Kobiety stawiają na siłę charakteru, a mężczyźni na odpowiedzialność
DANUTA CAPIGA • dawno temuCo pomaga Polakom w stosowaniu profilaktyki nowotworowej i w jakim stopniu?
Dominującą siłą Polaków jest siła charakteru rozumiana jako pozytywne myślenie (35%), następnie siła odpowiedzialności (30%). Najmniej mamy w sobie siły wytrwałości (10%) oraz motywacji(12%). Wśród kobiet na pierwszym miejscu jest siła charakteru (38%), a na drugim – odpowiedzialność (27%). U mężczyzn na odwrót – dominuje odpowiedzialność (35%), a na kolejnym miejscu jest siła charakteru (25%).
Siła wrażliwości zarówno u pań jak i panów jest najmniej widoczna.
„Narodowy Test Siły” miał na celu uświadomić Polakom, że dzięki posiadanym przez nich siłom, mogą z powodzeniem realizować zasady profilaktyki nowotworowej. W przeciwdziałaniu chorobom nowotworowym kluczowa jest właśnie profilaktyka. By wprowadzić jej zasady w życie, trzeba mieć dużo wewnętrznej siły, zaparcia i wiary w to co się robi.
Każda siła odnosi się do zasad pozwalających na zminimalizowanie ryzyka zachorowań na raka: siła rozsądku do regularnych badań profilaktycznych, siła motywacji do zdrowego odżywiania, siła charakteru do pozytywnego myślenia, a siła odpowiedzialności do zabezpieczenia finansowego na wypadek choroby.
Takiego typu działania będą zachęcać Polaków do troski o to co najcenniejsze, czyli własne życie. Będą uświadamiać, że wobec raka nie jesteśmy bezbronni.
Źródło: informacja prasowa Adam Tyszkiewicz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze