Rozwiąż najczęstsze zimowe problemy ze skórą!
PATRYCJA KARPIŃSKA • dawno temuPopękane usta i ziemista, sucha cera to jedne z najczęstszych zimowych problemów ze skórą. Jednak przy odrobinie chęci i dzięki kilku prostym zabiegom z łatwością zatrzymasz blask cery i miękkość ust nawet w najniższej temperaturze. Sprawdź, jak tego dokonać.
Sucha skóra zimą
Po czym poznać, że skóra potrzebuje więcej nawilżenia? Najczęściej będzie ona sucha i napięta oraz zacznie się łuszczyć. W sytuacji takiej warto pomyśleć o bardziej intensywnym kremie. Z drugiej strony, jeżeli twoja cera staje się błyszcząca kilka godzin po nałożeniu kremu lub jeżeli pojawił się na niej trądzik, najprawdopodobniej używasz zbyt intensywnego kosmetyku.
Wybierając odpowiednie kosmetyki nawilżające, zwróć uwagę na składniki przyciągające wilgoć ze środowiska, takie jak gliceryna czy kwas hialuronowy. Poza tym, dobry krem powinien zawierać olejki roślinne, które zatrzymują wilgoć, np. olejek z dzikiej róży, awokado lub orzecha laskowego.
Aby nawilżyć skórę zimą, powinnaś zmienić także kosmetyki, których używasz do oczyszczania cery. Jeżeli stosujesz preparaty o działaniu złuszczającym, a skórze wciąż brak nawilżenia, wypróbuj kremowy żel do mycia twarzy. Co więcej, warto zmniejszyć częstotliwość stosowania peelingów złuszczających.
W nawilżeniu skóry pomoże ci także picie wody. Optymalna jej ilość to 6–8 szklanek dziennie. Jeżeli chodzi o skuteczną naprawę skóry od wewnątrz, warto postawić na witaminę E i kwas omega-3. Nie zapominaj również o umieszczeniu w sypialni nawilżacza powietrza.
Łuszcząca się skóra zimą
Jeżeli pomimo stosowania odpowiednich kosmetyków nawilżających nie możesz zahamować łuszczenia skóry, powinnaś zastosować łagodną kombinację peelingu i balsamu nawilżającego. W tym celu możesz użyć specjalnego skrubu drobnoziarnistego, szczotki lub gąbki, a także kosmetyku o działaniu nawilżającym, który zawiera peelingujące składniki chemiczne, takie jak kwas glikolowy lub mlekowy. Ostatnia opcja nie jest polecana posiadaczkom wrażliwej skóry.
Do pielęgnacji ciała wykorzystaj kosmetyk na bazie olejów, który odbudowuje naturalną barierę lipidową skóry. Balsam lub krem najlepiej aplikować bezpośrednio po oczyszczeniu skóry.
Z problemem popękanych ust z łatwością poradzisz sobie, delikatnie pocierając ich powierzchnię miękką szczoteczką do zębów. Następnie warto nałożyć hojną warstwę silnie nawilżającego balsamu do ust, najlepiej takiego, który zawiera naturalne woski, masło shea lub olejki roślinne. Popękana skóra może być podrażniona. Aby przynieść jej natychmiastową ulgę, należy zastosować krem z kortyzonem.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze