Ziołowe kuracje na pajączki
MAGDALENA TRAWIŃSKA • dawno temuZimowa pora roku wzmaga pękanie żyłek, które nie są odporne na ujemne temperatury. Wtedy wrażliwa skóra potrzebuje szczególnej opieki. Tylko odpowiednia pielęgnacja może przywrócić jej zdrowy wygląd i ochronić przed pojawianiem się na twarzy sieci drobniutkich żyłek i zaczerwienień.
Na pajączki skarży się 90% kobiet w różnym wieku. Pęknięte naczynia krwionośne nie znikną bez chirurgicznej interwencji lub specjalistycznych zabiegów kosmetycznych. Można jednak skutecznie bronić się przed ich powstawaniem. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które pomagają w walce z rozszerzonymi naczynkami i rumianą cerą — kremy, toniki, mleczka, żele, maseczki. Po co je kupować? Wystarczą maseczki, które zrobisz sama, domowym sposobem. Zacznij już dziś.
Pajączki powstają wtedy, gdy wyjątkowo kruche i łamliwe naczynka krwionośne położone są płytko, tuż pod warstwą naskórka. W tym przypadku natura sprzyja gruboskórnym. Co więcej, tendencja do pękania naczynek jest dziedziczna. Ich powstawaniu mechanicznemu sprzyjają: wystawianie ciała na zbyt intensywne słońce, ostry wiatr, wahania temperatur, mrozy. Ryzyko pęknięcia naczynka rośnie, gdy chodzisz na saunę lub solarium, a także po spożyciu alkoholu w ilości, która wystarcza, by się rozgrzać. Można jednak temu zaradzić i to w domowym zaciszu. Przygotuj swój preparat do walki z pajączkami.
Nagietek, rumianek, kasztanowiec i skrzyp
Kwiat nagietka ma właściwości kojące i jest od wieków wykorzystywany przez medycynę ludową. Z suszonym nagietkiem zmieszaj po łyżce kwiatu kasztanowca i skrzypu. Zioła zalej szklanką wrzątku. Pozostaw pod przykryciem 15 minut. Następnie, gdy napar trochę ostygnie, dodaj łyżeczkę mąki ziemniaczanej, by uzyskać papkę. Tak przygotowaną maseczkę trzymaj na twarzy 15 minut. Spłucz najpierw letnią, potem zimną wodą.
Kopytnik, krwawnik, pokrzywa i siemię lniane
Zmieszaj po łyżce liści pokrzywy, kopytnika i krwawnika, siemienia lnianego i zalej kilkoma łyżkami gorącego mleka. Mieszaj podgrzewając, aż powstanie papka. Nałóż na twarz równomiernie, ale uważaj, by nie była zbyt gorąca. Po 20 minutach zmyj ciepłą wodą.
Kora dębu i rumianek
Wsyp do naczynia po łyżeczce kory dębu i kwiatu nagietka. Zalej szklanką zimnej wody. Miksturę pozostaw na noc. Rano nasącz tampon waty wyciągiem z ziół i przyłóż go do miejsc z widocznymi popękanymi naczynkami. Zabieg powtarzaj rano i wieczorem.Po skończeniu każdego z zabiegów pamiętaj, by wklepać w to miejsce delikatny krem nawilżający i łagodzący podrażnienia. Ściągające i uszczelniające działanie maseczek na pękające, rozszerzone naczynka przyniesie efekt, jeśli kurację przeciw pajączkom będziesz stosowała regularnie przez kilka tygodni. Pamiętaj, by przed wyjściem z nagrzanego pokoju na mróz wklepać w skórę twarzy tłusty krem ochronny – szczególnie w okolice nosa, kości policzkowych i brody.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze