Wybierz masaż odpowiedni dla siebie

7. Zalety zdrowotne masażuCiągle debatuje się na temat masażu – jedni twierdzą, że ma on cudowny wpływ na zdrowie, inni mówią, że to strata czasu i pieniędzy. Eksperci twierdzą jednak, że masaż działa relaksująco i rozluźnia mięśnie. W związku z tym zalety dla zdrowia to polepszone krążenie, zmniejszenie sztywności i bólu, zmniejszony poziom stresu, stymulacja układu limfatycznego oraz zmniejszenie zmęczenia. Oto kilka rodzajów masażu – wybierz ten najbardziej dostosowany do twoich potrzeb.
Zdjęcie autorstwa rhythmuswege / CC BY

7. Zalety zdrowotne masażu
Ciągle debatuje się na temat masażu – jedni twierdzą, że ma on cudowny wpływ na zdrowie, inni mówią, że to strata czasu i pieniędzy. Eksperci twierdzą jednak, że masaż działa relaksująco i rozluźnia mięśnie. W związku z tym zalety dla zdrowia to polepszone krążenie, zmniejszenie sztywności i bólu, zmniejszony poziom stresu, stymulacja układu limfatycznego oraz zmniejszenie zmęczenia. Oto kilka rodzajów masażu – wybierz ten najbardziej dostosowany do twoich potrzeb.

6. Masaż ajurwedyjskiJest to starożytny indyjski masaż, w którym stosuje się olejki ziołowe i który wykonywany jest przez 1 lub 2 masażystów. Uważa się, że masaż ajurwedyjski może wspomagać leczenie przewlekłych problemów ze zdrowiem, takich jak zespół zamrożonego bolesnego barku, zapalenie stawów, wypadający dysk itd.
Zdjęcie autorstwa Kerala Tourism / CC BY

6. Masaż ajurwedyjski
Jest to starożytny indyjski masaż, w którym stosuje się olejki ziołowe i który wykonywany jest przez 1 lub 2 masażystów. Uważa się, że masaż ajurwedyjski może wspomagać leczenie przewlekłych problemów ze zdrowiem, takich jak zespół zamrożonego bolesnego barku, zapalenie stawów, wypadający dysk itd.

5. Masaż tajskiMasaż tajski polega na zastosowaniu ćwiczeń rozciągających inspirowanych jogą, aby ulżyć napięciu mięśni i stawów oraz wspomagać krążenie. Masaż ten zwiększa giętkość ciała i poprawia ogólne samopoczucie.
Zdjęcie autorstwa Tara Angkor Hotel / CC BY

5. Masaż tajski
Masaż tajski polega na zastosowaniu ćwiczeń rozciągających inspirowanych jogą, aby ulżyć napięciu mięśni i stawów oraz wspomagać krążenie. Masaż ten zwiększa giętkość ciała i poprawia ogólne samopoczucie.

4. Masaż balinezyjskiMasaż balinezyjski to połączenie akupunktury, refleksoterapii, aromaterapii, rozciągania i masażu głębokich tkanek. Powoduje on cudowne rozluźnienie i odprężenie, łagodzi ból stawów i poprawia krążenie.
Zdjęcie autorstwa rhythmuswege / CC BY

4. Masaż balinezyjski
Masaż balinezyjski to połączenie akupunktury, refleksoterapii, aromaterapii, rozciągania i masażu głębokich tkanek. Powoduje on cudowne rozluźnienie i odprężenie, łagodzi ból stawów i poprawia krążenie.

3. Masaż detoksującyW tym masażu stosuje się indyjskie i tajskie sposoby lecznicze, aby pomóc przy problemach ze spazmami i bólem mięśni. Używa się w nim kompresu ziołowego, który ma za zadanie pozbyć się toksyn z ciała, poprawić krążenie i przepływ energii w organizmie.
Zdjęcie autorstwa Tara Angkor Hotel / CC BY

3. Masaż detoksujący
W tym masażu stosuje się indyjskie i tajskie sposoby lecznicze, aby pomóc przy problemach ze spazmami i bólem mięśni. Używa się w nim kompresu ziołowego, który ma za zadanie pozbyć się toksyn z ciała, poprawić krążenie i przepływ energii w organizmie.

2. Masaż sportowyTen masaż ma za zadanie rozluźnić spięte części ciała, np. sztywny kark, ucisk w krzyżu, obolałe ramiona itd. Nacisk jest mocniejszy niż w przypadku innych rodzajów masażu, a ruchy są powolniejsze.
Zdjęcie autorstwa gaelx / CC BY

2. Masaż sportowy
Ten masaż ma za zadanie rozluźnić spięte części ciała, np. sztywny kark, ucisk w krzyżu, obolałe ramiona itd. Nacisk jest mocniejszy niż w przypadku innych rodzajów masażu, a ruchy są powolniejsze.

1. Masaż stóp – refleksoterapiaRefleksoterapia oparta jest na zasadzie, że każda strefa w ciele połączona jest z odpowiednią częścią w stopach. Jest to połączenie nacisku na pewne strefy i delikatnego masażu, co wpływa na polepszenie krążenia, detoksyfikację oraz odstresowanie całego ciała.
Zdjęcie autorstwa Tara Angkor Hotel / CC BY

1. Masaż stóp – refleksoterapia
Refleksoterapia oparta jest na zasadzie, że każda strefa w ciele połączona jest z odpowiednią częścią w stopach. Jest to połączenie nacisku na pewne strefy i delikatnego masażu, co wpływa na polepszenie krążenia, detoksyfikację oraz odstresowanie całego ciała.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Gdy zatrujesz się grzybami Oznaczenia na jajkach Wibratory korzystnie wpływają na pożycie Oliwa z oliwek to bezcenny dar Jak obliczyć dni płodne i niepłodne? Kalkulator, test owulacyjny czy pomoc lekarza?MATERIAŁ PROMOCYJNY To, jak chodzimy, dużo mówi o naszym zdrowiu. Zobacz, co mówi o tobie! 4 wstrząsające informacje dotyczące twojego zdrowia, których dowiesz się na podstawie wyglądu skóry Jedzenie zabójcze dla diety Zdrowe zęby ochronią cię przed zimowym przeziębieniem Kobiecość, która boli Maseczka z ciepłego wosku, czyli sposób na zmarszczki Potliwość stóp