Jak znaleźć sens życia?

10. Rutyna daje się we znakiCodzienność często wydaje się nerwowa i stresująca: bierzemy na siebie zbyt wiele obowiązków do wykonania i w nocy myślimy, jak mamy z tym wszystkim zdążyć. Niekiedy pod koniec dnia nie wiemy, kiedy ten dzień zleciał i tak mijają tygodnie, miesiące, lata... Jeśli czujesz się podobnie, wypróbuj kilka sposobów na to, aby znowu poczuć, że żyjesz.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

10. Rutyna daje się we znaki
Codzienność często wydaje się nerwowa i stresująca: bierzemy na siebie zbyt wiele obowiązków do wykonania i w nocy myślimy, jak mamy z tym wszystkim zdążyć. Niekiedy pod koniec dnia nie wiemy, kiedy ten dzień zleciał i tak mijają tygodnie, miesiące, lata... Jeśli czujesz się podobnie, wypróbuj kilka sposobów na to, aby znowu poczuć, że żyjesz.

9. ZwolnijCokolwiek robisz, rób to nieco wolniej. W pracy każdy z nas ma zadania do wykonania, ale raz dziennie przez 5 minut rób któreś z nich nieco wolniej. Nie chodzi o to, aby robić sobie przerwy czy przesadnie zwalniać tempo – po prostu wykonaj dane zadanie nieco wolniej.
Zdjęcie autorstwa Heidi / CC BY

9. Zwolnij
Cokolwiek robisz, rób to nieco wolniej. W pracy każdy z nas ma zadania do wykonania, ale raz dziennie przez 5 minut rób któreś z nich nieco wolniej. Nie chodzi o to, aby robić sobie przerwy czy przesadnie zwalniać tempo – po prostu wykonaj dane zadanie nieco wolniej.

8. Patrz na to, co jeszPoświęć 5 minut, aby zwrócić uwagę na to, co jesz. Spójrz na to, jak jedzenie wygląda, pachnie i smakuje. Kiedy trzymasz jedzenie w ręku, zwróć uwagę, jaka jest jego konsystencja – gładka czy szorstka? Zastanów się nad tym, jakie smaki odczuwasz, kiedy przeżuwasz jedzenie, a kiedy je połykasz, jak spływa po gardle. To samo rób też z napojami.
Zdjęcie autorstwa Alpha / CC BY

8. Patrz na to, co jesz
Poświęć 5 minut, aby zwrócić uwagę na to, co jesz. Spójrz na to, jak jedzenie wygląda, pachnie i smakuje. Kiedy trzymasz jedzenie w ręku, zwróć uwagę, jaka jest jego konsystencja – gładka czy szorstka? Zastanów się nad tym, jakie smaki odczuwasz, kiedy przeżuwasz jedzenie, a kiedy je połykasz, jak spływa po gardle. To samo rób też z napojami.

7. OddychanieZamknij oczy i przez 3 minuty zwróć uwagę na swój oddech. Skup się jedynie na oddychaniu, a kiedy pojawiają się inne myśli, np. „Dlaczego robię to głupie zadanie?”, ponownie spokojnie skup się na oddechu.
Zdjęcie autorstwa Tess Mayer / CC BY

7. Oddychanie
Zamknij oczy i przez 3 minuty zwróć uwagę na swój oddech. Skup się jedynie na oddychaniu, a kiedy pojawiają się inne myśli, np. „Dlaczego robię to głupie zadanie?”, ponownie spokojnie skup się na oddechu.

6. Umyj naczyniaJeśli nie masz w zwyczaju mycia naczyń, zadanie to będzie miało wiele zalet. Kiedy zmywasz naczynia, zwróć uwagę na powierzchnię talerza i ciepło wody w dłoniach. Oddychaj głęboko i sprawdź, czy czujesz jakiś zapach. Nasłuchuj spływającej wody i innych dźwięków wokół. Nie tylko poćwiczysz życie obecną chwilą, ale rodzina i przyjaciele będą tobą zachwyceni.
Zdjęcie autorstwa Steven Lilley / CC BY

6. Umyj naczynia
Jeśli nie masz w zwyczaju mycia naczyń, zadanie to będzie miało wiele zalet. Kiedy zmywasz naczynia, zwróć uwagę na powierzchnię talerza i ciepło wody w dłoniach. Oddychaj głęboko i sprawdź, czy czujesz jakiś zapach. Nasłuchuj spływającej wody i innych dźwięków wokół. Nie tylko poćwiczysz życie obecną chwilą, ale rodzina i przyjaciele będą tobą zachwyceni.

5. Weź kąpiel lub prysznicNajlepsza będzie kąpiel, ale nawet pod prysznicem możesz poświęcić chwilę na to, aby poczuć ciepło wody. Jak czuje się twoja skóra? Czy czujesz jakieś zapachy? Żyj obecną chwilą i dostrzegaj wszystkie bodźce zmysłami. Oddychaj.
Zdjęcie autorstwa Chalon Handmade / CC BY

5. Weź kąpiel lub prysznic
Najlepsza będzie kąpiel, ale nawet pod prysznicem możesz poświęcić chwilę na to, aby poczuć ciepło wody. Jak czuje się twoja skóra? Czy czujesz jakieś zapachy? Żyj obecną chwilą i dostrzegaj wszystkie bodźce zmysłami. Oddychaj.

4. Powąchaj kwiatyKiedy przechodzisz obok kwiatów, weź głęboki oddech, wąchając je. W ten sposób doświadczysz ich zapachu w pełni i zaskoczy cię, jaką różnicę robi głęboki, pełny oddech.
Zdjęcie autorstwa Donnawetta / CC BY

4. Powąchaj kwiaty
Kiedy przechodzisz obok kwiatów, weź głęboki oddech, wąchając je. W ten sposób doświadczysz ich zapachu w pełni i zaskoczy cię, jaką różnicę robi głęboki, pełny oddech.

3. Wygłupiaj sięWygłupianie się pozwala na pobudzenie kreatywności, a kreatywność to sens życia. Pozwalając sobie na wygłupy, zrelaksujesz się i stworzysz pełne radości sytuacje.
Zdjęcie autorstwa Michael Struts / CC BY

3. Wygłupiaj się
Wygłupianie się pozwala na pobudzenie kreatywności, a kreatywność to sens życia. Pozwalając sobie na wygłupy, zrelaksujesz się i stworzysz pełne radości sytuacje.

2. Napisz listNapisz list lub e-mail do kogoś bliskiego. Napisz, jak bardzo cenisz tę osobę i co ona znaczy w twoim życiu. Warto to zrobić, ponieważ ma to duże znaczenie, a bliska ci osoba na zawsze zachowa te słowa.
Zdjęcie autorstwa redspotted / CC BY

2. Napisz list
Napisz list lub e-mail do kogoś bliskiego. Napisz, jak bardzo cenisz tę osobę i co ona znaczy w twoim życiu. Warto to zrobić, ponieważ ma to duże znaczenie, a bliska ci osoba na zawsze zachowa te słowa.

1. Jesteś cudemPrzypominaj sobie, że jesteś cudem – to być może jest najważniejsze. Jak się tu znaleźliśmy? To wielka tajemnica, nad którą nieraz się zastanawiamy, ale dlatego też chwile na ziemi są cenne i to cudowny dar dbać o nie w naszym życiu.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

1. Jesteś cudem
Przypominaj sobie, że jesteś cudem – to być może jest najważniejsze. Jak się tu znaleźliśmy? To wielka tajemnica, nad którą nieraz się zastanawiamy, ale dlatego też chwile na ziemi są cenne i to cudowny dar dbać o nie w naszym życiu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Niebezpieczna moda na szybkie chudnięcie po ciąży Uzależnienie od masturbacji Czy jesteś hipochondrykiem? Zabiegi laserowe na twarz Jak uwodzić tańcem brzucha? Rodzaje upławów Niedobór witaminy C Amatorskie odchudzanie drastyczne w skutkach Poznaj główny powód, dla którego kobiety zdradzają! Widok bikini wzbudza nie tylko pożądanie Piegi - czy warto z nimi walczyć? Jak ochronić się przed grypą?

Popularne w tym tygodniu:

Jak zachować odporność w okresie zimowym?MATERIAŁ SPONSOROWANY Choroby serca są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce. Jak sobie z nimi radzić?MATERIAŁ SPONSOROWANY