Sprawdzone wskazówki, jak wychowywać dziewczynkę

8. Zamiłowanie do różuChociaż wiele mam stara się stworzyć dziecku neutralne warunki do rozwoju, małe dziewczynki i tak dość szybko zaczynają interesować się księżniczkami, bawić lalkami Barbie i ubierać od stóp do głów w róż. Nieważne, jak zażarcie walczysz ze stereotypami na temat płci, strategie marketingowe przeważnie odnoszą pożądany skutek.
Zdjęcie dziecka / Shutterstock

8. Zamiłowanie do różu
Chociaż wiele mam stara się stworzyć dziecku neutralne warunki do rozwoju, małe dziewczynki i tak dość szybko zaczynają interesować się księżniczkami, bawić lalkami Barbie i ubierać od stóp do głów w róż. Nieważne, jak zażarcie walczysz ze stereotypami na temat płci, strategie marketingowe przeważnie odnoszą pożądany skutek.

7. Niechęć do sukienek
Około 3 roku życia wiele dziewczynek oznajmia, że nie będzie chodzić w sukienkach. Z drugiej strony doskonale wiedzą one, co chcą na siebie ubrać. Niestety wybrane stroje nie zawsze będą czyste lub odpowiednie na daną okazję.

6. Pożyczanie ubrańCóreczka najprawdopodobniej zacznie wyciągać naszyjniki z twoich kuferków i ubierać szpilki, gdy tylko zacznie stawiać pierwsze kroki i wypowiadać pierwsze słowa. Najpierw będzie to tylko forma zabawy. Gdy podrośnie, naprawdę zechce pożyczać ubrania mamy.
Zdjęcie dziecka / Shutterstock

6. Pożyczanie ubrań
Córeczka najprawdopodobniej zacznie wyciągać naszyjniki z twoich kuferków i ubierać szpilki, gdy tylko zacznie stawiać pierwsze kroki i wypowiadać pierwsze słowa. Najpierw będzie to tylko forma zabawy. Gdy podrośnie, naprawdę zechce pożyczać ubrania mamy.

5. Próby manipulacji
Dziewczynki doskonale wiedzą, jak przekonać innych do swoich racji jednym spojrzeniem. Szczególnie podatni są na nie ojcowie, chociaż i matkom zdarza się ulec urokowi córki.

4. Problemy z czesaniem
W przypadku małych dziewczynek kłótnie związane z włosami są codziennością. Twoja córka nie będzie chciała ich myć ani czesać. Nie będą jej przeszkadzać kołtuny i przyklejona do czoła grzywka. Na szczęście w końcu zrozumie, że czyste i gładkie włosy wyglądają atrakcyjniej.

3. Mania kolekcjonowaniaDziewczynki lubią zbierać różne przedmioty, takie jak gumki do włosów, guziki, płatki kwiatów czy zakrętki do butelek. Ich kolekcje nigdy nie będą dość duże – zawsze znajdzie się miejsce na kilka dodatkowych eksponatów.
Zdjęcie dziecka / Shutterstock

3. Mania kolekcjonowania
Dziewczynki lubią zbierać różne przedmioty, takie jak gumki do włosów, guziki, płatki kwiatów czy zakrętki do butelek. Ich kolekcje nigdy nie będą dość duże – zawsze znajdzie się miejsce na kilka dodatkowych eksponatów.

2. Więź z ojcem
Chociaż może ci się to wydawać dziwne, wiele mam odczuwa zazdrość na myśl, że nie są już jedynymi kobietami w życiu swoich mężów. Będziesz cieszyła się z tego, że córka tak wspaniale dogaduje się z ojcem, jednak z drugiej strony często będziesz czuła się wykluczona z ich zabaw. Pamiętaj, że ty także będziesz dzieliła z córeczką sekrety, o których nie będzie miał pojęcia twój mąż.

1. Częste ataki złościPosiadając córkę, nauczysz się, że dosłownie wszystko, co jej się nie spodoba, może doprowadzić do ataku złości. Czasem wystarczy, że ziemniak na talerzu dotknie kotleta lub nie będzie mogła znaleźć drugiej skarpetki do pary. Wraz z czasem emocje córki opadną, a ty przyzwyczaisz się do jej pobudliwości.
Zdjęcie dziecka / Shutterstock

1. Częste ataki złości
Posiadając córkę, nauczysz się, że dosłownie wszystko, co jej się nie spodoba, może doprowadzić do ataku złości. Czasem wystarczy, że ziemniak na talerzu dotknie kotleta lub nie będzie mogła znaleźć drugiej skarpetki do pary. Wraz z czasem emocje córki opadną, a ty przyzwyczaisz się do jej pobudliwości.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

Fakt czy mit – kształt brzuszka a płeć dziecka? Jak ćwiczyć po porodzie? Uwaga! Bakterie w piaskownicy! Jak wybrać fotelik dla dziecka? Stary niedźwiedź mocno śpi Jaki rower do nauki jazdy kupić dziecku? Zabawne tłumaczenia Idealne matki - zakompleksione kobiety Czy grozi Ci w ciąży ostuda? Karmię i mam jedną pierś większą... Mamkę do karmienia piersią wynajmę Poradnia laktacyjna parentingu