Drugi podbródek
ALICJA • dawno temuNawet najbardziej restrykcyjna dieta może okazać się nieskuteczna w walce z podwójnym podbródkiem i "oponką" na biodrach. Co robić, aby czuć się dobrze we własnej skórze i bez kompleksów odsłaniać ciało w upalne, letnie dni?
Bryczesy na biodrach i podwójny podbródek
Druga broda choć nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, to zwyczajnie szpeci i dodaje lat. Zniekształceniu owalu twarzy winna jest nadwaga, ale także geny. Niezależnie od przyczyny, pozbyć się tłustego podbródka nie jest łatwo.
Odchudzanie nie zawsze się sprawdza, gdyż podbródek jest słabo ukrwiony, a na dodatek wypełnia go tkanka łączna, która utrudnia przebicie się naczynkom krwionośnym do tych partii. W konsekwencji spalanie tłuszczu jest utrudnione.
Jeśli podwójny podbródek odziedziczyłaś po przodkach, sprawy mają się jeszcze gorzej. Wałeczki tworzy wówczas tłuszcz brunatny, w którym magazynowana jest energia. Jak już się zapewne domyślasz, spalić go nie jest łatwo, gdyż organizm sięgnie po niego w sytuacji, gdy pozostałe źródła energii (tzn. żółty tłuszcz) się wyczerpią.
Podobny problem dotyczy bioder. Okalające je wałeczki tłuszczu, tzw. bryczesy, spalić jest równie ciężko. Słabo ukrwione miejsca są mało podatne na ćwiczenia fizyczne i zmianę diety. Nie oznacza to, że zdrowa dieta i zwiększenie aktywności fizycznej pójdą na marne. Jednak w przypadku tych dwóch obszarów warto sięgnąć po dodatkowe metody. Jakie? O tym za chwilę.
Odchudzanie twarzy
Jędrne i sprężyste ciało to marzenie każdej kobiety, zwłaszcza latem, kiedy lejący się z nieba żar zachęca do wskoczenia w skąpe bikini i wylegiwania się na plaży. O ile wałeczki na brzuszku można tuszować, zakładając chociażby tunikę, to drugiej bródki ukryć się nie da. O wciskaniu brody w szal lub golf możesz zapomnieć, kiedy temperatura przekracza 20, a często nawet 30 stopni Celsjusza. Co robić?
Krok pierwszy - nie garb się. Prawidłowa postawa ciała zmniejszy efekt obwisłej skóry i odciąży górny odcinek kręgosłupa. Wyprostuj głowę, aby nie mnożyć wałeczków i nie utrwalać fałdek na skórze. Obciążona skóra łatwo się rozciąga i przesusza, tracąc na elastyczności. Dlatego nie zapominaj o codziennym nawilżaniu skóry twarzy, szyi i dekoltu.
Wybierz się do salonu kosmetycznego lub do gabinetu medycyny estetycznej na zabiegi odchudzające twarz. Oczekiwane efekty może przynieść mezoterapia, czyli wstrzykiwanie w skórę preparatów wspomagających spalanie tłuszczu. Przed zabiegiem należy dokładnie zapoznać się z wszelkimi zaletami i wadami zabiegu, gdyż w przypadku niektórych substancji istnieje ryzyko trwałego uszkodzenia mięśni i tkanek.
Mniej inwazyjne, ale również skuteczne bywają masaże podbródka. Poza tym to wspaniały sposób na odprężenie po całym dniu pracy. Poprawiają słabe krążenie i napinają skórę. Wzmocnienie efektu daje zastosowanie podczas masażu fal radiowych lub specjalnych elektronicznych rolek.
W ostateczności można zdecydować się na liposukcję, czyli odsysanie tłuszczu. Efekty przychodzą szybko, już po 3–4 tygodniach. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Specjalna sonda odsysająca wprowadzana jest w kilkumilimetrowe nacięcie w skórze. Po zabiegu zakładany jest opatrunek uciskowy. Po tygodniu zniknie obrzęk i zsinienie.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze