Czy latem można robić piling?
DANUTA CAPIGA • dawno temuPanuje przekonanie, że w okresie letnim należy unikać stosowania pilingów. Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że niektóre rodzaje pilingów są latem nie tylko bezpieczne, ale nawet wskazane. Jest cała gama wypróbowanych kwasów w czasie zwiększonego nasłonecznienia.
Panuje przekonanie, że w okresie letnim należy unikać stosowania pilingów. Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że niektóre rodzaje pilingów są latem nie tylko bezpieczne, ale nawet wskazane. Jest cała gama wypróbowanych kwasów w czasie zwiększonego nasłonecznienia.
Latem zabiegi na bazie kwasów wydłużają efekty intensywnych kuracji złuszczających. Spokojne, łagodne kwasy stosowane w kuracjach letnich nie wywołują widocznego złuszczenia, proces ten jest niewidoczny dla pacjentek i otoczenia.
Pozostaje pytanie jakie kwasy wybrać. Na pewno nie możemy decydować sami. Tylko specjalista może stwierdzić, jakie potrzeby ma nasza skóra i jak zadziała dany kwas.
Kwas mlekowy ma działanie złuszczające, nawilżające i przeciwstarzeniowe, jest naturalnym składnikiem skóry i włosów. W naturze występuje w kwaśnym mleku, jogurtach, żurach i kiszonkach. Redukuje odnowę komórkową skóry poprzez usunięcie zbędnych, zrogowaciałych komórek.
Kwas migdałowy łagodnie złuszcza skórę, odmładza i nie powoduje podrażnień. Polecany jest dla cery tłustej i trądzikowej. Ma większe cząsteczki i wolniej wnika w skórę, co sprawia, że nie powoduje zaczerwienienia ani podrażnienia.
Argipeel czyli kwas mlekowy z argininą jest kwasem idealnym dla skóry wrażliwej, cienkiej, delikatnej, może być stosowany na okolice oczu, zarówno powieki dolnej jak i górnej.
Kwas azelainowy to substytut kwasu migdałowego i aglikolowego. Jego stosowanie zaleca się przede wszystkim przy zapalnym i niezapalnym trądziku pospolitym oraz różowatym, łuszczycy jak również zapaleniu mieszków włosowych. Rekomendowany jest dla cer naczyniowych, wrażliwych i tych skłonnych do rumienia. Zmniejsza wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe, stąd bardziej matowa i gładka skóra o wyrównanym kolorycie i strukturze.
Kwas ferulowy występuje naturalnie w wielu roślinach, głównie liściach, nasionach i korze drzew iglastych, w ziarnach pszenicy, ryżu, kukurydzy i żyta. Jest silnym przeciwutleniaczem i neutralizuje wolne rodniki.
— Wolne rodniki przyspieszają starzenie, ponieważ uszkadzają DNA komórek skóry oraz niszczą włókna kolagenowe. Atak rodników wzrasta pod wpływem nadmiernej ekspozycji na słońce, dlatego latem bardziej potrzebujemy antyrodnikowej ochrony — wyjaśnia ekspert WellDerm, dr Agnieszka Bliżanowska. Radzi – Stosuj kwas ferulowy, jeśli dużo czasu spędzasz na słońcu, uprawiasz sporty wodne, biegasz, albo po prostu lubisz się opalać.
Piling do podstawowy zabieg pielęgnacji naszego ciała. Odpowiednio dobrany i stosowany ma same zalety, również latem.
Źródło: informacja prasowa Sylwia Chmielarz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze