Piękny uśmiech na wiosnę
ANITA CHOJNACKA • dawno temuPolacy, a zwłaszcza Polki coraz częściej dbają o uśmiech korzystając ze stomatologii estetycznej. Wybielanie zębów zaczynamy traktować jak wizytę u kosmetyczki. Jak zapewnić sobie śnieżnobiały uśmiech?
Zęby w gabinecie można rozjaśnić nawet o 10stopni w tzw. skali VITA. Aby efekt wybielenia utrzymać jak najdłużej, przez około tydzień po zabiegu należy unikać czerwonego wina, kawy, herbaty, a także mocno zabarwionych pokarmów takich jak np. buraki czy truskawki. Stosowanie pasty wybielającej pomoże dłużej cieszyć się pięknym uśmiechem.
Metod wybielania jest wiele. Zależą od rodzaju zębów, naszych funduszy oraz czasu, jaki chcemy poświęcić na uzyskanie białego uśmiechu.
— Osoby, które mają mocne szkliwo i oczekują natychmiastowych efektów, mogą skorzystać z ekspresowego wybielania np. przy pomocy lampy ZOOM2, która jest jedną z najnowocześniejszych technologii dostępnych w gabinetach. Wybielanie tą metodą trwa zaledwie 45 minut i zawsze odbywa się w gabinecie. Zanim rozpocznie się sam zabieg, najpierw dziąsła zabezpiecza się specjalną pastą oraz zakrywa się usta tak, by tylko zęby pozostały odsłonięte na działanie lampy. Na zęby nakłada się specjalny żel wybielający, który uaktywnia się pod wpływem światła emitowanego przez lampę ZOOM 2. – wyjaśnia dr Duda, stomatolog z Duda Clinic Implantologia i Stomatologia Estetyczna w Katowicach. Koszt wybielania ekspresowego to 1000–1500 zł.
Osoby mające słabe szkliwo mogą skorzystać z wybielania nakładkowego. Stomatolog najpierw ocenia stan naszych zębów, następnie pobiera wyciski i przygotowuje indywidualnie dopasowane szyny. Otrzymany podczas drugiej wizyty żel aplikujemy w szyny i nakładamy na noc na zęby. Żel ten ze względu na mniejsze stężenie substancji wybielających działa wolniej i nie gwarantuje tak szybkich rezultatów. Zęby można rozjaśnić o kilka tonów. Warunkiem jest powtarzanie czynności przez 10–14 dni. Wybielanie nakładkowe to wydatek rzędu 600–1000 zł.
Zanim jednak poddamy się wybielaniu, zęby trzeba wyleczyć.
— Nie możemy wybielić zębów, jeśli mamy ubytki bądź nieusunięty kamień nazębny. Zanim skorzystamy z zabiegu wybielania, musimy wyleczyć zęby, a także poddać się skalingowi i piaskowaniu. Warto też wymienić stare, przebarwione plomby, gdyż po zabiegu wybielania będą kolorystycznie różniły się od koloru szkliwa. – mówi dr Mariusz Duda.
Źródło: informacja prasowa Joanna Opas
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze