Mężczyzna do poprawki
DANUTA CAPIGA • dawno temuAtrakcyjny wygląd to w dzisiejszych czasach nie tylko kwestia estetyki i powodzenia w życiu prywatnym, ale często także jeden z czynników warunkujących sukces zawodowy.
Atrakcyjny wygląd to w dzisiejszych czasach nie tylko kwestia estetyki i powodzenia w życiu prywatnym, ale często także jeden z czynników warunkujących sukces zawodowy.
Coraz częściej zabiegom upiększającym poddają się mężczyźni i dziś poprawianie urody nie jest wcale uważane za niemęskie. Mężczyźni, którzy odwiedzają gabinety medycyny estetycznej, podkreślają, że zależy im, aby efekt zabiegu był naturalny, by osoby z najbliższego otoczenia nie myślały, że młodszy wygląd to zasługa lekarzy. Najczęściej decydują się na zabiegi, które wywołują jak najmniejszy ból, mają krótki czas gojenia i dają szybko widoczne efekty.
Grupa, która najchętniej odwiedza specjalistów to dojrzali mężczyźni w przedziale wiekowym 40–50 lat. Chcą oni pozbyć się pierwszych oznak starzenia, mankamentów odbierających im pewność siebie czy chociażby zmęczonego wyrazu twarzy.
Są taż panowie w wieku do 30 lat, którzy po prostu przykładają dużą wagę do swojego wyglądu i bez wahania decydują się na jego poprawę. Są bardziej świadomi i pewni siebie. Wiek ma również wpływ na wybór zabiegu.
— Jest to zupełnie zrozumiałe. Spośród bardzo szerokiej oferty dla panów, młodzi mężczyźni najczęściej poddają się niwelacji rozstępów i blizn potrądzikowych, które zostały im jeszcze z okresu dojrzewania, Usuwają tatuaże oraz decydują się na epilację, czyli bezinwazyjne usunięcie owłosienia, głównie z pleców, pach, okolic kości ogonowej i krzyżowej, a czasem również z torsu – wyjaśnia lek. med. Agnieszka Pietrzykowska.
— Dojrzali mężczyźni pozbywają się natomiast bruzd nosowo – wargowych, zapadniętych policzków, lwich zmarszczek i cieni pod oczami, a także podkreślają linię żuchwy – dodaje ekspert.
Skóra mężczyzn jest nawet o jedną czwartą grubsza niż kobiet. Zmarszczki oraz bruzdy pojawiają się u nich w późniejszym wieku, ale są grubsze i bardziej widoczne, dlatego też wypełnienia kwasem hialuronowym muszą być silniejsze, bardziej gęste i plastyczne.
Dla mężczyzn dbanie o urodę przestaje być „babską” sprawą. Dobre ubranie, świetna fryzura, drogie perfumy idą w parze z gładką, zadbaną skórą.
Są świadomi potrzeb swojej skóry, chętniej używają kosmetyków, starają się przeciwdziałać starzeniu. Poddawanie się zabiegom często jest połączone ze zdrowym trybem życia oraz uprawianiem sportu.
Źródło: informacja prasowa Monika Usielska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze