Żel aloesowy – co należy o nim wiedzieć?
JOANNA KOBYLAŃSKA • dawno temu • 1 komentarzŻel aloesowy należy do jednego z najbardziej uniwersalnych kosmetyków naturalnych. Nie tylko nawilży skórę, ale także zapewni ukojenie i regenerację. Żel aloesowy można stosować niemal do wszystkich partii ciała. Można go dostać we wszystkich popularnych drogeriach oraz aptekach i sklepach z naturalnymi kosmetykami.
Przy wyborze żelu aloesowego najlepiej sprawdzić skład produktu i im krótsza lista składników wypisana na opakowaniu tym lepiej. W składzie zawartość aloesu powinna przekraczać 90%. Jeśli chodzi o cenę żelu aloesowego, wszystko zależy od producenta tego specyfiku. Chcąc uzyskać efekt nawilżonej i zdrowej skóry, najlepiej sięgnąć po produkty zawierające w składzie żel aloesowy, np. balsamy czy kremy.
Żel aloesowy i jego właściwości
Żel aloesowy ze względu na cenioną uniwersalność, bardzo chętnie jest kupowany przez miłośniczki naturalnych kosmetyków. Miąższ tej rośliny ma bardzo cenne właściwości, ponieważ zawiera witaminy A, C, E oraz te z grupy B. Znajdziemy w nim także fosfor, potas, wapń oraz magnez. Dzięki temu żel aloesowy ma bardzo duże działanie nawilżające oraz kojące. Stosowany na skórę zapewnia regenerację, a nakładany na włosy przyspiesza ich porost oraz likwiduje łupież.
Inne zastosowania żelu aloesowego
Żel aloesowy może uczulić, dlatego nim zdecydujesz się na stosowanie kosmetyków na bazie aloesu, przeprowadź prosty test. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym wypadku może się okazać, że dojdzie do poważnej reakcji alergicznej. Przed pierwszym użyciem żelu aloesowego, nałóż minimalną ilość kosmetyku na nadgarstek na obszarze kilku centymetrów. Jeżeli w ciągu doby nie wystąpią żadne działania niepożądane, śmiało użyj żelu aloesowego na wybranej partii ciała.
Żel aloesowy wykorzystywany jest nie tylko w celach kosmetycznych, ale również leczniczych. Świetnie sprawdzi się nałożony na rany, oparzenia, a nawet blizny. W takim wypadku wystarczy wyłącznie przeciągnąć liść aloesu po chorym miejscu, po czym delikatnie wmasować żel.
Żel aloesowy można również spożywać doustnie. Picie aloesu poprawia odporność, zapewnia oczyszczanie organizmu z toksyn oraz może wspomóc odchudzanie. Osoby posiadające cerę wrażliwą, trądzikową czy podatną na zmiany, powinny zastosować żel aloesowy w formie toniku. W przypadku osób z suchą skórą, wesprze leczenie łuszczycy, a nawet egzemy. Żel aloesowy zmiękczy twardą skórę, załagodzi miejsca po ukąszeniu owadów.
Niewielka ilość schłodzonego żelu aloesowego wklepana w delikatną skórę pod oczami pomoże zminimalizować opuchliznę oraz cienie.
Żel aloesowy i możliwe przeciwwskazania
W aloesie oprócz wymienionych powyżej minerałów i witamin, są także tzw. antrazwiązki. Jest to dosyć duża grupa substancji czynnych, które po zażyciu doustnym mogą wywołać nieprzyjemne przeczyszczenie. Żel aloesowy może doprowadzić również do przekrwienia niektórych narządów wewnętrznych. W przypadku kobiet, skutkiem przekrwionej macicy mogą być niepożądane krwawienia czy też w najgorszym przypadku poronienie.
Dlatego też, zazwyczaj odradza się nadmierne stosowanie żelu aloesowego doustnie. Należy także pamiętać, że nie wolno podawać aloesu w żadnej formie dzieciom poniżej 12. roku życia.
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze