Masaż twarzy
DAMIESA • dawno temuReceptę na młody wygląd skóry stanowi połączenie pielęgnacji cery za pomocą kosmetyków z masażem skóry. Wykonanie takiego zabiegu wymaga jednak odpowiedniej wiedzy na ten temat oraz wprawy, ale to przychodzi z czasem. Pora zatem poznać kilka praktycznych technik masażu, które pozwolą sukcesywnie zbliżać się do idealnej gładkości cery. Jak przeprowadzić masowanie twarzy?
Jak wykonywać masaż?
Zabieg należy przeprowadzać po dokładnym umyciu i wysuszeniu skóry ręcznikiem. Aby poprawić owal twarzy należy wykonywać ruchy „głaskające”, złączonymi palcami dłoni w kierunku od żuchwy do skroni. Taki masaż powinien być delikatny. Pionowe linie na czole wygładzi masaż palcem wskazującym i środkowym wykonywany ruchem spiralnym. Należy go zacząć od linii brwi i stopniowo przesuwać palce w kierunku skroni. Dobrze sprawdzi się także lekkie podszczypywanie skóry w trakcie zabiegu, co pozwoli cerze odzyskać blask i zdrowy koloryt.
Podczas masowania twarzy nie należy zapominać o szyi. Tutaj także mogą pojawić się pierwsze oznaki starzenia, takie jak poprzeczne linie, więc warto im zapobiegać. Brak elastyczności podbródka zminimalizuje masaż polegający na przesuwaniu dłoni od środka szyi w kierunki uszu. Szyję należy zaś masować ukośnymi ruchami. Skóra wokół oczu wymaga jeszcze większej troski. Jest ona bardzo wrażliwa i znacznie bardziej podatna na pojawianie się zmarszczek, a więc masaż powinien być bardziej delikatny.
Działanie masażu i najczęściej popełniane błędy
Najlepsze efekty przynosi zastosowanie do tego rodzaju zabiegu kosmetyku do pielęgnacji. Może to być zatem odżywczy krem, żel chłodzący do twarzy, regenerujące serum czy też nawilżające mleczko. Specyfiki te pozwolą dłoniom dosłownie „ślizgać się” po skórze, a więc zabieg będzie przyjemniejszy i nie spowoduje podrażnień. Kiedy kosmetyk zacznie wysychać, a skóra będzie stawiać opór, należy ponowić aplikację. Ponadto dodatkową korzyścią takiego zabiegu będzie pobudzenie komórek do działania i odnowy biologicznej, przez ułatwienie wchłoniania zawartych w specyfikach składników odżywczych.Masaż twarzy ma działanie odprężające, a także stymulujące tkanki do produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra na dłużej zachowuje swój młodzieńczy wygląd. Znikają zatem postarzające wygląd bruzdy, a cera zyskuje większą elastyczność. Uciskanie odpowiednich punktów twarzy działa także jak akupresura, a więc taki zabieg poprawia nastrój i pozwala odzyskać energię. Dotyk wyzwala hormony szczęścia, czyli endorfiny, a więc taki masaż ma pozytywne działanie nie tylko na ciało, ale także ducha. Dobre efekty przynosi zabieg wykonany przy użyciu antystresowego kremu.
Najczęstszym błędem popełnianym w trakcie wykonywania tego zabiegu jest zazwyczaj zbyt intensywne masowanie skóry. Takie działanie przynosi niestety zamiast korzyści same straty. Zbyt mocno naciągana skóra może w konsekwencji reagować nadwrażliwością, zaczerwienieniem czy uczuciem dyskomfortu, takim jak szczypanie czy pieczenie. Do tego zbyt „brutalny” masaż może również przyczynić się do szybszego pojawiania się zmarszczek!
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze