Idealny makijaż na dzień
JEA • dawno temuPraktyczne porady i przestrogi dotyczące sztuki makijażu twarzy.
Pierwszym krokiem do wykonania idealnego makijażu jest prawidłowo nałożony podkład. Pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu i nawilżeniu twarzy dobrym kremem, najlepiej z witaminami, przed nałożeniem podkładu. Nałóż na koniuszki palców jednej ręki małą ilość podkładu, a następnie ogrzej go, dociskając podkład palcami drugiej dłoni. Nakładaj podkład ruchami promienistymi począwszy od środka twarzy ku jej obrzeżom. Starannie rozsmaruj podkład na zewnętrznych partiach twarzy, szczególnie na żuchwie. Żeby zwiększyć trwałość makijażu oczu i ust, również na nie nanieś cienką warstwę podkładu. Użyty na powiekach oczu i wokół nich podkład powinien być płynny, gdyż nakładanie podkładu gęstszej konsystencji pociągałoby za sobą konieczność niewskazanego naciągania tego najdelikatniejszego punktu twarzy. Co więcej, płynna konsystencja lepiej maskuje zmarszczki, podczas gdy gruboziarnista je uwypukla. Po nałożeniu podkładu polecam przyłożenie obu dłoni do twarzy, tak aby ociepliły podkład i spowodowały lepsze ułożenie się podkładu na nierównościach naskórka.
Chcąc zagwarantować sobie trwałość makijażu, tak by po pewnym czasie nos nie zaczął się świecić, a cienie do powiek i pomadka starły, nałóż grubym pędzlem na twarz warstwę sypkiego pudru, najlepiej transparentnego. Nie "wcieraj" pudru prasowanego, gdyż nie tylko, że ściera on podkład, ale i bardziej uwidacznia zmarszczki mimiczne. Puder nie powinien być ciemniejszy od podkładu (oczywiście z wyjątkiem pudru brązującego nakładanego selektywnie), gdyż postarza i czyni zmarszczki bardziej widocznymi. Zaletą pudru sypkiego jest to, że pomaga uczynić bardziej płynną granicę między podkładem a skórą szyi, czy zbyt jaskrawym różem a resztą powierzchni policzków — gasi kontrasty. Puder w kamieniu służy do poprawek poza domem i powinien być nakładany po uprzednim "osuszeniu" twarzy z sebum chusteczką jednorazową.
Intensywność makijażu oczu i ust na dzień jest kwestią indywidualną. Poza typem urody, który bądź ogranicza swobodę w stosowaniu ostrego makijażu, bądź jej sprzyja, wyrazistość make-upu zależy od takich zmiennych czynników jak ubiór, pogoda, czy po prostu nastrój danego dnia. Nakładając tusz do rzęs, pamiętaj dokładnie nałożyć go w zewnętrznych i wewnętrznych kącikach oczu. Chcąc pogrubić rzęsy, możesz uprzednio nałożyć delikatnie trochę pudru sypkiego na powieki i pociągnąć pędzelek nad rzęsami. Podczas gdy na górny rząd rzęs nakładamy tusz, trzymając szczoteczkę poziomo, w przypadku rzęs dolnych trzymamy szczoteczkę pionowo. Ciemne cienie dają najlepszy efekt tuż przy nasadzie rzęs i dalej do góry powinny stawać się stopniowo coraz jaśniejsze, aż do zupełnie jasnych pod łukiem brwiowym.
Jeżeli używasz pomadki koloryzującej, obrysuj usta konturówką, aby zapobiec rozmazywaniu się ich konturu. Złagodź linię konturówki, rozcierając ją delikatnie do wewnątrz ust. Nałóż na usta pomadkę, odciśnij ślad ust na chusteczce jednorazowej, a następnie nałóż drugą warstwę pomadki. Chcąc uzyskać efekt optycznego powiększenia ust, nałóż pośrodku ust, na złączeniu górnej i dolej wargi, odrobinę błyszczyka, następnie delikatnie rozetrzyj go samymi ustami. Najmniej kłopotliwy, nie wymagający retuszu i najbardziej naturalnie wyglądający podczas dnia jest sam błyszczyk do ust, czy to bezbarwny, czy koloryzujący. Używając błyszczyka nie ryzykujesz efektu optycznego pomniejszenia ust, jaki często daje pomadka matowa, w ciemnych odcieniach.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze