Maska do włosów zniszczonych. Domowy sposób na regenerację osłabionych włosów
JOANNA KOBYLAŃSKA • dawno temu • 2 komentarzePielęgnacja włosów zniszczonych wymaga delikatności oraz odpowiednich kosmetyków. Maska do włosów jest jednym z ważnych elementów regeneracji osłabionych cebulek włosowych. Coraz więcej kobiet decyduje się na domowe zabiegi SPA, aby samodzielnie zadbać o swój wygląd. Zaledwie z kilku składników możesz sama stworzyć bardzo odżywczą maskę do włosów.
Nie ma nic lepszego od domowej maski do włosów. Wystarczy naprawdę kilka składników, aby wyczarować wspaniałą regenerującą odżywkę do włosów, która sprawi, że nasze włosy staną się na nowo piękne i zdrowe. Jak to zrobić? Wypróbuj kilka poniższych wskazówek.
Maska do włosów – w czym są lepsze od drogeryjnych?
Znalezienie naprawdę naturalnej, pozbawionej chemii maski do włosów na drogeryjnej półce jest nie lada wyzwaniem. Zazwyczaj można znaleźć maski, które obok rzekomo naturalnych składników, zawierają szereg dodatkowych syntetyków obciążających włosy. Ich kolejnym znacznym minusem jest to, że nie można ich w nakładać na skórę głowy. Domowa maska do włosów jest indywidualnie dopasowana do naszych potrzeb. Sama decydujesz jakie składniki są Ci potrzebne i możesz bez przeszkód mieszać proporcje, aby uzyskać zadowalający efekt. Maska do włosów wykonana własnoręcznie zapewni bezpieczeństwo zarówno Twoim włosom, jak i skalpowi – w 100% naturalne składniki nie wywołają żadnych podrażnień.
Maska do włosów – jakie składniki wybrać?
Wybór składników maski do włosów tak naprawdę jest nieograniczony. Nim zdecydujesz się wykonać ją samodzielnie, dokładnie spójrz na swoje włosy i oceń w jakiej są kondycji. W przypadku włosów suchych i zniszczonych, musisz być bardzo ostrożna w wyborze składników. Pamiętaj, że musisz je odżywić od wewnątrz w najbardziej delikatny sposób. Oto przykładowa lista najlepszych dodatków do maski do włosów:
- Drożdże – źródło biotyny i witamin z grupy B. Wyraźnie wzmacniają włosy, szczególnie cebulki, zapobiegają nadmiernemu wypadaniu oraz przyspieszają wzrost włosów.
- Jajko – żółtko poprawia kondycję włosów, ponieważ zawiera w sobie lecytynę, a także naturalnie wiąże inne składniki maski. Z kolei białko z powodzeniem hamuje łamliwość włosów oraz dodaje objętości.
- Olejki – także poprawiają stan włosów, najlepiej wykorzystywać je w zabiegu olejowania. Zapobiegają wypadaniu i przyspieszają wzrost, doskonale sprawdzą się w domowej masce do włosów.
- Awokado – zawiera ponad 20 różnych witamin oraz minerałów. Wzmacnia, hamuje wypadanie i pobudza gęstość włosów. Najlepiej wykorzystać olej tłoczony na zimno, który skutecznie zachowuje wszystkie bogactwa wydobyte z owocu.
- Aloes – nawilża i zatrzymuje wilgoć we włosach. Żel aloesowy wygładza łuski, ułatwia rozczesywanie, wzmacnia zniszczone pasma oraz nabłyszcza.
- Miód – wzmacnia i regeneruje zniszczone włosy. Zapobiega także różnym możliwym infekcjom delikatnej skóry głowy.
- Banan – stymuluje mieszki włosowe, zapewnia dobrą kondycję skóry głowy.
- Nafta kosmetyczna – wygładza, nabłyszcza i delikatnie pogrubia włosy.
- Żelatyna – nadaje pasmom sypkości oraz niemal natychmiast poprawia ich wygląd. Nabłyszcza i wzmacnia strukturę.
Maska do włosów – jak łączyć składniki?
Tak naprawdę istnieje bardzo dużo różnych przepisów na domową maskę do włosów. Nie ma jednego idealnego sposobu na natychmiastową poprawę słabej kondycji zniszczonych pasm. Jedną z najpopularniejszych maseczek na włosy jest drożdżowa. Wystarczy wymieszać pół kostki drożdży z łyżką jogurtu naturalnego i łyżeczką miodu. Jajeczna maska do włosów również świetnie się sprawdzi – 1 lub 2 jajka rozbełtaj, po czym bezpośrednio nałóż na włosy. W obu przypadkach nie można przesadzić z trzymaniem odżywki na naszych włosach, ponieważ zazwyczaj wystarczy zaledwie 30 minut, aby je zregenerować. Aloesowa, olejowa, miodowa czy maska do włosów z awokado to kolejne przykłady bardzo dobrych domowych odżywek. Nie bój się eksperymentować ze składnikami, zmieniaj proporcje, baw się produktami – spokojnie możesz mieszać wymienione wyżej produkty.
Maska do włosów – jak ją wzbogacać?
W zaciszu własnego domu możesz przyrządzać tak naprawdę mnóstwo różnych masek do włosów. Olejki eteryczne, zioła, owoce oraz wszelakie glinki to składniki, które możesz swobodnie mieszać z pozostałymi głównymi elementami masek do włosów. Gdy dopiero zaczynasz przygodę z domowymi maskami do włosów, na początek używaj niewielu składników, aby nie przesadzić. W ten sposób szybko i łatwo ocenisz, czego tak naprawdę brakuje Twoim włosom. Jogurt, kefir, jajko, olejek lub nafta kosmetyczna świetnie zwiążą pozostałe komponenty użyte w domowej masce do włosów. Spróbuj i przekonaj się sama, że w prosty i szybki sposób zregenerujesz nawet najbardziej niesforne włosy.
Ten artykuł ma 2 komentarze
Pokaż wszystkie komentarze