Zbawienny w działaniu peeling enzymatyczny. Jak samodzielnie wykonać go w domu?
JOANNA KOBYLAŃSKA • dawno temu • 2 komentarzeRegularne złuszczanie skóry twarzy pozwala na dogłębne oczyszczenie cery. Peeling enzymatyczny w przeciwieństwie do popularnego peelingu ziarnistego, nie jest aż tak mocny i drastyczny w działaniu. W związku z tym mogą stosować go osoby z wrażliwą skórą, skłonną do trądziku czy naczynkową. Peeling enzymatyczny występuje w formie maseczki, więc nie trzeba dodatkowo pocierać twarzy. Chcesz samodzielnie przygotować złuszczającą maseczkę? Przeczytaj, co trzeba zrobić.
Peeling enzymatyczny przeznaczony jest dla wszystkich typów cery, ale bardzo często stosują go osoby z wyjątkowo wrażliwą skórą. Także przy cerze trądzikowej, kiedy na twarzy pojawiają się bolesne wypryski, peeling enzymatyczny działa zbawiennie. Nie posiada on żadnych grubych drobinek, które trzeba wmasowywać w skórę. Wystarczy nałożyć odpowiednią ilość peelingu na twarz, po czym po wyznaczonym czasie zmyć i można cieszyć się piękną cerą!
Jak zastosować peeling enzymatyczny?
Najpierw dokładnie umyj twarz oraz dekolt i przeczyść skórę tonikiem. Gotowy peeling enzymatyczny nakładaj na skórę bardzo cienką warstwą – możesz pokryć całą twarz albo wyłącznie wybrane miejsca. Pozostaw peeling na 10 minut, po czym obficie spłucz letnią wodą. Gdy zauważysz, że maska zaczyna zastygać, możesz regularnie zacząć spryskiwać ją wodą termalną. Świetnym pomysłem może być także wykonanie peelingu enzymatycznego w czasie kąpieli, ponieważ parująca woda uniemożliwi zasychanie. Para rozpulchnia skórę oraz otwiera pory, dzięki czemu pozwala to na skuteczniejsze działanie kosmetyku. Pamiętaj, że peeling enzymatyczny nie może być stosowany zbyt często, ponieważ uzyskasz efekt odwrotny od zamierzonego.
Domowy peeling enzymatyczny
Świetnym rozwiązaniem w przypadku peelingu enzymatycznego jest domowy przepis na taką maseczkę. Idealnymi składnikami mogą być owoce, szczególnie jabłko, kiwi, ananas, cytryna czy pomidor doskonale posłużą za naturalny peeling enzymatyczny. Jak to zrobić? Wystarczy, że wybierzesz jeden ze wspomnianych owoców i zmiksujesz ich świeży miąższ (w przypadku jabłka oraz cytryny wystarczy połówka), a następnie nałożysz na twarz. Potrzymaj peeling przez kilka minut i spłucz wodą. Skóra twarzy może bardzo szybko przyzwyczaić się do masek owocowych, dlatego na początku stosuj taki peeling enzymatyczny raz w tygodniu, a następnie jeszcze rzadziej. Wszystko dlatego, że skóra zacznie wyglądać młodziej i zauważysz coraz mniej zatkanych porów.
Peeling enzymatyczny i jego działanie
Ze względu na brak gruboziarnistych drobinek, peeling enzymatyczny działa bardzo łagodnie, ale skutecznie na wrażliwą skórę twarzy. Nie powoduje podrażnień, oczyszcza skórę oraz wyraźnie poprawia jej koloryt, a także już po pierwszym użyciu znacznie wygładza cerę. Peeling enzymatyczny usuwa suche skórki i przebarwienia, przygotowuje skórę do przyjęcia cennych składników kosmetycznych. Doskonale oczyszcza i zamyka pory, jak również nawilża, rozjaśnia oraz reguluje wydzielanie sebum.
Peeling enzymatyczny i kilka ciekawostek
Jeżeli chcesz kupić gotowy peeling enzymatyczny, powinnaś pamiętać, że lepsze efekty osiągniesz stosując półprodukty. Dzięki temu dostosujesz zawartość peelingu do własnych potrzeb poprzez dobieranie konkretnych składników. Wygodą peelingu enzymatycznego na bazie półproduktów jest to, że łączysz te elementy oraz rozrabiasz według otrzymanego przepisu tuż przed samym nałożeniem. W przypadku początków stosowania peelingu enzymatycznego, wypróbuj gotowe kosmetyki o słabszym działaniu.
Ten artykuł ma 2 komentarze
Pokaż wszystkie komentarze