Masowanie twarzy
DAMIESA • dawno temuTwarz to mapa punktów energetycznych, które odpowiednio pobudzane mogą poprawić kondycję cery. Grunt to zgłębić wiedzę na temat technik takiego zabiegu, bo wbrew pozorom nie jest to wcale prosta sprawa. Taki rytuał piękności wymaga delikatności, wyczucia i pewnej wprawy, jednak to przychodzi z czasem. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, dobrze jest poświęcić na taki masaż twarzy kilka minut dziennie, najlepiej rano i wieczorem w trakcie innych zabiegów pielęgnacyjnych.
Jak powinien wyglądać masaż twarzy o poranku?
Masaż spowoduje, że skóra lekko się zaróżowi, co jest oznaką poprawy jej krążenia. Rumieniec jednak po jakimś czasie znika, więc nie warto go specjalnie tuszować kosmetykami do makijażu. Masowanie skóry rozpoczyna się od szyi, stopniowo kierując się w górę twarzy. Kolejność jest bardzo ważna, bo najlepsze efekty można uzyskać jedynie wtedy, kiedy zabieg wykona się zgodnie z ruchem przepływu krwi. Jeśli chodzi o technikę, to można ją porównać do ćwiczeń fizycznych. Zabiegi odmładzające twarzrozpoczyna więc lekka rozgrzewka (głąskające masowanie skóry), potem następuje wzmożony trening (ugniatanie, oszczypywanie i oklepywanie konkretnych partii twarzy), a rytuał pielęgnacyjny kończy odprężająca gimnastyka (ruchy uspokajające, liftingujące i modelujące). Aby wygładzić „lwią zmarszczkę” lub nie dopuścić do jej powstania należy gładzić czoło palcami (wskazującym i środkowym), zaczynając od środka, symetrycznie wykonując ruchy na boki, w kierunku skroni. Zataczając nimi spirale na powierzchni skóry można pobudzić odnowę komórkową w tym obszarze twarzy, a co za tym idzie — zapobiegać tworzeniu się poziomych zmarszczek powodujących efekt „marsowego czoła”. Okrężne ruchy świetnie sprawdzą się zaś w przypadku skóry wokół oczu. Masaż należy zacząć od ich środka, przesuwając palce ku zewnętrznym kącikom, przechodząc przez łuk brwiowy, aż do kącików wewnętrznych. Taki masaż limfatyczny sprawdzi się także w przypadku brody. By poprawić owal twarzy zaleca się masowanie jej od podbródka w kierunku uszu. Usta zaś można oklepywać opuszkami palców, co je nieco ujędrni, natomiast bruzdy wokół nich należy lekko rozcierać na boki. Odmłodzenie twarzy jest widoczne już po pierwszym zabiegu.
Wieczorne masowanie skóry
Po całym dniu na twarzy mogą pojawić się oznaki zmęczenia, a także dyskomfort mięśni. Aby więc pomóc jej w regeneracji, należy w pierwszej kolejności wypróbować kilka technik rozluźniających i napinających konkretne partie. Popularna w dzisiejszych czasach joga twarzy, potrafi zdziałać cuda, a do tego przygotowuje do kolejnych zabiegów. Takie odmładzanie skóry ujędrnia cerę i zapobiega jej wiotczeniu oraz pozwala rozluźnić napięte mięśnie. Dopiero po niej warto wykonać masaż, który zredukuje wszelkie obrzęki i wygładzi bruzdy. Taki drenaż limfatyczny tej części ciała redukuje zastoje wodne, a więc pozwala wyeliminować podkrążone oczy i poprawić koloryt cery, która niedotleniona, podczas długich godzin spędzonych za biurkiem w pracy, może mieć poszarzały koloryt. Do masażu warto użyć olejków, np. lawendowego lub migdałowego, ale równie dobre efekty przynosi wykonywanie go przy pomocy kremu nawilżającego albo podczas aplikacji serum na noc. Dobrym pomysłem jest dodanie do kosmetyku witaminy A i E, które podziałają odmładzająco. Optymalny czas na wykonanie takiego zabiegu to około 10 minut. Jeśli chodzi o technikę można wykorzystać te same ruchy masażu, które wykonuje się o poranku.
Przeciwwskazaniem do takiego zabiegu są takie przypadłości dermatologiczne jak trądzik, stany ropne czy — w przypadku szyi — powiększone węzły chłonne.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze