Czerwone łokcie
DAMIESA • dawno temu • 1 komentarzTa część ciała w codziennej pielęgnacji jest bardzo często pomijana. Powód? Łokcie są słabo widoczne, więc dopiero, kiedy pojawią się na nich zrogowacenia i pęknięcia, zaczynamy działać. Takie postępowanie to duży błąd. Dlatego od dziś proponuję postawienie sobie obietnicy zwiększonej troski o tę strefę, zwłaszcza, że w sezonie letnim będziemy ją eksponować nader często.
Oliwa z oliwek
Ten produkt spożywczy jest pomocny zawsze wtedy, kiedy szybko potrzebujemy dostarczyć skórze solidnej dawki natłuszczenia. Sprawdzi się zatem i w tym przypadku. Wystarczy przygotować na bazie oliwy z oliwek kąpiel, następnie odżywczą mieszankę przelać do niewysokiej miseczki i potrzymać w niej łokcie. Innym sposobem jest położenie na łokciach kompresu nasączonego miksturą.
Olejek rycynowy
Spierzchniętej skórze na łokciach pomoże także nacieranie olejkiem rycynowym. Ważna jest jednak systematyczność. Po kilku takich zabiegach naskórek na łokciach powinien stać się gładszy i bardziej miękki.
Sok z cytryny
Skóra na łokciach, która nie jest pielęgnowana systematycznie, może z czasem przybrać nieestetycznie wyglądający, szarawy lub czerwony kolor. Pomoże w takim przypadku sok z cytryny, który ma działanie rozjaśniające. Możesz więc nacierać łokcie plasterkiem tego cytrusa lub nasączyć wacik sokiem i delikatnie masować.
Pamiętaj: w profilaktyce o piękno tej części ciała pomoże także maść z witaminą A. Nie zapominaj także o peelingu złuszczającym martwe komórki naskórka!
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze