Jak wychować geniusza i stać się geniuszem?
REDAKCJA • dawno temuKażda z nas chciałaby być nie tylko piękna, ale i mądra. A co dopiero, jeśli chodzi o nasze dzieci – mają być najpiękniejsze i najmądrzejsze. To przecież nasza duma i chluba! Sposobów na wychowanie geniusza w internecie znajdziesz od groma. My jednak chcielibyśmy skupić się na jednym z nich – takim, który zrobi geniusza nie tylko z Twojego dziecka, ale i z ciebie. A w dodatku połączy Was nierozerwalnie za pomocą wspólnej pasji i przygody przeżywanej przez całą rodzinę. Sprytne? Podpowiemy ci, jak to zrobić
.
Geniusz rodzi się tylko w jeden sposób – z ogromnej pasji. Ponieważ dzieci są z natury ciekawe świata, bardzo łatwo możesz ją w nich rozwijać. Najważniejsze jednak, żeby to, co zainteresuje Twoje dziecko, było ciekawe również dla Ciebie. Przecież, ile można układać wspólnie 10-częściowe puzzle czy grać w planszówki. Dla urozmaicenia Waszej codzienności wybierzcie się więc całą rodziną na wycieczkę, ale taką, która będzie frajdą dla każdego z Was i pozwoli na naukę poprzez dobrą zabawę. Przygotowaliśmy dla Was cztery propozycje. Liczymy na to, że kolejne pomysły, posypią się w komentarzach. Zapraszamy do dyskusji!
Śladami dinozaurów, czyli bałtowski kompleks turystyczny
Ogromny park dinozaurów z okazami w naturalnych rozmiarach i mnóstwem interaktywnych atrakcji dla małych i dużych. Przykład? Prehistorycznym oceanarium – gdyby nie świadomość, że zwierzęta z epoki jurajskiej wyginęły, można by uwierzyć, że naprawdę pływają za szklanymi szybami, a Megalogon, ogromny prerekin, próbuje rozbić swoimi zębiskami szybę oddzielającą turystów od głębin morskich.
Bałtów to ogrom atrakcji już teraz, a właśnie trwa jego rozbudowa do największego w Polsce obiektu turystycznego z ogromnym jurajskim parkiem wodnym i wielką interaktywną salą zabaw z epoki dinozaurów. W ostatnich tygodniach jest głośno o rozbudowie Bałtowa, bo twórcy zbierają pomysły na kolejne atrakcje bezpośrednio od rodziców w ramach akcji najlepszemiejscedlarodziny.pl. Wszystkie atrakcje dostępne już teraz zobaczysz tutaj: juraparkbaltow.pl.
Eksperymenty naukowe, czyli Centrum Nauki Kopernik
Niezwykłe laboratorium badawcze prezentujące eksponaty z różnych dziedzin nauki, które łączy jedna rzecz – uczą poprzez doświadczenie. Niezwykłe eksperymenty czekają na każdym kroku, a między eksponatami, które w większości przypadków dzieci i rodzice uruchamiają samodzielnie, krążą animatorzy, którzy pomagają w przeprowadzaniu badań i wyciąganiu wniosków.
Tutaj możesz przekonać siebie i Twoje dziecko, że chemia to nie tylko koszmar ze szkoły, fizyka to więcej niż wzory i obliczenia, ciało człowieka to niesamowity komputer, a roboty mogą zrobić prawie wszystko. Wystawy w Centrum Nauki Kopernik regularne się zmieniają, więc atrakcji przybywa. Są opisane obrazowo na stronie internetowej kopernik.org.pl. Warto odwiedzać to miejsce co jakiś czas. Stworzyć geniusza, zostać geniuszem, a przy okazji zmienić podejście dziecka do przedmiotów ścisłych w szkole.
Wszystko, co ma związek z wodą — Hydropolis we Wrocławiu
W zabytkowym XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wodnym we Wrocławiu istnieje królestwo wody, przedstawiające ją z różnych perspektyw. Woda pokrywa 70% naszej planety. My sami jesteśmy zbudowani w 70% z wody. Warto więc poznać jej tajemnice – od funkcji pełnionych w ludzkiej komórce po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi.
To także miejsce na edukacyjną zabawę. Odkrywanie mitycznych potworów wodnych czy multimedialne sprzątanie raf koralowych. Studiowanie wynalazków inżynierii wodnej, które powstawały już od starożytności. Podziwianie konstrukcji statków z różnych okresów czasu, To stosunkowo nowe miejsce na mapie Polski i strzał w dziesiątkę – tego jeszcze nie było. Sami zobaczcie: hydropolis.pl.
Escape roomy — tajemnica zagadki dla całej rodziny
Czyli sekretne pokoje zagadek do rozwiązania. Takie miejsca powstają teraz masowo w każdej miejscowości i coraz więcej rodzin z dziećmi decyduje się na odwiedzanie ich. W dobie uzależnienia dzieci od gier komputerowych, przeniesienie wirtualnej rzeczywistości gry do świata fizycznego, to działanie terapeutyczne. A zagadka odkryta z wykorzystaniem wszystkich zmysłów i w grupie to nawet większa satysfakcja niż wygrana online.
To nauka logicznego myślenia i spostrzegawczości, a przede wszystkim zabawa. Przecież jeśli nie znajdziesz klucza, nie wydostaniesz się z pokoju. Zagadki bywają różne, ale to, co szczególnie polecamy dla przyszłych geniuszy, to pokoje tematyczne, przedstawiające świat z innej rzeczywistości – od klasyków literatury i filmu, po świat zwierząt czy ważne momenty w historii.
Źródło: Materiał partnera Stowarzyszenie Delta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze