Poznaj sposoby na biwakowanie dla alergików

10. Alergia to nie koniec świataBiwakowanie może napawać rodziców strachem, jeżeli objawy alergii ich dziecka są nasilone – ale nie musi tak być. To może być świetna okazja, aby dziecko zapomniało o alergii i poczuło się swobodnie. Oto sposoby na biwakowanie dla alergików.
Zdjęcie autorstwa Nicolas Vigier / CC BY

10. Alergia to nie koniec świata
Biwakowanie może napawać rodziców strachem, jeżeli objawy alergii ich dziecka są nasilone – ale nie musi tak być. To może być świetna okazja, aby dziecko zapomniało o alergii i poczuło się swobodnie. Oto sposoby na biwakowanie dla alergików.

9. Pozytywny wpływ biwakowania na dziecko z alergiąDzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Rodzina, w której dzieci mają alergię pokarmową może zyskać na biwaku, w przeciwieństwie do spędzenia wakacji w hotelu. Rodzice mogą mieć więcej kontroli nad środowiskiem i nie być uzależnieni od hotelowej restauracji.
Zdjęcie autorstwa Jim Champion / CC BY

9. Pozytywny wpływ biwakowania na dziecko z alergią
Dzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Rodzina, w której dzieci mają alergię pokarmową może zyskać na biwaku, w przeciwieństwie do spędzenia wakacji w hotelu. Rodzice mogą mieć więcej kontroli nad środowiskiem i nie być uzależnieni od hotelowej restauracji.

8. Kontrola nad posiłkamiBiwak to dobry wybór, ponieważ można spakować jedzenie bezpieczne dla całej rodziny, a wspólne gotowanie na wyjeździe jest czynnością zacieśniającą rodzinne więzi i wolną od zmartwień o potencjalne alergeny w pokarmach.
Zdjęcie autorstwa OakleyOriginals / CC BY

8. Kontrola nad posiłkami
Biwak to dobry wybór, ponieważ można spakować jedzenie bezpieczne dla całej rodziny, a wspólne gotowanie na wyjeździe jest czynnością zacieśniającą rodzinne więzi i wolną od zmartwień o potencjalne alergeny w pokarmach.

7. Unikanie alergenów w pokarmach na biwakuJeżeli biwakujesz z innymi osobami na kempingu, gdzie dostępna jest wspólna kuchnia, pamiętaj o tym, że nawet śladowe ilości alergenu mogą spowodować reakcję. Najlepszym rozwiązaniem będzie zabranie własnego grilla, garnków i innych naczyń, aby nie martwić się o dokładne czyszczenie naczyń dostępnych na miejscu.
Zdjęcie autorstwa woodleywonderworks / CC BY

7. Unikanie alergenów w pokarmach na biwaku
Jeżeli biwakujesz z innymi osobami na kempingu, gdzie dostępna jest wspólna kuchnia, pamiętaj o tym, że nawet śladowe ilości alergenu mogą spowodować reakcję. Najlepszym rozwiązaniem będzie zabranie własnego grilla, garnków i innych naczyń, aby nie martwić się o dokładne czyszczenie naczyń dostępnych na miejscu.

6. Problemy z alergią na ukąszenia owadówUnikanie alergenów zawartych w pożywieniu może być łatwiejsze w kontrolowaniu niż wystrzeganie się owadów. Rodzice są szczególnie zmartwieni w przypadku dzieci z alergiami na ukąszenia pszczół, os czy szerszeni, gdyż istnieje większe prawdopodobieństwo spotkania tych owadów na łonie natury.
Zdjęcie autorstwa Jim Gathany

6. Problemy z alergią na ukąszenia owadów
Unikanie alergenów zawartych w pożywieniu może być łatwiejsze w kontrolowaniu niż wystrzeganie się owadów. Rodzice są szczególnie zmartwieni w przypadku dzieci z alergiami na ukąszenia pszczół, os czy szerszeni, gdyż istnieje większe prawdopodobieństwo spotkania tych owadów na łonie natury.

5. Porady dla rodzicówZachowanie podstawowych środków ostrożności jest kluczowe. Po pierwsze, namioty powinny znajdować się z dala od gniazd oraz składowisk śmieci, wokół których owady przeważnie latają. Po drugie, przestrzegaj dziecko, aby nie rzucało kamieniami w gniazda os, co często się zdarza. Po trzecie, namiot powinien być zabezpieczony siatką przeciw owadom oraz wodoodpornym spodem, aby zapobiec dostaniu się owadów do środka.
Zdjęcie namiotu / Shutterstock

5. Porady dla rodziców
Zachowanie podstawowych środków ostrożności jest kluczowe. Po pierwsze, namioty powinny znajdować się z dala od gniazd oraz składowisk śmieci, wokół których owady przeważnie latają. Po drugie, przestrzegaj dziecko, aby nie rzucało kamieniami w gniazda os, co często się zdarza. Po trzecie, namiot powinien być zabezpieczony siatką przeciw owadom oraz wodoodpornym spodem, aby zapobiec dostaniu się owadów do środka.

4. Zanim pojedziesz na kempingJest wiele rzeczy, które warto zrobić przed wybraniem się na wakacje:
Zdjęcie apteczki / Shutterstock

4. Zanim pojedziesz na kemping
Jest wiele rzeczy, które warto zrobić przed wybraniem się na wakacje:

3. Jak zachowywać się na biwaku?Miej odpowiednie leki na alergię zawsze pod ręką. Bardzo często zdarza się, że zapominamy o nich, kiedy idziemy popływać lub pojeździć na rowerze, albo też po prostu gubimy je, dlatego ważne jest, aby mieć je przy sobie. Warto jest również przykrywać jedzenie, kiedy spożywa się posiłki na świeżym powietrzu – sam zapach może przyciągać owady. Resztek jedzenia i innych odpadów należy pozbywać się szybko i z dala od kempingu.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

3. Jak zachowywać się na biwaku?
Miej odpowiednie leki na alergię zawsze pod ręką. Bardzo często zdarza się, że zapominamy o nich, kiedy idziemy popływać lub pojeździć na rowerze, albo też po prostu gubimy je, dlatego ważne jest, aby mieć je przy sobie. Warto jest również przykrywać jedzenie, kiedy spożywa się posiłki na świeżym powietrzu – sam zapach może przyciągać owady. Resztek jedzenia i innych odpadów należy pozbywać się szybko i z dala od kempingu.

2. Pozostałe poradyWażne są również następujące środki ostrożności:
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

2. Pozostałe porady
Ważne są również następujące środki ostrożności:

1. Przezorny zawsze ubezpieczonyWakacje to czas wolny od codziennych zobowiązań, jednak nie powinno się zaniedbywać obowiązków związanych z prawidłowym przyjmowaniem leków i innych koniecznych środków zapobiegawczych. Jeśli dobrze się przygotujesz, wyjazd będzie udany i wolny od zmartwień dla całej rodziny.
Zdjęcie autorstwa Chris McTiernan / CC BY

1. Przezorny zawsze ubezpieczony
Wakacje to czas wolny od codziennych zobowiązań, jednak nie powinno się zaniedbywać obowiązków związanych z prawidłowym przyjmowaniem leków i innych koniecznych środków zapobiegawczych. Jeśli dobrze się przygotujesz, wyjazd będzie udany i wolny od zmartwień dla całej rodziny.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

Wysokokaloryczne jedzenie też może być zdrowe! Dzieci wprawiają nas w zakłopotanie Rozwój intelektualny dziecka Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom Nadżerka a ciąża Na czym polegają badania prenatalne? 7 rzeczy, o których nie piszą w poradnikach dla mam, a powinni! Mamo, skąd biorą się dzieci? Moje dziecko mnie naśladuje! 8 sposobów na ochronę dziecka przed przeziębieniem Krostki u noworodka Najczęstsze pułapki wychowawcze czyhające na rodziców