Przyszła mama w salonach piękności
DANUTA CAPIGA • dawno temuPrzyszła mama w zdrowej, przebiegającej bez zakłóceń ciąży nie musi rezygnować z zabiegów kosmetycznych, musi tylko wiedzieć, które są dla niej niewskazane a wręcz zakazane.
Przyszła mama w zdrowej, przebiegającej bez zakłóceń ciąży nie musi rezygnować z zabiegów kosmetycznych, musi tylko wiedzieć, które są dla niej niewskazane a wręcz zakazane.
Zabiegi powinny być mało inwazyjne, delikatne i wykonywane ręcznie. W pierwszym trymestrze należy ograniczyć używanie kosmetyków do niezbędnego minimum tak, by rozwijający się płód miał jak najmniejszy kontakt z substancjami chemicznymi, a przez cały okres ciąży stosować kosmetyki przeznaczone specjalnie dla kobiet ciężarnych. Skóra w czasie ciąży jest bardziej wrażliwa i może reagować alergicznie. Czasami pojawia się trądzik, przebarwienia, skóra produkuje więcej łoju, przez co staje się bardziej tłusta. U innych skóra podczas ciąży pięknieje, u innych sprawia same kłopoty.
Ciąża to zwykły stan fizjologiczny i jeśli przebiega prawidłowo, nie ma przeciwwskazań do pewnych zabiegów. Pacjentka tylko musi uprzedzić przed wizytą, że oczekuje dziecka.
Przyszła mama powinna głównie skupić się na nawilżeniu twarzy, regeneracji ciała i na relaksie. Można też wybrać zabiegi aromaterapeutyczne. Dobrze dobrane mieszanki olejków działają odprężająco i kojąco. Polecane też są masaże nie rozgrzewające. Podczas masażu rejon brzucha musi być wyłączony. Masaż to najlepszy sposób na poprawę krążenia krwi i limfy. Dzięki niemu zmniejszają się obrzęki, znika sztywność mięśni i stawów, masaż uelastycznia skórę, co ułatwia jej rozciąganie.
Ciąża to czas, kiedy w trakcie codziennej pielęgnacji trzeba być bardzo ostrożną. Należy unikać zabiegów z substancjami chemicznymi i przyrządów zabiegowych. Niewskazane są zabiegi silnie złuszczające skórę, takie jak pilingi chemiczne opierające się na działaniu wysokiego stężenia kwasów, zabiegi liftingujące i przeciwzmarszczkowe, które bazują na retinolu. Ciąża jest przeciwwskazaniem do wykonywania wszelkich zabiegów wymagających stosowania prądów, ultradźwięków. Prąd przenikający przez organizm może mieć negatywny wpływ na rozwijający się płód. Niewskazane też jest wypełnianie botoksem, likwidacja przebarwień i blizn. Nie powinno się wykonywać laseroterapii, naświetlania lampami (np. kwarcowymi). Sauna, gorąca kąpiel i inne zabiegi ciepło terapii mogą negatywnie wpłynąć na rozwój płodu.
Kobieta w ciąży nie powinna przyjmować na własną rękę leków wzmacniających organizm i poprawiających urodę. Żelazo, kwas foliowy i witaminy to leki zalecane przez ginekologa, które zdecydowanie wystarczą dla zdrowia mamy i płodu. Wszystkie inne należy konsultować z lekarzem prowadzącym.
Dieta bogata w tłuszcze nienasycone, warzywa i owoce i od czasu do czasu relaksujący masaż znacznie poprawi samopoczucie przyszłej mamy i wpłynie na kondycję organizmu.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze