Jak szybko pozbyć się siniaków?

7. LódLód to świetny sposób na pozbycie się siniaków. Zbieranie się krwi pod skórą powoduje siniaki, dlatego po traumatycznym urazie łatwo odgadnąć, gdzie pojawi się siniak. Jeśli podejrzewasz, że będziesz mieć siniaka, przyłóż w to miejsce woreczek z lodem. Lód zapobiegnie powstaniu siniaka lub znacznie zminimalizuje jego rozmiar i nasycenie.
Zdjęcie autorstwa Pierre (Rennes) / CC BY

7. Lód
Lód to świetny sposób na pozbycie się siniaków. Zbieranie się krwi pod skórą powoduje siniaki, dlatego po traumatycznym urazie łatwo odgadnąć, gdzie pojawi się siniak. Jeśli podejrzewasz, że będziesz mieć siniaka, przyłóż w to miejsce woreczek z lodem. Lód zapobiegnie powstaniu siniaka lub znacznie zminimalizuje jego rozmiar i nasycenie.

6. MasażMasaż to kolejna pomocna metoda – brzmi to nieco boleśnie, jednak dzięki tej technice kolor siniaka będzie jaśniejszy. Jeśli ból podczas masażu jest bardzo intensywny, nie stosuj tej metody!
Zdjęcie autorstwa Body-n-Care / CC BY

6. Masaż
Masaż to kolejna pomocna metoda – brzmi to nieco boleśnie, jednak dzięki tej technice kolor siniaka będzie jaśniejszy. Jeśli ból podczas masażu jest bardzo intensywny, nie stosuj tej metody!

5. Posmaruj siniak oczaremOczar daje efekt ochłodzenia i może spowodować, że część zgromadzonej krwi cofnie się. Najlepiej stosować tę metodę w przypadku świeżych siniaków, w przypadku starych nie będzie skuteczna. Niektórzy twierdzą, że gliceryna ma podobny wpływ na siniaki.
Zdjęcie oczaru / Shutterstock

5. Posmaruj siniak oczarem
Oczar daje efekt ochłodzenia i może spowodować, że część zgromadzonej krwi cofnie się. Najlepiej stosować tę metodę w przypadku świeżych siniaków, w przypadku starych nie będzie skuteczna. Niektórzy twierdzą, że gliceryna ma podobny wpływ na siniaki.

4. Używaj maści na stany zapalneMaści, które mają właściwości przeciwzapalne pomogą w przypadku siniaków. Istnieje wiele maści na rynku, wystarczy udać się do najbliższej apteki. Pamiętaj, aby przeczytać listę składników produktu, aby upewnić się, że nie jesteś na żaden uczulona.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Używaj maści na stany zapalne
Maści, które mają właściwości przeciwzapalne pomogą w przypadku siniaków. Istnieje wiele maści na rynku, wystarczy udać się do najbliższej apteki. Pamiętaj, aby przeczytać listę składników produktu, aby upewnić się, że nie jesteś na żaden uczulona.

3. Mydło do praniaLekkie potarcie mydłem do prania w miejscu powstania siniaka również jest pomocną metodą. Zmocz lekko mydło i delikatnie masuj siniaka. Powtarzaj czynność co kilka godzin, aby efekt był jak najlepszy.
Zdjęcie autorstwa PDPics / CC BY

3. Mydło do prania
Lekkie potarcie mydłem do prania w miejscu powstania siniaka również jest pomocną metodą. Zmocz lekko mydło i delikatnie masuj siniaka. Powtarzaj czynność co kilka godzin, aby efekt był jak najlepszy.

2. Spożywanie bioflawonoidówOdżywianie również może mieć wpływ na to jak szybko goi się siniak. Owoce cytrusowe, papryka, czarna porzeczka i kasza gryczana to kilka przykładów pożywienia zawierającego bioflawonoidy. Te roślinne molekuły (czasami nazywane witaminą P) pomagają wchłaniać witaminę C. Witamina C lub nakładanie maści z jej zawartością na siniaki również przyspieszy proces gojenia.
Zdjęcie autorstwa liz west / CC BY

2. Spożywanie bioflawonoidów
Odżywianie również może mieć wpływ na to jak szybko goi się siniak. Owoce cytrusowe, papryka, czarna porzeczka i kasza gryczana to kilka przykładów pożywienia zawierającego bioflawonoidy. Te roślinne molekuły (czasami nazywane witaminą P) pomagają wchłaniać witaminę C. Witamina C lub nakładanie maści z jej zawartością na siniaki również przyspieszy proces gojenia.

1. Witamina KIstnieje wiele maści na siniaki, które zawierają witaminę K oraz rzadziej witaminę E. Witamina K używana jest, aby zredukować ilość zgromadzonej krwi dlatego idealnie nadaje się jako składnik maści na siniaki. Suplement z witaminą K również wspomaga gojenie się.
Zdjęcie maści / Shutterstock

1. Witamina K
Istnieje wiele maści na siniaki, które zawierają witaminę K oraz rzadziej witaminę E. Witamina K używana jest, aby zredukować ilość zgromadzonej krwi dlatego idealnie nadaje się jako składnik maści na siniaki. Suplement z witaminą K również wspomaga gojenie się.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Nie rezygnuj z węglowodanów Nadmiar tłuszczyku na biodrach odbiera ci dobry nastrój? Dowiedz się, jak zwalczyć uporczywą tkankę tłuszczową! Pomóż swojemu mózgowi - zacznij żonglować! Ryby – recepta na zdrowie Pośladki w ruch, czyli zmysłowa bachata... "Czy jestem w toksycznym związku?" Poznaj 6 zasadniczych różnic między zdrowym i niezdrowym związkiem Pozbądź się złych nawyków Paznokieć prawdę ci powie Sprawdź, czy masz alergię pod kontrolą Płaskie buty wcale nie tak zdrowe Komórki macierzyste mają głos Jakie dodatkowe korzyści niesie za sobą stosowanie tabletek antykoncepcyjnych?