Jedzenie, które zwalcza cellulit

10. Pożegnaj cellulitCellulit to nieestetyczny defekt skórny, dotykający ok. 90% kobiet, który przypomina wyglądem skórkę pomarańczową. Zapewne wiesz, że redukcję cellulitu można osiągnąć głównie poprzez regularną aktywność fizyczną i racjonalną dietę. Istnieją produkty spożywcze, które pomogą zwalczyć cellulit. Zastanawiasz się jakie?

10. Pożegnaj cellulit
Cellulit to nieestetyczny defekt skórny, dotykający ok. 90% kobiet, który przypomina wyglądem skórkę pomarańczową. Zapewne wiesz, że redukcję cellulitu można osiągnąć głównie poprzez regularną aktywność fizyczną i racjonalną dietę. Istnieją produkty spożywcze, które pomogą zwalczyć cellulit. Zastanawiasz się jakie?

9. ŁosośZawarte w tłustych rybach kwasy omega-3 przyśpieszają procesy spalania tkanki tłuszczowej, a także zapobiegają magazynowaniu zapasów tłuszczu w organizmie. To z kolei ma kluczowe znaczenie przy redukcji cellulitu.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

9. Łosoś
Zawarte w tłustych rybach kwasy omega-3 przyśpieszają procesy spalania tkanki tłuszczowej, a także zapobiegają magazynowaniu zapasów tłuszczu w organizmie. To z kolei ma kluczowe znaczenie przy redukcji cellulitu.

8. Nasiona słonecznikaPestki słonecznika są bogatym źródłem witaminy E oraz witamin z grupy B, a także cynku i potasu. Warto wiedzieć, że witamina B stymuluję przemianę materii, a także pobudza krążenie. Dzięki temu usprawnione zostają procesy eliminacji toksyn i złogów tłuszczowych zalegających w organizmie, które wpływają na pogłębianie się cellulitu.
Zdjęcie autorstwa Lebensmittelfotos / CC BY

8. Nasiona słonecznika
Pestki słonecznika są bogatym źródłem witaminy E oraz witamin z grupy B, a także cynku i potasu. Warto wiedzieć, że witamina B stymuluję przemianę materii, a także pobudza krążenie. Dzięki temu usprawnione zostają procesy eliminacji toksyn i złogów tłuszczowych zalegających w organizmie, które wpływają na pogłębianie się cellulitu.

7. Ostre papryczkiPapryki chili oraz cayenne zawierają w składzie kapsaicynę, która może przyśpieszyć procesy metaboliczne nawet o 25%. Skutkiem tego jest usprawnienie procesów spalania tkanki tłuszczowej. Poza tym, ostre papryczki usprawniają krążenie krwi, co jest ważnym elementem walki ze skórką pomarańczową.
Zdjęcie autorstwa Hans / CC BY

7. Ostre papryczki
Papryki chili oraz cayenne zawierają w składzie kapsaicynę, która może przyśpieszyć procesy metaboliczne nawet o 25%. Skutkiem tego jest usprawnienie procesów spalania tkanki tłuszczowej. Poza tym, ostre papryczki usprawniają krążenie krwi, co jest ważnym elementem walki ze skórką pomarańczową.

6. Owoce jagodoweZawarte w jagodach i jeżynach silne przeciwutleniacze wspomagają proces odtruwania organizmu i redukcji cellulitu. Poza tym, są one bogate w witaminę C, która jest niezbędna do syntezy prawidłowo zbudowanego kolagenu w skórze. Zwyrodnienie włókien kolagenowych to jeden z czynników predysponujących do wystąpienia cellulitu.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

6. Owoce jagodowe
Zawarte w jagodach i jeżynach silne przeciwutleniacze wspomagają proces odtruwania organizmu i redukcji cellulitu. Poza tym, są one bogate w witaminę C, która jest niezbędna do syntezy prawidłowo zbudowanego kolagenu w skórze. Zwyrodnienie włókien kolagenowych to jeden z czynników predysponujących do wystąpienia cellulitu.

5. Ocet jabłkowyTo doskonały dodatek do sałatek czy sosów, który stymuluje procesy redukcji toksyn zalegających w organizmie. Ocet jabłkowy nie tylko sprzyja redukcji cellulitu, ale jednocześnie zmniejsza wzdęcia i związany z nimi ból brzucha.
Zdjęcie autorstwa stux / CC BY

5. Ocet jabłkowy
To doskonały dodatek do sałatek czy sosów, który stymuluje procesy redukcji toksyn zalegających w organizmie. Ocet jabłkowy nie tylko sprzyja redukcji cellulitu, ale jednocześnie zmniejsza wzdęcia i związany z nimi ból brzucha.

4. Zielona herbataZielona herbata pobudza procesy przemiany materii – w tym spalanie tkanki tłuszczowej, która magazynowana w nadmiarze w komórkach prowadzi do pogłębienia cellulitu. Poza tym, zawarte w zielonej herbacie przeciwutleniacze wykazują właściwości antynowotworowe.
Zdjęcie autorstwa Lebensmittelfotos / CC BY

4. Zielona herbata
Zielona herbata pobudza procesy przemiany materii – w tym spalanie tkanki tłuszczowej, która magazynowana w nadmiarze w komórkach prowadzi do pogłębienia cellulitu. Poza tym, zawarte w zielonej herbacie przeciwutleniacze wykazują właściwości antynowotworowe.

3. Oliwa z oliwekZawarte w oliwie z oliwek niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe regulują pracę tarczycy. Prawidłowe funkcjonowanie tego gruczołu warunkuje szybkie tempo przemiany materii oraz spalanie tkanki tłuszczowej.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

3. Oliwa z oliwek
Zawarte w oliwie z oliwek niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe regulują pracę tarczycy. Prawidłowe funkcjonowanie tego gruczołu warunkuje szybkie tempo przemiany materii oraz spalanie tkanki tłuszczowej.

2. Gorzka czekoladaCzekolada o zawartości kakao powyżej 70% skutecznie hamuje łaknienie na słodkie przekąski. Wystarczy kilka kostek tego produktu, aby odczuć uczucie sytości. Poza tym, czekolada ta zawiera duże ilości błonnika, który w organizmie wiąże się z kwasami tłuszczowymi i ogranicza ich magazynowanie w komórkach tłuszczowych.
Zdjęcie autorstwa dryadka / CC BY

2. Gorzka czekolada
Czekolada o zawartości kakao powyżej 70% skutecznie hamuje łaknienie na słodkie przekąski. Wystarczy kilka kostek tego produktu, aby odczuć uczucie sytości. Poza tym, czekolada ta zawiera duże ilości błonnika, który w organizmie wiąże się z kwasami tłuszczowymi i ogranicza ich magazynowanie w komórkach tłuszczowych.

1. SzafranSzafran to przyprawa wykazująca właściwości przeciwzapalne oraz stymulujące pracę układu krążenia. Regularne spożywanie tego składnika może tłumić apetyt, a tym samym ograniczyć pokusę podjadania między posiłkami.
Zdjęcie autorstwa hodihu / CC BY

1. Szafran
Szafran to przyprawa wykazująca właściwości przeciwzapalne oraz stymulujące pracę układu krążenia. Regularne spożywanie tego składnika może tłumić apetyt, a tym samym ograniczyć pokusę podjadania między posiłkami.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

7 przykazań mądrego odchudzania Ćwiczenia na barki Uspokajający dotyk Szczerze o mankamentach cery Małżeństwo pomaga na raka Pozbądź się jesiennej alergii Problemy związane z ubytkiem zęba Jak dobrze dobrać biustonosz? NOWOŚĆ – teraz Nasivin soft dla dorosłych! Odciski Co to jest akupunktura? Jak chronić skórę przed czerniakiem?