Dowiedz się, co wpływa na twój biust

10. Zmiany w wyglądzie biustuKażda kobieta w ciągu swojego życia obserwuje drobne zmiany zachodzące w obrębie biustu. Niekiedy bywa on bolesny i tkliwy, z kolei w innych dniach staje się mało wrażliwy na dotyk. Tkanka, z której zbudowane są piersi, może również robić się twarda w niektórych dniach cyklu. Zastanawiasz się, jakie czynniki mają wpływ na twój biust?
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Zmiany w wyglądzie biustu
Każda kobieta w ciągu swojego życia obserwuje drobne zmiany zachodzące w obrębie biustu. Niekiedy bywa on bolesny i tkliwy, z kolei w innych dniach staje się mało wrażliwy na dotyk. Tkanka, z której zbudowane są piersi, może również robić się twarda w niektórych dniach cyklu. Zastanawiasz się, jakie czynniki mają wpływ na twój biust?

9. PokwitanieW trakcie okresu pokwitania u dziewcząt dochodzi do wzrostu poziomu estrogenu we krwi. Hormon ten uczestniczy w procesie dojrzewania piersi, które w przeciągu kilku lat stają się okrąglejsze i pełniejsze.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Pokwitanie
W trakcie okresu pokwitania u dziewcząt dochodzi do wzrostu poziomu estrogenu we krwi. Hormon ten uczestniczy w procesie dojrzewania piersi, które w przeciągu kilku lat stają się okrąglejsze i pełniejsze.

8. Faza cykluBezpośrednio przed miesiączką piersi mogą ulec delikatnemu powiększeniu. Jest to związane z działalnością hormonów, które w tej fazie cyklu powodują zwiększenie ilości tkanki tłuszczowej oraz tkanki łącznej stanowiących elementy gruczołu piersiowego.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Faza cyklu
Bezpośrednio przed miesiączką piersi mogą ulec delikatnemu powiększeniu. Jest to związane z działalnością hormonów, które w tej fazie cyklu powodują zwiększenie ilości tkanki tłuszczowej oraz tkanki łącznej stanowiących elementy gruczołu piersiowego.

7. Faza lutealnaW fazie lutealnej cyklu często obserwuje się znaczący wzrost tkliwości piersi. Jest to związane z podwyższeniem się poziomu hormonów krążących we krwi, co z kolei prowadzi do wzmożonego przepływu krwi przez gruczoł piersiowy oraz zwiększenia jego wrażliwości na dotyk.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Faza lutealna
W fazie lutealnej cyklu często obserwuje się znaczący wzrost tkliwości piersi. Jest to związane z podwyższeniem się poziomu hormonów krążących we krwi, co z kolei prowadzi do wzmożonego przepływu krwi przez gruczoł piersiowy oraz zwiększenia jego wrażliwości na dotyk.

6. OrgazmW trakcie orgazmu obserwuje się wzmożone ukrwienie gruczołów piersiowych u kobiet. Dochodzi wówczas do pęcznienia piersi i stwardnienia sutków.

6. Orgazm
W trakcie orgazmu obserwuje się wzmożone ukrwienie gruczołów piersiowych u kobiet. Dochodzi wówczas do pęcznienia piersi i stwardnienia sutków.

5. CiążaW trakcie ciąży w organizmie kobiety dochodzi do szeregu zmian przygotowujących przyszłą mamę do przyjęcia własnego potomka na świat. W obrębie gruczołu piersiowego dochodzi do zwiększenia ilości naczyń krwionośnych i przewodów mlekowych. Rozwijają się również brodawki, które zwiększają swój rozmiar, a ich otoczka ulega przyciemnieniu. W ten sposób piersi przystosowują się do zbliżającego się procesu karmienia dziecka.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Ciąża
W trakcie ciąży w organizmie kobiety dochodzi do szeregu zmian przygotowujących przyszłą mamę do przyjęcia własnego potomka na świat. W obrębie gruczołu piersiowego dochodzi do zwiększenia ilości naczyń krwionośnych i przewodów mlekowych. Rozwijają się również brodawki, które zwiększają swój rozmiar, a ich otoczka ulega przyciemnieniu. W ten sposób piersi przystosowują się do zbliżającego się procesu karmienia dziecka.

4. PoródBezpośrednio po porodzie dochodzi do gwałtownego wzrostu poziomu prolaktyny w organizmie kobiety. Hormon ten stymuluje gruczoły piersiowe do produkcji mleka. Młode mamy doświadczają wtedy często wycieku mleka z piersi na samą myśl o dziecku.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

4. Poród
Bezpośrednio po porodzie dochodzi do gwałtownego wzrostu poziomu prolaktyny w organizmie kobiety. Hormon ten stymuluje gruczoły piersiowe do produkcji mleka. Młode mamy doświadczają wtedy często wycieku mleka z piersi na samą myśl o dziecku.

3. KlimakteriumW okresie przekwitania dochodzi do gwałtownego obniżenia poziomu estrogenu we krwi. W tym czasie zmianom ulegają również piersi kobiet, w których budowie zaczyna przeważać tkanka tłuszczowa. Piersi stają się wiotkie i opadające.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Klimakterium
W okresie przekwitania dochodzi do gwałtownego obniżenia poziomu estrogenu we krwi. W tym czasie zmianom ulegają również piersi kobiet, w których budowie zaczyna przeważać tkanka tłuszczowa. Piersi stają się wiotkie i opadające.

2. Pigułki antykoncepcyjneJeszcze kilka lat temu pigułki antykoncepcyjne mogły się przyczynić do znaczącego zwiększenia rozmiaru piersi. Było to związane z dużą ilością estrogenu zawartego w ich składzie. Obecnie jego ilość w tabletkach jest znacząco mniejsza i może on spowodować jedynie niewielki wzrost piersi.

2. Pigułki antykoncepcyjne
Jeszcze kilka lat temu pigułki antykoncepcyjne mogły się przyczynić do znaczącego zwiększenia rozmiaru piersi. Było to związane z dużą ilością estrogenu zawartego w ich składzie. Obecnie jego ilość w tabletkach jest znacząco mniejsza i może on spowodować jedynie niewielki wzrost piersi.

1. Zmiana masy ciałaW budowie piersi można wyróżnić tkankę gruczołową oraz tłuszczową. W momencie, gdy kobieta zwiększy masę ciała, może również dojść do delikatnego powiększenia piersi. Zwiększa się wówczas ilość obecnej w jej obrębie tkanki tłuszczowej.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Zmiana masy ciała
W budowie piersi można wyróżnić tkankę gruczołową oraz tłuszczową. W momencie, gdy kobieta zwiększy masę ciała, może również dojść do delikatnego powiększenia piersi. Zwiększa się wówczas ilość obecnej w jej obrębie tkanki tłuszczowej.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

LINIA AGE PROTECT URIAGE – GLOBALNA ODPOWIEDŹ NA OZNAKI STARZENIA Pielęgnacja cery dojrzałej Świąteczne paznokcie Perfect.ME Repair & Stay Strong Skuteczne wzmocnienie osłabionych i cienkich włosów Trening biegania Jesienią zadbaj o skórę Kosmetyki z Morza Martwego Tutti Frutti rusza na festiwale Jesienne problemy z trądzikiem, jak im zaradzić? Marka naturalnych kosmetyków Nacomi z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Przedłużanie paznokci na tipsie Farby do włosów – rodzaje i skład. Jakie wybierać, a których unikać?

Popularne w tym tygodniu:

Szykowne sukienki na sylwestra. Jaką kreację wybrać na pożegnanie roku? Siła tkwi w synergii i regularności czyli przepis na skuteczne odchudzanie i piękną sylwetkę Wszechstronne zastosowanie olejku herbacianego. Masz go w swojej domowej apteczce? Eleganckie bluzki damskie na każdą okazję, czyli wielofunkcyjny sposób na modę Doczepiane włosy, czyli szybki sposób na długie pasma. Jakie wybrać i w jaki sposób pielęgnować? Czym charakteryzuje się bielizna wyszczuplająca? Poznaj zalety oraz wady odzieży korygującej Wielki powrót sukienki w panterkę. Z czym ją nosić i jaką stylizację wybrać? Jaki wosk do depilacji wybrać? Rodzaje oraz sposób użycia wosków kosmetycznych Przepisy na maseczki na twarz. Proste i skuteczne receptury na domową pielęgnację Fenomen odzieży używanej, czyli drugie życie ubrań. Tania i markowa moda na wyciągnięcie ręki Najmodniejsze ozdoby do włosów. Spinki, frotki i opaski – co wybrać? Skuteczne oczyszczenie twarzy w domu. Sposoby na podstawową pielęgnację cery każdego dnia