Suplementy na włosy



Włosy, paznokcie i skóra to wizytówka każdej kobiety. Odpowiednia ich pielęgnacja sprawia, że możemy cieszyć się ich wyglądem i zdrowiem. Dlatego tak potrzebne jest odpowiednie chronienie ich przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi i zbyt dużą ingerencją kosmetyczną. Jak zatem dobrze dbać o włosy?
Charakterystyka zdrowych włosów
Stan włosów dużo może powiedzieć o zdrowiu całego organizmu. Ważne jest obserwowanie częstotliwości i ilości ich wypadania i pękania, a także ogólnej jakości włosa. Zdrowy włos jest silny, mocny, nie łamie się pod delikatnym rozczesywaniem. Ponadto błyszczy się, lśni i jest miękki. Jeżeli jednak z jakichś względów człowiek zauważy u siebie różne objawy zniszczenia włosów, powinien zadbać o ich pielęgnację, wykorzystując do tego odpowiednie sposoby codziennej pielęgnacji, ale i dostarczania włosom właściwej suplementacji. Jakie objawy mogą świadczyć o pogorszeniu się stanu włosów?

Pielęgnacja zniszczonych włosów
Charakterystycznymi objawami zniszczonych włosów są:
- pękanie, łamliwość;
- rozdwajające się końcówki;
- włosy bez połysku, matowe;
- włosy suche, puszą się, elektryzują itp.
Konieczne jest zatem zregenerowanie włosów w prawidłowy sposób. Potrzebne są do tego:
- Odpowiednia pielęgnacja oparta np. spokojnym myciu włosów szamponem do zniszczonych włosów i użyciu odżywki na całą głowę i dokładnie na końcówki. Po kilku minutach spłukać i wycierać włosy jedynie z nadmiaru wody, bez pocierania. Należy włosom pozwolić samoistnie wyschnąć. Warto od czasu do czasu zastosować na włosy maseczkę wzmacniającą.
- Obcięcie włosów – przycięcie końcówek lub ścięcie odpowiedniej ilości włosów może zbawiennie na nie wpłynąć. Dzięki pozbyciu się zniszczonych włosów szybciej dochodzi do odrastania nowych, zdrowszych.
- Odpowiednio zbilansowana dieta – włosy nierzadko zaczynają niszczeć, kiedy brakuje im odpowiedniej ilości witamin i składników odżywczych przyjmowanych w postaci dobrze zbilansowanej diety albo poprzez suplementy diety. Dla włosów potrzebne są białka, witaminy A, E, C oraz witaminy z grupy B.
- Wykorzystanie zbawiennych ziół – zielarstwo może mieć dużą moc także dla włosów – dostarczanie preparatów bogatych np. w skrzyp polny, pędy bambusa, pokrzywę, rumianek, szałwię, melisę, liście brzozy. Każda z tych roślin ma wielorakie właściwości, które mogą przyczynić się do polepszenia stanu włosów, a także stanu skóry głowy. Na rynku istnieje wiele naturalnych kosmetyków do włosów.
- Właściwości minerałów – dla włosów oprócz witamin potrzebne są też minerały, które można dostarczać poprzez odpowiednie żywienie, w postaci suplementów diety albo za pośrednictwem kosmetyków, ziół, które w swoich składzie posiadają dużą ich ilość. Dla włosów minerałami niezbędnymi są: krzem, skrzyp, cynk, miedź, magnez.
Wszystkie wyżej wypisane kroki przyczyniają się do zregenerowania się włosów. Systematyczne, stopniowe wykorzystanie powyższych etapów pielęgnacji daje zdecydowanie lepsze efekty, aniżeli jednorazowe wykorzystanie wszystkich.

Najnowsze

Trendy w meblach ogrodowych 2025 – inspiracje na meble tarasowe i balkonowe
MATERIAŁ PROMOCYJNY
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze