Leczenie kaca
KAROLINA • dawno temuJuż dziś czas wybrać się na huczną imprezę związaną z przywitaniem Nowego Roku. Wszystko powinno zostać zapięte na ostatni guzik, a wszelkie codzienne problemy należy pozostawić za sobą. Należyte przygotowanie prawdziwie królewskiej uczty jest bardzo ważnym elementem składającym się na komfort zabawy i poczucie beztroski. Niezwykle istotny jest również odpowiedni dobór trunków, znajdujących się w centrum uwagi podczas wznoszenia noworocznych toastów. Niestety bardzo mało osób potrafi kontrolować ilości spożytego alkoholu i zazwyczaj odchorowuje to dnia następnego. Chyba każdy z nas choć raz miał przysłowiowego kaca i starał się go z różnym powodzeniem wyleczyć znanymi mu sposobami. Zobacz, co kryje się pod tajemniczą nazwą kac i w jaki sposób najlepiej jest postępować, aby się go pozbyć.
Co to jest kac?
Upojne noce nierzadko kończą się nie tylko kacem moralnym. Ogólnie złe samopoczucie towarzyszy nam przez cały dzień. Już książkowy jest przykład picia ogromnych ilości wody, zawroty i ból głowy oraz przede wszystkim nadwrażliwość słuchowa. Taki stan bardzo szybko zastępuje nam wspaniałe samopoczucie dnia poprzedniego i potrafi na dłuższy czas zniechęcić do spożywania jakiegokolwiek alkoholu. Syndrom dnia po nierzadko także kończy się godzinami spędzonymi w toalecie na próbie pokonania towarzyszących mdłości. Nie ulega wątpliwości, że każdy kto przeżył choć jedną upojną noc, doskonale wie, jakie są objawy kaca. Warto jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, co to jest kac? Dlaczego tak dotkliwie boli nas głowa? Okazuje się, że kac alkoholowy to nic innego, jak nadmierne odwodnienie organizmu. Jest to jedna z wiodących teorii dotyczących jego powstawania. Obok niej wymienia się także zatrucie organizmu, hipoglikemię, a także niedobór witamin. To dlatego tak chętnie zupełnie nieświadomie sięgamy dnia następnego po ogromne ilości napojów albo ogarnia nas wielka ochota na owoce cytrusowe. Nie czekaj, aż ból głowy przejdzie sam i zobacz,jak leczyć kaca.
Jak leczyć kaca?
Jak już wspomniano, kiedy tylko zaczynamy odczuwać pierwsze objawy odwodnienia organizmu spowodowanego alkoholem, błyskawicznie szukamy skutecznych środków na kaca. Obecnie mamy do czynienia z gotowymi mieszankami, jednakże nie tyle mają one leczyć, co zapobiegać powstaniu kaca. Istnieje również szereg sprawdzonych i bardzo starych sposobów na kaca. Po pierwsze, po przebudzeniu bardzo pomoże nam przetrwać kolejne godziny ciepła herbata z dodatkiem cytryny i miodu. To nie tylko świetny sposób na uzupełnienie płynów, lecz także witamin. Poza tym nie jest niesłuszne powiedzenie: „na kaca najlepsza praca”. Okazuje się, że złe samopoczucie może znacznie szybciej ustąpić, kiedy zdecydujemy się na intensywny wysiłek fizyczny. Od bardzo dawna znana jest metoda leczenia kaca poprzez jedzenie jajecznicy albo gotowanych jajek. Sposób ten może nie być skuteczny względem osób, u których wystąpił jadłowstręt, choć czasami warto się przemóc. Nasze samopoczucie polepszą również bogate w witaminy i minerały soki owocowe albo warzywne.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze