Maseczki do twarzy – tradycyjne, w płachcie, domowe
MARLENA KOSTYŃSKA • dawno temu • 1 komentarzMaseczki do twarzy to duża dawka składników, które oczyszczą, wygładzą i odżywią skórę. Powinnyśmy oczywiście dopasować skład maski do potrzeb cery. Na szczęście mamy do wyboru wiele produktów drogeryjnych, w tym maseczki tradycyjne i maseczki w płachcie. Przy odrobinie chęci bez trudu zrobimy też maseczkę domową.
Maseczki do twarzy najlepiej stosować wieczorem, by skóra mogła się do rana zregenerować (iStockdragana991)
Zalety stosowania maseczek do twarzy
Żele do twarzy, peelingi i toniki to podstawowe kosmetyki do oczyszczania cery. Jednak do utrzymania skóry w dobrej kondycji trzeba czegoś więcej. Właśnie dlatego warto sięgać po maseczki do twarzy, które dzięki skoncentrowanej formule skutecznie ją pielęgnują. Taką uderzającą dawkę składników zwykle zaleca się dostarczać skórze raz lub dwa razy w tygodniu.
Co dają maseczki do twarzy? To zależy od wybranego produktu. Mogą one dogłębnie oczyszczać pory, zmniejszać wydzielanie sebum, wyrównywać koloryt, nawilżać, odżywiać lub działać przeciwzmarszczkowo. Podstawą jest wybranie maseczki zawierającej składniki, które korzystnie wpłyną na nasz rodzaj cery i jej nie podrażnią. Szczególną uwagę na właściwy dobór kosmetyków powinny zwrócić właścicielki cery trądzikowej, atopowej, tłustej, wrażliwej i naczynkowej.
Tradycyjne maseczki do twarzy
Większość maseczek ma kremową konsystencję, dzięki czemu łatwo je rozprowadzić, a następnie zmyć z powierzchni skóry. Takie tradycyjne maski do twarzy sprzedawane są w postaci pojedynczych próbek lub w większych opakowaniach, ale też w tubkach lub słoiczkach. Formę żelową mają za to maseczki peel-off.
Do sprawdzonych produktów należą bogate w odżywcze składniki naturalne maseczki z glinki. Można je zakupić w formie gotowej do użycia albo w postaci sproszkowanej do rozrobienia z wodą. Ważne jest dopasowanie koloru glinki do potrzeb skóry twarzy:
- biała glinka – łagodnie oczyszcza, działa kojąco i odżywia, dlatego polecana jest do skóry suchej, dojrzałej i wrażliwej.
- czerwona glinka – dobra na zaczerwienienia skóry i trądzik, zmniejsza wydzielanie sebum i może być stosowana przez osoby ze skłonnościami do alergii.
- zielona glinka – ma silne działanie wysuszające i przeciwbakteryjne, zmniejsza wydzielanie łoju i dogłębnie oczyszcza skórę; po maseczkę z zielonej glinki warto sięgać przy cerze tłustej, mieszanej i podatnej na wypryski.
- glinka niebieska i szara – odświeża i usuwa zanieczyszczenia skóry twarzy, a do tego delikatnie nawilża, dlatego sprawdzi się o kobiet z cerą mieszaną i tłustą.
Maseczki do twarzy w formie płachty – czym się wyróżniają?
Ciekawą propozycją dla miłośniczek nowości kosmetycznych są maseczki do twarzy w płachcie. Mają one formę materiałowego, nasączonego odżywczymi substancjami kompresu, który przykładamy do twarzy. Trend przyszedł do nas ze Dalekiego Wschodu – azjatyckie maseczki i zabiegi pielęgnacyjne rzeczywiście stają się coraz bardziej doceniane również u nas. Ciekawostką są też maseczki w płachcie ze zwierzętami – działają podobnie jak inne produkty tego typu, ale ich przednia część przedstawia zabawne rysunki zwierząt.
Domowe maseczki do twarzy – z czego je zrobić?
Nie musimy przetrząsać drogeryjnych półek, by znaleźć idealną maseczkę do twarzy. Czasem wystarczy kilka produktów z naszej kuchni, żeby samodzielnie zrobić skuteczny kosmetyk. Domowe maseczki do twarzy przygotujemy z różnych składników:
- maseczki owocowe, np. odżywcze z dodatkiem bananów lub awokado, rozjaśniające z cytryny lub oczyszczające z jabłek.
- maseczki z dodatkiem miodu – są dobre dla każdego typu cery, gdyż działają nawilżająco i odżywiająco, ale też antyseptycznie.
- maseczki ziołowe – na różne problemy cery świetne będą mieszanki ziół (np. rumianek, rozmaryn, szałwia, skrzyp polny), które należy zalać niewielką ilością ciepłej wody w celu uzyskania gęstej mazi nadającej się do rozprowadzanie na twarzy.
- maseczki drożdżowe – idealne do cery trądzikowej, warto dodać do nich nieco soku z cytryny i miodu.
- maseczki z sodą oczyszczoną – mocno ściągają skórę, zwalczają przebarwienia, odkażają i zwężają pory; są polecane do cery tłustej, mieszanej i podatnej na wypryski.
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze