Napięcie przedmiesiączkowe - jak go uniknąć?
TYNKA • dawno temuZespół napięcia przedmiesiączkowego dotyka 95 proc. Kobiet. Kilka dni przed okresem jesteśmy złe, zirytowane, a nawet agresywne. Nasza koncentracja jest słaba, ale za to zmęczenie duże. Tym objawom może dodatkowo towarzyszyć co najmniej 100 innych symptomów, zarówno psychicznych, jaki i fizycznych. Jak uniknąć tych nieprzyjemności?
Krok 1
Wysiłek fizyczny rozładuje napięcie i rozluźni ciało. Gimnastyka, aerobikw domu, basen – wybierz to, co lubisz najbardziej. Rozładuj swoje emocje. Wystarczy 20-minutowy spacer, a wytworzą się endorfiny, które poprawią humor.
Krok 2
Obrzmiałym piersiom można pomóc, zmniejszając przynajmniej obrzęk, za pomocą odpowiedniej diety. A, B, C, D, E to nie alfabet, ale witaminy, które powinnaś dostarczać swojemu organizmowi. Pamiętaj również o uzupełnianiu poziomu żelaza, comiesięczne krwawienia mogą go obniżać.
Krok 3
Napięcie przedmiesiączkowe nie powinno być dodatkowo wspomagane alkoholem i kawą. Warto zamiast tych napojów, sięgnąć po herbatę z melisy. Generalnie im więcej wody tym lepiej. Musisz wypijać przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Dobrze też sięgnąć po produkty moczopędne, jak chociażby arbuz, banany, truskawki, szpinak, pomidory. Wszystkie spożywane w trakcie napięcia przedmiesiączkowego pokarmy powinny być lekkostrawne i z jak najmniejszą ilością tłuszczu.
Krok 4
Jeśli dokuczają ci także silne bóle nie powinnaś wzbraniać się przed przyjęciem leków z apteki. Pomóc mogą środki rozkurczające, przeciwbólowe i uspokajające. Zaleca się również przyjmowanie wapnia (działa przeciwobrzękowo i rozluźnia mięśnie) oraz magnezu (uspokaja).
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze