Pomysły na smaczny lunch dla dziecka

10. Pomysły na smaczny lunch dla twojego dzieckaKanapka z serem żółtym lub jabłko to najpopularniejsze produkty, które pakujemy dzieciom do plecaka, aby zjadły je w szkole. Można jednak w bardzo prosty sposób urozmaicić dziecku szkolny posiłek. Oto kilka pomysłów na zdrowy i smaczny lunch.
Zdjęcie jedzenia / Shutterstock

10. Pomysły na smaczny lunch dla twojego dziecka
Kanapka z serem żółtym lub jabłko to najpopularniejsze produkty, które pakujemy dzieciom do plecaka, aby zjadły je w szkole. Można jednak w bardzo prosty sposób urozmaicić dziecku szkolny posiłek. Oto kilka pomysłów na zdrowy i smaczny lunch.

9. Kanapka na słodkoKanapka z pszennego pieczywa z masłem orzechowym, pokrojonymi jabłkami, bananami i rodzynkami to wspaniały sposób na to, by zapewnić dziecku pyszny i pełen witamin posiłek.
Zdjęcie autorstwa Evan-Amos

9. Kanapka na słodko
Kanapka z pszennego pieczywa z masłem orzechowym, pokrojonymi jabłkami, bananami i rodzynkami to wspaniały sposób na to, by zapewnić dziecku pyszny i pełen witamin posiłek.

8. Kanapka warzywnaBułkę z razowego pieczywa posmaruj masłem roślinnym, połóż plasterek chudej wędliny, dodaj ogórka, pomidora i paprykę.
Zdjęcie autorstwa Lebensmittelfotos / CC BY

8. Kanapka warzywna
Bułkę z razowego pieczywa posmaruj masłem roślinnym, połóż plasterek chudej wędliny, dodaj ogórka, pomidora i paprykę.

7. Sałatka z szynkąPokrój sałatę, dodaj kukurydzę, zielony groszek i kawałki szynki.
Zdjęcie jedzenia / Shutterstock

7. Sałatka z szynką
Pokrój sałatę, dodaj kukurydzę, zielony groszek i kawałki szynki.

6. Mieszanka owocowa-orzechowaPyszny lunch można przygotować również z suszonych owoców. Możesz wykorzystać suszone śliwki, morele, jabłka, dodać rodzynki i orzechy.
Zdjęcie autorstwa Picdream / CC BY

6. Mieszanka owocowa-orzechowa
Pyszny lunch można przygotować również z suszonych owoców. Możesz wykorzystać suszone śliwki, morele, jabłka, dodać rodzynki i orzechy.

5. Sałatka z makaronemWymieszaj makaron, ser, zielony groszek, pomidora i dodaj niskotłuszczowe mięso.
Zdjęcie autorstwa Keith McDuffee / CC BY

5. Sałatka z makaronem
Wymieszaj makaron, ser, zielony groszek, pomidora i dodaj niskotłuszczowe mięso.

4. WrapProstą i popularną szczególnie wśród nastolatków potrawą jest wrap. Wystarczy do placków tortilli (które możesz zrobić sam lub kupić gotowe) dodać mięso, warzywa, ser, a następnie polać wszystko sosem (tylko pamiętaj, aby wybrać niskokaloryczny!).
Zdjęcie autorstwa Oliver Hallmann / CC BY

4. Wrap
Prostą i popularną szczególnie wśród nastolatków potrawą jest wrap. Wystarczy do placków tortilli (które możesz zrobić sam lub kupić gotowe) dodać mięso, warzywa, ser, a następnie polać wszystko sosem (tylko pamiętaj, aby wybrać niskokaloryczny!).

3. JogurtNaturalny jogurt może być podstawą do przyrządzenia pysznego posiłku. Dodaj do niego ulubione owoce sezonowe lub suszone jabłka i morele, a na koniec posyp rodzynkami.
Zdjęcie autorstwa Coso / CC BY

3. Jogurt
Naturalny jogurt może być podstawą do przyrządzenia pysznego posiłku. Dodaj do niego ulubione owoce sezonowe lub suszone jabłka i morele, a na koniec posyp rodzynkami.

2. KrakersyWybierz krakersy z pełnego ziarna i połóż na nich plasterki żółtego sera lub twarożek i ulubione zdrowe dodatki, np. łososia, który jest bogaty w kwasy omega-3.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

2. Krakersy
Wybierz krakersy z pełnego ziarna i połóż na nich plasterki żółtego sera lub twarożek i ulubione zdrowe dodatki, np. łososia, który jest bogaty w kwasy omega-3.

1. Kanapka z pastą jajecznąPrzyrządź pastę jajeczną, posmaruj nią kanapkę i posyp pietruszką lub szczypiorkiem. Na koniec możesz dodać trochę majonezu.
Zdjęcie autorstwa Karen / CC BY

1. Kanapka z pastą jajeczną
Przyrządź pastę jajeczną, posmaruj nią kanapkę i posyp pietruszką lub szczypiorkiem. Na koniec możesz dodać trochę majonezu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

Co szkodzi w czasie ciąży? Odchudzaniu tuż po porodzie mówimy: nie! Alkohol a dzieci Parówki w cieście naleśnikowym Potrawy z marchewki Royal Ascot – królewskie wyścigi konne Odmienny stan – odmienne traktowanie Szukanie pracy Interpretacja rysunku dziecka Domowe sposoby na kolkę Jak pomóc, gdy dziecko się jąka? Co to jest poród wysokiego ryzyka?