8 powodów, dla których warto uprawiać seks
10. Czy seks jest zdrowy?
Rozmaite badania kliniczne oraz dane statystyczne sugerują, że ludzie regularnie uprawiający seks są zdrowsi i szczęśliwsi. Rzeczywiście regularne uprawianie seksu niesie za sobą wiele korzyści. Dowiedz się jakich!
9. Spalanie kalorii
W trakcie stosunku można spalić nawet 150 kalorii. Niemniej jednak, aby do tego doszło, partnerzy muszą być aktywni w łóżku i często zmieniać pozycje.
8. Zmniejszenie stresu
Badania naukowe sugerują, że regularny seks może zwiększyć odporność organizmu na stres.
7. Szczęście
Po osiągnięciu orgazmu w organizmie wyzwalają się endorfiny – hormony szczęścia – które odpowiadają za nasze doskonałe samopoczucie.
6. Bliskość
To doskonała metoda pogłębiania relacji z partnerem. Regularny seks sprawia, że czujemy się mocno związani z naszą drugą połówką.
5. Łagodzenie bólu
Odnotowano, że następujący po stosunku wzrost poziomu endorfin może uśmierzyć dolegliwości bólowe towarzyszące migrenom oraz menstruacji.
4. Pozytywny wpływ na sen
Badania kliniczne wskazują, że osoby regularnie uprawiające seks, zdecydowanie lepiej i spokojniej sypiają w nocy. Chociażby z tego względu zamiast sięgać po tabletki nasenne, lepiej zacząć uprawiać seks z partnerem.
3. Dla zdrowia narządów intymnych kobiety
Na skutek menopauzy oraz związanego z tym obniżenia ilości hormonów, często dochodzi do atrofii pochwy. To z kolei może doprowadzić do wystąpienia bolesności w trakcie stosunku. Warto regularnie uprawiać seks, gdyż poprzez pobudzenie krążenia w narządach miednicy mniejszej, korzystnie wpływa to na stan śluzówki pochwy oraz zapobiega jej ścieńczeniu.
2. Dla zdrowia narządów intymnych mężczyzny
Regularne stosunki przedłużają na długie lata zdolność mężczyzny do osiągania wzwodu. Panowie często uprawiający seks mogą czerpać z niego korzyści nawet w podeszłym wieku.
1. Jak działa na nas niedostateczna ilość lub całkowity brak seksu?
Seks stanowi ważną część szczęśliwego życia obojga partnerów. Badania statystyczne sugerują, że ograniczenie seksu negatywnie wpływa na relacje międzypartnerskie. Może to mieć również negatywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i emocjonalne.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze