Zabiegi laserowe na twarz
BEATKA • dawno temuZabiegi laserowe są wykorzystywane do leczenia poważnych zmian zdrowotnych, jak również do usuwania zmian kosmetycznych będących jedynie problemem estetycznym. Dermatologia kosmetyczna oferuje likwidowanie przebarwień na twarzy, zamykanie naczynek krwionośnych, usuwanie blizn potrądzikowych, fotoodmładzanie, depilację twarzy itd. Skóra twarzy jest wizytówką kobiety. To na niej widać pierwsze oznaki starzenia i upływu czasu. Dlatego tak ważna jest jej pielęgnacja. Zabiegi laserowe pozwalają niekiedy usunąć problemy, które nie poddają się kosmetykom.
Wskazania do zabiegu laserowego
Pewnie nie ty jedna zastanawiasz się nad tym, jak się odmłodzić? Kiedy już kosmetyki do twarzy przestają przynosić widoczne rezultaty, warto zainteresować się zabiegami laserowymi. Dermatologia kosmetyczna oferuje zabiegi na: usuwanie zmian pigmentowych, czyli przebarwień skóry, zamykanie naczynek charakterystycznych dla cery naczyniowej, frakcjonowanie oraz fotoodmładzanie, usuwanie zmian trądzikowych i blizn po trądziku, peeling laserowy, zmniejszanie rozszerzonych porów, depilację laserową owłosienia na twarzy, modelowanie kształtu twarzy i likwidację drugiego podbródka.
Zabiegi laserowe wpływają na jędrność skóry twarzy i poprawiają jej koloryt. W jaki sposób można zakwalifikować się na zabieg laserowy? Decyduje o tym lekarz, który ocenia przebarwienia, zmiany barwnikowe, inne zmiany skórne (ich średnicę, kolor, głębokość), reakcję i wrażliwość skóry. Moc lasera musi zostać odpowiednio dobrana. Zbyt mało energii po prostu nie przyniesie rezultatu, a zbyt dużo może poparzyć lub spalić skórę.
Do zabiegów laserowych należy odpowiednio się przygotować. Zabronione jest opalanie się na słońcu lub w solarium minimum miesiąc przed zabiegiem. Jeżeli przygotowujesz się do epilacji włosków na twarzy, zrezygnuj z depilowania ich za pomocą woskowania, pęsety, depilatora mechanicznego. Możesz golić je maszynką. Przed zabiegiem należy zadbać o nawilżenie skóry. W tym celu warto przyjmować suplementy diety oraz używać kremów nawilżających. W dniu zabiegu nie można spożywać alkoholu. Cztery tygodnie przed zabiegiem należy odstawić kremy z retinolem. Około tydzień przed zabiegiem należy wykonać ostatni peeling twarzy.
W trakcie zabiegu skóra pacjenta może lekko piec. Osoby bardzo wrażliwe na ból powinny dostać znieczulenie miejscowe. Wcześniej warto o tym porozmawiać z lekarzem.
Przeciwwskazania do zabiegu laserowego
Osoby poddawane zabiegowi mogą odczuwać pewne nieprzyjemności. Należą do nich pieczenie, kłucie, szczypanie. Po zabiegu miejsca poddawane zmianom mogą być opuchnięte, może pojawić się na nich rumień. Objawy te ustępują samoistnie po kilku dniach. Można przykładać do twarzy zimne okłady w celu przyspieszenia likwidacji rumienia i obrzęku.
Do zabiegu nie mogą być zakwalifikowane kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące piersią. Przeciwwskazaniami są też: opalenizna (powstała w ciągu ostatniego miesiąca), przyjmowanie retinoidów i tetracykliny, czyli tzw. leków światłoczułych, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, zażywanie ziół takich jak dziurawiec, nagietek, choroby: bielactwo, łuszczyca, padaczka, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby hormonalne i endokrynologiczne (zespół policystycznych jajników, cukrzyca), stosowanie sterydów, posiadanie suchej i wrażliwej skóry.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze