Poroże jelenia, masło shea, kolagen, witaminy. Eliksir młodości!
ANITA OSTROWSKA • dawno temuSkóra dojrzała po 40. roku życia wymaga specjalnego traktowania. Jak ją pielęgnować, aby dostarczyć jej potrzebnych substancji?
Jak zmienia się skora dojrzała:
po 40. roku życia skóra zaczyna tracić elastyczność, spada poziom jej nawilżenia i sprężystości, na twarzy ubywa objętości, a przybywa w okolicach bioder, brzucha czy na udach. po 50. roku życia spada zawartość estrogenu, skóra traci jędrność, widoczne stają się fałdy i bruzdy na twarzy. po 60. zmniejsza się grubość naskórka, zmarszczki pogłębiają się, a skóra staje się wysuszona.
Jak pielęgnować skórę dojrzałą?
po 40. roku życia niezbędne są witaminy B6 i A oraz kolagen,po 50. potrzebne są preparaty silnie wygładzające, po 60. roku życia należy zapewnić jej preparaty zawierające masło shea, kolagen, witaminy, a także wyciągi roślinne, takie jak np. te z alg morskich.
Aby zapewnić kompleksową poprawę kondycji skóry, zarówno zabiegi w gabinetach kosmetycznych, jak i preparaty do zaawansowanej pielęgnacji skóry koncentrują się na aktywnym pobudzeniu włókien kolagenu i elastyny do autoodnowy.
Jak dochodzi do pobudzania białek skóry do odnowy?
— Katalizatorem takiego procesu są substancje aktywne zawarte w wysokospecjalistycznych preparatach. Przykładem mogą być biodermokosmetyki Revitacell, bazujące na odkryciu polskich naukowców – komórkach macierzystych MIC-1, pochodzących z poroża jelenia szlachetnego, czyli najszybciej regenerującego się organu u ssaków. Zawarty w nich kompleks aktywnych czynników białkowych pobudza komórki skóry do autoregeneracji i produkcji nowych białek strukturalnych skóry. Badania dowiodły, że komórki wyprowadzone z poroża jelenia szlachetnego, które pozyskiwane są we wrocławskim laboratorium działają już na poziomie komórkowym i, w przeciwieństwie np. do komórek roślinnych, zawierają aktywne białka budulcowe homologiczne do ludzkich. W uproszczeniu – działają na podobnej zasadzie. Ich wykorzystanie w preparatach biodermokosmetycznych to prawdziwy przełom w dermatologii. - wyjaśnia dr Edyta Engländer, dermatolog i ekspert marki Revitacell.
Źródło: informacja prasowa Aleksandra Palus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze