Czy naprawdę potrzebujesz tych kosmetyków?

10. Multum kosmetyków do pielęgnacji twarzyZapewne nie raz miałaś okazję poczuć się zagubiona podczas wizyty w drogerii kosmetycznej. Na sklepowych pułkach można bowiem dostrzec szereg kosmetyków do pielęgnacji twarzy, takich jak żele do mycia skóry, toniki, płyny micelarne, mleczka oraz kremy do twarzy czy pod oczy. Zastanawiasz się, czy produkty te są rzeczywiście niezbędne dla twojej skóry?
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Multum kosmetyków do pielęgnacji twarzy
Zapewne nie raz miałaś okazję poczuć się zagubiona podczas wizyty w drogerii kosmetycznej. Na sklepowych pułkach można bowiem dostrzec szereg kosmetyków do pielęgnacji twarzy, takich jak żele do mycia skóry, toniki, płyny micelarne, mleczka oraz kremy do twarzy czy pod oczy. Zastanawiasz się, czy produkty te są rzeczywiście niezbędne dla twojej skóry?

9. Krem pod oczySkóra okolicy oczu jest bardzo delikatna i podatna na działanie czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenia oraz promieniowanie UV. W przeciwieństwie do pozostałych partii cery, stosunkowo szybko ulega ona procesom starzenia. To właśnie z tego względu warto pamiętać o regularnej pielęgnacji oczu przy użyciu odpowiedniego kosmetyku. Może to być typowy krem pod oczy, ale również krem stosowany przez ciebie w obrębie całej twarzy – oczywiście pod warunkiem, że nie powoduje on podrażnienia czy też łzawienia oczu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Krem pod oczy
Skóra okolicy oczu jest bardzo delikatna i podatna na działanie czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenia oraz promieniowanie UV. W przeciwieństwie do pozostałych partii cery, stosunkowo szybko ulega ona procesom starzenia. To właśnie z tego względu warto pamiętać o regularnej pielęgnacji oczu przy użyciu odpowiedniego kosmetyku. Może to być typowy krem pod oczy, ale również krem stosowany przez ciebie w obrębie całej twarzy – oczywiście pod warunkiem, że nie powoduje on podrażnienia czy też łzawienia oczu.

8. SerumSerum to produkt kosmetyczny przeznaczony do stosowania pod krem. Ma niezwykle lekką konsystencję i stanowi bogactwo cennych dla skóry substancji nawilżających oraz regenerujących. Warto wiedzieć, że serum potęguje działanie kremu. To doskonały sposób na przywrócenie miękkości i gładkości skórze dojrzałej. W przypadku osób młodych nie ma jeszcze takiej konieczności, aby regularnie stosować serum.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Serum
Serum to produkt kosmetyczny przeznaczony do stosowania pod krem. Ma niezwykle lekką konsystencję i stanowi bogactwo cennych dla skóry substancji nawilżających oraz regenerujących. Warto wiedzieć, że serum potęguje działanie kremu. To doskonały sposób na przywrócenie miękkości i gładkości skórze dojrzałej. W przypadku osób młodych nie ma jeszcze takiej konieczności, aby regularnie stosować serum.

7. TonikTonik jest niezbędny do przywrócenia odpowiedniego pH skórze bezpośrednio po myciu. Dzięki temu jest ona lepiej nawilżona i odpowiednio przygotowana na przyjęcie składników obecnych w kosmetykach pielęgnacyjnych.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Tonik
Tonik jest niezbędny do przywrócenia odpowiedniego pH skórze bezpośrednio po myciu. Dzięki temu jest ona lepiej nawilżona i odpowiednio przygotowana na przyjęcie składników obecnych w kosmetykach pielęgnacyjnych.

6. Płyn micelarnyTo idealny produkt dla osób, które źle tolerują wodę z kranu, a jednocześnie czują dyskomfort po oczyszczeniu skóry za pomocą tradycyjnego mleczka kosmetycznego. Zawarte w tym kosmetyku micele skutecznie usuwają zanieczyszczenia z powierzchni skóry i pozostawiają ją niezwykle czystą oraz odświeżoną.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Płyn micelarny
To idealny produkt dla osób, które źle tolerują wodę z kranu, a jednocześnie czują dyskomfort po oczyszczeniu skóry za pomocą tradycyjnego mleczka kosmetycznego. Zawarte w tym kosmetyku micele skutecznie usuwają zanieczyszczenia z powierzchni skóry i pozostawiają ją niezwykle czystą oraz odświeżoną.

5. Krem do opalaniaŚwiadomość na temat szkodliwego działania promieniowania UV nieustannie wzrasta. To dlatego kosmetyki ochronne cieszą się coraz większym powodzeniem. Niemniej jednak, ciągle zapominamy o ochronie skóry w zimie. Wprawdzie wtedy nasilenie promieniowania jest zdecydowanie mniejsze w porównaniu z innymi porami roku, niemniej jednak odbija się ono od pokrywy śniegu i również wywiera niekorzystny wpływ na skórę. Dlatego warto stosować filtry słoneczne przez cały rok.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Krem do opalania
Świadomość na temat szkodliwego działania promieniowania UV nieustannie wzrasta. To dlatego kosmetyki ochronne cieszą się coraz większym powodzeniem. Niemniej jednak, ciągle zapominamy o ochronie skóry w zimie. Wprawdzie wtedy nasilenie promieniowania jest zdecydowanie mniejsze w porównaniu z innymi porami roku, niemniej jednak odbija się ono od pokrywy śniegu i również wywiera niekorzystny wpływ na skórę. Dlatego warto stosować filtry słoneczne przez cały rok.

4. Krem nawilżającyZdecydowanie krem nawilżający to podstawowy produkt kosmetyczny, który powinien się znaleźć w kosmetyczce każdej kobiety oraz każdego mężczyzny. W końcu każda cera wymaga nieustannego nawilżania i nie ma znaczenia czy jest ona sucha czy też tłusta. Ważne jest to, aby kosmetyk był dobrany odpowiednio do jej typu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Krem nawilżający
Zdecydowanie krem nawilżający to podstawowy produkt kosmetyczny, który powinien się znaleźć w kosmetyczce każdej kobiety oraz każdego mężczyzny. W końcu każda cera wymaga nieustannego nawilżania i nie ma znaczenia czy jest ona sucha czy też tłusta. Ważne jest to, aby kosmetyk był dobrany odpowiednio do jej typu.

3. Balsam do ciałaNiejednej kobiecie przechodzi przez głowę myśl, aby kosmetyk do ciała aplikować na twarz. Niestety nie jest to dobry pomysł, ponieważ są one mocno perfumowane, a to z kolei zwiększa ryzyko podrażnienia delikatnej skóry twarzy na skutek użytkowania tego produktu. Poza tym, kosmetyki do ciała nie spowalniają tak skutecznie procesów starzenia skóry jak kosmetyki do twarzy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Balsam do ciała
Niejednej kobiecie przechodzi przez głowę myśl, aby kosmetyk do ciała aplikować na twarz. Niestety nie jest to dobry pomysł, ponieważ są one mocno perfumowane, a to z kolei zwiększa ryzyko podrażnienia delikatnej skóry twarzy na skutek użytkowania tego produktu. Poza tym, kosmetyki do ciała nie spowalniają tak skutecznie procesów starzenia skóry jak kosmetyki do twarzy.

2. Maska do twarzyMaseczki do twarzy stanowią uzupełnienie regularnej pielęgnacji. W zależności od rodzaju mogą one wykazywać właściwości oczyszczające, nawilżające czy regenerujące. To idealny sposób na poprawę wyglądu skóry przed ważnym wyjściem. Niemniej jednak, jeśli nie masz czasu na wykonywanie maseczki to twoja skóra bardzo na tym nie ucierpi.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Maska do twarzy
Maseczki do twarzy stanowią uzupełnienie regularnej pielęgnacji. W zależności od rodzaju mogą one wykazywać właściwości oczyszczające, nawilżające czy regenerujące. To idealny sposób na poprawę wyglądu skóry przed ważnym wyjściem. Niemniej jednak, jeśli nie masz czasu na wykonywanie maseczki to twoja skóra bardzo na tym nie ucierpi.

1. Krem na szyję i dekoltBardzo często zapominamy o aplikacji kosmetyków na okolice szyi i dekoltu. Niestety partie te w późniejszych latach często zdradzają nasz rzeczywisty wiek biologiczny. Możesz przez wiele lat starannie dbać o skórę twarzy, jednak brak regularnej pielęgnacji w obrębie szyi i dekoltu szybko zdradzi twoją rzeczywistą metrykę. Oczywiście nie musisz kupować specjalnego kosmetyku na te partie skóry. Wystarczy, że będziesz je pielęgnować przy użyciu ulubionego kosmetyku do twarzy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Krem na szyję i dekolt
Bardzo często zapominamy o aplikacji kosmetyków na okolice szyi i dekoltu. Niestety partie te w późniejszych latach często zdradzają nasz rzeczywisty wiek biologiczny. Możesz przez wiele lat starannie dbać o skórę twarzy, jednak brak regularnej pielęgnacji w obrębie szyi i dekoltu szybko zdradzi twoją rzeczywistą metrykę. Oczywiście nie musisz kupować specjalnego kosmetyku na te partie skóry. Wystarczy, że będziesz je pielęgnować przy użyciu ulubionego kosmetyku do twarzy.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Higieniczne mycie rąk Piercing miejsc intymnych Depilacja woskiem w domu Rodzaje tipsów Miesiączka a farbowanie włosów Kosmetyki naturalne Maseczka z drożdży - domowy sposób na trądzik Jędrne ciało na gwiazdkę Pozwól lakierowi rozbłysnąć Koło ratunkowe dla suchych włosów? 10 wskazówek jak bezpiecznie depilować nogi Przydymione oko krok po kroku