Czym jest nimfomania?
ALICJA • dawno temuWzmożony popęd seksualny może mieć podłoże chorobowe. Uporczywa i wyniszczająca potrzeba uprawiania stosunków płciowych u kobiet nazywana jest nimfomanią. Choroba przesłania inne potrzeby i determinuje cały dzień cierpiącej na nią osoby. Co gorsza, pociąga za sobą poważne konsekwencje dla zdrowia. Jakie są przyczyny i skutki nimfomanii oraz jak sobie z nią radzić?
Objawy nimfomanii
Choć nie istnieje norma określająca prawidłową częstotliwość odbywania stosunków seksualnych można wskazać na pewne nieprawidłowości w zachowaniu. Nadmierny popęd prowadzi do podejmowania współżycia z przypadkowymi partnerami i korzystania z każdej nadarzającej się okazji do stosunku. Jak można się domyślać, erotomanki nie myślą o uczuciach drugiej osoby ani o zabezpieczeniu. Liczy się wyłącznie zaspokojenie żądzy. Takie postępowanie grozi chorobami wenerycznymi, grzybiczymi oraz niechcianymi ciążami. Napięcie seksualne może popychać nimfomankę do perwersyjnych stosunków zagrażających zdrowiu, w których chce udowodnić swoją sprawność.
Przyczyny erotomanii u kobiet
Hiperseksulaność zazwyczaj występuje jako konsekwencja innego schorzenia. Często jest elementem zaburzeń nerwicowych lub elementem jakiejś manii. Zdarza się, że nimfomania powstaje w wyniku zaburzeń neurologicznych. Pojawia się niekiedy przy guzach mózgu, chorobach endokrynologicznych oraz na skutek zażywania narkotyków.
Leczenie hiperseksualności
Osoby, którym popęd seksualny uniemożliwia zbudowanie związku i dezorganizuje całkowicie dotychczasowe życie powinny zgłosić się po pomoc do seksuologa lub psychiatry.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze