10 rzeczy na temat seksu, których nie dowiesz się od swojego ginekologa

10. Libido zmienia się w zależności od cyklu miesiączkowegoWiększość kobiet doświadcza silnego pożądania seksualnego w momencie wystąpienia owulacji, czyli wtedy, gdy ich organizm jest gotowy na zajście w ciążę.
Zdjęcie autorstwa Lies Thru a Lens  / CC BY

10. Libido zmienia się w zależności od cyklu miesiączkowego
Większość kobiet doświadcza silnego pożądania seksualnego w momencie wystąpienia owulacji, czyli wtedy, gdy ich organizm jest gotowy na zajście w ciążę.

9. Kobiety mogą przeżywać orgazm bez ograniczeniaBezpośrednio po stosunku mężczyźni doświadczają tzw. okresu refrakcji, w trakcie którego niemożliwe jest osiągnięcie erekcji. Z kolei organizm kobiety jest nieustannie gotowy na wywołanie orgazmu. Mogą one doświadczać jednego orgazmu za drugim.
Zdjęcie autorstwa Lies Thru a Lens  / CC BY

9. Kobiety mogą przeżywać orgazm bez ograniczenia
Bezpośrednio po stosunku mężczyźni doświadczają tzw. okresu refrakcji, w trakcie którego niemożliwe jest osiągnięcie erekcji. Z kolei organizm kobiety jest nieustannie gotowy na wywołanie orgazmu. Mogą one doświadczać jednego orgazmu za drugim.

8. Większość kobiet nie osiąga orgazmu w trakcie stosunkuBardzo często kobiety osiągają orgazm jedynie na skutek stymulacji łechtaczki. To właśnie z tego względu większość z nich nie szczytuje w czasie trwania stosunku.
Zdjęcie autorstwa Lies Thru a Lens  / CC BY

8. Większość kobiet nie osiąga orgazmu w trakcie stosunku
Bardzo często kobiety osiągają orgazm jedynie na skutek stymulacji łechtaczki. To właśnie z tego względu większość z nich nie szczytuje w czasie trwania stosunku.

7. Kobiety też mogą mieć wytryskOdnotowano, że w trakcie stymulacji punktu G u kobiet może dojść do wytrysku. Z pochwy wypływa wówczas płyn nieprzypominający wyglądem ani moczu, ani naturalnej wydzieliny obecnej na co dzień w tej okolicy.
Zdjęcie autorstwa Lies Thru a Lens  / CC BY

7. Kobiety też mogą mieć wytrysk
Odnotowano, że w trakcie stymulacji punktu G u kobiet może dojść do wytrysku. Z pochwy wypływa wówczas płyn nieprzypominający wyglądem ani moczu, ani naturalnej wydzieliny obecnej na co dzień w tej okolicy.

6. Partnerzy mogą „nie pasować” do siebieBardzo często zdarza się sytuacja, w której okazuje się, że członek partnera jest zbyt mały lub zbyt duży w stosunku do pochwy partnerki. Dobrym rozwiązaniem w pierwszym przypadku będzie zastosowanie w trakcie seksu zabawek z sex shopu. Z kolei w momencie, gdy członek jest za wielki, partnerka powinna pomyśleć o pozycji, w której będzie mogła kontrolować głębokość penetracji.
Zdjęcie autorstwa Andrew Imanaka / CC BY

6. Partnerzy mogą „nie pasować” do siebie
Bardzo często zdarza się sytuacja, w której okazuje się, że członek partnera jest zbyt mały lub zbyt duży w stosunku do pochwy partnerki. Dobrym rozwiązaniem w pierwszym przypadku będzie zastosowanie w trakcie seksu zabawek z sex shopu. Z kolei w momencie, gdy członek jest za wielki, partnerka powinna pomyśleć o pozycji, w której będzie mogła kontrolować głębokość penetracji.

5. Wiek nie stanowi przeszkody w uprawianiu seksuNie należy obwiniać wieku za problemy w sferze intymnego kontaktu z partnerem. Wiele wiekowych par jest nadal aktywnych seksualnie i odczuwa pożądanie w stosunku do swojego partnera.
Zdjęcie autorstwa EMILIE RHAUPP / CC BY

5. Wiek nie stanowi przeszkody w uprawianiu seksu
Nie należy obwiniać wieku za problemy w sferze intymnego kontaktu z partnerem. Wiele wiekowych par jest nadal aktywnych seksualnie i odczuwa pożądanie w stosunku do swojego partnera.

4. Cukrzyca może wpływać na życie intymneKobiety chorujące na cukrzycę mogą niekiedy cierpieć na zmniejszone czucie w obrębie okolic intymnych. To z kolei może utrudniać osiągnięcie orgazmu.
Zdjęcie autorstwa Sean McGrath / CC BY

4. Cukrzyca może wpływać na życie intymne
Kobiety chorujące na cukrzycę mogą niekiedy cierpieć na zmniejszone czucie w obrębie okolic intymnych. To z kolei może utrudniać osiągnięcie orgazmu.

3. Antykoncepcja a suchość pochwyRegularne stosowanie tabletek antykoncepcyjnych u niektórych kobiet może doprowadzić do wysuszenia śluzówki pochwy. Dotyka to mniej więcej 3% kobiet stosujących tę metodę antykoncepcyjną.
Zdjęcie autorstwa Selbe B / CC BY-NC-ND

3. Antykoncepcja a suchość pochwy
Regularne stosowanie tabletek antykoncepcyjnych u niektórych kobiet może doprowadzić do wysuszenia śluzówki pochwy. Dotyka to mniej więcej 3% kobiet stosujących tę metodę antykoncepcyjną.

2. Ból głowy w czasie szczytowaniaSilny ból głowy związany z momentem szczytowania to istotny sygnał ostrzegawczy. Objawy te diagnozuje się u osób dotkniętych krwotokiem podpajęczynówkowym, który może zagrażać życiu.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

2. Ból głowy w czasie szczytowania
Silny ból głowy związany z momentem szczytowania to istotny sygnał ostrzegawczy. Objawy te diagnozuje się u osób dotkniętych krwotokiem podpajęczynówkowym, który może zagrażać życiu.

1. Powtarzające się infekcje pochwyWiele kobiet w celu nawilżenia okolic intymnych stosuje wazelinę. Niestety preparat ten może podwoić ryzyko wystąpienia zakażeń pochwy i jest najczęstszą przyczyną nieprzyjemnego zapachu z okolic intymnych oraz upławów.
Zdjęcie autorstwa obert McDonald / CC BY

1. Powtarzające się infekcje pochwy
Wiele kobiet w celu nawilżenia okolic intymnych stosuje wazelinę. Niestety preparat ten może podwoić ryzyko wystąpienia zakażeń pochwy i jest najczęstszą przyczyną nieprzyjemnego zapachu z okolic intymnych oraz upławów.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Eksperci obalają mity na temat tabletek antykoncepcyjnych Na czym polega badanie ginekologiczne? Wstydliwy problem stóp Uważaj na sok z roślin! Jak rozpoznać objawy anoreksji i bulimii u swojego dziecka? Jak wygląda problem otyłości w Polsce? Smukła sylwetka last minute Stosowanie tamponów Oliwka europejska Nowe "becikowe" od listopada Cukrzyca Czy stres ma wpływ na łysienie plackowate?