Dowiedz się, co wpływa na twój biust

10. Zmiany w wyglądzie biustuKażda kobieta w ciągu swojego życia obserwuje drobne zmiany zachodzące w obrębie biustu. Niekiedy bywa on bolesny i tkliwy, z kolei w innych dniach staje się mało wrażliwy na dotyk. Tkanka, z której zbudowane są piersi, może również robić się twarda w niektórych dniach cyklu. Zastanawiasz się, jakie czynniki mają wpływ na twój biust?
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Zmiany w wyglądzie biustu
Każda kobieta w ciągu swojego życia obserwuje drobne zmiany zachodzące w obrębie biustu. Niekiedy bywa on bolesny i tkliwy, z kolei w innych dniach staje się mało wrażliwy na dotyk. Tkanka, z której zbudowane są piersi, może również robić się twarda w niektórych dniach cyklu. Zastanawiasz się, jakie czynniki mają wpływ na twój biust?

9. PokwitanieW trakcie okresu pokwitania u dziewcząt dochodzi do wzrostu poziomu estrogenu we krwi. Hormon ten uczestniczy w procesie dojrzewania piersi, które w przeciągu kilku lat stają się okrąglejsze i pełniejsze.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Pokwitanie
W trakcie okresu pokwitania u dziewcząt dochodzi do wzrostu poziomu estrogenu we krwi. Hormon ten uczestniczy w procesie dojrzewania piersi, które w przeciągu kilku lat stają się okrąglejsze i pełniejsze.

8. Faza cykluBezpośrednio przed miesiączką piersi mogą ulec delikatnemu powiększeniu. Jest to związane z działalnością hormonów, które w tej fazie cyklu powodują zwiększenie ilości tkanki tłuszczowej oraz tkanki łącznej stanowiących elementy gruczołu piersiowego.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Faza cyklu
Bezpośrednio przed miesiączką piersi mogą ulec delikatnemu powiększeniu. Jest to związane z działalnością hormonów, które w tej fazie cyklu powodują zwiększenie ilości tkanki tłuszczowej oraz tkanki łącznej stanowiących elementy gruczołu piersiowego.

7. Faza lutealnaW fazie lutealnej cyklu często obserwuje się znaczący wzrost tkliwości piersi. Jest to związane z podwyższeniem się poziomu hormonów krążących we krwi, co z kolei prowadzi do wzmożonego przepływu krwi przez gruczoł piersiowy oraz zwiększenia jego wrażliwości na dotyk.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Faza lutealna
W fazie lutealnej cyklu często obserwuje się znaczący wzrost tkliwości piersi. Jest to związane z podwyższeniem się poziomu hormonów krążących we krwi, co z kolei prowadzi do wzmożonego przepływu krwi przez gruczoł piersiowy oraz zwiększenia jego wrażliwości na dotyk.

6. OrgazmW trakcie orgazmu obserwuje się wzmożone ukrwienie gruczołów piersiowych u kobiet. Dochodzi wówczas do pęcznienia piersi i stwardnienia sutków.

6. Orgazm
W trakcie orgazmu obserwuje się wzmożone ukrwienie gruczołów piersiowych u kobiet. Dochodzi wówczas do pęcznienia piersi i stwardnienia sutków.

5. CiążaW trakcie ciąży w organizmie kobiety dochodzi do szeregu zmian przygotowujących przyszłą mamę do przyjęcia własnego potomka na świat. W obrębie gruczołu piersiowego dochodzi do zwiększenia ilości naczyń krwionośnych i przewodów mlekowych. Rozwijają się również brodawki, które zwiększają swój rozmiar, a ich otoczka ulega przyciemnieniu. W ten sposób piersi przystosowują się do zbliżającego się procesu karmienia dziecka.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Ciąża
W trakcie ciąży w organizmie kobiety dochodzi do szeregu zmian przygotowujących przyszłą mamę do przyjęcia własnego potomka na świat. W obrębie gruczołu piersiowego dochodzi do zwiększenia ilości naczyń krwionośnych i przewodów mlekowych. Rozwijają się również brodawki, które zwiększają swój rozmiar, a ich otoczka ulega przyciemnieniu. W ten sposób piersi przystosowują się do zbliżającego się procesu karmienia dziecka.

4. PoródBezpośrednio po porodzie dochodzi do gwałtownego wzrostu poziomu prolaktyny w organizmie kobiety. Hormon ten stymuluje gruczoły piersiowe do produkcji mleka. Młode mamy doświadczają wtedy często wycieku mleka z piersi na samą myśl o dziecku.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

4. Poród
Bezpośrednio po porodzie dochodzi do gwałtownego wzrostu poziomu prolaktyny w organizmie kobiety. Hormon ten stymuluje gruczoły piersiowe do produkcji mleka. Młode mamy doświadczają wtedy często wycieku mleka z piersi na samą myśl o dziecku.

3. KlimakteriumW okresie przekwitania dochodzi do gwałtownego obniżenia poziomu estrogenu we krwi. W tym czasie zmianom ulegają również piersi kobiet, w których budowie zaczyna przeważać tkanka tłuszczowa. Piersi stają się wiotkie i opadające.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Klimakterium
W okresie przekwitania dochodzi do gwałtownego obniżenia poziomu estrogenu we krwi. W tym czasie zmianom ulegają również piersi kobiet, w których budowie zaczyna przeważać tkanka tłuszczowa. Piersi stają się wiotkie i opadające.

2. Pigułki antykoncepcyjneJeszcze kilka lat temu pigułki antykoncepcyjne mogły się przyczynić do znaczącego zwiększenia rozmiaru piersi. Było to związane z dużą ilością estrogenu zawartego w ich składzie. Obecnie jego ilość w tabletkach jest znacząco mniejsza i może on spowodować jedynie niewielki wzrost piersi.

2. Pigułki antykoncepcyjne
Jeszcze kilka lat temu pigułki antykoncepcyjne mogły się przyczynić do znaczącego zwiększenia rozmiaru piersi. Było to związane z dużą ilością estrogenu zawartego w ich składzie. Obecnie jego ilość w tabletkach jest znacząco mniejsza i może on spowodować jedynie niewielki wzrost piersi.

1. Zmiana masy ciałaW budowie piersi można wyróżnić tkankę gruczołową oraz tłuszczową. W momencie, gdy kobieta zwiększy masę ciała, może również dojść do delikatnego powiększenia piersi. Zwiększa się wówczas ilość obecnej w jej obrębie tkanki tłuszczowej.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Zmiana masy ciała
W budowie piersi można wyróżnić tkankę gruczołową oraz tłuszczową. W momencie, gdy kobieta zwiększy masę ciała, może również dojść do delikatnego powiększenia piersi. Zwiększa się wówczas ilość obecnej w jej obrębie tkanki tłuszczowej.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Opalanie na solarium Regulowanie brwi Dobór szminki Jaki pędzel do rozświetlacza wybrać? Kilka podstawowych wskazówek dla początkujących Rozszerzone naczynka Co nowego w modelowaniu ciała? Efekt jojo - problem wielu z nas Zielone warzywa ważne podczas diety Nafta do włosów Rodzaje wałków do włosów Makijaż dla bizneswoman Avène Antirougeurs - kompleksowa gama do codziennej pielęgnacji skóry naczynkowej