Kosmetyki, których możesz używać razem ze swoją drugą połową

10. Wspólne użytkowanie kosmetyków?Zastanawiasz się, czy to możliwe, aby partner stosował te same kosmetyki co ty? Z jednej strony oszczędzicie wtedy sporo miejsca w łazience, ale z drugiej strony, czy na pewno jest to higieniczne? Odpowiemy na twoje wątpliwości.
Zdjęcie kosmetyków / Shutterstock

10. Wspólne użytkowanie kosmetyków?
Zastanawiasz się, czy to możliwe, aby partner stosował te same kosmetyki co ty? Z jednej strony oszczędzicie wtedy sporo miejsca w łazience, ale z drugiej strony, czy na pewno jest to higieniczne? Odpowiemy na twoje wątpliwości.

9. Balsam do ciałaNic nie stoi na przeszkodzie, żebyście wspólnie używali tego samego balsamu do ciała. Zawarte w nim składniki wygładzą powierzchnię skóry i zabezpieczą ją przed nadmiernym wysuszeniem. Oczywiście zwróćcie uwagę na to, aby balsam ten cechował się neutralnym zapachem.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Balsam do ciała
Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście wspólnie używali tego samego balsamu do ciała. Zawarte w nim składniki wygładzą powierzchnię skóry i zabezpieczą ją przed nadmiernym wysuszeniem. Oczywiście zwróćcie uwagę na to, aby balsam ten cechował się neutralnym zapachem.

8. SzamponMożecie stosować ten sam produkt do mycia włosów pod warunkiem, że zarówno ty, jak i partner macie podobną skórę głowy i włosy. Wspólne dzielenie szamponu nie wchodzi w grę wówczas, gdy on ma nadmiernie przetłuszczającą się skórę głowy, a ty wręcz na odwrót – przesuszoną i z łupieżem suchym.
Zdjęcie mężczyzny / Shutterstock

8. Szampon
Możecie stosować ten sam produkt do mycia włosów pod warunkiem, że zarówno ty, jak i partner macie podobną skórę głowy i włosy. Wspólne dzielenie szamponu nie wchodzi w grę wówczas, gdy on ma nadmiernie przetłuszczającą się skórę głowy, a ty wręcz na odwrót – przesuszoną i z łupieżem suchym.

7. Odżywka do włosówRaczej niewielu mężczyzn stosuje do włosów odżywkę. Niemniej jednak, jeśli jego włosy są tego samego typu co kobiety, to mogą oni wspólnie dzielić tę samą odżywkę.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Odżywka do włosów
Raczej niewielu mężczyzn stosuje do włosów odżywkę. Niemniej jednak, jeśli jego włosy są tego samego typu co kobiety, to mogą oni wspólnie dzielić tę samą odżywkę.

6. Krem do twarzyPartnerzy mogą stosować jeden krem do nawilżania skóry pod warunkiem, że mają oni ten sam rodzaj cery. Jeżeli jednak on ma cerę tłustą, a ona skrajnie suchą – podbieranie kosmetyku partnerce może mieć niekorzystny wpływ na cerę mężczyzny, gdyż zawarte w kremie składniki natłuszczające mogą pozatykać pory jego skóry i doprowadzić do wystąpienia wyprysków.
Zdjęcie mężczyzny / Shutterstock

6. Krem do twarzy
Partnerzy mogą stosować jeden krem do nawilżania skóry pod warunkiem, że mają oni ten sam rodzaj cery. Jeżeli jednak on ma cerę tłustą, a ona skrajnie suchą – podbieranie kosmetyku partnerce może mieć niekorzystny wpływ na cerę mężczyzny, gdyż zawarte w kremie składniki natłuszczające mogą pozatykać pory jego skóry i doprowadzić do wystąpienia wyprysków.

5. Żel lub krem do golenia
Przeznaczenie żeli i kremów do golenia zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn jest jedno. Powodują one zmiękczenie włosa oraz jego uniesienie nad powierzchnią skóry. To znacząco ułatwia golenie. Pianka do golenia dla kobiet różni się od pianki do golenia dla mężczyzn jedynie zapachem. Partnerzy mogą wspólnie korzystać z pianki czy żelu do golenia pod warunkiem, że odpowiada im zapach tych produktów. Ostatecznie można kupić neutralny produkt pozbawiony zapachu.

4. Balsam do ustPomadki przeznaczone dla mężczyzn są bezbarwne i cechują się mniejszym połyskiem. Poza tym równie skutecznie nawilżają i natłuszczają usta. Kobieta może wspólnie z mężczyzną stosować tę samą pomadkę.
Zdjęcie mężczyzny / Shutterstock

4. Balsam do ust
Pomadki przeznaczone dla mężczyzn są bezbarwne i cechują się mniejszym połyskiem. Poza tym równie skutecznie nawilżają i natłuszczają usta. Kobieta może wspólnie z mężczyzną stosować tę samą pomadkę.

3. PerfumyIstnieją perfumy określane mianem „unisex”. Składają się one z kompozycji zapachowej odpowiedniej zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli partnerom podoba się zapach jednych perfum, to mogą je również wspólnie użytkować.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Perfumy
Istnieją perfumy określane mianem „unisex”. Składają się one z kompozycji zapachowej odpowiedniej zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli partnerom podoba się zapach jednych perfum, to mogą je również wspólnie użytkować.

2. Pasta do zębówJeśli pasta do zębów jest dostosowana do potrzeb obojga partnerów, np. wykazuje właściwości wybielające, to może ona stanowić ich wspólny produkt.
Zdjęcie pasty do zębów / Shutterstock

2. Pasta do zębów
Jeśli pasta do zębów jest dostosowana do potrzeb obojga partnerów, np. wykazuje właściwości wybielające, to może ona stanowić ich wspólny produkt.

1. Żel pod prysznicOdświeżający żel pod prysznic o przyjemnym, morskim zapachu, może być odpowiedni do stosowania zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Skład poszczególnych kosmetyków do mycia ciała jest stosunkowo podobny. W ich przypadku to zapach odgrywa kluczową rolę i zachęca konsumenta do zakupu danego żelu lub kremu do mycia.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Żel pod prysznic
Odświeżający żel pod prysznic o przyjemnym, morskim zapachu, może być odpowiedni do stosowania zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Skład poszczególnych kosmetyków do mycia ciała jest stosunkowo podobny. W ich przypadku to zapach odgrywa kluczową rolę i zachęca konsumenta do zakupu danego żelu lub kremu do mycia.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Błyskawiczna pielęgnacja stóp na lato Najpiękniejsze suknie wieczorowe Sauna na włosy Naganne postępowanie matek podczas ciąży Pokrzywa na włosy Szampon i Odżywka wzmacniająca Skrzyp polny i rozmaryn do cienkich włosów z serii Tradycyjna Receptura Laboratorium Kosmetycznego Joanna Anielska siła uwodzenia Pielęgnacja włosów ciemnych MATT my day! Nowa linia od Eveline Cosmetics - pokład matujący i pudry sypkie Depilacja nóg woskiem Miley Cyrus By częste mycie włosów ich nie osłabiało

Popularne w tym tygodniu:

Modelowanie ciała kwasem polimlekowy