Oszczędź pieniądze i… oszczędź tkaninę, czyli jak efektywnie prać w niskich temperaturach
REDAKCJA • dawno temuPranie w niskiej temperaturze nie niszczy ubrań, nie spiera kolorów i zapobiega zbieganiu się materiału. W dodatku pozwala na znaczne oszczędności w zużyciu energii elektrycznej, a tym samym pozytywnie wpływa na budżet domowy. Czy jednak pranie w chłodnej wodzie to same plusy?
Niestety nie. Podstawowym minusem jest oczywiście nieradzenie sobie z uporczywymi plamami. Trudno jest sprać pozostałości po soku malinowym czy tłuszczu w 20°C. Panuje przekonanie, że niska temperatura sprawdza się dobrze jedynie w przypadku bardzo delikatnych tkanin (np. jedwabiu) lub też podczas szybkiej przepierki, kiedy zależy nam jedynie na odświeżeniu niezbyt brudnej garderoby. Nie mówiąc już o dużym praniu ubrań całej rodziny!
Większość z nas woli zapłacić więcej za prąd i zgodzić się na stopniowe blaknięcie tkanin pranych w wysokich temperaturach, niż chodzić w niewypranych ubraniach. Czy to jedyna alternatywa, jaka nam pozostaje?
System Mix Power+ od Candy – jak to działa?
Rozwiązaniem, które zachowuje wszystkie pozytywne aspekty prania w niskich temperaturach, a także eliminuje zasadniczą wadę tego rozwiązania, jest System Mix Power+. Opatentowana przez markę Candy technologia umożliwia pranie w 20°C z takimi samymi efektami jak w 40°C.
Większość pralek Candy została wzbogacona o tę technologię. Jej zasada działania jest następująca:
- Wstępne rozpuszczenie detergentu odbywa się jeszcze poza bębnem pralki, w specjalnym mikserze, a następnie roztwór ten wtryskiwany jest bezpośrednio na ubrania.
- W pierwszym etapie prania bęben obraca się powoli, aby detergent trafił na wszystkie tkaniny.
Dzięki temu, że proszek (lub inny środek piorący) ma styczność z garderobą dopiero po zmieszaniu z wodą i po aktywizacji składników piorących:
- na ubraniach nie będzie białych plam (czyli osadu po proszku),
- detergent łatwiej się wypłucze (co okazuje się szczególnie istotne dla alergików oraz małych dzieci),
- możliwe będzie efektywne pranie w bardzo niskiej temperaturze (20°C z takim rezultatem jak w 40°C).
Liczy się pojemność, czyli co trzeba wiedzieć o załadunku
Pralki dostępne w ofercie Candy mogą pomieścić od 4 do aż 10 kg prania w zależności od modelu. Żeby poziom załadunku urządzenia odpowiadał potrzebom domowników, trzeba ustalić liczbę wszystkich mieszkańców (razem z dziećmi):
- dla 1–2 osób wystarczy pralka o załadunku 4–6 kg,
- dla 3–4 osób będzie idealna pralka o 6–7 kg załadunku,
- dla 4 osób i więcej – nada się pralka o co najmniej 8 kg załadunku,
- trzeba przy tym pamiętać, że każde dziecko to nawet 2 razy więcej prania niż dorosły.
Dla singla z małym mieszkaniem świetnym wyborem okaże się AQUA 1142D1S-S, najmniejsza pralka na rynku! Pomieści 4 kg prania i zajmie niewiele miejsca, dlatego jest rekomendowana mieszkańcom kawalerek. Zmieści się pod blatem w kuchni i w każdej łazience.
Najlepsze rozwiązanie dla czteroosobowej rodziny z dwójką małych dzieci to model GSF 1510LWHC3/1. Oprócz 10 kg załadunku i technologii System Mix Power+ jest wyposażona również w innowacyjne rozwiązanie, czyli technologię Simply-Fi. Simply-Fi to linia AGD, z którymi możesz się komunikować dzięki aplikacji mobilnej i Wi-Fi, gdziekolwiek przebywasz.
Wyobraź sobie, że jesteś w pracy i prosisz dzieci, aby włożyły do bębna swoje ubrania. Nie uruchomią pralki – są na to zbyt małe – ale Ty dzięki telefonowi możesz włączyć pralkę, ustawić dowolny program i w dodatku śledzić na bieżąco etapy prania.
Candy – pionier z doświadczeniem
Candy to włoska rodzinna firma, która od 70 lat jest jednym z europejskich liderów AGD. Od samego początku poszukuje nowych rozwiązań ułatwiających życie użytkowników. W latach 50. ubiegłego wieku marka skonstruowała pierwszą we Włoszech pralkę automatyczną, w latach 80. opracowała rewolucyjną technologię System Mix Power+, a ta natchnęła innych producentów pralek do opracowania podobnych rozwiązań. Dzisiaj prezentuje linię urządzeń AGD Simply-Fi, z którą dzięki dostępowi do sieci możesz się komunikować.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze