Jak poinformować bliskich o zaręczynach?
REDAKCJA • dawno temuStało się: powiedziałaś TAK. Najchętniej od razu podzielilibyście się tą nowiną z całym światem. Warto jednak choć na chwilę powściągnąć emocje i zastanowić się, kto powinien jako pierwszy dowiedzieć się o tym przełomowym wydarzeniu, jak w elegancki sposób poinformować o zaręczynach szefa i dalszą rodzinę? Sprawdźcie!
Jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?
Zanim podzielicie się tą radosną informacją z całym światem za pomocą mediów społecznościowych, powiadomcie rodziców z obojga stron. Nie zwlekajcie zbyt długo, nawet jeśli planujecie zorganizować wesele na własny koszt, aby nie dopuścić do niezręcznej sytuacji, gdy o waszych zaręczynach rodzice usłyszą od ciotki Janki, która dowiedziała się od swojej córki Basi, która jest Waszą znajomą na Facebooku…
Jeżeli tylko macie możliwość, poinformujcie rodziców o zaręczynach osobiście. Przekazanie takiej wiadomości telefonicznie lub SMS-em jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy narzeczeni nie mają możliwości spotkania się z rodzicami np., gdy mieszkają na stałe za granicą. Jeśli rodzice zdecydują się wesprzeć was finansowo, im wcześniej dowiedzą się o waszych planach, tym łatwiej będzie im uzbierać odpowiednią kwotę.
Możecie także zorganizować oficjalne przyjęcie zaręczynowe. Jeśli wasi najbliżsi jeszcze się nie znają lub dotychczas zamienili ze sobą tylko kilka słów, taka uroczystość będzie doskonałą okazją, aby zacieśnić więzi między nimi. W dobrym tonie jest zaprosić na przyjęcie także dziadków oraz rodzeństwo. Oczywiście głównym tematem spotkania będzie uroczystość zaślubin, więc przygotujcie się na pytania dotyczące ceremonii, listy gości czy weselnego menu. Świeżo upieczony narzeczony powinien koniecznie pamiętać o bukiecie kwiatów dla przyszłej teściowej!
Kogo jeszcze powiadomić o zaręczynach?
Wszystkich, na których wam zależy: chrzestnych, przyszywaną babcię czy ulubioną sąsiadkę z trzeciego piętra. Jeśli na co dzień nie macie kontaktu z ciocią Krysią, wujkiem Jankiem czy kuzynką Zosią, nie macie obowiązku powiadamiać ich o zaręczynach. Jeżeli jednak chcecie w elegancki sposób poinformować dalszą rodzinę o tym ważnym wydarzeniu, możecie rozesłać zawiadomienia, które, jeśli ustaliliście już datę ślubu, mogą być także sygnałem: Rezerwujcie termin! To doskonały sposób, aby poinformować osoby, z którymi chcielibyście celebrować tę ważną chwilę, o dacie ślubu, aby odpowiednio wcześniej mogli uwzględnić ją w swoich planach na nadchodzący rok.
O zaręczynach warto poinformować również szefa oraz najbliższych współpracowników, organizując nieformalne spotkanie (oczywiście poza godzinami pracy) lub przygotowując słodki poczęstunek.
Świętowanie zaręczyn w gronie znajomych
Jeżeli czujecie taką potrzebę, dalszych znajomych możecie powiadomić o zaręczynach za pośrednictwem mediów społecznościowych. Bliższych znajomych i przyjaciół zaproście do wspólnego świętowania. W tym wypadku możecie sobie pozwolić na nieco luźniejszą atmosferę, organizując przyjęcie w waszej ulubionej restauracji, w pubie, w którym się poznaliście lub spotykając się w domu w nieco węższym gronie.
Nieważne, czy zorganizujecie elegancką zaręczynową kolację, na którą zaprosicie całą rodzinę z obojga stron, czy niezobowiązujące spotkanie w gronie znajomych, największe zainteresowanie (zaraz po planowanej dacie wesela) wzbudzi oczywiście… pierścionek! Wszystkich gości, a zwłaszcza damską część, szczególnie wprawiają w zachwyt pierścionki zaręczynowe złote z brylantami.
Osobiste poinformowanie rodziny oraz znajomych o zaręczynach będzie dla waszych bliskich najlepszym dowodem na to, że zajmują wyjątkowe miejsca w Waszych sercach.
Opracowanie:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze