Sprawdzone sposoby na suchą skórę

10. Charakterystyczne cechy skóry suchejSkóra sucha jest szorstka w dotyku, może mieć nierównomierny koloryt, a na jej powierzchni mogą być widoczne rozszerzone naczynka krwionośne. Źle reaguje ona na działanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, twarda woda oraz mróz. Ze względu na niedostateczną produkcję łoju skórnego, cera sucha często sprawia wrażenie ściągniętej.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Charakterystyczne cechy skóry suchej
Skóra sucha jest szorstka w dotyku, może mieć nierównomierny koloryt, a na jej powierzchni mogą być widoczne rozszerzone naczynka krwionośne. Źle reaguje ona na działanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, twarda woda oraz mróz. Ze względu na niedostateczną produkcję łoju skórnego, cera sucha często sprawia wrażenie ściągniętej.

9. Dostarczaj organizmowi zdrowe kwasy tłuszczoweBadania kliniczne potwierdzają, że jedną z przyczyn nadmiernej suchości skóry może być niedobór kwasów tłuszczowych omega-3. Z tego względu warto wprowadzić do codziennej diety produkty stanowiące bogate źródło tego ważnego dla naszego organizmu składnika, takie jak tłuste ryby, orzechy oraz awokado.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

9. Dostarczaj organizmowi zdrowe kwasy tłuszczowe
Badania kliniczne potwierdzają, że jedną z przyczyn nadmiernej suchości skóry może być niedobór kwasów tłuszczowych omega-3. Z tego względu warto wprowadzić do codziennej diety produkty stanowiące bogate źródło tego ważnego dla naszego organizmu składnika, takie jak tłuste ryby, orzechy oraz awokado.

8. Unikaj środków myjących zawierających SLS oraz SLESSodium Lauryl Sulfate (SLS) oraz Sodium Laureth Sulfate (SLES) to powszechnie stosowane składniki w produktach do mycia twarzy, ciała i włosów. Niestety wykazują one działanie drażniące i wysuszające skórę. Warto sprawdzić skład INCI kosmetyku przed jego zakupem i wybrać produkt niezawierający SLS-u i SLES-u.
Zdjęcie autorstwa sardenacarlo / CC BY

8. Unikaj środków myjących zawierających SLS oraz SLES
Sodium Lauryl Sulfate (SLS) oraz Sodium Laureth Sulfate (SLES) to powszechnie stosowane składniki w produktach do mycia twarzy, ciała i włosów. Niestety wykazują one działanie drażniące i wysuszające skórę. Warto sprawdzić skład INCI kosmetyku przed jego zakupem i wybrać produkt niezawierający SLS-u i SLES-u.

7. Stosuj płyn micelarny zamiast wody z kranuCera może reagować wysuszeniem i podrażnieniem na skutek działania twardej wody z kranu. W tym przypadku warto rozważyć stosowanie płynu micelarnego, który w łagodny sposób oczyszcza skórę i usuwa z jej powierzchni makijaż.
Zdjęcie autorstwa wilkernet / CC BY

7. Stosuj płyn micelarny zamiast wody z kranu
Cera może reagować wysuszeniem i podrażnieniem na skutek działania twardej wody z kranu. W tym przypadku warto rozważyć stosowanie płynu micelarnego, który w łagodny sposób oczyszcza skórę i usuwa z jej powierzchni makijaż.

6. Regularnie wykonuj peelingPrzy pomocy peelingu można znacząco wygładzić powierzchnię suchej skóry. Co więcej, po jego zastosowaniu składniki aktywne zawarte w kremie mogą przeniknąć do głębszych warstw naskórka, gdyż nie blokuje ich nabudowana warstwa zrogowaciałych komórek.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Regularnie wykonuj peeling
Przy pomocy peelingu można znacząco wygładzić powierzchnię suchej skóry. Co więcej, po jego zastosowaniu składniki aktywne zawarte w kremie mogą przeniknąć do głębszych warstw naskórka, gdyż nie blokuje ich nabudowana warstwa zrogowaciałych komórek.

5. Stosuj kremy natłuszczająceW przypadku cery suchej charakterystyczne jest niedostateczne wydzielanie sebum. Ważnym elementem jej pielęgnacji jest zatem odbudowa tego naturalnego płaszcza pokrywającego powierzchnię skóry. Można to zrobić za pomocą kosmetyków nawilżająco-natłuszczających.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Stosuj kremy natłuszczające
W przypadku cery suchej charakterystyczne jest niedostateczne wydzielanie sebum. Ważnym elementem jej pielęgnacji jest zatem odbudowa tego naturalnego płaszcza pokrywającego powierzchnię skóry. Można to zrobić za pomocą kosmetyków nawilżająco-natłuszczających.

4. Aplikuj na skórę kosmetyki nie później niż 5 minut po kąpieliW trakcie kąpieli usuwamy utworzoną przez naszą skórę niewidoczną pokrywę ochronną zapobiegającą nadmiernej ucieczce wody zlokalizowanej w jej głębokich warstwach. To bardzo ważne, aby w przeciągu 5 minut od momentu wyjścia z wanny, nałożyć na skórę kosmetyk pielęgnacyjny. Dzięki temu zabezpieczymy ją przed odwodnieniem.

4. Aplikuj na skórę kosmetyki nie później niż 5 minut po kąpieli
W trakcie kąpieli usuwamy utworzoną przez naszą skórę niewidoczną pokrywę ochronną zapobiegającą nadmiernej ucieczce wody zlokalizowanej w jej głębokich warstwach. To bardzo ważne, aby w przeciągu 5 minut od momentu wyjścia z wanny, nałożyć na skórę kosmetyk pielęgnacyjny. Dzięki temu zabezpieczymy ją przed odwodnieniem.

3. Unikaj produktów na bazie alkoholuAlkohol wywiera niekorzystny wpływ na skórę – działa drażniąco i sprzyja jej nadmiernemu wysuszaniu. Stosowanie produktów kosmetycznych zawierających w składzie alkohol nie jest wskazane przy żadnym typie cery.

3. Unikaj produktów na bazie alkoholu
Alkohol wywiera niekorzystny wpływ na skórę – działa drażniąco i sprzyja jej nadmiernemu wysuszaniu. Stosowanie produktów kosmetycznych zawierających w składzie alkohol nie jest wskazane przy żadnym typie cery.

2. Chroń skórę przed działaniem promieniowania UVPromieniowanie emitowane przez słońce oraz łóżka opalające sprzyja wysuszaniu się skóry. Co więcej, prowadzi do wystąpienia uszkodzeń w jej obrębie i zwiększa ryzyko czerniaka.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Chroń skórę przed działaniem promieniowania UV
Promieniowanie emitowane przez słońce oraz łóżka opalające sprzyja wysuszaniu się skóry. Co więcej, prowadzi do wystąpienia uszkodzeń w jej obrębie i zwiększa ryzyko czerniaka.

1. Chroń skórę przed działaniem mrozuW zimie może dojść do nasilenia objawów suchości skóry na skutek działania czynników zewnętrznych, takich jak niska temperatura oraz silny wiatr. Z tego względu warto w tym czasie aplikować na jej powierzchnię zimowe kosmetyki ochronne.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

1. Chroń skórę przed działaniem mrozu
W zimie może dojść do nasilenia objawów suchości skóry na skutek działania czynników zewnętrznych, takich jak niska temperatura oraz silny wiatr. Z tego względu warto w tym czasie aplikować na jej powierzchnię zimowe kosmetyki ochronne.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Domowa maseczka przeciw wypadaniu włosów Zapachy perfum wprost z warzywniaka 10 dziwnych składników kosmetyków, które naprawdę działają Sekrety piękna prosto z Indii Oczyszczanie i demakijaż skóry tłustej i trądzikowej Włosy farbowane - nie torturuj ich 10 sprawdzonych sposobów na białe zęby Zabieg witalizujący FLOWER ENERGY Cellabic Brwi doskonałe - profesjonalna stylizacja z INGRID Cosmetics Jak powinna wyglądać męska pielęgnacja według profesjonalistów? Popękane naczynka na twarzy Flamaster do paznokci