Sprawdzone wskazówki, jak wychowywać chłopca

9. Ulubione zabawkiMali chłopcy uwielbiają zabawkowe samochody, samoloty i pociągi, a właściwie wszystko, co jeździ, lata, pływa czy kopie w ziemi. Ani się obejrzysz, jak będziesz stała na placu budowy, przyglądając się z malcem dźwigom i koparkom, a przy twojej wannie zagości kolekcja łódek.
Zdjęcie dziecka / Shutterstock

9. Ulubione zabawki
Mali chłopcy uwielbiają zabawkowe samochody, samoloty i pociągi, a właściwie wszystko, co jeździ, lata, pływa czy kopie w ziemi. Ani się obejrzysz, jak będziesz stała na placu budowy, przyglądając się z malcem dźwigom i koparkom, a przy twojej wannie zagości kolekcja łódek.

8. Ciągły ruchOd 6 rano, gdy wskoczy on do twojego łóżka, aż do czasu, gdy położy się spać, chłopiec będzie w ciągłym ruchu. W jednym momencie może on siedzieć na dywanie, bawiąc się ulubioną ciuchcią, a po chwili twojej nieuwagi zacznie wspinać się na stół kuchenny. Najpierw będzie pędził biegiem wzdłuż chodnika, później przesiądzie się na deskorolkę lub skuter. Nie martw się, to normalne.
Zdjęcie dzieci / Shutterstock

8. Ciągły ruch
Od 6 rano, gdy wskoczy on do twojego łóżka, aż do czasu, gdy położy się spać, chłopiec będzie w ciągłym ruchu. W jednym momencie może on siedzieć na dywanie, bawiąc się ulubioną ciuchcią, a po chwili twojej nieuwagi zacznie wspinać się na stół kuchenny. Najpierw będzie pędził biegiem wzdłuż chodnika, później przesiądzie się na deskorolkę lub skuter. Nie martw się, to normalne.

7. Zamiłowanie do czułości
Podczas gdy wielu starszych chłopców czy mężczyzn nie lubi przytulania i buziaków, z całą pewnością nie dotyczy to malców. Tak właściwie czułość jest dla nich receptą na wiele problemów, takich jak ból brzucha, zmęczenie czy brak nastroju.

6. Uboga garderobaW przypadku chłopca konieczne jest posiadanie kilku par spodni (długich i krótkich), koszulek (na długi i krótki rękaw), bluz oraz swetrów. Od czasu do czasu ubierze on koszulę z kołnierzykiem, ale tak właściwie poza skarpetkami i bielizną to byłoby na tyle. Chociaż możesz zazdrościć mamom, które mogą stroić swoje córeczki, nie będziesz musiała zmagać się z problemem porannego ubierania się do szkoły.
Zdjęcie dziecka / Shutterstock

6. Uboga garderoba
W przypadku chłopca konieczne jest posiadanie kilku par spodni (długich i krótkich), koszulek (na długi i krótki rękaw), bluz oraz swetrów. Od czasu do czasu ubierze on koszulę z kołnierzykiem, ale tak właściwie poza skarpetkami i bielizną to byłoby na tyle. Chociaż możesz zazdrościć mamom, które mogą stroić swoje córeczki, nie będziesz musiała zmagać się z problemem porannego ubierania się do szkoły.

5. Bójki dla zabawyChłopcy lubią aktywność fizyczną i często dają upust nadmiarowi energii, symulując walki. W ten sposób nawiązują oni więzi i okazują sobie sympatię. Zdaniem ekspertów takie zachowanie jest normalne.
Zdjęcie dziecka / Shutterstock

5. Bójki dla zabawy
Chłopcy lubią aktywność fizyczną i często dają upust nadmiarowi energii, symulując walki. W ten sposób nawiązują oni więzi i okazują sobie sympatię. Zdaniem ekspertów takie zachowanie jest normalne.

4. Częste urazy
Najprawdopodobniej co najmniej raz w życiu będziesz musiała zabrać syna na izbę przyjęć z powodu urazu. Z czasem nauczysz się przewidywać największe niebezpieczeństwa (jeżeli zacznie się wspinać na kanapę, pewnie zaraz z niej spadnie), jednak w końcu nadejdzie ten dzień, gdy podbiegniesz do niego o sekundę za późno.

3. Obsesja na punkcie sportuDla niektórych chłopców potrzeba biegania, skakania czy kopania piłki jest tak niezbędna jak oddychanie. Tatusiowie często od najmłodszych lat przyzwyczajają synów do oglądania sportu w telewizji. Ruch i rywalizacja leżą w naturze wielu chłopców i musisz się z tym pogodzić.
Zdjęcie dziecka / Shutterstock

3. Obsesja na punkcie sportu
Dla niektórych chłopców potrzeba biegania, skakania czy kopania piłki jest tak niezbędna jak oddychanie. Tatusiowie często od najmłodszych lat przyzwyczajają synów do oglądania sportu w telewizji. Ruch i rywalizacja leżą w naturze wielu chłopców i musisz się z tym pogodzić.

2. Zniszczone ubraniaWychowując chłopca, napotkasz dziury we wszystkich możliwych elementach garderoby – od skarpetek po dżinsy. Po tym, jak kupisz nowe trampki, podeszwa będzie zniszczona po kilku tygodniach noszenia. Do tego dojdą plamy po trawie, błocie czy jedzeniu. Wiele ubrań będziesz musiała wyrzucić, zanim syn z nich wyrośnie.
Zdjęcie dzieci / Shutterstock

2. Zniszczone ubrania
Wychowując chłopca, napotkasz dziury we wszystkich możliwych elementach garderoby – od skarpetek po dżinsy. Po tym, jak kupisz nowe trampki, podeszwa będzie zniszczona po kilku tygodniach noszenia. Do tego dojdą plamy po trawie, błocie czy jedzeniu. Wiele ubrań będziesz musiała wyrzucić, zanim syn z nich wyrośnie.

1. Zamiłowanie do pistoletówNieważne, czy będzie się bawił w kowboja, policjanta czy złoczyńcę – zawsze będzie trzymał w ręku pistolet. Skąd go weźmie? Jeżeli nie dostanie karabinu w prezencie na urodziny lub święta, skonstruuje go z rolek po papierze toaletowym lub po prostu użyje palca.
Zdjęcie dziecka / Shutterstock

1. Zamiłowanie do pistoletów
Nieważne, czy będzie się bawił w kowboja, policjanta czy złoczyńcę – zawsze będzie trzymał w ręku pistolet. Skąd go weźmie? Jeżeli nie dostanie karabinu w prezencie na urodziny lub święta, skonstruuje go z rolek po papierze toaletowym lub po prostu użyje palca.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

Rumień zakaźny Zapalenie wyrostka robaczkowego - jak je rozpoznać? Asertywność u dzieci Co to naprawdę znaczy karmić na żądanie? Termin porodu Dywany dla dzieci Skąd się bierze jąkanie? Rodzaje porodu Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci w domu? Jak powiedzieć dziecku o rozwodzie? 4 produkty, które każda świeżo upieczona mama powinna mieć w swojej torebce Najlepszy olejek dla dzieci