10 najlepszych sposobów na relaks po pracy

11. Liczy się jakośćKiedy wracasz do domu po pracy, najłatwiej rozsiąść się na kanapie przed telewizorem i do wieczora się nie ruszać, ale ważne jest, aby zrelaksować ciało i umysł w odpowiedni sposób. Odłóż więc pilota od telewizora i wypróbuj jeden lub więcej z tych 10 sposobów na optymalny relaks.
Zdjęcie autorstwa puderundpinsel / CC BY

11. Liczy się jakość
Kiedy wracasz do domu po pracy, najłatwiej rozsiąść się na kanapie przed telewizorem i do wieczora się nie ruszać, ale ważne jest, aby zrelaksować ciało i umysł w odpowiedni sposób. Odłóż więc pilota od telewizora i wypróbuj jeden lub więcej z tych 10 sposobów na optymalny relaks.

10. Ręce w ruchJeżeli dzień był katastrofą, o której szybko chcesz zapomnieć, najlepiej ułożyć złączone ręce na twarzy. Małe palce powinny spoczywać na zamkniętych powiekach, palce wskazujące na uszach, a kciuki obejmować szczękę. Zrób to przez kilka minut, a poczujesz przypływ spokoju.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Ręce w ruch
Jeżeli dzień był katastrofą, o której szybko chcesz zapomnieć, najlepiej ułożyć złączone ręce na twarzy. Małe palce powinny spoczywać na zamkniętych powiekach, palce wskazujące na uszach, a kciuki obejmować szczękę. Zrób to przez kilka minut, a poczujesz przypływ spokoju.

9. Nogi w góręJeśli przez cały dzień pracujesz na stojąco, a kostki są opuchnięte i nogi zmęczone, włóż dres, połóż się na podłodze, a wyprostowane nogi oprzyj o ścianę w pozycji pionowej. Krew spływa w ten sposób do serca i pomaga zapobiec żylakom kończyn dolnych.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Nogi w górę
Jeśli przez cały dzień pracujesz na stojąco, a kostki są opuchnięte i nogi zmęczone, włóż dres, połóż się na podłodze, a wyprostowane nogi oprzyj o ścianę w pozycji pionowej. Krew spływa w ten sposób do serca i pomaga zapobiec żylakom kończyn dolnych.

8. Relaks w wannieNapuść gorącej wody do wanny, wsyp sól Epsom (siarczan magnezu) oraz wlej kilka kropel olejku lawendowego. Zapal świeczkę i poczuj, jak opuszczają cię zmartwienia.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Relaks w wannie
Napuść gorącej wody do wanny, wsyp sól Epsom (siarczan magnezu) oraz wlej kilka kropel olejku lawendowego. Zapal świeczkę i poczuj, jak opuszczają cię zmartwienia.

7. Filiżanka herbatyZaparz filiżankę dobrej, uspokajającej herbaty, aby oddzielić kolejną część dnia od stresu w pracy. Wybierz jedną lub połączenie tych herbat: rumianek, melisa, werbena lub trawa cytrynowa.
Zdjęcie autorstwa Laurel F / CC BY

7. Filiżanka herbaty
Zaparz filiżankę dobrej, uspokajającej herbaty, aby oddzielić kolejną część dnia od stresu w pracy. Wybierz jedną lub połączenie tych herbat: rumianek, melisa, werbena lub trawa cytrynowa.

6. MasażPo pracy warto udać się na masaż, który rozluźni spięte mięśnie. Mięśnie zatrzymują stres, a masaż sprawia, że się z nich ulatnia. Jeżeli masz możliwość, może niech stanie się to twoim comiesięcznym rytuałem?
Zdjęcie autorstwa Karolina Kabat / CC BY

6. Masaż
Po pracy warto udać się na masaż, który rozluźni spięte mięśnie. Mięśnie zatrzymują stres, a masaż sprawia, że się z nich ulatnia. Jeżeli masz możliwość, może niech stanie się to twoim comiesięcznym rytuałem?

5. BalasanaBalasana (pozycja dziecka) w jodze sprawia, że człowiek się wycisza. Uklęknij na podłodze, usiądź na piętach z lekko rozchylonymi kolanami. Zrób wydech. Połóż brzuch na udach i oprzyj głowę o podłogę z rękami wzdłuż każdej nogi wewnętrzną stroną dłoni do góry.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Balasana
Balasana (pozycja dziecka) w jodze sprawia, że człowiek się wycisza. Uklęknij na podłodze, usiądź na piętach z lekko rozchylonymi kolanami. Zrób wydech. Połóż brzuch na udach i oprzyj głowę o podłogę z rękami wzdłuż każdej nogi wewnętrzną stroną dłoni do góry.

4. Wybierz lepszą przekąskęCzęsto zdarza się, że dopada nas głód po pracy, a zanim zrobimy obiad, podjadamy ciastka i inne tego typu przekąski przed posiłkiem. Zamiast tego spróbuj soku warzywnego ze świeżej marchwi, jabłek, jarmużu i imbiru, aby stłumić głód przed obiadem.
Zdjęcie autorstwa Breville USA / CC BY

4. Wybierz lepszą przekąskę
Często zdarza się, że dopada nas głód po pracy, a zanim zrobimy obiad, podjadamy ciastka i inne tego typu przekąski przed posiłkiem. Zamiast tego spróbuj soku warzywnego ze świeżej marchwi, jabłek, jarmużu i imbiru, aby stłumić głód przed obiadem.

3. A może lampkę wina?W umiarkowanych ilościach lampka wina, zwłaszcza w towarzystwie przyjaciół, to zasłużona nagroda na koniec roboczego tygodnia.
Zdjęcie autorstwa Davide Restivo / CC BY

3. A może lampkę wina?
W umiarkowanych ilościach lampka wina, zwłaszcza w towarzystwie przyjaciół, to zasłużona nagroda na koniec roboczego tygodnia.

2. MedytacjaWłącz CD lub aplikację z medytacją, aby zrelaksować się przez 20-30 minut, zanim zaczniesz szykować obiad lub robić inne rzeczy. Odnajdź styl medytacji, który najbardziej ci odpowiada. Może to być joga nidra, czyli sen jogi – relaksujący rodzaj medytacji z przyjemną muzyką i odgłosami szumu fal i śpiewu ptaków.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Medytacja
Włącz CD lub aplikację z medytacją, aby zrelaksować się przez 20-30 minut, zanim zaczniesz szykować obiad lub robić inne rzeczy. Odnajdź styl medytacji, który najbardziej ci odpowiada. Może to być joga nidra, czyli sen jogi – relaksujący rodzaj medytacji z przyjemną muzyką i odgłosami szumu fal i śpiewu ptaków.

1. Prowadzenie dziennikaProwadzenie dziennika to zapisywanie na papierze lub na komputerze wydarzeń dnia, które przysporzyły emocjonalnego lub psychologicznego zamieszania. Poczujesz się zdecydowanie lepiej, po prostu spisując swoje uczucia.
Zdjęcie autorstwa Glenn Strong / CC BY

1. Prowadzenie dziennika
Prowadzenie dziennika to zapisywanie na papierze lub na komputerze wydarzeń dnia, które przysporzyły emocjonalnego lub psychologicznego zamieszania. Poczujesz się zdecydowanie lepiej, po prostu spisując swoje uczucia.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Maseczka błotna Chcesz mieć dłuższe nogi? Szczotka, która leczy łupież Cukrzyk w sypialni Jak oczyścić organizm? Miliony ludzi jest w błędzie myśląc, że cierpią na alergię pokarmową Mój dom to moja twierdza Dziwne uzależnienia gwiazd Borelioza – cichy zabójca Bulimia na czerwonym dywanie Czy wstydzisz się przebadać na choroby przenoszone drogą płciową? Duża część chorób nowotworowych zależy od diety, a nie genów