Glinki w kosmetyce
DAMIESA • dawno temuGlinkę wykorzystuje się do leczenia takich przypadłości jak: opryszczka, zapalenie dziąseł czy podrażnienia skóry. Stosuje się ją także w przemyśle kosmetycznym jako środek do pielęgnacji cery w celu uzupełnienia niedoborów pierwiastków i soli mineralnych. W zależności od typu, jej działanie jest zupełnie różne, dlatego przed zastosowaniem warto najpierw upewnić się, czy dana odmiana jest właściwa dla typu cery. Jakie profity możemy uzyskać czerpiąc z tego wyjątkowego kosmetyku? Pora poznać rodzaje glinki i odkryć ich moc upiększania!
Rodzaje glinki i ich pielęgnacyjne właściwości
Glinka zielona – ma działanie antybakteryjne, aktywizuje procesy odnowy komórek i silnie wysusza, dlatego jest poleca w przypadku osób z cerą tłustą oraz zmagających się z problemem trądziku. Absorbuje zanieczyszczenia zalegające w tkankach i zapobiega rozmnażaniu się szkodliwych mikroorganizmów. Nadaje się nie tylko do pielęgnacji skóry twarzy, ale także świetne efekty przynosi nałożona w postaci papki na inne części ciała, na których pojawiają się wypryski np. plecy czy dekolt. Aby przygotować z niej gęstą maskę, wystarczy połączyć glinkę z wodą i dokładnie wymieszać. Konsystencja mikstury powinna być na tyle miękka, aby łatwo można było ją rozprowadzić na powierzchni ciała.
Glinka szara świetnie oczyszcza, pomaga pozbyć się zaskórników i odblokować zatkane pory. Do tego normalizuje pracę gruczołów łojowych i skutecznie łagodzi podrażnienia. Przynosi świetne efekty w przypadku cery zmęczonej, poszarzałej oraz takiej o niezdrowym kolorycie. Glinka ta przywraca skórze blask i solidnie ją odżywia. W celu uzyskania maseczki z glinki należy ją także lekko rozcieńczyć z wodą.
Dzięki glince białej cera, na której pojawiły się pierwsze oznaki starzenia zostaje wygładzona, staje się miękka i jedwabiście gładka w dotyku. Znikają drobne zmarszczki, a skóra zyskuje ładny, rozjaśniony koloryt. Ten rodzaj glinki poprawia krążenie w komórkach, walczy z wolnymi rodnikami i usuwa szkodliwe toksyny. Po przygotowaniu, powinna mieć gęstą konsystencję. Warto wiedzieć, że glinka biała często jest składnikiem pudrów czy cieni do powiek.
Glinka w pielęgnacji włosów
Szara odmiana glinki do świetny środek pielęgnacyjny, który stosowany na włosy przynosi zaskakujące efekty. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, to ma zdolność wytwarzania piany, co ułatwia jej rozprowadzanie na czuprynie. Doskonale oczyszcza skórę głowy, przeciwdziałając powstawaniu łupieżu i eliminując problem przetłuszczania się włosów u nasady. Nie narusza przy tym równowagi biologicznej ani nie prowadzi do nadmiernego wysuszenia. Do tego nie uszkadza struktury włosów. Wręcz przeciwnie! Sprawia, że stają się jedwabiście miękkie, wzrasta ich elastyczność i są wyczuwalnie mocniejsze. Szara glinka dodaje fryzurze blasku. Zabieg z jej użyciem jest polecany zawsze wtedy, kiedy włosy wymagają natychmiastowej regeneracji, np. po inwazyjnych zabiegach fryzjerskich, takich jak trwała ondulacja czy koloryzacja. Można sięgnąć po produkty na jej bazie dostępne w drogeriach lub dysponując glinką w czystej postaci. Wystarczy zmieszać ją z ciepłą wodą i miksturą delikatnie masować skórę głowy, a następnie dokładnie zmyć.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze