze,przeczytaj sobie moj opis powyzej to zobaczysz przez co ja przechodzilam i caly czas sie to ciagnie juz zaczyna sie 9 rok.zapalenie przydatkow prowadzi do nieplodnosci wiec jak najszybciej znajdz dobrego lekarza i nie daj sie zbyc.powodzenia

Autor: JoannaEl  29.10.2009 zgłoś

Hej, Właśnie biore antybiotyk, juz 3 dzien pomimo to nadal boli, dodatkowo boli mnie brzuch nie wiem czy mozliwe ze jest to po antybiotyku? Czy powinnam bac sie zapalenia otrzewnej? Dziewczyny czy zawsze lezy sie na to w szpitalu?? Prosze o szybka odpowiedz

Autor:  29.10.2009 zgłoś

Czy pomimo juz stwierdzonego juz zapalenia i brania lekarstw powinnam zrobic usg?

Autor: mala  03.11.2009 zgłoś

Dziewczyny,prosZe doradzcie. Mialam zapalenie pecherza,bralam furagin,w trakcie tego zapalenia czulam klucie z lewej strony ale nie przywiazywalam do tego wiekszej wagi.po leku tak jakby zapalenie pecherza przeszlo ale pojawilo sie silniejsze klucie na dole brzucha z lewej strony,do tego kompletny brak apetytu,bol,zawroty glowy i temp ok 37,1. Akurat wypadalo swieto wiec postanowilam ze zadzwonie do gin.3 dni po. tyle ze teraz jakos te bole nie sa takie mocne,bardziej piecze niz boli i to nie caly czas. Temperatura dalej taka sama ale apetyt wrocil. Sluz mam bardziej zoltawy. dodam ze za tydz powinnam miec okres. Czy to moze byc zapalenie przydatkow? Czy ono moglo samo bez lekow sie uspokoic i czy powinnam kednak pojsc do lekarza. Prosze o pomoc..

Autor: Vanilia  09.11.2009 zgłoś

dziewczyny zadajecie ciagle te same pytania nie czytajac odpowiedzi.pisalam juz ciut wyzej ze zapalenie przydatkow zadko ustepuje,po pierwszym antybiotyku.Zapalenie przydatkow to bakreria,a poniewaz jest kilka rodzai tych bakteri wiec ciezko okreslic ktora z nas ma jaka,a tego niestety nie da sie zbadac,bo trzeba by bylo wziasc wymaz z jajowodow a to nie realne,wiec zaczym odpowiedni antybiotyk zadziala to moze potrwac.pamietajcie o tym zeby nie nosic stringow w zime,boi nawet lekkie przeziebienie pecherza odrazu wzmaga zapalenie przydatkow.Najlepszym sposobem na wyleczenie sie w poczatkowym stadium zapalenie sa kapiele borowinowe,sa one tylko w senatorium ale popytajcie lekarza moze sa w zielarskim jakies ziola do robienia naiadowek.Ja dowiedzialam sie o tym wszystkim dopiero teraz czyli o 8 lat zapozno.mam wyskoki stan zapalny mimo ciaglego leczenia,a po 8 latach leczenia bakterie uodpornily sie na antybiotyki i zaden nie dziala.dziewczyny to paskudztwo ciagnie za soba okropne konsekwencje.Jestem jeszce mloda a nie dlugo bede miala z powodu zapalenia przydatkow usuniete jajowody-i nie bede mogla miec juz dzieci.Dziewczyny DBAJCIE o tozeby sie WYLECZYC.u mnie jest juz zapozno ale wy nie dajcie sie zbyc lekarzom,tylko robcie wszystko zeby sie wyleczyc.POWODZENIA

Autor: myszka  31.12.2009 zgłoś

Witam wszystkich,ja byłam również już chora na ropne zapalenie jajników-objawy takie same,okropne bóle podbrzusza,gorączka, w zeszłym roku!leczenie,najpierw antybiotyki-pomogły na tydz.Kolejna wizyta u gin.od razu gdy pojawiły się bóle,skierowanie do szpitala-kroplówki,leki.Mi to pomogło na rok,ale sama sobie jestem winna,bo zaczęłam się zaniedbywać i po raz kolejny bolą mnie jajniki.Mój ginekolog powiedział,jeśli raz już się zachorowało to trzeba na prawdę zacząć o siebie dbać,czyli najlepiej cały czas wygrzewać podbrzusze najwygodniej poduszką elektryczna,zawsze dbać aby mieć ciepłe stopy,jeść lub pić produkty które zawierają żywe kultury bakterii np.pić dużo maślanki,jeść dużo jogurtów itp.Na rok miałam spokój do dziś,umieram z bólu,po Nowym Roku wybieram się do gin. mam nadzieje że mi pomorze jak ostatnio,a reszta już będzie zależała ode mnie,czy będę o siebie dbać.Teraz już wiem że nie wolno mi zapomnieć,o tym aby zawsze być ciepło ubraną,nie marznąć,wygrzewać się,to naprawdę też dużo daje!Na pewno trzeba zażyć wszystkie leki jakie przepisał Wam lekarz,ja na ból dostałam czopki(do odbytu)o ile pamiętam chyba voltaren ,mi pomogły.POZDRAWIAM WSZYSTKICH I ŻYCZĘ ZDROWIA.ps. żądajcie od lekarzy zawsze badań USG,tylko tak widać,czy jesteście chore na ropne zapalenie przydatków .

Autor: Vanilia  01.01.2010 zgłoś

Myszka ma racje choc nie dokonca.Jesli chodzi o dbanie to podstawa,bo zapalenie lubi wracac i trzeba o to dbac,ale co do USG to sie nie zgodze.Moze i widac jak jest ropa,ale nie tylko ropa jest grozna samo zapalenie tez jest niebezpieczne a niestety nie zawsze na usg widac ze jest zpalenie przydatkow,ja juz cos na ten temat wiem,bo jakos u mie lekrze sie pomylili i stwierdzili wyrostek,ktory po otwarciu okazalo sie,ze jest zdrowy,wiec ja bym tak nie polegala na USG.Zycze wszystkim powodzenia

Autor: olka6628  12.01.2010 zgłoś

Skrzepy podczas miesiączki swiadcza o mięśniakach.Niezbędna jest wizyta u ginekologa.Ja też tak mam.

Autor: Vanilia  18.01.2010 zgłoś

pytanie do : olka 6628 Chcialam zapytac skad wiesz ze skrzepy podczas miesiaczki swiadcza o miesniakach? Bo mi nigdy o tym jeszce nikt z lekarzy nie powiedzial

Autor: patka  19.01.2010 zgłoś

hm...przecież skrzepy podczas miesiączki to normalna sprawa ;/ Ja mam tez małe problemy...nadżerka itp, liczne stany zapalne...cholera miałam robiony zabieg zamrażania strasznie mnie bolało :( wszyscy mówili ze to nic nie boli ;/ zaczęłam brać metronidazol ale i tak strasznie przez te dni czułam jajniki...teraz wypadł mi okres a ból jest jeszcze gorszy, biegunki, silne bóle nie moge nawet siedziec, nie wiem co ze soba zrobić mam dreszcze, czułam ze mam goraczke ale nie przyszło mi do głowy w południe zmierzyc temperatury ;/ mam dobrego gin chociaz bardzo mało rozmownego ;/ chciałam zapytac czy wystepuje możliwość powstania zapalenia przydatków po takim zabiegu ?:(

Autor: Vanilia  19.01.2010 zgłoś

Do: patka. Zapalenie przydatkow slnie ogolnie z przeziebienia,ale niestety nie tylko.zapalenie przydatkow to ogolnie bakteria,ktora moze zakazic,lekaz,maz,partner.... Sa to wstretne bakterie ktorych nie mozna zbadac i dobrac antybiotyku,wiec albo zmien gina na innego ktory bedzie mowil wiecej bo niestety tutaj sprawa nie jest prosta.Ja wczoraj mialam prawie 40 temp. i taki bol ze wylam, i nic juz nie dziala,metronidazolem w kroplowkach i czopkach karmili mnie 8 lat oprucz tego wieloma innymi,ale nie trafili na to co trzeba.a jesli chodzi o bole brzucha to nie zawsze przyczyna sa przydatki,podobne objawy maja jelita,wiec warto sprawdzic wszystko.

Autor:  19.01.2010 zgłoś

...tego sie boje ze jakies kolejne świństwo mnie złapało ;/ wiem ze mam zaburzona flore i na pewno osłabiony organizm po tym zabiegu dlatego przy tych bólach zastanawiam sie czy to własnie nie zapalenie przydatków, po zabiegu nie współżylam wiec nie rozumiem ;/ w nastepnym tyg ide do gin, mam tylko nadzieje ze bedzie dobrze bo naprawde te sprawy potrafia wykończyć człowieka:( od dziś zaczynam pić zioła i stosować wymieniane tutaj domowe sposoby moze naprawde pomoga :) od tego zabiegu nie moge jeść nawet patrzeć na jedzenie, nie chce mi sie pic, jestem taka przyćmiona ;/

Autor: Aldona  20.01.2010 zgłoś

Idz do lekarza jak najszybciej, nie mam na co czekac. Ja tez tak czekałam,ze moze samo minie i z tego czekania ostry stan zapalny przeszedł mi w przewlekły i walcze z nim juz 4,5 roku. Gdybym wtedy podszła do lekarza to pewnie teraz nawet bym nie pamietala ze cos takiego miałam.

Autor: Vanilia  21.01.2010 zgłoś

Aldona moze i tak by bylo, ale ja od oczatku z tym walcze pierwszy raz zabralo mnie pogotowie bo mialam 40 stopni goraczki i silne bole stwierdzili przydatki i od tamtego momentu minelo ponad 8 lat a ja mam tak silny stan przewlekly mimo iz caly czas bylam pod kontrola lekarza a 2 razy w roku hospitalizacja i nic nie dalo.Na to nie ma reguly.Przeczytaj wyzej co pisalam o swoich przejsciach.teraz czeka mnie operacja usuniecia jajowodow i jajnikow bo stan zapalny jest tak silny ze nawet antybiotyk nie pomaga,ale nie z mojej winy,tylko lekarzy! to niestety nie zarty wiec dziewczyny wezcie sie za siebie porzadnie i nie dajcie sie zbywac.Pozdrawiam

Autor: Marta  08.02.2010 zgłoś

Polecam lek homeopatyczny Gynacoheel, jedna dawka leku to 10 kropli, przynamniej 3 razy dziennie, w razie nasilonych dolegliwości brać co 15 minut. Jak to w homeopatii nie łączyć z jedzeniem. Jestem przeciwnikiem antybiotyków, nadużywanych przez lekarzy, którzy dostają pieniądze za to, że je przepisują. Mnie ten lek pomaga, należy go stosować także przy nawrotach choroby. Całą swoją rodzinę leczę homeopatycznie, moje dzieci 10 i 13 lat nie wiedzą co to antybiotyki. Pozdrawiam, i mam nadzieję, ze komuś pomoże...

Autor: Aldona  08.02.2010 zgłoś

Ja próbowałam juz ten lek i nic mi nie pomógł :( P.S. To bakterie powoduja zapalenie jajników i to antybiotykami nalezy leczyc ta chorobe. Jesli nie odpowiada Ci przepisany lek, to zawsze mozesz poprosic o tanszy odpowiednik lub isc do innego lekarza.

Autor: A.  16.02.2010 zgłoś

Hej mam 23 lata i od 3 lat zmagam się z różnymi zapaleniami w tych okolicach, bodaj raz w roku ląduję u ginekologa z tego powodu (teraz też wybieram się w czwartek, dziś już się nie dostałam) u mnie zawsze objawia się tak samo zmarznę, owieje mnie, lub jestem przeziębiona i tuż przed miesiączka (mega nieregularną, po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, które też brałam by "rozruszać" jajniki) nawalają mnie jajniki, aż w końcu bolą mnie tak że szok plus te wszystkie nie przyjemności związane ze zbliżającą się miesiączką. czasem stan podgorączkowy, czasem jakiś inne pierdoły jakby na przeziębienie i brak miesiączki (wykluczam ciążę) na ogół dostaję Gynalgin plus jakiś antybiotyk, ale po lekturze chyba też porwę się na leki homeopatyczne. POLECAM zanim dostaniecie się do lekarza nie ruszajcie się z domu najlepiej wygrzać się w łóżku wtedy tak nie boli i nie bagatelizujcie tego, kontaktujcie się z lekarzami to zawsze jakas pewność, by niedorobic się czegoś jeszcze gorszego...

Autor: Amelia  23.02.2010 zgłoś

Witajcie. U mnie zaczelo sie mniej wiecej tak : przed okresem bolal mnie dziwnie brzuch, ale myslalam,ze to z powodu zblizajacej sie miesiaczki. W czasie okresu bolal mnie brzuch, okres sie skonczyl a brzuch ciagle bolal. Na poczatku tylko sama prawa strona, wiec mowie sobie,ze to pewnie wyrostek. Ale stwierdzilam,ze poczekam jednak, moze przejdzie. Po dwoch dniach zaczelo bolec jeszcze po lewej stronie, teraz od ok. ponad 2-3 tyg. (liczac miesiaczke) bola mnie jajniki i tylko ich okolice. Poszlam do lekarza rodzinnego, powiedziala,ze mam isc jak najszybciej do gina, bo to moga byc przydatki. No wiec poszlam od razu, musialam prosic lekarza, czy mnie gdzies wcisnie, bo nie mam pojecia co mi jest. Puscily mi nerwy, oczywiscie placz i lament:) ( strasznie sie przestraszylam tym wszystkim, zawsze jak zaczynam nowy semestr na studiach to bierze mnie choroba) . Doktor podobno b.dobry i mily ( jak dla kogo) . Oczywiscie musialam sie upokorzyc, proszac Go o mozliwosc zbadania ( smiech na sali) . Do niedawna chodzilam prywatnie do wszelkich lekarzy, ale to nie ma glebszego sensu. Traci sie mase pieniedzy a i tak nie wiedza, co ci jest. Przepraszam... Wracajac do tematu - ginekolog po wywiadzie, badaniu USG stwierdzil,ze nie wyglada na zapalenie przydatkow a jedynie na zapalenie pecherza. Dlaczego to zapalenie pecherza, jesli u mnie zapalenie mialo zupelnie inne objawy. Teraz w ogole mnie pecherz nie boli, tylko jajniki i okolice. OB mam powiekszone, dzis oddam mocz do badania. Dodam,ze mam anemie. Od trzech miesiecy lykam zelazo z kwasem foliowym. 3 miesiace temu moje zelazo wynosilo 47 ( minimum to 60) . Wczoraj odebralam wyniki - zelazo 47. Przez trzy miesiace wlasciwie nic sie nie ruszylo. Studiuje filologie angielska, czasem musze nauczyc sie 1000 slow na egzamin ( mam na to gora 2-3 dni). Przez anemie jestem zupelnie skolowaciala. Pozdrawiam i zycze zdrowka :)

Autor: Aldona  23.02.2010 zgłoś

Jesli chodzi o zelazo to spróbuj Chela-Ferr z firmy Olimp jest one chelatowane, a wiec lepiej sie wchłonie i wiecej przysfoisz. Ja mam z nim dobre doswiadczenia. A jesli chodzi o lekarza to czy mozesz isc do jakiegos innego? Jak nie to jeszcze raz do tego samego - powiedz ze to na pewno jajniki bo podczas uciskania ich bardzo Cie boli. Mnie raz jedna lekarka zbyła i powiedziała ze to nie jajniki a jak mnie cos boli to zebym sobie Apap kupiła. Za 2 dni byłam w szpitalu na oddziale ginekologicznym ze stwierdzonym zapaleniem jajników. Po wyjsciu ze szpitala poszłam do niej z wypisem - ale miała mine :D

Autor: Amelia  24.02.2010 zgłoś

Aldona, serdecznie dziekuje za wiadomosc. :) Sprobuje to zelazo. Jestem zapisana na 10.03. do innego ginekologa. Zobacze co powie. Dzis odebralam wyniki z moczu i sa w porzadku, nie ma sie do czego przyczepic. Wiec zapalenie pecherza odpada...

Autor: Aldi  01.03.2010 zgłoś

hej czy ktorakolwiek z was na tym forum stosowala krople ziolowe oczyszczajace o nazwie Gynodren firmy Joalis? pewna osoba mi polecila ze wyleczyla sie na trwale z jajnikow i nadzerki uzywajac ich ,koszt tych kropel to ok 60zl w sumie nei drogie ale czy to nie jest naciaganie kolejne?

Autor: Ilona  07.03.2010 zgłoś

Czytając te opisy mam identyczne objawy jak zapalenie przydatków... Biorę antybiotyk, już 2 dzień ale jakoś nie wiedzę różnicy, kiedy powinno być już lepiej?

Autor: Aldona  07.03.2010 zgłoś

po 3-5 dni powinno mniej bolec, ale leki trzeba wybrac do konca kuracji

Autor: viki  17.03.2010 zgłoś

2 lata temu mialam zapalenie przydatkow, gin zrobila posiew i dala prochy, po mcu nawrot mialam i znow prochy- stwierdzilam wiec ,ze jej to leczenie nie wychodzi i sama sie wzielam za to. Leczylam sie dieta przeciwgrzybiczna- zero cukru, bialej maki itd, do tego tabletki czosnkowe aliofil 3 razy dziennie po 2 i picie nalewki lub naparu z orzecha wloskiego ( orzech zabija nawet pierwotniaki czy robaki wiec jest silny) No i na 2 lata byl spokoj, ale jesli ktos mial dobrze zagniezdzonego grzyba to to zawsze moze wrocic. Oczywiscie w mocnym zapaleniu trzeba sobie od razu pomoc, dobre jest tantum rosa i globulki z kwasem mlekowym na noc i leki homeopatyczne. Bardzo wazne jest dbanie o cieplote ciala- i nie chodzi tu tylko o ubranie , rowniez jedzenie jest wazne. Osoby ktorym marzna nogi powinny zima jesc cieple sniadania- np musli, pic herbatki rozgrzewajace lub specjane napary ze swiezego imbiru, z cynamonu, kardamonu, anyzu. W ten sposob wzmacniamy swoja odpornosc. Nalezy zrezygnowac z cukru, lodow, zimnych napojow, piwa, twarogu, jogurtu. Od kiedy stosuje te zasady skonczyly sie u mnie ciagle zapalenia gardla i anginy. Lekarz poradzil mi jedzenie zup ze swiezych warzyw ( nie mrozonki!) unikanie mikrofali. Postarajcie sie jesc cieple wszystkie posilki, ograniczajcie kawe i herbate- bo zakwaszaja a to sprzyja grzybicy. Poczytajcie o candydozie, ona ma wplyw na caly organizm. Zapoznajcie sie z dzialaniem olejkow na stronie dr Rozanskiego- np tymiankowego uzywa sie do irygacji a ,,Olejek herbaciany jest używany do produkcji leków ginekologicznych (dopochwowych), które są stosowane w leczeniu grzybiczych, bakteryjnych i pierwotniakowych (np. rzęsistek Trichomonas) zakażeń i stanów zapalnych narządów płciowych. Ja zaczelam nasiadowki z tymi olejkami robic, bo jakos wygodniej niz ziola parzyc, czuje sie coraz lepiej, lecze sie 5 dzien bo dopiero jutro mam wizyte u gin.Juz prawie nie czuje bolu, a zaczelo sie od bardzo mocnego. pozdrawiam wszystkie chorujace :)

Autor: Aldona  18.03.2010 zgłoś

A mozesz rozpisac nam doładnie ta kuracje (ta, która stosujesz juz 5 dni)?

Autor: ewa  19.03.2010 zgłoś

piszecie nie stworzone chistorie każdy ból oznacza że coś się dzieje złego w organizmie tylko lekarz może pomóc a samo leczenie tylko pogorszyć zastanówcie się zanim coś połkniecie nie sprawdzonego każdy organizm jest inny

Autor: Aldona  20.03.2010 zgłoś

do Ewa - nie uprawiamy tu samoleczenia lecz dzielimy sie swoimi doswiadczeniami. Jesli wczystałabys sie głebiej w temat to doczytałabys takze i o tym ze leczymy sie u lekarza, a nawet u kilku bo jeden czy nawet dwoje nie daje sobie rady z wyleczeniem nas lub maja zupełnie inne opinie na temat przyczyny naszej dolegliwosci. Taka wypowiedz nie podparta dogłebnym przejrzeniem tresci topiku jest niesprawiedliwa i krzywdzaca. P.S. "niestworzone" piszemy razem, "samoleczenie" to jeden wyraz, "historia" pisze sie przez samo "h", a "niesprawdzonego takze razem. Moze zamiast niesprawiedliwie osadzac innych powinnas zajrzec do Słownika Jezyka Polskiego?

Autor: A.  21.04.2010 zgłoś

Hej to znów ja... i kolejne zapalenie, powiem tak chodzenie do ginekologa po antybiotyk-który osłabia organizm jest bez sensu! To istna karuzela zapalenie jajników, antybiotyk który powoduje osłabienie organizmu i znów zapalenie jajników i tak w koło oszaleć można! Trzeba się wzmacniać!!! próbować wszystkiego!!! tylko z głową aby sobie krzywdy nie zrobić... Oszaleć można ;/

Autor: Kallina  21.04.2010 zgłoś

Viki, czy wyleczylas sie tymi nasiadowkami z olejkow? Vanilia, czy bylas kiedys w sanatorium z borowinami? Jak rozwija sie twoje leczenie?

Autor: Monika  05.05.2010 zgłoś

Dziewczyny, Dziś wyszłam ze szpitala po 6 dniowej kuracji antybiotykami, podawano mi również leki przeciwbólowe. Diagnoza: Ostre zapalenie przydatków. Jest lepiej niż 6 dni temu ale jeszcze odczuwam lekki ból brzucha, jednak u mnie od początku nie były to typowe bóle w podbrzuszu ale ciut wyżej po prawej stronie. Czy któraś z Was miała zdiagnozowane zapalenie przydatków a bolał ją cały brzuch albo podobnie jak u mnie trochę nad podbrzuszem? Teraz leżę w domu biorę jeszcze Nystatynę i piję ziółka. Nocą zrobię okład z kapusty ;) Przeraża mnie to że jest to choroba która może ciągle wracać :/// Pozdrawiam Was i życzę Nam zdrówka i proszę o reakcję ;)

Autor: A  10.05.2010 zgłoś

Viki zaczynam Twoją kurację już nie mam siły z tym walczyć mam nadzieję że się z tym rozprawię raz na zawsze! W poniedziałek zakończyłam antybiotyk a od środy wszystko zaczęło się od nowa! nie mam siły na antybiotyki jestem rozgruchotana doszczętnie!!!

Autor: Aldi  11.05.2010 zgłoś

dziewczyny czy ktoras z was probowala tych kropel oczyszczajacych z toksyn gynodren firmy joalis? slyszalam ze warto koszt ok 70-80zl za butelke jednak nie wiem czy pakowac znow kase w cos niepewnego, one dzialaja na zasadzie usuwania toksyn, osoba ktora sprzedaje te preparaty mowila ze to sa toksyny na jajnikach wciaz i dlatego sie odnawia, w to najbardziej bym uwierzyla i ewentualnie pasozyty, bo ktory gin by na to wpadl ze to pasozyty lub toksyny moga wciaz powodowac zapalenia, zaden sie tym nie interesuje!oni potrafia tylko przepisywac kolejny antybiotyk albo hormony.. jedna dziewczyna na forum innym pisala ze wciaz sie borykala z nawracajacymi zapaleniami nie jajnikow ale pecherza i okazalos ie ze miala jakies pasozyty, gdy sie ich pozbyla problem zapalen odszedl na dobre! wiec serio to moze byc tak sam jak z nami, ktore ciagle bez konca maja zapalenia jajnikow. Dobrze rozumiem ten problem bo juz 2 i pol roku sie borykam, zaliczylam juz przerozne antybiotyki, szpital itp i problem nie znikl. Jedyne co wam moge polecic co mi pomoglo raz w zapaleniu bez antybiotykow to picie nalewki z nagietka, dostepna w aptece, nasiadowki z ziol, oraz oklady z borowiny, stosowalam ok 2 tygodni i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu zapalenie przygaslo a bylo juz coraz ostrzej. Ta kuracja nie miala zadnych skutkow ubocznych jak anybiotyki(ktore swoja droga juz na mnie nie dzialaja) i nie byla droga( ok 30zl)wiec warto najpierw sprobowac naturalnych srodkow, jedyna wada, efekty nie przychodza od razu a po ok 11-12 dni jak u mnie ale bylam mile zaskoczona ze pomoglo mimo ze nie wierzylam w to.

Autor: Darek  08.06.2010 zgłoś

Witam wszystkich, Tak preparaty Dr Joalis'a sam praktykuję na sobie już od 3-miesięcy. Obecnie walczę z kilkoma niedomaganiami, na które świetnie działają - przede wszystkim są na bazie ziół nie uszkadzają wątroby, trzustki, wpływają pozytywnie na detox organizmu. Praktycznie kuracja oczyszczająca trwa jakiś czas ponieważ oczyszczasz wszystkie organy w kolejności. Niestety toksyny w organizmie zbierają się przez wiele lat, a oczyszczenie organów człowiek chciałby zrobić szybko - niestety tak się nie da.. Proponuję kontakt z osobą, która odpowiednio dobierzę preparaty Joalis'a na podstawie badania-diagnozy. Często jest tak, że coś nas boli, coś dolega, a po analizie okazuje się, że przyczyna leży gdzie indziej. Poczytaj link - http://natura-medica.pl/Chinska/zasada_5_elementow.htm Jeśli chodzi o preparaty używałem i polecam. Jeśli będziesz potrzebować pomocy, gdzie dokonać diagnozy polecę specjalistów zajmujących się Joalis'em i ziołolecznictwem. Pisz na maila: minalto@wp.pl A jeśli chodzi o zapalenia wywoływane pasożytami np. Candida to polecam kropelki do picia, można je kupić w aptekach - Citrosept jest to wyciąg z pestek grejfruta, bardzo gorzki, ale skuteczny. Terapia miesięczna (w ciężkich przypadkach 3 miesięczna) - do połowy szklanki wody 20 kropli 3xdziennie. Dodatkowo wlew doodbytniczo 1l. przegotowanej wody + zgniecione 3ząbki czosnku (najlepiej krajowy z ekologicznych upraw, ale nie Chińskich ;-) ) + gotujesz lekko bez wrzenia 10 minut (woda mineralna o nikkiej mineralizacji - oby nie z kranu). Wlew stosować schłodzony najlepiej, gdy będzie miał temperaturę ciała. Polecam dla wytrwałych 10 dni x 2 lub raz dziennie najlepiej wieczorem. Za każdym razem wlew utrzymujemy przez 15 minut leżąc na prawym boku. Zobaczycie efekt poprawy zdrowia już po 3 dniach. Jeśli rozmawiamy o Detoxie, nie możemy pominąć jelita grubego. To ono jest odpowiedzialne za wszystkie procesy zdrowia w naszym organiźmie. Tam zaczyna się proces gnilny, tam wchłaniane sa minerały i wartości odżywcze naszego całego ogranizmu - bez wyjątku. Po takiej kuracji wlwenej - należy odbudować florę bakteryjną w jelitach. Zrobią to wspaniale np. lakcid do picia lub wlew z tej zawiesiny (każdy inny środek do kupienia w aptece, tzw osłona przy kuracji antybiotykowej) teraz sa nowej generacji flory bakteryjne, które posiadają nawet w jednej zawiesinie nie miliardy kultury żywych bakterii, ale tryliardy - polecam jednak wlew z takiej zawiesiny!! 10 dni x 2dziennie lub 1xdziennie - tak samo jak wlew czosnkowy. Reasumując: Czyszczenie jelita z pasożytów (zabijasz wszystkie bakterie, glony, lambrie, tasiemce, Candida, itd.. - empirycznie sprawdzone!!!) Odbudowujesz florę - żywe kultury bakterie wlewem. Wspomagająco - Citrosept 30 dni x 20kropli x 3dziennie. Joalis - odpowiednio dobrany do schorzenia, 1-primo proponuję oczyszczenie: LIVER DREN - wątroby, woreczek żółciowy, trzustki URINO DREN - oczyszczenie dróg moczowych i rodnych pęcherz, nerki, nadnercza, jajniki GLUGLU - oczyszczenie organizmu z glutenu, który wpływa na osłabienie, pogorszenie metabolizmu, zbiera się w naszym organiżmie i warto oczyścić - TESTE DREN - oczyszcza dodatkowo jądra (dla mężczyzn) HYPOTAL - oczyszczenie przysadki mózgowej, która produkuje hormon pobudzający tarczycę do prawidłowej pracy TSH,FT3,FT4 oraz oczyszcza zwoje mózgowe - (polecany w szczególności dla osób, które mają problemy hormonalne) To na początek, proszę nie łączyć kropelek ze sobą. Stosować 2 x dziennie po 10 kropli Tylko na łyżeczkę plastikową Nie jeść oraz nie pić 20 minut przed i po podaniu. Koniecznie stosować przerwy pomiędzy kroplami 5 minut. W kolejności z 5 minutowymi przerwami można pić nieograniczoną ilość zalecanych kropelek. No to na tyle - życzę powrotu do zdrowia i proszę koniecznie uważać na to, co jecie!!! Jesteście tym, co jecie!!! Absolutny szlaban na mleko!!! Polecam nie łączenie białek z węglowodanami!!! A jeść można duuużo. Tylko nie łączenie B+W daje nam prawiłowe działanie wewnętrznych organów. Polecam dietę 5 przemian - odpowiednie łączenie pokarmów. Łączę pozdrowienia Darek M.

Autor: edzia2530  03.07.2010 zgłoś

Witam wszystkich! i zarazem błagam o pomoc...2 tyg temu przyjechałam z mężem i synkiem do Niemiec i zaczeły mnie brrac te nieszczęsne bolączki w dole brzucha i kręgosłupa! Byłam u doktorki przepisała mi Doxycylinum i Voltaren,biore to już 5 dni i nic nie pomaga. Mam tu ograniczony dostęp do jakichkolwiek ziółek itd gdyż nie znam języka... Czuje,że mi to nie przejdzie? pomóżcie dziewczyny...Czym mam sobie pomóc.? moze znacie jakies inne metody w walce z przydatkami? jestem załamana...a do Polski jade za jakies 3 tyg. Czy coś mi grozi? a jakbym za 3 tyg w Polsce sie konkretnie zbadała to może być za pózno?

Autor: Aldi  06.07.2010 zgłoś

hej ja sie juz zmagam z tym paskudztwem od 2,5 roku, mimo ze za kazdym razem bylam leczona i niczego nie przedawnilam przeszlo w powazny stan przewklekly, bylam tez leczona doxycylinum czasem pomagalo pozniej juz niewiele. Teraz stosuje naturalne metody, jedyne co ci moge polecic to oklady z borowiny, kapusty tez slyszalam, picie nalewki z nagietka po 2 lyzeczki na dobe, nasiadowki z ziol: krwawnik, skrzyp,nagietek ew. mieta, siemie lniane mozna dodac.Jesli nie znasz nazw moze w slowniku sprawdz te nazwy i idz do apteki albo kogos kto zna jezyk polski i niemiecki popros.Powodzenia

Autor: edzia2530  13.07.2010 zgłoś

.Aldi..... W tym cały problem , ze nie mam tu nikogo kto by mógł mi pomóc...Bylam jednak u doktorki i dala mi doxycylinum, było to 2 tyg temu, nie pomogło nic kompletnie, a żołądek myslałam, że mi peknie. Jest coraz gorzej....dzis pojechałam do niej znowu to było za duzo ludzi czy coś...niewiele zrozumiałam i mnie nie przyjeła a pielegniarka przyniosła jedynie recepte na Voltaren....który mi poprzednio nie pomógł!!!!! ale tak to jest jak sie nie umie człowiek dogadać....Wyszłam stamtąd z płaczem i znowu jestem bezsilna....boję sie ze to wszystko przedawnie....a chce mieć gromadke dzieci i boję sie ewentualnych problemów.....co robić?

Autor: Aldi  13.07.2010 zgłoś

Przykro mi ze ta Cie to zlapalo o to za granica, a nie mas znikogo w Polsce kto zna j, niemiecki i moglby ci poprzetlumaczac wsyztsko z tych ziol i co napisalam i z kartka bys poiszla do apteki chyba by zrozumieli ze nie mowisz po niemiecku? nie mam pomyslu serio, do Polski nie mozesz wrocic? ja bralam nie raz doxycylinum, na poczatku jeszcze troche pomagalo terAZ JUZ NIC i tylko ratuje sie ziolami ktore nie maja u mnie zadnych skutkow ubocznych, wiesz co a moze gdzoes nazrywaj ziol na lace jak sie znasz na nich albo obrazki sprawdzic w necie, krwawnika najbardziej, on czesto rosnie,

Autor: edzia2530  15.07.2010 zgłoś

Aldi....no spróbuje sama czegos poszukac i zobacze. za jakies 2 tygodnie moze pojade do polski...mam nadzieje ze nie bedzie za pózno i zdąże sie wyleczyć...jak wiesz cos na ten temat to napisz proszę jak długo mogę zwlekac?czy nie mogę wogóle? czy 2 tyg to za długo? Ja robie jakies nasiadówki z mięty i rumianku, nagrzewam brzuch i krzyz butelkami z ciepła woda ale to nie pomaga... czy ja moge miec juz jakaś obsesja?bo tylko o tym myślę....jestem zmęczona juz...nie ma ze mnie pożytku ostatnio....okres miałam prawie rzaden jak nigdy....załamka,coraz więcej tych dolegliwosci i stres stres stres....

Autor: Aldi  15.07.2010 zgłoś

Nie wiem gdy ile sie zwkleka to przedawnione, u mnie bylo tak ze nie zwklekalam zbyt dlugo tylko mialam pare tygodni lekkie pobolewanie pozniej leczylam za kazdym razem wlasciwie od razu leczone A i tak mam stan przewlekly:-( ale kazdy przypadek inny, rumianek mieta ok, krwawnik by sie przydal i do picia i nasiadowki ale moze u Ciebie silne jest to zapalenie i ziola beda za slabe, naprawde nei wiem .Wspolczuje, a borowine moze dasz rade kupic ,na cala noc na brzuch nakladac a jak nie to kapusta chyba w sklepie jest, liscie przykladac.

Autor: edzia2530  17.07.2010 zgłoś

Kapuste przykładalam ale jakos nie odczułam ulgi większej i dałam spokój....już mam dość tego dziadostwa...Dzieki za pomoc... Będę kombinować z doktorem może jeszcze raz po niedzieli...bo cos mi te ziółka niewiele daja...Wyczytałam ,że picie pokrzywy jest przeciwzapal to pije i też nic....Jestem chyba typem niecierpliwym...jak nie pomaga to daję spokój..,Mało tego zołądek mnie nawała po tym Voltarenie pieprzonym... mówie Ci tragedia...

Autor: :)  24.10.2010 zgłoś

podnosze

Autor: lusi 23  27.10.2010 zgłoś

Od jakiegos czasu mam problem z przydatkami.Bylam u mojej Pani ginekolog dostalam zapisany antybityk po ktorym niestety nie ma poprawy i do tego dolaczyl sie bol zoladk.Wczoraj bylam na kontroli dostalam inny antybiotyk czopki doodbytnicze i oslonowe kapsulki do antybiotyku zobaczymy mam nadzieje ze wszystko sie uda wyleczyc .Za miesiac mam isc do kontroli.Uciesze sie jak bedzie juz ok.A co najwazniejsze staram sie ubierac cieplo nie chodzic w krotkich spodniczkach i cienkich rajstopach bo wtedy leczenie nic nie daje gdy o takie sprawy sie nie zadba.Poza tym jestem matka trojki dzieci i aby moc ich wychowywac trzeba takze pomyslec o swoim zdrowiu.Pozdrawiam Was dziewczyny DBAJCIE O SIEBIE

Autor: mala krak  13.11.2010 zgłoś

witam wszystkie panie walczace z ta choroba. moja pani gin zdiagnozowala u mnie zapalenie przydatkow w kwietniu tego roku, najpierw dostalam czopki distreptaze i diclac, potem gdy to nie pomoglo- antybiotyk sumamed i clotrimazol do pochwy. przeszlo. na poczatku listopada znowu to samo- bolesne badanie i ta sama diagnoza bolesny prawy jajnik i przekrzywiona macica. znowu czopki. mialam je brac do okresu. teraz mam isc na wizyte i az sie boje bo po czopkach dalej boli mnie brzuch a nie chce znowu antybiotyku.nie stac mnie na tydzien przymusowego wolnego w pracy. w dodatku wg wiadomosci z inetrnetu ja nie powinnam miec takich problemow- stosuje antykoncepcje, mam 1 partnera (meza) nie mialam zadnej skrobanki itp. natomiast troche mojej winy jest w przemarzaniu i przedzwiganiu, niestety taka mam prace i nie ma widokow na jej zmiane, juz teraz wygrzewam sie ile moge i staram nie przeciazac jednak jak widac to za malo. moja gin stwierdzila ze jak juz sie to zlapie to od razu funduje sie serie zapalen. przeczytalam juz o kapuscie i ziolach. moze troche zlagodza moj stan. ciesze sie z znalazlam to forum, wiem teraz ze takie schorzenia sa czeste i nie nalezy ich bagatelizowac. szkoda tylko ze nie ucza o tym w szkole, moze przydalyby sie takie lekcje dla dziewczat, ja mialam tylko pogadanke o miesiaczce i antykoncepcji. pozdrawiam was goraco

Autor:  18.11.2010 zgłoś

jestem po usunieciu macicy bez przydatkow mam 33 lata od 2 dni mam silne zapalenie przydatkow czy znowu musze isc na operacje prosze o fachowa odpowiedz

Autor: anilek77  21.11.2010 zgłoś

witam! u mnie zdiagnozowano zapalenie przymacicz. niestety nie ma zbyt wiele informacji na ten temat jak o zapaleniu jajników. czy przydatki to również przymacicza? dostałam leki: azitrox, distreptaza, nimesil, metronidazol. przyznam, że czytajac wypowiedzi dziewczyn jestem przerażona i zastanawiam się jak się mają wasze schorzenia do mojego. dodam, że mnie brzuch tak mocno nie bolał, chyba, że podczas okresu(co już po porodach nie miało miejsca), rozregulował mi sie cykl, pobolewało mnie podbrzusze i lewa pechwina, no i te wzdęcia... teraz kiedy biorę leki i jestem w domu jest mi ciągle zimno. nie wiem co o tym sądzic? przymacicza to też przydatki???

Autor: anilek77  22.11.2010 zgłoś

nikt tu nie zagląda? :(

Autor: aldonagoil  27.11.2010 zgłoś

Przymacicza to jajniki i jajowody - a wiec przydatki. Zaglada, zaglada :)

Autor: Monika  09.12.2010 zgłoś

powiem wam dziewczyny ze to jest powalone jednym słowiem . przed wczoraj bylam u ginekologa zrobił mi wymaz z pochwy . napisal mi skierwowanie na usg dzis bylam na nim pani dokor mi powiedziala ze mam za macicą dużo jakmiegoś płynu . napisala mi w ksiazeczne zapalenie ze znakiem zapytania.. eh.. musze jeszcze zrobic badanie krwi bo sama do konca jeszcze nie wie co to jest ... ::(

Autor: krokusOna  10.12.2010 zgłoś

Jak już pisałam wcześniej ja z zapaleniem przydatków zmagam się już wiele lat, źle leczone zapalenie przerodziło się w stan przewlekły.Teraz ciągłe nawroty choroby i nieustanny ból.Lekarze bez żadnych badań stosują antybiotyki.Tak było też w moim przypadku jak jeden antybiotyk nie skutkował to zapisywali następny i następny.Bakterie są przyczyną zapalenia przydatków i także oporne na wiele antybiotyków,dlatego należy sprawdzić czy bakteria jest wrażliwa na dany antybiotyk.Stosowane antybiotyki w "ciemno" nie pomagają a bakterie się uodporniają.Ale wtedy tego nie wiedziałam,przecież byłam pod opieką lekarzy ginekologów i to im zaufałam i oddałam swoje zdrowie w ich ręce stosując się ścisłe do ich zaleceń.Dopiero po kilku latach trafiłam na lekarza,który zapytał o antybiogram z posiewu(powiedział chyba pani miała robiony)niestety nie zrobiono nawet w szpitalu a byłam tam kilka razy.Teraz jest już za późno już żaden antybiotyk nie działa ,więc pamiętajcie nie dajcie się leczyć antybiotykami w ciemno.Obecnie choroba się nasiliła (bo tak naprawdę boli cały czas chociaż nie tak jak teraz ) i jestem zrozpaczona bo nie wiem co mam już dalej robić,gdzie szukać pomocy.Może macie jakąś rade dla mnie może Wam pomógł jakiś lek lub jakiś lekarz,dla którego jest ważne zdrowie kobiety a nie tylko coraz droższa wizyta.Jestem z woj.wielkop.Pozdrawiam wszystkie chorujące.

Autor: aldonagoil  12.12.2010 zgłoś

Monika - pewnie płyn w zatoce Douglasa - ja tez tak miałam przy zapaleniu

Autor: :)  24.02.2011 zgłoś

uo

Autor: :))  29.04.2011 zgłoś

up up

Autor: aldonagoil  03.05.2011 zgłoś

Dlaczego jestem tu sama?

Autor: mammamia  15.05.2011 zgłoś

Czy po Distreptazie może wystąpić zaburzenie cyklu? skończyłam ją stosować 2 tygodnie temu a teraz spóźnia mi się okres. To dopiero 3 dni, ale zastanawiam się czy leki mogą mieć z tym coś wspólnego.

Autor: :)  05.06.2011 zgłoś

chyba nikt tego nie wie,ale raczej nie

Autor: Aldi  06.07.2011 zgłoś

krokusOna, mam pytanie czy robilas ten antybiogram czy nie? czy to jest to samo co wymaz z kanalu szyjki macicy w poszukiwaniu bakterii? ja choruje juz 3 i pol roku na jajniki i juz nie dzialaja mi zadne antyiotyki , mam juz 11 zapalenie i nawet ziola nasiadowki, oklady z borowiny niewiele mi pomagaja,przedtem jeszcze przynosily mi ulge, tez jestem zrospaczone, w szpitalu wszystkie badania wyszly mi idealnie, okaz zdrowia a w posiewie nie wykryto mi zadnej bakterii, podejrzenie mam endometriozy ale nie jestem przekonana. Tez bylam leczona dlugi czas antybiotykami w ciemno ktore niewiele pomagaly albo krotko, ta choroba jest straszna, zniszczyla mi ostatnie lata zycia;-((

Autor: Blondyna  28.07.2011 zgłoś

Witam tez kiedyś miałam zapalenie przydatków,miałam taki okropny ból brzucha,że nie dea się tego opisać az trafiłam do szpitala spędzilam tam tydzień czasumwróciłam do domu i ból wrócił razem ze mna przyjmowałam lekarstwa,mnóstwo lekarstw jednak po długim czasie stosowanie i nie czując żadnych rezultatów odstawiłam je,po czym bardzo przytyłam,choroba wróciła parę razy i cały czas wracają te okropne bóle,okresu nie ma już 8 miesięcy zaczełam tyć to znaczy brzuszek mi się powiększył robiłam mnóstwo testów i wszystkie byly negatywne,a nawet badanie u ginekologa,które również wyszło negatywnie i nie jestem w ciąży proszę o pomoc bo już nie wiem sama jak mam dalej leczyć i wogóle co mam robić POMOCY:(((((((

Autor: Aldi  20.08.2011 zgłoś

Blondynko, mozliwe ze tak jak i ja mozesz miec endometreioze, ktos to przypuszczal u Ciebie?, u mnie 3 lekarzy i duzo pasuje z moich objawow do endo, jedyna metoda by to sprawdzic to laparoskopia, ja jej nadal nie mialam, boje sie na nia zdecydowac, wiadomo narkoza,bol po ale wiem ze to pewnie neiuniknione w koncu gdyz moja choroba bardzo juz dokucza i ciagnie sie 3 i pol roku.Mi jzu zadne leki nie pomagaja a ziola tylko lagodza.

Autor: cyntia  01.10.2011 zgłoś

Jestem po ostrym zapaleniu przydatków, w dodatku zrobiłam 2 razy test ciążowy wyszedł pozytywny, w ciąże zaszłam najprawdopodobniej 3 dni przed pobytem w szpitalu, w poniedziałek idę potwierdzić ciąże u ginekologa, teraz boję się czy aby antybiotyki nie zaszkodziły dziecku

Autor: do Aldi  26.11.2011 zgłoś

Tak robiłam posiewy kilka razy ,w laboratorium w Warszawie również i tez nic ale tam bakteriolog powiedział mi ,ze bakterie mogą być w jajnikach i z wymazu z szyjki macicy nic nie wykaże.Powiedział mi,ze trzeba by było pobrać z jajnika ale w laboratorium tego nie robią ,bo to trzeba na taka krótką narkozę zrobić .Podał mi nazwę kliniki gdzie by to wykonali jest to Centrum Damiana chyba na ul.Wałbrzyskiej.Jest to prywatna klinika i nawet nie wiem ile by to kosztowało,po tym badaniu trzeba zostać trochę w klinice i nie wiem ile doba kosztuje ,więc nie próbowałam,bo to chyba drogo. Wyczytam,ze pomaga szczepionka Gynatren ale w Polsce niedostępna,tylko w Niemczech . Kiedyś była Solco Trichovach ale tej wcale już nie można dostać bo to szwajcarska.Ja wybrałam obie po Solco miałam 4 lata spokój po Gynatren rok ,czułam się bardzo dobrze,podobno niektórym pomogło już na stałe mnie nie ale warto było jednak odpoczęłam trochę od tej wstrętnej choroby.Ale niestety znowu mnie boli i też żadne leki nie pomagają a antybiotyki stosowane w ciemno tylko uodporniają tą chorobę,tak własnie mi lekarze zrobili przez stosowanie antybiotyków nie sprawdzając wrażliwości bakterii na działanie leku.Zamówiłam tez ParaProtex przez internet ale stwierdziłam,ze nie dam rady finansowo i zrezygnowałam,po ty tez lepiej się czułam.Napisz Aldi do mnie czy znalazłaś jakaś pomoc w tej paskudnej chorobie czy już jesteśmy na nią skazane.Odpisuje Ci dopiero teraz bo dzisiaj odczytałam.Oto mój mail krokus1001@onet.eu i napisz ,ze od Aldi.Pozdrawiam.

Autor: krokusOna  26.11.2011 zgłoś

komentarz powyżej do Aldi od korokusOna.zapomniałam napisać nazwy autora.

Autor: czaj_nik  15.12.2011 zgłoś

Witam! Już drugi raz w tym roku przechodzę zapalenie przydatków. Za pierwszym razem pomógł drugi antybiotyk. Tym razem biorę już 5-ty antybiotyk z rzędu. Temperatura ok 37C utrzymuje się już od ok.7tygodni. Pobolewanie jajników wróciło po tym jak troszkę zmarzłam czekając na wizytę u ginekologa (siedziałam ok. 2h w poczekalni w kurtce gdzie było w miarę ciepło). Lekarz powiedział, że posiewu nie zrobi, bo nie pobierze przecież próbki z jajników. Mam już dosyć! Leków: antybiotyków, przeciwzapalnych, czopków i globulek. Lekarzy: ginekologów, internisty, chirurga. Dodam, że robiłam wyniki na początku choroby i wszystko ok: OB, CRP, morfologia, usg jamy brzusznej. Poradźcie coś :)

Autor: czarnulka  27.12.2011 zgłoś

dziewczyny polecam mam MUMIO i Bomarine na poprawe odpornosci .. nie na kazdego dziala, ale mnie na na alergie i kolezance na luszczyce pomoglo

Autor: Maja  17.01.2012 zgłoś

witam dziewczyny, Mam podobny problem, zapalenie wrócilo po anybiotyku.Dowiedzialam sie o zurawinie, usuwa bacterie Ecoli z organizmu,wydaje mi sie za zaczyna dzialac,czy któras z Was próbowala tego?

Autor: kasik  30.01.2012 zgłoś

mecze sie z zapaleniem jajnika od pazdziernika 2011,zaczelo sie od zapalenia macicy i przeszlo na jajnik,bralam juz 2x dalacin c cipronex jakos tak a teraz doxycykline i niewiele pomaga,mniej boli jak leze i wypoczywam juz nie mowie o ciaglych grzybicach,Mysle ze to problem ktory ciezko wyleczyc i wszedzie tak pisza,po kazdej kuracji antybiotykowej trzeba jesc duzo warztw owocow i czosnku cos na uodpornienie sluszalam ze propolis do ustny jest dobry -uodparnia kiedys chorowalam na zapalenia pochwy wywolane bakterjami i przez pol roku bralam antybiotyki dopochwowe wraz z czyms na grzybka nawet mnie wyslano na jakas szczepionke do krakowa ,niestety poniewaz bakterie byly ciagle inne nie kwalifikowalam sie do szczepionki i zaczelam jesc duzo probiotykow czosnku w tabletkach zurawny,i zamiast tych antybiotykow galki z propalisem aplikowalam do pochwowo i pomoglo-ulga a wiem ze sa tez w aptece tabletki z propolisem i mozna sprubowac sie uodparniac.Zycze duzo zdrowka

Autor: anna  29.05.2012 zgłoś

hej, a czy słyszałyście może o leczniczych kąpielach w soli jodowo-bromowej. http://www.salco.pl/w-chorobie może się komuś przyda

Autor: anna  29.05.2012 zgłoś

hej, a czy słyszałyście może o leczniczych kąpielach w soli jodowo-bromowej. http://www.salco.pl/w-chorobie może się komuś przyda

Autor: Morgiz  07.09.2012 zgłoś

Na stronie http://www.naturala.pl/choroba/104/zapalenie_jajnikow_(przydatkow) jest dużo dodatkowych informacji na ten temat

Autor: gosia  22.10.2012 zgłoś

czesc dziewczyny,wlasnie przezywalam zalamanie zanim dotarłam na to forum myśląc że te paskudne zapalenia przydatkow dotykają tylko mnie.jest 22 pazdiernika,ja choruje na przydatki od lipca br.najpierw mialam w lipcu stan zapalny,nie doleczylam i powrocił ze zdwojoną siłą końcem sierpnia.do tego doszło mi zapalenie dróg moczowych.kiedy to wszystko wyleczyłam(tak sie mi wtedy wydawało)zrobiła mi sie cysta na prawym jajniku.umierałam z bólu a lekarze nie umieli sie wyznać co i dlaczego?aż wkońcu trafiłam do jednej lekarki która wykryła tą nieszczęsną cyste.po kilku tygodniach stosowania homeopatii i hormonów cysta sie wchłoneła.już byłam cała w skowronkach na początku tego miesiąca kiedy okazało sie ze mam od nowa stan zapalny przydatków.i tak sie mi ciągnie juz prawie 3 tygodnie.co sie podleczy to wraca od nowa.własnie wybrałam 20 dożylnych zastrzyków i czuje poprawe.ale co sie okazlo-że bóle które wydawało mi sie są bólami przydatków było spowodowane wypadnięceim jednego z kręgów i on uciskał mi na inne narządy powodując ból.myśle że czasami wydaje sie nam że to zapalenie przydatków a mogą to być inne schorzenia np.kolki jelitowe,kręgosłup lub żołądkowe sprawy.życze Wam wszystkim i samej sobie by ta paskudna dolegliwość już nigdy więcej nam nie zatruwała życia i może wkońcu kiedyś ktoś wynajdzie na to jakiś skuteczny lek.(dawno temu też miałam zapalenie przydatków i jak już byłam zdrowa brałam podskórnie szczepionke o nazwie FIBS i mysle ze dzieki niej uniknełam tego schorzenia na pare lat).

Autor: Niewidzialnaaa<3  04.12.2012 zgłoś

wy tak strasznie narzekacie wystarczy napic sie wygazowanej i podgrzanej wiem bo probowalam a mam 15lat... zarazilam sie przez stosunek juz trzy lata yemu...

Autor: :)  18.12.2012 zgłoś

wygazowanej i podgrzanej? Chyba wody....ech, zeby to było takie proste...

Autor: Megi  27.03.2013 zgłoś

ja ostatnio wyczytałam że kasza jaglana ma bardzo lecznicze właściwości, "wzmacnia organy kobiece, poprawia funkcjonowanie gruczołów płciowych żeńskich, a więc leczy wszystkie choroby jajników, bezpłodność, a także białe upławy u kobiet i grzybice narządów rodnych" Wzmacnia układ odpornościowy, i wiele wiele innych:) ja bede próbować, póki co mi smakuje;)

Autor: zosia1986  04.06.2013 zgłoś

Z tymi przydatkami to kiepska sprawa, dbajcie osiebie dziewczyny, najlepiej używać coś w stylu lactovaginal czy provag, albo coś innego z kwasami mlekowymi.

Autor: AM  09.09.2013 zgłoś

Witam zmagam się z tym paskudztwem od kilku lat, a od 3 miesięcy mam okropne zaostrzenie które nie daje mi żyć, antybiotyków w sumie w ciągu 3 m-cy około 7, nic nie pomaga może tylko na chwilę później znowu nawrót :(

Autor: AM  09.09.2013 zgłoś

Witam zmagam się z tym paskudztwem od kilku lat, a od 3 miesięcy mam okropne zaostrzenie które nie daje mi żyć, antybiotyków w sumie w ciągu 3 m-cy około 7, nic nie pomaga może tylko na chwilę później znowu nawrót :(

Dodaj własny komentarz

(twój pseudonim, imię lub nazwisko)

(nieobowiązkowo; nie musisz podawać adresu e-mail!)

Min. liczba znaków: 3

Kafeteria / Zamów reklamę w Kafeterii / Redakcja (PR + autorzy) / Kosmetyki do testów / Patronaty
© 1999-2014 Grupa Wirtualna Polska Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu