Popielaty blond – najmodniejszy kolor tego sezonu
ALEKSANDRA LIPIEC • dawno temu • 1 komentarzPopielaty blond to niezwykle twarzowy odcień, w szczególności dla osób o jasnej, lecz ciepłej karnacji. Jako kolor chłodny równoważy delikatną letnią opaleniznę. Czy da się go uzyskać domowym sposobem? Jak dbać o włosy w kolorze popielatego blondu? Podpowiadamy.
![](https://i.wpimg.pl/100x0/m.autokult.pl/vnjbcw5keq8ribvkghb0gmh4-6388312.png)
Komu pasuje popielaty blond?
W popielatym blondzie dobrze wyglądają dziewczyny o typowo słowiańskim typie urody. Kolor ten nie sprawdza się natomiast u szatynek, które mają ciemną karnację. Szarawy odcień blondu pięknie podkreśla zimnoniebieskie i stalowoszare oczy oraz rozświetla cerę delikatnie muśniętą słońcem. Popielaty blond może okazać się strzałem w dziesiątkę dla miłośniczek ubrań w chłodnych kolorach. Przy takim kolorze włosów niezbyt dobrze wypadają za to intensywne ciepłe barwy, jak pomarańcz i głęboka czerwień.
Popielaty blond zarówno w jasnej, jak i w ciemnej odsłonie prezentuje się bardzo naturalnie. Do świata mody po raz pierwszy wprowadziły go lata 70., kiedy to poszukiwano przeciwwagi dla wszechobecnej, lecz nieco sztucznie wyglądającej platyny. Platynowe włosy – przyozdabiane szerokimi opaskami i kokardami – ustąpiły miejsca bezpretensjonalnej szarości, która idealnie zgrywa się z najpopularniejszym wśród Polek typem urody lato.
![](https://i.wpimg.pl/100x0/m.autokult.pl/vnjbcw5keq8ribvkghb0gmh4-6388312.png)
Niewątpliwą zaletą popielatego blondu jest to, że świetnie wpisuje się zarówno w styl rockowy, jak i w dziewczęce stylizacje boho. To odcień uniwersalny, któremu nie sposób odmówić uroku. Fenomenalnie sprawdza się u kobiet z ostrymi rysami twarzy, zwłaszcza w połączeniu z nowoczesnym asymetrycznym cięciem.
Malowanie na popielaty blond – w domu czy w salonie fryzjerskim?
Popielaty blond, jak wszystkie chłodne odcienie, jest przeznaczony do naprawdę zadbanych włosów, charakteryzujących się odpowiednim stopniem nawilżenia. To dlatego, że potrafi podkreślić suche i rozdwojone końcówki, sprawiając tym samym, że efekt koloryzacji pozostawia wiele do życzenia.
Oceny stanu włosów powinien dokonać profesjonalista. W ręce fryzjera warto też oddać samo malowanie, gdyż tak chłodne tony należą do prawie nieosiągalnych przy użyciu farb drogeryjnych. Popielate blondy trudno znaleźć na sklepowych półkach z farbami, a jeszcze trudniej przenieść na swoje włosy, zwłaszcza jeśli dominują w nich ciepłe refleksy. Najczęściej wskutek domowej koloryzacji zamiast chłodnego popielu na włosach pojawia się miodowy lub rudawy blond.
![](https://i.wpimg.pl/100x0/m.autokult.pl/vnjbcw5keq8ribvkghb0gmh4-6388312.png)
Zazwyczaj przed nałożeniem koloru popielaty blond trzeba przeprowadzić dekoloryzację. Rozjaśnianie jest konieczne, kiedy w kosmykach dominują ciepłe (np. czerwone) pigmenty. Malowanie przebiega więc w dwóch lub nawet trzech etapach.
Popielaty blond – jak pielęgnować włosy?
Zimny pigment jest bardzo trudny do utrzymania na włosach, dlatego po koloryzacji trzeba stosować szampon do włosów farbowanych, który pozwala przedłużyć trwałość barwnika i zapobiega pojawianiu się żółtych refleksów. Można zastąpić go specjalnym szamponem niwelującym miedziane tony. Utratę popielatego koloru da się opóźnić dzięki płukankom ze srebra koloidalnego.
![](https://i.wpimg.pl/100x0/m.autokult.pl/vnjbcw5keq8ribvkghb0gmh4-6388312.png)
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze