Uroda w ciąży
BEATKA • dawno temuCiało kobiety w ciąży ulega zmianie. Rozwijające się dziecko musi mieć odpowiednio dużo miejsca. Skóra kobiety ciężarnej zaczyna się rozciągać. I tutaj pojawiają się pierwsze problemy. Rozstępy w ciąży to dość powszechna przypadłość. W tym szczególnym okresie skóra traci jędrność, a nogi i stopy zwiększają swoje rozmiary dwukrotnie. W drogeriach można kupić niemal wszystkie kosmetyki do pielęgnacji ciała kobiety w ciąży. Co jest im jednak najbardziej potrzebne?
Kosmetyki na rozstępy w ciąży
Rozstępy to zmora wielu kobiet, nie tylko tych w ciąży. Panie, które w gwałtowny sposób przytyły, również z niepokojem śledzą białe lub czerwone bruzdy na swoim ciele. Rozstępy lokalizują się głownie na pupie, biodrach, udach, piersiach i na brzuchu. Czy warto od razu sięgać po drogie i specjalistyczne kremy na rozstępy?
Na pojawienie się rozstępów w ciąży są szczególnie narażone kobiety, które odziedziczyły skłonności genetyczne (ich mamy borykały się z tym problemem) lub takie, które mają predyspozycje do tycia. Przyczyną rozstępów są zmiany hormonalne zachodzące w organizmie kobiety oraz mocne naciągniecie skóry. Żeby zminimalizować ryzyko pojawienia się rozstępów, należy zadbać o kondycję skóry. Pomocny w tym będzie każdy balsam nawilżający. Po specjalistyczne kosmetyki na rozstępy można sięgnąć, gdy rozstępy już się pojawią, bowiem preparaty pomogą je zminimalizować. Równie skutecznym sposobem zapobiegania rozstępom jest pilnowanie wagi.
Jędrna skóra w ciąży
Dodatkowe kilogramy w ciąży nie są niczym szczególnym. Jednak waga płodu to jedno, a nadmiar tłuszczyku to drugie. Przyrost masy ciała będzie widoczny nie tylko na brzuchu, ale też na udach i pupie. Jednak czy warto stosować kremy antycellulitowe i wyszczuplające? Ich skuteczność można postawić pod znakiem zapytania. O ujędrnianie ciała należy zadbać, ale nie trzeba do tego wydawać góry pieniędzy na drogie kosmetyki.
Poza tym po porodzie kobiety przeważnie chudną. Zajmowanie się dzieckiem, karmienie piersią, to czynności wymagające dużego wysiłku ze strony młodej mamy. Jeżeli kobiety ciężarne chcą zadbać o swoją skórę, powinny robić sobie masaże. Specjalnym masażerem antycellulitowym należy masować nogi, zaczynając od kostek i kierując się w górę. Jeżeli kobieta nie jest w stanie sama wymasować sobie nóg, może poprosić partnera o pomoc. Będzie to miła chwila relaksu i odprężenia. Masaż stóp jest bezpiecznym zabiegiem kosmetycznym w ciąży.
Masaż stóp miętowym olejkiem to również dobry pomysł na to, by przyszła mama znalazła odrobinę wytchnienia. Stopy i nogi kobiety ciężarnej puchną i bolą. W pewnym momencie ciąży kobieta nie jest już sama w stanie dotknąć swoich stóp. Dlatego ich masaż to również zadanie dla przyszłego tatusia.
Dbanie o ciało w ciąży z pewnością zaowocuje w przyszłości. Mimo to, jeżeli nie uda się zapobiec rozstępom lub innym zmianom, nie należy się tym zbytnio przejmować. Po porodzie młode mamy będą mogły zadbać o pielęgnację ciała intensywniej. Ciało po ciąży wymaga tyle samo uwagi, jak i w jej trakcie. Kobiety karmiące mogą mieć problemy z piersiami, a dokładniej z sutkami. W tym wypadku pomocne będzie nienoszenie stanika, wietrzenie piersi, a także smarowanie sutków gencjaną.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze