Ćwicz mięśnie Kegla przed porodem
MAGDALENA MOSKAL • dawno temuMięśnie Kegla znajdują się między kością łonową a ogonową. Dlaczego warto je trenować? Dobrze wyćwiczone zapobiegają i pomagają leczyć nietrzymanie moczu, ułatwiają poród, a ponadto poprawiają jakość życia seksualnego. Warto o tym pamiętać już teraz, bowiem mięśnie Kegla, wraz z upływem lat, słabną.
Na osłabienie mięśni Kegla wpływa zdecydowanieciążai poród, ale także praca fizyczna, stres i niezdrowy tryb życia. Jakie są skutki osłabienia tych mięśni? Po pierwsze, niećwiczone mięśnie stają się mniej efektywne, sprzyjają bólowi pleców, niewłaściwej postawie i problemom z nietrzymaniem moczu. Ponadto mogą wpływać na sferę seksualną kobiety.
Systematyczne ćwiczenia mięśni Keglanie zajmują dużo czasu w ciągu dnia. A nawyk ten może pomóc wyeliminować nieprzyjemne skutki ich osłabienia. Ponadto wyćwiczone mięśnie ułatwiają kobiecie poródi pozwalają szybciej powrócić do formy po urodzeniu dziecka.
Mięśnie Kegla znajdują się między kością łonową a ogonową. Jak je właściwie zlokalizować? Usiądź na krawędzi stołu, nogi ustaw w lekkim rozkroku a następnie napnij mięśnie w okolicach cewki moczowej i odbytu. To właśnie mięśnie Kegla. Jak ćwiczyć mięśnie w prawidłowy sposób?Leżąc na plecach ugnij kolana (stopy złączone razem), ręce rozłóż po boku. W tej pozycji unieś do góry miednicę pamiętając, aby dolna część kręgosłupa przylegała do podłogi. Trzymaj ciało w tej pozycji kilka sekund. Ćwiczenia powtarzaj pięć razy, o dowolnej porze dnia. Najwygodniej jest je wykonywać tuż przed snem.Żródło: www.jejzdrowie.pl
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze