Chłodząca podstawka pod laptopa. O czym warto wiedzieć przed zakupem?
JOANNA KOBYLAŃSKA • dawno temu • 1 komentarzRegularne korzystanie z laptopa nieuchronnie prowadzi do jego przegrzania. Zazwyczaj najczęstszym problemem jest układ chłodzenia, który nie radzi sobie z odprowadzaniem ciepła. W ten sposób zaczyna się cała piramida kolejnych kłopotów, bo następnie inne podzespoły wolniej funkcjonują. Chłodząca podstawka pod laptopa jest świetnym pomysłem na poradzenie sobie z przegrzewaniem sprzętu.
Chłodząca podstawka pod laptopa pozwoli na wyeliminowanie uciążliwego przegrzewania przenośnego komputera. Już od pierwszej chwili zauważysz, że laptop pracuje znacznie ciszej oraz nie jest tak gorący, jak wcześniej. Dzięki chłodzącej podstawce pod laptopa nie musisz więcej martwić się o to, że zatkasz jego otwory wentylacyjne, kiedy trzymasz komputer na kolanach. Niższa temperatura wytwarzana przez podstawkę skutecznie zniweluje dotychczasowe kłopoty ze sprzętem i zmniejszy ryzyko awarii laptopa.
Chłodząca podstawka pod laptopa – sposób na hałas
Przegrzanie laptopa występuje wtedy, gdy wytwarza on zbyt dużo ciepła podczas pracy na nim. Jednak to nie wszystko, ponieważ możesz także zauważyć wolniejsze działanie systemu operacyjnego, ciągłe zawieszania albo pojawienie się na ekranie różnych komunikatów. Oczywiście jest to bardzo uciążliwe, bo może wystąpić w każdej, nawet najmniej dogodnej chwili. Skutecznym rozwiązaniem okazuje się chłodząca podkładka pod laptopa, która nie tylko zniweluje nadmierne przegrzanie sprzętu, ale także dzięki niej hałas dochodzący z komputera zniknie. Charakterystyczne szumy z laptopa świadczą o awarii układu chłodzącego, ponieważ wbudowane wentylatory pracują na zwiększonych obrotach. Jeśli zdecydujesz się na chłodzącą podstawkę pod laptopa nie tylko pozbędziesz się hałasu i przegrzewania komputera, ale wszystkie wcześniejsze uciążliwe zawieszenia systemu zostaną zniwelowane.
Chłodząca podstawka pod laptopa – na co zwrócić uwagę?
Chłodząca podstawka pod laptopa oprócz podstawowych funkcji, może także ułatwić wygodniejsze ułożenie sprzętu. Dzięki niej nachylisz laptopa pod kątem dla ciebie najdogodniejszym. Wśród najbardziej zaawansowanych technologicznie podstawek pod laptopa znajdziesz także i takie, które możesz rozłożyć na kształt stolika, co umożliwi ci pracę nawet w łóżku. Dzięki mobilności i lekkości podkładki, możesz swobodnie trzymać sprzęt nie tylko tradycyjnie na biurku, ale także na kolanach czy na kanapie.
Chłodząca podstawka pod laptopa – jaką wybrać?
Wybór podstawek pod laptopa jest ogromny i możesz znaleźć dobry model w przystępnej cenie. Jednak należy pamiętać o tym, że sięgając po podstawkę z wyższej półki cenowej, zyskasz lepszą gwarancję skuteczności. W droższych modelach chłodząca podstawka pod laptopa posiada wentylatory o większej mocy i są znacznie mniej słyszalne w trakcie pracy. Najczęściej rekomendowana jest podkładka chłodząca z USB, która działa bezpośrednio po podłączeniu z laptopem, co niewątpliwie ułatwia pracę. W niektórych modelach chłodzącej podstawki pod laptopa mają także dodatkowe złącza, aby nie zabierać ważnego portu w laptopie.
Chłodząca podstawka pod laptopa – materiał wykonania i rozmieszczenie wentylatorów
Tańsze wersje chłodzącej podstawki pod laptopa są wykonane zazwyczaj z plastiku. Z kolei droższe warianty stworzone zostały z mieszanki aluminium i plastiku, czyli znacznie trwalszego materiału. Bardzo ważną kwestią, na którą także trzeba zwrócić uwagę przy zakupie chłodzącej podstawki pod laptopa jest rozmieszczenie wentylatorów. Pamiętaj, że muszą być tak dobrane, aby zarówno w podkładce, jak i w laptopie strumienie powietrza nie nachodziły na siebie. Jeżeli nie poświęcisz temu odpowiedniej uwagi, efekt chłodzenia będzie znacznie osłabiony. Każdy sprzęt komputerowy ma co prawda określoną żywotność, ale jeśli skorzystasz z chłodzącej podstawki pod laptopa zagwarantujesz mu dłuższe "życie".
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze